Seznam článků - Feeder

Postupová Bytča - reportáž písaná „na oprátce“ N

Verili sme, že na koci ročníka budeme jedným z dvoch teamov, ktorí si vybojujú postup do najvyššej súťaže.

Letní lov kaprů na feeder s nástrahou na hladině N

Těžko se dočkáte záběru v hloubce několika metrů u dna, když jsou kapři u hladiny anebo postávají v polovině sloupce.

Šestnáctý červen s třešněmi N

Na začátku sezóny je to vždycky snazší. Ryby nejsou tak opatrné, ale lovit je později bude čím dál těžší. Tak je to rok co rok.

MS feeder klubů - Itálie 2022 N

Taktika bola nastavená na jemné, precízne odchytanie malej ryby v blízkosti brehu a verili sme, že nám do tohto prijdú bonuskovky v podobe väčších pleskáčov, prípadne cefala.

Leden bez sněhu, rybář na břehu a ve střehu N

Ryba z malé tůně mi rve vlasec z navijáku a maže dolů po proudu. Přeletí mělčinou a zastaví se v hlubší tůňce, kde měla být moje další zastávka.

Zimní feeder ‑ s krmením, nebo bez? N

Dříve se věřilo, že v zimě ryby nepřijímají potravu vůbec, a proto se v chladných měsících rybáři obávali vnadit. Takové obavy jsou samozřejmě oprávněné, avšak vnadění v přiměřeném množství je velkou pomocí i v zimě.

Poslední letošní líni N

Když mám lína v podběráku, je mi jedno že prší a mám rozmáčené ruce. Pěkný lín stojí za trochu toho nepohodí.

CzechoSlovakia feeder team, aneb spolu jsme silnější!!! (1. část) N

A jelikož nás závody opravdu baví a máme rádi výzvy, rozhodli jsme se přihlásit do slovenské divize. Dali jsme si jednoduchý, ale velmi ambiciózní cíl: postoupit do druhé ligy a následně do nejvyšší slovenské první ligy.

Říční rybaření na konci prázdnin N

Řeka tu teče klidně, hloubku má maximálně do dvou metrů a dno je tvrdé jako mlat. Už jsem tu delší dobu nebyl, ale na tom nezáleží. V tomto úseku mnoho rybářů nechytá, i když jich to zkouší čím dál víc.

Na bahňáku I. N

Kdysi jsem se dost natrápil na jednom malém, ale moc pěkném rybníčku, kde jsou moc pěkní karasi, líni i kapři. Problémem bylo silně zabahněné dno.

Nahoru ano, ale ne moc vysoko N

Jakmile jsem „vychytal“ návazec a prezentaci nástrahy, vrátil jsem se zpět k nástrahám a začal zase zkoušet.

Jemně nebo přitvrdit? N

Není dne, aby se někdo při rybářském rozhovoru nezmínil o tom, jak mu ryby nebraly, ale když zjemnil návazec, tak zase začal ryby chytat.

Bahno a zase bahno N

První krmítko padá vpravo od lavice. Je tam asi metr a půl hluboko, ale vůbec necítím, kdy se krmítko dotkne dna. To není dobré. Bude tam fůra bahna.

Příprava pelet do krmítka N

Pelety v method krmítku jsou celkem hit, ale jak jsem si povšiml, mnozí rybáři s tím dost bojují a někteří to po několika neúspěšných pokusech vzdají a vrátí se k tomu, co umí a co jim jde.

Method krmítka nejsou jen placky N

elkem chápu to neuvěřitelné nadšení některých feederových kolegů pro způsob lovu s touto pomůckou, ale přitom si říkám, proč tímto stylem nechytali už dříve?

Co mi v zimě při lovu feederem pomáhá? N

Mnoho rybářů je přesvědčeno o tom, že ryby v zimě vůbec nepřijímají potravu a že se prostě stáhnou na nějaké zimoviště, kde jen vegetativně přečkávají zimu.

Sněhulák v létě N

Ani feeder ani přívlač nepřináší nic, co by stálo za řeč. Tentokrát zkusím zasednout k feederovým prutům a vyzkouším pár směsí v krmítcích na method feeder.

Natvrdo N

Například se vždycky věřilo, že rybu spíše ošálíme jemným a tenkým návazcem, a proto se při lovu kaprů před léty začaly zkoušet všelijaké tenoučké pletenky.

Je při lovu feederem nutné krmítko? N

Lov feederem, to je prostě lov s krmítkem. Tedy tak si to alespoň spousta rybářů myslí. Ale nemusí to být vždycky pravda.

Vadí nevadí N

Mnoho současných rybářů v době rychlého šíření jakýchkoli informací na sociálních médií až příliš dá na radu druhých a hlouposti se pak šíří jako lavina.

U ledu N

V poslední době jsem vyzkoušel spoustu všelijakých chutí a vůní, ale tyto varianty byly prostě nejpřesvědčivější a ze všech duelů vycházely vítězně.

Bílý tygr N

Když budou ryby nablízku, úspěch se dostaví. A když ne? Pak nezáleží na barvě, ani na ničem jiném, protože v chladné vodě se ryby příliš nepohybují a špatné místo je pak prostě špatné pro jakoukoli návnadu

Živá je živá N

Mnoho rybářů vidím lovit s feederovými pruty a mnoho z nich vidí své vzory v úspěšných závodnících feederové disciplíny. Často se je snaží napodobit.

Parmy a délka návazce N

Rybaření je neustálé hledání a je jedno, jestli chytáte parmy či cokoli jiného.

Halibut nebo švestka? N

Tak nějak se vžilo, že do studené vody patří vůně ovocné, mléčné a kořeněné, kdežto v teplé vodě dobře funguje na větší kapry rybina, případně mořské plody. Jenže ono všechno není jen černobílé.

Měkčené pelety N

Pelety mě zaujaly hned po svém uvedení na trh. Zpočátku byl trochu problém najít ty správné, protože většina z nich se rozpadla téměř po nahození, ale časem se situace hodně zlepšila.

Method feeder nejen na kapry N

Jak vidno, krmítko na method feeder je platným pomocníkem nejen při lovu kaprů, ale i jiných kaprovitých ryb.

Sušší nebo vlhčí? N

Možná se někomu zdá tohle „čarování“ s krmením zbytečné, jenže rozdíl si můžete snadno ověřit sami.

MS Bělorusko 2018 N

Mistrovství světa klubů se konalo teprve podruhé. Účastní se jej nejlepší týmy svých zemí (

Krmím trochu jinak N

Tento lov na malých vodách není běžný a je podmíněný hlavně tím, že si nebudete plašit ryby ze břehu.

Noční feeder N

Mám rád ty chvíle, kdy příroda na chvíli jakoby ztichne a noční směna střídá tu denní.

Jak si chytit parmu? N

Když zjistíte, kde jsou, stačí už jen trocha trpělivosti a krmení s dostatkem červů.

Prostě se jen zašít do trávy N

Mám rád jednoduchost bez plánování, jemné náčiní a spokojím se i s malými rybami. Jen prostě dál od starostí a všeho kolem.

Tentokrát to vyšlo N

To, že i malé vody ukrývají pěkné ryby, je tak trochu otřepaná fráze, ale je to prostě tak. Samozřejmě to neplatí o všech, protože není voda jako voda.

Krmení na stojáku N

Na stojaté vodě a zvláště pak na vodách rozlehlých je označení vzdálenosti na vlasci nutnost – pokud si tedy chcete zachytat.

Feeder na bahnitém dně N

Spousta malých vod, ale i větších a části starých přehrad, jsou hodně zabahněné.

Dokonalá špička N

Při lovu feederem je nutné dobře si uvědomovat souvislost mezi zvolenou špičkou, vzdáleností, proudem, použitou zátěží nebo krmítkem a postavením prutu.

Sýrové parmy N

Pochytal jsem mraky parem na všelijaké nástrahy, vyzkoušel všemožné sýry a také těsta z nich.

Cejni nejen na červy N

Vždycky jsem cejny chytal hlavně na plavanou, ale jakmile se tu objevil feeder, okamžitě jsem se ho chopil jako příležitosti, což se ukázalo jako dobrá volba.

Abeceda mladého rybáře - Feeder 2. část N

Volba montáže je jedno z nejdůležitějších a nejzásadnějších rozhodnutí, které musíme při lovu na feeder učinit.

Jak se zbavit ouklejí? N

Při dalším nahození cítím už při klesání krmítka ke dnu, jak oukleje rvou mou nástrahu na kusy.

Abeceda mladého rybáře - Feeder 1. část N

Lov na feeder je zároveň i vhodnou technikou pro začínající rybáře, neboť je oproti plavané technicky nepoměrně jednodušší

Jak dlouho čekat na záběr s feederem? N

Všechny způsoby lovu feederem mají společné to, že čím větší a selektivnější nástrahu použijete, tím déle se na záběr čeká.

Tloušti na boilie N

Čas od času se chytí na boilie i skutečně veliký trofejní tloušť. Jenže pro kapraře je to ryba nezajímavá, která putuje zpět do vody bez jakéhokoli zdokumentování.

„Urban Fishing“, nebo také „Street Fishing“ N

Rybám, na rozdíl od nás, pouliční život nijak nevadí, o čemž se můžete snadno přesvědčit z jakéhokoli mostu na jakékoli řece.

Na kapry s osmadvacítkou jemně N

Cílem mnoha rybářů je i při lovu feederem kapr. A proč ne? Je to ryba jako každá jiná, ve vodě jich plave všude dost a je to dobrý bojovník.

Když to nejde s krmítkem N

Jsou místa, kde krmítko ryby plaší, například na mělkých místech, a pak místa, kde se pro množství překážek s krmítkem prostě chytat nedá

Je podoustev nudná? N

Větší podoustev opravdu bojuje silně. Nedá se sice srovnat třeba s parmou, ale vzhledem k velikosti se jí hodně blíží.

Dech beroucí výprava do divokých proudů N

Času není mnoho, ale nemohl jsem odolat jihočeské přírodě a řece Vltavě a musel jsem jít podráždit zdejší ryby.

Vzpomínky na MS LRU Feeder v Holandsku N

Já sám jsem si mistrovství světa v Holandsku opravdu užil, byla tam skvělá parta. Viděl jsem, že mám ještě hodně co dohánět.

Pokud máte nějaký svůj článek, velice rádi Vám jej zde na MRKu za honorář zveřejníme. Články posílejte na mrkmrk.cz. Děkujeme. Pravidla pro zveřejnění článku na MRKu