Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 17:00:13

tomvec >> nebyl bych tak kategorický. Jak bys to řešil na sídlišti, které bylo počtem parkovacích míst vybaveno priblizne třetinou míst, než je dneska třeba? A jiné místo tam prostě není. Ani v dosahu.

    NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 16:58:18

    FRANK71 >> to s tím bodovym systémem fakt nevím, o bod jsem nikdy nepřišel a kapra nejim takže ani nemerim. Su rád že mám rezavy metr :-)

      Nfheavy - Profil | Út 11.8.2020 16:54:13

      tomvec >> diskuze o houně a pořadně rozmázlém,
      Přesně tady platí, čim víc se s hounem maluješ tím vic smrdí.🤘

        Ntomvec - Profil | Út 11.8.2020 16:39:39

        MrKos >> Ale o čem to je? Že nějaké bezohledné hovado si parkuje kde chce, v křižovatce, na přechodu. A protože je to hovado trénované, tak začne hledat kličky, místo aby si dalo přes držku a začalo se chovat podle předpisů. Stejně tak je to v rybařině.

          NFRANK71 - Profil | Út 11.8.2020 16:26:00

          MrKos >> Máro, za to body nejsou. Bohužel ty jsi teoretik, já praktik, ale chápu, že to pro některé může znít hezky.😊

            NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 16:19:41

            FRANK71 >> jednou se najde mudrlant, kterej s vama vyhoupe a metr zpochybni. Obvykle se to děje v okamžiku, když dotyčný přijde o všechny body a pak hledá cestičku, jak dostat aspoň bod zpátky a s ním řidičák .

              NJaČ - Profil | Út 11.8.2020 15:42:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Jen to jen taková vysírka, která má RS zobrazit jako nesvéprávné joudy.
              Metr je míra určená mezinárodní dohodou a celosvětově respektovaná.
              Rozdíl mezi cejchovaným a necejchovaným je v toleranci milimetrů, takže nechápu důvod k dalším polemikám, když míra ryby je udávaná v celých centimetrech.
              Což je možné naměřit i s metrem z Lídlu za 15kč a nemůže to být špatně.
              Měřit rybu deklem z kanálu...?
              Rybář rybu jednou změří, zapíše si ji a přivlastní a když má toto při kontrole zopakovat, tak už je to neoprávněná buzerace a donucování k přiznání?
              Vážně???
              Spíš bych dodal, že existence společnosti jako takové se opírá o určité hodnoty a právní normy.
              Některé ani nejsou psané, ale jsou o to podstatnější - čestnost, pravdomluvnost, vstřícnost, empatie a podobně.
              Pokud se ve společnosti začnou množit jedinci, kteří její hodnoty a normy fungování zpochybňují bez konkrétních příčin.
              A je jim umožněno v tom pokračovat beztrestně.
              Začne být tato společnost velmi nemocná.
              Jsem rád, že jsem zažil dobu, kdy svět byl ještě jakž takž v pořádku.

                Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 15:17:57

                sven >>
                Povolenku pro nečlena mu prodá každá výdejna povolenek a že jich v ČR je. Je to byznys. Prosadil to ČRS by vyšel vstříc cizincům,neb cizinec není našinec.
                Kolegu Mrkose znám osobně velmi dobře, bohužel už nechte trpět pod jhem MRS a s rybařením končí, to co se tu odehrává je taková labutí píseň. Jinak jsem se královsky pobavil, MRKu přinesl pár kliknurí a vo tom to je.
                Zcela jasně se tu ukázalo, že českomoravský rybolovec najde problém všude i tam kde žádný není.

                  Nsven - Profil | Út 11.8.2020 15:02:53

                  kakr >> To je ovšem pouze velmi částečná pravda...
                  Za 200,- Kč si cizinec či nerybářský našinec, zakoupí rybářský lístek platný pouze 30dní. NIc více.
                  Není to systémové řešení, proto jsem mu nevěnoval pozornost.
                  Lístek jak víš, nikoho k lovu ryb neopravňuje.
                  Nejprve se musí najít darebák z řad Svazu, který za jidášský groš takovému, rybářskou legislativou nezasaženému jedinci, povolenku prodá. Přestože mu to žádná legislativa nenařizuje..
                  Pak ale není třeba nadávat systému ale ziskuchtivému škůdci z vlastních řad.
                  Co se týká relevantních odpovědí na téma otázky, považuji je za plně vyčerpané. Především ze strany kolegy MrKos aj. Ovšem nevšiml jsem si, že bys to nějakým způsobem reflektoval, natož ocenil.
                  Založil jsi otázku k diskusi a pak se ježíš, že diskutující diskutují, namísto aby unisono pokyvovali hlavou nad jedině správným Tvým pohledem na věc.
                  Ale tak to opravdu nefunguje. To bys mohl za ta léta působení zde už vědět.
                  Můžeš to ale vyřešit tím, že všem oponentům zavřeš ústa žlutou, případně červenou kartou..to je také řešení ..

                    NRudina - Profil | Út 11.8.2020 14:55:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    tak mi to hezky dneska uteklo, mějte všichni hezký den

                      NFRANK71 - Profil | Út 11.8.2020 14:47:49

                      MrKos >> na odtažení vozidla cejchovaný metr nepoužívám.🤗

                        Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 14:46:35

                        sven >>
                        Píšeš mimo téma otázky a navíc velmi nepřesně. Každý cizinec i našinec si může za 200kč zakoupit měsíční RL potřebný k vydání povolenky pro nečlena, zkoušek netřeba.

                          Nnofish - Profil | Út 11.8.2020 14:44:08

                          Rudina >> nejvychovnejsi jsou tri mesice bez povolenky a pokuta u spravniho organu. Tady uz padlo snad tricet tis..., Nerad bych kecal, proste desetitisice. Nevim kdo by chtel pokutove bloky, vybirat tisice a riskovat ztratu.

                            Nsven - Profil | Út 11.8.2020 14:40:14

                            Knapík >> Smysl to má ten, že do svazokasičky je každá kačka dobrá... a do soukromé nejspíš taky... bo za peníze v Praze dům..
                            Já bohužel žádného Vietnamce neškolil.. :-)
                            Právní minimum ? :-) Kladeš nesplnitelné nároky...na to nedosáhne ani řada RS ...o svazobafuňářích a natož o řadovém členstvu ani nemluvě ..

                              NKnapík - Profil | Út 11.8.2020 14:33:49

                              sven >> vida, zas jsem chytřejší, ale smysl mi to moc nedává ..., s tou češtinou jsem to odvozoval od živnosťáku, kde se nabízí nutná znalost alespoň nějakého právního minima spojeného s výkonem té které činnosti a u ryb jsem to viděl obdobně. On asi i takový Vietnamec umí podarovat správného člověka basou 12° :-(

                                Nsven - Profil | Út 11.8.2020 14:27:57

                                Knapík >> Ahoj. Na "papíry" u nás může cizinec dosáhnout, přestože neumí česky ani slovo. Ostatně i Vietnamec může být držitelem občanství nebo povolení k trvalému pobytu..a tedy i členem Svazu.
                                I když to není podmínkou.
                                K vydání certifikátu stačí úspěšné složení zkušebního testu. V tom lepším případě na papírovém tiskopisu před zkušební komisí, v tom horším elektronicky tedy dálkově, např. v některé pražské apod. MO, které se vyznačují tím, že jsou většinou bezvodé.. čili pouze kancelář, nejlépe v prodejně rybářských potřeb....
                                Vše se vyřídí "korespondenčně".. Znám takových několik...
                                No ale abychom si nalili čistého vína, plotici od perlína, či podoustev od ostré nepozná ani valná většina domorodců...
                                Písemné testy nejsou vydány jen v českém jazyce ale i v angličtině, němčině, ruštině a nejspíš i v jiných jazycích.. ještě je mám zastrčené někde v papírech .. bo necelé dvě desetiletí jsem školil mmj. i žadatele o první rybářský lístek a vydával jim osvědčení ...

                                  NWillow - Profil | Út 11.8.2020 14:22:50

                                  Rudina >> To je.?!Manik dostal 1000kc za 58 v obci.A já pak za ním 46km/h,mimo obec jel 70km...všude plná čára.To byla kolona.

                                    NRudina - Profil | Út 11.8.2020 14:18:59

                                    kakr >> tak ono taky faktum je, že asi moc lidí na ryby s prachama nechodí. Ale pokuta je podle mě nejrychlejší a nejvýchovnější.

                                      Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 14:12:33

                                      Rudina >>
                                      Fakt neznám v MRS ani jednu RS, která má bločky.
                                      I když by rybář zaplatil pokutu na místě, tak mu RS stejně může povolenku zadržet. To je faktum.

                                        Červené karty: cechura09