Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NRudina - Profil | Út 11.8.2020 14:06:19

kakr >> no tak proč tam to ustanovení je, to se furt brečí, že se nic nemůže a když se vyhoví, tak se zase vymlouvá, proč to nejde

    NWillow - Profil | Út 11.8.2020 14:04:41

    Knapík >> Bingo 👍

      Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 14:04:01

      Rudina >>
      Ten někdo jiný RS ustanovil do funkce, dal jí odznak, víc nic.
      Tak pro by neměl rozhodnout, zda se přestupek stal, či ne?
      Je za to navíc od RS placen.

        NWillow - Profil | Út 11.8.2020 14:00:56

        kakr >> U 3 metru 3mm.Koukal jsem se do firemních not.A měřidlo určené pro výrobu je kalibrováno podle oficiálního kalibru a je označeno červenou tečkou a firemním štítkem,všechna ostatní měřidla,kalibry,mikrometry jsou jen orientační.U metrů to může mezi 2ks být rozdíl až 1 cm!!!!! na 1 metr.Tzn.-0,5 cm,+0,5cm na metr.!!

          NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:54:05

          eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 11.8.2020 13:46:30 >> s tím radarem je to tak, že většinou ho mají pčr i mp certifikovaný a tuším každý rok nechávají kalibrovat. To samé alkoholtestery.
          Zajímavá situace nastává, když pokutují někoho za parkování 2 metry od křižovatky/přechodu apod. Zažil jsem případ, že auto stálo viditelně skoro v křižovatce, ale protože nebyli schopni doložit, čím a jak to změřili, tak borec vyhrál a níc neplatil. Tím neříkám, že podobné jednání schvaluji , ale je to příklad Stanoveného měřidla dle zákona 505...

            Nsven - Profil | Út 11.8.2020 13:51:24

            kakr >> já ano. Znám jich osobně minimálně pět .
            Ovšem všichni jsou buď bývalí nebo současní policajti, takže si s tím příkazovým blokem nevypíchnou oko.. Ono to totiž není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá..
            Zvlášť když místo na ovci, narazíš na kosa ..

              NRudina - Profil | Út 11.8.2020 13:49:50

              kakr >> že se bojíš bloky nafasovat a dávat pokuty, opravdu není můj problém, ono je jednodušší než sám rozhodnout sebrat noty a rozhodnutí nechat na někom jiném, že?

                Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:49:27

                eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 11.8.2020 13:46:30 >>
                Jak poznáš, že měřidlo kterým ti byla změřena podměrečná ryba není certifikováno?

                  NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:49:04

                  kakr >> slovíčkařit o tom, co všechno je tvůj subjektivní výklad pojmu sankce opravdu nebudu, promiň

                  doporučuji slovník cizích slov a dostudovat napřed sankci ve všech podobách

                    Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:47:19

                    Rudina >>
                    Vycházím z praxe, neteoretizuji.

                      Npetrikveprik - Profil | Út 11.8.2020 13:46:30

                      kakr >> tak třeba MP mi taky změří rychlost certifikovaným zařízením....a sankci dostanu na základě správního řízení.....a když není zařízení certifikováno....lze se z toho vykroutit. Ta analogie je uplně stejná. Kličkuješ tu před MRKosem jak antilopa...je to srandovní. Hraji, kde jsi? Kakrovi teče už zas do bot :-))))

                        Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:45:57

                        MrKos >>
                        Před chvilkou jsi psal, že je nutné se vyjadřovat přesně, už to neplatí? Upozornění není trest ani sankce.

                          NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:45:34

                          Rudina >> navíc sankce není jenom pokuta, to má Karel poněkud zkreslenou představu.

                            NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:44:57

                            sven >> to je marné a příspěvkem o tom, že RS vlastně nikoho nepostihuje tomu dal Karel korunu :-))

                              NRudina - Profil | Út 11.8.2020 13:44:40

                              kakr >> nevím, ale to je problém RS a né můj, ale tak tu nepiš, že nemají právo na sankce

                                NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:43:47

                                kakr >> ale pozor, to se dostáváme trochu jinam a začínáme slovíčkařit, To jsem nechtěl, protože taková diskuze nikam nevede a je ztrátou času pro všechny. Tak hluboko přece neklesneme, Karle.
                                Osobně považuji zadržení povolenky za sankci, dokonce bychom o sankci mohli hovořit i v případě pouhého zápisu do povolenky. Vnímám to totiž taky jako trest. Ale slovíčkařit tady s Tebou opravdu nebudu, na to si najdi jinou obět.

                                  Nsven - Profil | Út 11.8.2020 13:43:15

                                  MrKos >> zkus to pro lepší pochopení takhle :_)
                                  钓鱼警察必须​6377;一个校准的ດ​7;规

                                    Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:42:32

                                    Rudina >>
                                    Kolik znáš RS, které mají nafasované bločky, stačí přibližně.
                                    Já ani jednu.

                                      NRudina - Profil | Út 11.8.2020 13:40:59

                                      kakr >> RS neuděluje sankce?? Vždyť má oprávnění udělovat blokové pokuty na místě

                                        Ndoliz - Profil | Út 11.8.2020 13:38:49

                                        A co když zrovna bude zima a metr bude trochu kratší? A co když se v letním vedru trochu roztáhne? Teplotní roztažitelnost materiálů je sviňa. Obvykle je metr dělaný na měření při 20 °C. RS by měla sebou nosit komoru na měření ryb, která bude vychlazena, nebo naopak vyhřáta na požadovanou teplotu. Samozřejmě i tato komora by měla mít kalibraci a splňovat veškeré normy.

                                          Červené karty: cechura09