Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:38:01

MrKos >>
Bohužel, zase se mýlíš. RS žádnou sankci neuděluje, není k tomu oprávněna. Pouze může rybáře upozornit na nesprávné chování a upozornění zapsat do povolenky.
O to, zda byl přestupek spáchán rozhoduje místně příslušný úřad a ten může rybáře (po staru) pokutovat. Pokud rybář s pokutou nesouhlasí, jde přestupek do správního řízení.

    NKnapík - Profil | Út 11.8.2020 13:36:36

    Tarn >> rybařící Vietnamci u nás absolutně nerozlišují mezi jesenem., ploticí, tlouštěm, podouství, ostrou apod., berou vše. Tady je spíš otázkou, jak mohli dostat papíry, když neumí ani česky.

      NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:35:29

      kakr >> argumentaci o odchylce metru můžeš použít z hlediska zdravého rozumu, ale stále platí, že RS porušují zákon. To tím neomluvíš, ani neobhájíš a poukazováním na jiné nebo zesměšňováním diskutujících to nevyvrátíš. Je to jen omáčka a na pinďoura se musíš zeptat autora zákona a nebo na ČMI. Tam budou vědět :-))

        NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 13:32:35

        kakr >> už jsem na chvíli zpět. Ano, zákon 505 platí v oblasti měření kapra pouze pro RS, protože RS na základě měření uděluje sankci. Rybář na základě měření kapra pouze žere, takže nemusí mít certifikované meřidlo a zákon 505 tohoto rybáře v žádném paragrafu neřeší. Nerozumím tomu, čemu nerozumíš :-)

        Jiná situace by nastala, kdyby rybář jakožto vlastník patřičného ŽL kapra dále prodával a to na základě délky a nebo hmotnosti. V obou případech by musel mít certifikované měřidlo. Zde dochází k zajímavé situaci, při lovu rybáři stačí kapra změřit víkem od kanálu. Při následném prodeji toho stejného kapra už musí změřit odpovídajícícm měřidlem. A je to i logické. Je to ochrana občana nerybáře před ošizením.

          Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:31:11

          Každý normálně uvažující rybář ví, že rozdíl mezi necejchovaným a cejchovaným metrem je pár desetin milimetru, což je hodnota pro měření ryby zcela zanedbatelná.
          Něco jiného je způsob měření, tam může docházet k poměrně značným disproporcím. Pokud rybu měřím "obloukem" přes břicho mohu naměřit i o pár cm více. Jediná přesná metoda je měření na podložce pomocí úhelníku, ale přesná v úvozovkách.
          Neměříme nehybný kus železa na třidéčku jak kolega MrKos, ale živého tvora, který neleží bezvládně.
          Kvůli cm žádná RS povolenku nezadrží, ale když má ostroretka 28cm na revíru kde platí míra 35 tak je něco špatně a rozhodně to není metrem.
          Celá zdejší diskuze je žabomyší válka o tom, kdo má většího pinďoura.

            Nsven - Profil | Út 11.8.2020 13:21:52

            Tarn >> Jak správně píšeš...zákonem stanovená míra.
            Zákonná míra (197/2004 § 13 odst.11c) např kapra je 40cm, lína 20cm,
            amur, tolstolik nemá míru atd...

            Naměří-li tedy RS míru kapra 69cm na tzv. revíru K70 /65 a zadrží lovícímu povolenku.
            Dopustí se jednání proti zákonu, kdo z nich ? :-)

              NTarn - Profil | Út 11.8.2020 13:20:06

              Knapík >> pokud nezná ryby, tak myslel blbě a papíry do čistírny. :))))

                Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 13:12:01

                cechura09 >>
                Bohužel,zase jen žgryndáš. Máš žlutou a přemýšlej nad sebou.

                  NKnapík - Profil | Út 11.8.2020 13:10:11

                  Tarn >> prokázání úmyslu bude taky asi docela problém ..., vždycky může tvrdit, že se spletl v druhu nebo že se jedná o křížence .-)

                    Ncechura09 - Profil | Út 11.8.2020 13:09:20

                    kakr >> aby ne, s příplatky za home-office od hrajiho se vyplatí zůstat doma, nebo ne ??

                      NTarn - Profil | Út 11.8.2020 13:08:13

                      MrKos >> jak to vezmou do ruky právníci, přestane jít o podstatu. Ta totiž je taková, že rybář si úmyslně přisvojil rybu, která nedosahuje zákonem stanovené míry. Tudíž použil vlastní metr ( pokud vůbec ) nenaměřil zákonem stanovenou míru a rybu si přes to ponechal. Tím spáchal...... Tedy nikoliv tím že naměřil a RS naměřila jinak.

                        Nnofish - Profil | Út 11.8.2020 12:57:55

                        kakr >> Co na tom chceš řešit? Z pohledu zákona asi ano, metr by měl měřit správně, pokud má sloužit ke kontrole. Cejchovaný to má na jistotu. Ale i normálně z výroby jsou asi nějak kontrolovány.
                        U nás to je jednoduché. Základní rada, přeměřit rybu měřidlem lovícího, tím, kterým ji měřil on (pokud to očividně není nějaký, co má centimetr o pěti milimetrech) A podle mě, rybáři, pokud si mají sednout tři metry od sebe, yb taky měli mít cejchovaný metr, aby to fakt bylo tři metry a ne 299cm.

                          Nnofish - Profil | Út 11.8.2020 12:54:24

                          tomvec >> já bych sebral papíry všem. Jak zajede splávek pod vodu a člověk zapomene zaseknout, sebrat papíry, neprodleně nemanipuloval :-) Tahle formulace je absolutní blbost, dělám si z toho srandu, nepochopil jsi. Nikdo nemůže nikomu nijak měřit vzdálenost, stejně jako že neprodleně manipulovat nejde, vždy bude nějaká prodleva. Já bych sbíral papíry těm co chrápou ožralí někde ve stanu. tím to končí :-) To je jak s uklizením místa lovu, by mě zajímalo jak velké to místo je, no pokud podle zákonné vzdálenosti mezi rybáři, tak chudáci muškaři.

                            Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 12:52:39

                            Pánové, držte se tématu otázky, RS a zadržení povolenky.

                            Jo a v kanclu jsem nebyl od půlky března, to je odpověď pro místního chytrolína.

                              Nnofish - Profil | Út 11.8.2020 12:50:49

                              drvoštěp >> to je výhoda, možná by se prodloužení paží dalo vyrobit a postavit si na tom byznys :-)

                                Ntomvec - Profil | Út 11.8.2020 12:49:31

                                nofish >> Tuto formulaci znám, jak to potom řeší RS u byvakářů s příposlechem?

                                  Ndrvoštěp - Profil | Út 11.8.2020 12:49:16

                                  nofish >> Takhle ?😂😂

                                    Nnofish - Profil | Út 11.8.2020 12:46:05

                                    tomvec >> Vzdálenost židličky od prutů je taková, abys s nimi mohl neprodleně manipulovat, tedy maximálně na délku paže :-)

                                      Nsven - Profil | Út 11.8.2020 12:40:13

                                      milanpindryc >> Pokud popis revíru uvádí od hráze do hráze, pak budu v pohodě lovit z hráze :-)
                                      Bo tak činím v dobré víře, že popis uživatele je v souladu s platnou legislativou, případně má udělenou ministerskou výjimku..
                                      Samozřejmě budu respektovat zákaz lovu v úsecích, vyznačených tabulemi..
                                      http://www.mrsbrno.cz/index.php/14-mimopstruhove-re​viry/128-dyje-5

                                        Ndrvoštěp - Profil | Út 11.8.2020 12:30:50

                                        tomvec >> Jim tvrdila RS že 10m😂Dva nezávislé zdroje mi to potvrdili.

                                          Červené karty: cechura09