Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nsven - Profil | So 5.9.2020 11:46:43

kakr >> No ale to přece není náš ani potažmo svazový problém :-)
To je vizitka státu, že nechá jím pověřené úřední osoby, růst jako dříví v lese :-)
Každý člen RS má možnost si takový bloček vyfasovat ale ne každý člen RS je schopný s ním správně nakládat a na vlastní finanční náklady za něj osobně ručit a nést za to případné sankce.
Proto v realu mají vyfasované bloky pouze lidi práva, modelově zaměstnanci PČR, MP, VS, JS, CS apod. kteří vědí, která bije..
Kdo neumí a nehodlá zacházet s příkazovými bloky, nemá v RS co pohledávat..

    NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:41:30

    kakr >> Tak to nech na soud komu bude věřit.

      Nnofish - Profil | So 5.9.2020 11:35:46

      Honza7 >> Opět platí to samé. Kdo ho bude cpát do vezírku a podobně? Každý ho radši hodí do auta, nebo to sbalí a jede. Nezapíše, nebude vymýšlet blbosti jak mu centimetr ubrat. Samozřejmě, vyjímky se najdou
      Mi to připadá, jako by lidi z mrku byli odborníky na právo, ale nevěděli jak se to u vody v reálu dělá :-)

        Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:33:52

        sven >>
        Když RS nemá bločky nafasované a takových je drtivá většina??

          Nnofish - Profil | So 5.9.2020 11:33:05

          sven >> a někdy je to dobře, že nejsme civilizovaní. Hlavně abychom se nezcivilizovali na úroveň USA...

            Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:32:31

            Honza7 >>
            Co když je při focení a měření ryby svinovací metr obrácen certifikovanou stranou dolů?

              Nsven - Profil | So 5.9.2020 11:32:17

              kakr >> V případě záznamu o přestupku, taková zákonná povinnost sice neexistuje ale realita je taková. Stejně jako zákon 99/2004 neukládá ani právo ani povinnost provádět zápis do povolenky a přesto se tak děje.
              Pokud už se s takovými tiskopisy pracuje, je třeba s nimi i správně nakládat.
              V případě příkazového (pokutového)bloku taková povinnost existuje, neboť zákon takovou pravomoc RS uděluje.
              § 16
              Oprávnění rybářské stráže
              Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna
              e) projednat přestupky podle tohoto zákona příkazem na místě.

                NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:30:33

                kakr >> Stačí jedna fotka z přeměřování a víš jaký metr byl použit.

                  NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:29:47

                  kakr >> Aha, tak to se budu muset vrátit zpět.

                    Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:27:13

                    Honza7 >>
                    Mám, ale není to povinné a proč bych měl svůj mobil dávat v plen pro věci rybářské???

                      NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:26:34

                      nofish >> Kamile já osobně vidím problém tam kde je K-70, než braní podměrečných ryb ( ale je možné, že se pletu ).

                        Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:25:35

                        Honza7 >>
                        O doživotní certifikaci jsem si přečetl v dopise od pána z metrologického ústavu, který tu zveřejnil kolega Mrkos

                          NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:24:11

                          kakr >> Karle ty nemáš mobil s foťákem u vody?

                            Nsven - Profil | So 5.9.2020 11:22:48

                            nofish >> Ano, protože žijeme v Česku...
                            V civilizovaném světě se ctí presumpce neviny. I u lidového soudu zvaného DK :-)

                              NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 11:22:16

                              kakr >> Ahoj Karle, obávám se že "doživotní" certifikace naše metrologie nezná a tak je nutno takové zařízení znovu certifikovat a nebo pořídit nové s platným certifikátem.
                              V oboru, kterém se pohybuji já totiž obnovení certifikátu vyjde přibližně na stejnou cenu jako pořízení toho nového a na nový mám ještě k tomu záruku dva roky. Hádej kterou variantu si vyberu?

                                Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:22:11

                                sven >>
                                Na to jsi přišel kde?
                                Kde je povinnost (zákonná) sepsat hlášení RS přímo u vody??
                                Propisovací tiskopisy jsou pouze lidová rybářská umělecká tvořivost,ne zákonná.

                                  Nnofish - Profil | So 5.9.2020 11:19:22

                                  sven >> Počkám si. Zatím se nikdo nesoudil, teď jste jim poradili jak brát jakékoli ryby, tak na to brzy určitě dojde. Já si pro jistotu nechávám cejchovat váhu a ve škole vysomruju od fyzikářky ten dřevěný metr co mají na ukazování jak vypadá cejchovaný metr. . Co já vím tak spíš všichni přestupci doufají, že budou moci zase co nejdříve na ryby, co vím.

                                    Nsven - Profil | So 5.9.2020 11:17:49

                                    kakr >> Soud to pozná jednoduše. Skutečnost o použití certifikovaného měřidla musí být kontrolním orgánem uvedena už v prvotním záznamu o přestupku nebo příkazovém bloku a podepsána přestupcem.
                                    Proto se uvedené tiskopisy několikanásobně propisují přes kopírák a každá kopie má stanoveného adresáta.

                                      Nnofish - Profil | So 5.9.2020 11:16:08

                                      1568 >> A DK při projednání se nanaštěstí nebude řídit soudním verdiktem, respektive, roky na něj čekat, realita.

                                        Nkakr - Profil | So 5.9.2020 11:16:08

                                        1568 >>
                                        Myslím, že důkazní břemeno leží na straně žalující.
                                        Pokud by tomu bylo naopak, jak soud pozná, že měřidlo které RS soudu předloží (certifikované) je stejné jako to, které bylo použito ke kontrole??

                                          Červené karty: cechura09