Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NBacha San - Profil | Čt 3.9.2020 23:15:14

Theendisnear >> Jo, a ještě něco..."Už chápu, proč je svět v úplné prd--li."
Protože na světě je víc hlupáků, než těch rozumných:-)

    NBacha San - Profil | Čt 3.9.2020 23:11:52

    Theendisnear >> Co je to ten "selský rozum"? Já zastávám názor, že selským rozumem se ohání ten, komu dojdou argumenty:-)

      Nsven - Profil | Čt 3.9.2020 18:31:10

      mzxy >> máš naprostou pravdu. Dřevo pracuje a proto musí např. obchodník, krejčí nebo švadlena, používat pouze puncovaný dřevěný metr s platnou a časově omezenou certikací..
      https://www.sici-centrum.cz/metr-dreveny-hranaty-pu​ncovany-04

      https://www.sici-stroje.eu/patchwork-a-quilting/pra​vitka/dreveny-cejchovany-metr-plochy.html

        NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 18:28:06

        mzxy >> to je správná úvaha a je to specifikace pro výrobce měřidel. Pro uživatele nebo zřizovatele (subjekty) dle paragrafu 3 zákona 505 platí ještě (navic) trošku jiný způsob značení a dával jsem ho sem asi v polovině diskuze.

          NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 18:24:24

          Rudina >> pro objekt nalevo bych ve "svojí" sbírce kalibrovanych měřidel našel taky něco. Výstup by vypadal asi takto nějak. Naskenovany objekt jsem si půjčil z reklamního letaku. Zajímavá by mohla být příprava objektu pro měření. Očištění, položení, porovnání, vyhlazení povrchu a další nutné úkony.

            Nmzxy - Profil | Čt 3.9.2020 16:54:02

            na měrící zařízení se vztahuje směrnice 2014/32/EU Evropského parlamentu. Tato směrnice obsahuje postupy, podle nichž výrobci měřicích zařízení musí deklarovat shodu se specifikací. Viz. následující značení:
            1. Nominální délka měřícího zařízení
            2. Označení CE
            3. Rok výroby
            4. Úřední značení pro váhy a míry
            5. Třída přesnosti
            6. Název výrobce nebo registrovaná ochranná známka
            domnívám se že tyto značky mohou být i na obalu výrobku, na kovovém, skládacím profi metru pro řemeslníky nejakou znacku mam, mozna je to prave piktogram dle uvedene smernice

            ale je to skutecne inteligentni debata, být euroúředníkem, určite bych po precteni prispevků na mRK zacal prosazovat pravidelnou "kalibraci" skladacich metrů, s důrazem na ty drevene s oduvodnenim, ze drevo casem vysycha metr se zkracuje, rybari v cr pak uvadi do ulovkovych listku zkreslene udaje o delce ulovenych ryb a ponechavaji si obcas ryby o 1mm kratsi .....

              NHonza7 - Profil | Čt 3.9.2020 16:47:37

              Theendisnear >> Zkusil jsi svůj selský rozum třeba u ženských jak fungují - k čemu jsi došel?

                NHonza7 - Profil | Čt 3.9.2020 16:45:59

                pepa-č >> Sice na Mrk-u jsi dost dlouho, ale mimo jsi tady dost ty - zřejmě tady ty články vůbec nečteš za co dokázala RS zadržet povolenku.

                  NFRANK71 - Profil | Čt 3.9.2020 16:11:01

                  Rudina >> záleželo by co.🙂

                    NRudina - Profil | Čt 3.9.2020 15:26:53

                    a abychom to taky trochu odlehčili: nechali byste se, byť i s necertifikovaným metrem, přeměřit od osoby vlevo nebo vpravo?

                      NRudina - Profil | Čt 3.9.2020 15:25:20

                      CoDu >> a aby by měl Mrk penízky, tak další poznámka. Myslíš si, že se nepoctivý rybář až na Mrku dozví, že podmírečnou rybu má místo do vezírku hodit do igelitky a do auta? :-) P.S. ostatně tady jsme všichni poctiví ne?? :-)

                        NRudina - Profil | Čt 3.9.2020 15:14:00

                        CoDu >> no nesouhlasím s tebou pane kolego a jen zkopíruji, co jsem již jednou napsal

                        Myslím si, že tu nikomu nejde o to, aby rybáři u vody okrádali a brali si podměrečné ryby. Tady jde právě o to, aby nepoctiví rybáři nedělali na RS dlouhý nos. Aby se nestalo, že se najdou v dnešní době lidé, kteří se soudí pro kdejakou hovadinu a díky právníkům a nedostatkům v legislativě, jakož i díky pochybení různých orgánů (ať už policie, obchodní inspekce nebo RS) soudy vyhrávají. Takže si myslím, že kolega MrKos jen upozorňuje na jistý nedostatek v práci RS a zároveň nabízí řešení, jak tento nedostatek odstranit. A někdo místo toho, aby se nad problémem zamyslel, tak jen kope kolem sebe.
                        RS povolenku zadrže, napíše hlášenku a pak dál jsme mrtví brouci, protože důkazní břemeno a rozhodnutí o vině či nevině již není naše starost, ale starost někoho jiného. Ať to dopadne jak to dopadne. Ale to je právě špatně, RS by měla mít zájem na tom, aby takový člověk dostal zasloužený trest.

                          NCoDu - Profil | Čt 3.9.2020 15:06:08

                          MrKos >> Nemáš pravdu, že rybář to nepotřebuje. Tyto tvoje informace potřebují především vědět rybáři, kteří si přivlastňují podměrečné ryby, aby mohli uniknout trestu. A hlavně pro ně to tady tak ventiluješ a snažíš se znepříjemnit práci RS. Díky

                            NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 14:43:44

                            Theendisnear >> rybář nepotřebuje v oblasti měření studovat vůbec nic a to proto, že změřeného kapra ani neprodává, ani na základě měření neuděluje žádné sankce.
                            Tato otázka je o členech RS, jak si můžeš přečíst například v zadání.

                              NTheendisnear - Profil | Čt 3.9.2020 14:40:22

                              MrKos >> Postup měření je definován v Rybářském řádu. Proč by rybář měl studovat platnou legislativu v oblasti měření? Co třeba studium astrofyziky? Také by měl studovat? Opakuji. Stačí selský rozum. Už chápu, proč je svět v úplné prd--li.

                                NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 14:36:38

                                pepa-č >> soud pokud uvidí porušení zákona 505, tak měření prohlásí za neplatné a žádný přestupek se v tom okamžiku nestal. Zde je naprosto jedno, zda chyba měření byla metr a nebo milimetr.

                                A můžeme si o tom myslet klidně co chceme, ale jak jsem napsal, to je asi tak všechno, co s tím můžeme my dva udělat.

                                  Npepa-č - Profil | Čt 3.9.2020 14:28:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  MrKos >> myslím si (a doufám, jako daňový poplatník, že se tak nikdy nestane, a budou se věnovat důležitějším věcem), že kdyby se tím zabýval soud, tak řekne, že je to irelevantní, bo rozdíl mezi certifikovaným a necertifikovaným měřidlem bude u délek, kterých ryby dosahují daleko menší (osobně bych klidně řekl o řád), než rozdíly v měření způsobené tím "jak" to měříš (ten normalizovaný postup).

                                  např: je ryba vodorovně? co je vodorovně (osa těla? nebo podložka?), jak to stanovíš? jak to zajistíš? jak stanovíš bod vepředu od kterého měříš? přes tělo? průmět svislý? jak určíš, co je svisle? má mít ryba hubu zavřenou nebo otevřenou? zadní ploutev rovnat do max délky? roztáhnout? *)

                                  pokud si chcete hrát na certifikované měřidla, měli byste mít do bezvědomí vytuněnou metodologii měření.

                                  fakt vám jeblo

                                  *) sarkasmus (opět si myslím, že v této otázce se už bez vysvětlivek neobejdeme)

                                    NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 14:19:05

                                    pepa-č >> to je naprosto v pořádku a v oblasti metrologie jsem si totéž o autorech zákona myslel také již několikrát. Ovšem to je asi tak všechno, co s tím můžeme my dva udělat.

                                    Abych odpověděl i na dotaz: Normalizovaný postup měření zde zákon nepožaduje, postup bys musel prokázat až v okamžiku, kdybys hodlal prodávat kapra například do automobilového průmyslu.

                                      Npepa-č - Profil | Čt 3.9.2020 14:09:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      MrKos >> a máš normalizovaný postup měření? bez toho to měření nemá vůbec smysl. *)

                                      (mimochodem myslím si, že ses zbláznil, doopravdy) **)

                                      *) ironie (obávám se, že je nutné to psát)
                                      **) zcela bez ironie.

                                        NMrKos - Profil | Čt 3.9.2020 14:04:11

                                        Theendisnear >> doporučuji také napřed dostudovat platnou legislativu v oblasti měření a metrologie a potom můžeme seriozně diskutovat. Jsem připraven odpovědět na slušně formulované dotazy

                                          Červené karty: cechura09