Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NTheendisnear - Profil | Čt 3.9.2020 13:45:47

eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 3.9.2020 13:09:14 >> proč odhadem? Stačí skládací metr, rolovací metr. Pokud jak rybář, tak RS tento metr použijí, není o čem. Jediný problém by mohl vzniknout, pokud by rybář měl skutečně "ocejchovanou" míru a přišla by RS se svou "neocejchovanou" mírou a došlo by k nějaké odlišnosti. V tomto případě by asi zadržení povolenky nebylo na místě. Byl by to extrém, nevidím důvod, proč by rybář RS svoji míru pro klid nepůjčil. Pokud však oba aktéři, tedy rybář a RS budou měřit "neocejchovanou" mírou a pokud ulovená ryba nebude dosahovat zákonné míry, zcela bez diskuze to je na zadržení povolenky.

    Npetrikveprik - Profil | Čt 3.9.2020 13:09:14

    Theendisnear >> máš recht....odhadem se totiž míra ulovených ryb měří nejlíp :-)

      NTheendisnear - Profil | Čt 3.9.2020 12:09:28

      kakr >> Je v povinné výbavě rybáře "ocejchovaná" míra? Není! Má u sebe RS za povinnost nosit "ocejchovanou" míru? Nemá!! Řekl bych, že někomu chybí selský rozum.

        Npetrikveprik - Profil | Čt 3.9.2020 12:06:19

        tonouš >> :-))))pěkné. Vidíš to....a já čekal že ti řeknou že nemusí mít a zeptají se tě do které kolonky bys je zařadil - jestli jsou fyzické osoby podnikající, nebo právnické osoby nebo orgán státní správy.
        Kdyby četli mrk a nechali si od hrajiho poradit mohli by tě možná aji zavřít:-))

          NTheendisnear - Profil | Čt 3.9.2020 12:05:12

          Rudina >> V pohodě. Jinak ano, dá se diskutovat o lečems. :-) Hezký den.

            NRudina - Profil | Čt 3.9.2020 11:51:41

            Theendisnear >> aha, tak to se omlouvám,ale podle otazníku na konci první věty mi přišlo, že se ptáš. :-) A když není člověk na rybách, tak se dá diskutovat o spoustě věcí. :-)

              Nkakr - Profil | Čt 3.9.2020 11:44:49

              Theendisnear >>
              Hloupost?
              Tak je RS oprávněna zadržet povolenku za rybu nedosahující zákonné míry změřenou necejchovanou mírou ?
              Ano, či ne.

                NTheendisnear - Profil | Čt 3.9.2020 11:41:04

                Rudina >> Ale já se na nic neptal. Jen jsem konstatoval hloupost celé diskuze, kterou jsem celou přečetl a nestačil se divit, o čem všem se dá diskutovat. :-)

                  Ntonouš - Profil | St 2.9.2020 20:38:43

                  No každopádně mi dnes tahle diskuze zachránila pokutu. Měšťáci se po mě vozili,kvůli průjezdu 3m u nás v ulici..bylo tam 2,7 tak sem se zeptal,jestli mají certifikované měřidlo a cumeli jak puci. Nakonec to bylo vyřešeno domluvou k oboustranné spokojenosti.

                    NRudina - Profil | St 2.9.2020 19:15:23

                    Theendisnear >> kolego, na tuto otázku tu už mas několik stejných odpovědi od různých diskutujících. Ale chápu, že je jednodušší se zeptat než to tu pročíst. 😊

                      NMrKos - Profil | St 2.9.2020 17:26:57

                      Honza7 >> bohužel nebo bohudík jsem v této problematice metrologie a na ni navazující legislativy opakovaně a úspěšně získal určitou kvalifikaci poprve již v roce 2003 a poté periodicky stále dokola, naposledy v roce 2019. O to palčivěji vnímám mezery, které zde například kolega hraji ukázal v plné nahotě, ale na jeho obhajobu musíme říct, že nebyl sám. On taky nemůže každý vědět všechno, to nejde.

                      Překvapením je pro mne naprostá neschopnost přijmout nejen názor, ale i skutečné znalosti kvalifikovaných lidí a tím teď nemyslím sebe. To je zvláštní a je to asi spíše povahová vlastnost.

                        NHonza7 - Profil | St 2.9.2020 16:23:58

                        MrKos >> Kolega hraji by spíš potřeboval školení metrologa zakončené úspěšným složením zkoušky - poněvadž z krátkého telefonu použije pouze slovní obraty, které potvrdí jeho teorii.

                          NTheendisnear - Profil | St 2.9.2020 16:12:42

                          A jaký metr používají rybáři? Předpokládám že nikdo z rybářů nepoužívá atestovaný metr. Tedy otázka hodná medaile za zásluhy o houno. Gratuluji zadavateli otázky.

                            NMrKos - Profil | St 2.9.2020 16:08:30

                            Honza7 >> určitě se shodneme na tom, že 99% rybářů nebude nahánět milimetr a možná dokonce nebude nahánět ani centimetr. A máš pravdu v tom, že si dokážu klidně představit ustřižený ocásek kapra 74 tak, aby se vešel do 69. Lidi jsou různí.

                            Ve zdejší diskuzi vnímám přínos v tom, že jsme si udělali určitý obrázek o požadavcích zákona a o tom, jak by práce RS pravděpodobně měla v oblasti měření vypadat. Jak se k problematice postaví čilimníci případně zřizovatel, to je věc druhá.

                            Kolega hraji zajisté pohovoří s kolegy z ČMI, kontakt jsem mu poskytnul, a poté nám napíše jeho názor na problematiku. Dejme mu čas.

                              NHonza7 - Profil | St 2.9.2020 16:02:57

                              MrKos >> Já mám pocit, že drtivé většině lidí je jasné jak to má vypadat. Asi pouze v ojedinělých případech půjde o to , že by někdo bral úmyslně ryby , které nesplňují minimální míru. Větší problém spíš vidím tam , kde je zavedena i míra K-70 - zde lidská závist možná by vedla k boji i o jeden mm. Bohužel kolega hraji mi jak už bývá zvykem neodpověděl - asi by mu vyhovoval doktor, který by mu měřil teplotu přiložením své ruky na čelo.

                                Nmilanpindryc - Profil | St 2.9.2020 15:02:09

                                Rudina >> A to je presne co sem rikal na zacatku...odeberes souhlas vyradi te z db a prijdes o clenstvi...

                                  NRudina - Profil | St 2.9.2020 14:44:50

                                  milanpindryc >> Získávání osobních údajů pro evidenci členů:
                                  a) Osobní údaje člena - jméno, příjmení, datum narození, místo trvalého pobytu (ulice a
                                  číslo, obec, PSČ) jsou zpracovávány po dobu nezbytně nutnou k zajištění vzájemných
                                  práv a povinností vyplývajících ze Stanov ČRS, Jednacího řádu ČRS, zákona č.
                                  99/2004 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb. a nepodléhají souhlasu člena.
                                  Proti zpracování základních osobních údajů, jako je jméno, příjmení, datum narození a
                                  adresa trvalého bydliště může člen podat námitku. V tomto případě bude člen poučen,
                                  že v důsledku námitky dojde k ukončení zpracování osobních údajů, bez kterého není
                                  další členství v ČRS možné. Pokud člen na své námitce trvá, bude zpracování
                                  osobních údajů ukončeno a automaticky zrušeno i členství v ČRS (nemůže mu být
                                  vydána povolenka k lovu ryb).

                                    Nkubas. - Profil | St 2.9.2020 14:42:50

                                    milanpindryc >> To už máš zmáklý pěkně :-)...

                                      NRudina - Profil | St 2.9.2020 14:41:38

                                      kakr >> tak tady se shodneme :-), u ČRS jsem našel toto:

                                      Osobní údaje jsou zpracovávány po dobu nezbytně nutnou k zajištění vzájemných práv a povinností vyplývajících z § 236 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. OZ, Stanov ČRS, Jednacího řádu ČRS, zákona č. 99/2004 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb. a to následovně:

                                      pro účely vydání povolenky k lovu ryb do stanovené doby skartace,
                                      pro účely vedení vnitřní evidence členů po dobu trvání členství,
                                      pro účely vedení vnitřní evidence vyloučených členů po dobu 24 měsíců od vyloučení,
                                      pro účely zasílání informací o činnosti svazu po dobu trvání členství anebo do odvolání souhlasu,
                                      pro účely soudních nebo jiných řízení.

                                        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 14:39:16

                                        milanpindryc >>
                                        Nikdo tě nenutil souhlas podepsat, nebo se mýlím?

                                          Červené karty: cechura09