Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Po 1.4.2013 12:36:08

Nejlepší rybí maso je mahi-mahi ( zlak nachový).

    NVAlos - Profil | Po 1.4.2013 12:33:34

    bůček

      Nsalfi - Profil | Po 1.4.2013 12:08:21

      Wamp >> ja teda nejsem zastancem karbanatku nebo rybich salatu a to ani v jinych formach treba hoveziho masa. Mleti masa nebo rozrezani do salatu mi prijde trochu jako degradace masa a je mi toho vicemene lito. I v hovezim pripade je lepsi poradny steak nez mletej hamburger. Ale proti gustu zadny disputat, preci jen vsak chci zkusit cejna v prirodni podobe s minimem koreni, abych zjistil skutecnou chut ryby

        Nzaplosak - Profil | Po 1.4.2013 11:41:28

        Poušťák >> Ale ne velká lopata z bahňáku, loni jsem si jednu 60ku vzal, no po vykuchání šel kočkám jak smrděl.....

          NPoušťák - Profil | Po 1.4.2013 11:32:13

          salfi >> cejn je daleko lepší jako kapr i uzenej

            NWamp - Profil | Po 1.4.2013 11:31:58

            salfi >> upeceny cen je samozřejmě výborná ryba, ale uz to nedělám kvůli spoustě kosti.
            Lepší je ho nechat přejít minutu varem, obrat maso, prohnat to mlýnkem na maso a udělat z toho klasické rybí karbanatky.... výborná zalezitost.

              Nsalfi - Profil | Po 1.4.2013 11:28:28

              Letos musim konecne zkusit cejna. Ctu na jeho maso jen superlativy a ja mam zatim k nemu od pohledu negativni postoj. Slysel jsem, zenejlepsi je uzeny, ale kvuli jednomu cejnovi nebudu roztapet udirnu a zkusim ho klasicky upect na masle

                NLee-Haney - Profil | Po 1.4.2013 11:25:48

                Celkem mám rád vyuděného kapra,ale že by to byla nejlepší ryba k jídlu?To opravdu ne :)

                  NWamp - Profil | Po 1.4.2013 11:21:42

                  salfi >> Ještě bych za sebe dodal k mořským rybam:

                  Jednou mi kamarad z Norska přivezl kilovy filet z ryby, které říkal Brosma ( na internetu jsem se později dozvěděl, ze je to jakysi mořský mník), Usmazena čistě jen na masle, kminu a soli - NESKUTEČNÉ ŽRÁDLO .... :-)

                    NWamp - Profil | Po 1.4.2013 11:14:19

                    Pražený okoun a grilovaný lín... Za mě, je fakt, ze třeba mníka - jak tu někdo psal jsem nikdy neochutnal

                      Nsalfi - Profil | Po 1.4.2013 11:12:41

                      Za sebe bych dle svych zkusenosti a ohlasu chutovych poharku zvolil toto poradi:
                      1. okoun s kminem na rozmarynovem masle
                      2. candat v teze uprave
                      3. lin mensi velikosti na masle a skoro uprazeny ( lina sekackem castene rozseknu zespoda podel patere a rozevru jako jeden filet
                      4. uhor peceny i uzeny ( moje pani je zboznuje, tak ji je pravidelne v sezone nosim)
                      5. pstruh v bazalkovym kabate

                        NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:55:39

                        nofish >> neham to na otca,napisem mu tvoje rady,ma tam v mrazaku sumca kusok este,tak nech cez vikend skusi.diky:)

                          NLeorim - Profil | Po 1.4.2013 10:48:16

                          MISO* >> ty mi děláš chutě:D

                            Nnofish - Profil | Po 1.4.2013 10:41:36

                            RomanBA >> s pylinami nemám zkušenost. Vím, že se přidávají do elektrických udíren.
                            Ale 100% vím, že když se udilo mokrým dřevem, tak stálo maso za prd.
                            Hledej na iternetu, návodů je tam všude dost. Tak z toho dej něco dohromady a je to :-)
                            To co jsem ti posílal je zhruba postup, který se používal na zpracovně ryb, při uzení na dřevě.

                              NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:39:50

                              MISO* >> ma drevenu udiaren,vraj je v poho,len ja neviem ci u toho udenia chlastá alebo co,lebo furt to pokazí.

                                NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:36:52

                                MISO* >> jasan,aj take su fajn,ja ich tak rad robim v paprik.muke,aj na stanovacke na panvici.ono vela robi aj atmosfera na rybach a ta priroda,u vody a v pahrebe to nejak vzdy viac chuti.

                                  NMISO* - Profil | Po 1.4.2013 10:35:35

                                  RomanBA >> neni udenie ako udenie...udit v plechovej krabici na pilinach 20 minut horucim dymom a udit v normalnej udiarni studenym dymom niekolko hodin je velky rozdiel.

                                    NMISO* - Profil | Po 1.4.2013 10:33:01

                                    RomanBA >> poznam, ale take mam radsej prazene jak pisem.

                                      NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:29:35

                                      nofish >> no on na pilinach udil.myslim ale ze vie zohnat aj drevo cele kusy,tam moze byt pes zakopany.

                                        NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:27:48

                                        MISO* >> take 30cm plencky,ak urobim kolmo kazde 3mm az ku kosti zarezy,vsetky krpate kosti porezes a mozes to jest ako jablko.zaroven sa do tych zarezov dostane pác,ja davam do oleja-,sol,feferonku/primerane tej feferonky,lebo nejsom madar/,korenie,horcica,cesnak,pomiesam to riadne a tym potieram rybu a aj do tych zarezov a necham 2hodky odlezat a zjes aj ten alobal.