Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

Nnofish - Profil | Po 1.4.2013 10:25:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

RomanBA >> dřevo děl hodně. Já se naučil jenom kouřem z hořícího suchého dřeva. žádné pyliny a tak. Nerad měním něco co mi funguje, když si nejsem jistý, tak jsem jinak ani nikdy neudil :-)
Rozrok buď 5% na 24 hodin, nebo 10-12% na 12 hodin. Když dáš o trošku méně soli, prd se stane. Kolikkrát jsem na to zapoměl a udil později a už to bylo dost slané.
Internet je plný informací, jenom hledat :-) http://www.udirny.cz/obsah-uzeni-ryb/

    NMISO* - Profil | Po 1.4.2013 10:20:21

    RomanBA >> biele ryby maju vela kosti, tie radsej prazim v oleji

      NRubi Spito - Profil | Po 1.4.2013 10:20:19

      Trumen na grilu famozní záležitost červené masíčko a pomalu bez kostí.

        NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:20:06

        nofish >> no poslem to fotrovi,na 12 hod do 12perc sol.roztoku a potom do udiarne.spytam sa ho ake drevo pouziva,lebo ako vravim,doteraz co udil ryby,tak sa akurat macky tesili miestne,dedinske,moze byt ze to drevo vela robi,neviem ake piliny ma.

          NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:17:15

          MISO* >> tento recept robime na stanovacke vzdy,kludne aj pleskaca,ci nosala a takto urobena ryba nema chybu.kua uz nech je leto.

            NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:15:48

            venca1 >> ok,diky,urco ich vyskusam na rozne upravy,kotia sa nam tu v 2 reviroch tak,ze v lete chytit inu rybu ako trumena je zazrak.

              Nnofish - Profil | Po 1.4.2013 10:14:23

              RomanBA >> na uzení těch sumečků jsem používal vždycky buk, olši. Naložit na 12 hodin do toho roztoku jak jsem ti psal. Pak udit na cca 60-80st, víc jsem nezkoušel. Za 4 hodiny byli. Ale je pravda, že každá udíra je jiná a každému to jde jinak.
              Oni jsou fajn i z té trouby a tam je děláš maximálně dvě hodiny, když si s tím hraješ. Dají se upěct i za půl hodinky. Dělám tak i kapry a pohoda.
              Někde na internetu je i návod na pečení ryb v troubě. Něco mezi pečením a uzením, kdy máš ryby v hrnci, v něm rošt a pod rybami pyliny :-)

                NMISO* - Profil | Po 1.4.2013 10:14:22

                Leorim >> najlepsi sumec co som jedol bol urobeny v kuse (cely), zabaleny do hrubeho alobalu (skor tenkeho al plechu), nakoreneny, oblozeny slaninou, zemiakmi a zeleninou a upeceny vo velkej pahrebe. Mnam.

                  NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:12:05

                  MAXXSKATER >> u nas tak 10az17 cm idu bezne,ak dobre nakrmis,dojdu väcsie,tak 20az30cm a mensie vyzenu,chytis ale plnu onú ich,dakujem,nech ti beru tento rok:)

                    NRomanBA - Profil | Po 1.4.2013 10:09:25

                    nofish >> ou,si mi narobil chute,uz nech je máj,nachytam si,tu fakt idu jak besny ti trumeni,aspon sa im pomstim,jak mi zeru boiles vkuse,diky:)
                    udit tiez skusim,otec ma udiaren,len zatial kazdu rybu co udil zjedli mačky,lebo to nevie udit,pritom klobasy a slanina udit mu idu super.

                      Nnofish - Profil | Po 1.4.2013 8:46:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      RomanBA >> já ti do toho taky vstoupím, než se zapomenu podělit.
                      Za prvé, se dá sumeček parádně vyudit. Ale bacha, nevěšet za spodní část huby, občas pak padají, mají měkkou, dělenou, spodní čelist.
                      Za druhé. Pro mě nejjednodušší a taky dobrý recept. Na noc naložit do 10-12% roztoku soli ve vodě a pak do trouby na plech. Ze začátku tak na 100st a jak už budou vypadat že jsou, tak klidně přidat. S tím si můžeš vyhrát. Jde tak udělat jakákoli ryba a je "skoro" jak uzená.
                      Za třetí. Když máš fakt velké, tak z nich jde udělat skoro cokoli. Má prostě perfektní, docela pevné, maso. Já nikdy neměl větší kousky jak 35cm, takže uzení, nebo trouba, byly vždy nejlepší způsob. A nejjednodušší :-)

                        Nsplavek - Profil | Po 1.4.2013 8:45:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak třeba takový pečený cejn,pěkně z bramborovou kaší,k tomu salát z rajčat,paprik a pórku z jogurtovočesnekovou zálivkou,to je dobrota.Vloni v létě to proběhlo několikrát i s pochvalou před nastoupenou jednotkou(rodinou).Cejna jsem trochu nasolil, posypal paprikou,drceným kminem,lehce česneku a do břicha snítku rozmarýny,lehce potřel olejem a na plechu z pečíčím papírem(kdo by to pak myl)udělal v troubě.Když jsem takhle dělal kapra,tak mi rodina tvrdila,že ti cejni byly lepší.

                          NLeorim - Profil | Po 1.4.2013 7:50:04

                          MISO* >> plně s tebou souhlasím v tvém žebříčku..i když sumca jsem jedl jen jednou měl 125cm a byl opravdu výbornej a hlavně bez kostí....candát je jednička chudák..
                          Za mě např pstruh toho nemusím..

                            NMISO* - Profil | Po 1.4.2013 7:40:37

                            v ankete chyba sumec, alebo ten sa "nesmie"? ;-)
                            1. zubac (candat)
                            2. sumec
                            potom ostatne

                              NLeorim - Profil | Po 1.4.2013 7:33:37

                              numen >> jj tak u nás v rodině taky nejí všichni ryby a na vánoce si místo kapra dávají file-fuj. A to dostáváme od spolku 2 kapry za sekání ledu...Ale souhlasím s tebou někdo na ryby prostě není...já je mám rád ale stejně tak vepřoskopozvěřo a celkově maso...

                                Nterminator - Profil | Po 1.4.2013 3:13:39

                                MAXXSKATER >> Stejně nechápu co tím komunisti zamýšleli že dovezli americkou rybu:-))) Asi věděli že tady nepůjde a chtěli pouzkázat na to ha!!!! kapitalistickej šmejd. Koukněme tolstolobik, to je gerojjj!!! :-))))

                                  NMAXXSKATER - Profil | Po 1.4.2013 3:00:51

                                  terminator >> Tjn, taky jsem o tom slyšel od starších rybářů, ale ty doby jsou už nenávratně pryč, ne ? Tady to bylo na Labi (v okolí Pardubic) prý to samé a dneska o něj zavádíš spíše výjimkou. Sem tam se někde na nějakém revíru vyskytnou, ale jak jsem říkal, tak to mají spočítané. :-) Rybáři si to mezi sebou řeknou, pak tam sedí u prutů, na háčku žížalu a kolikrát tam truman visí hnedka po náhozu. :-) Každej 7 a více kg denně odveze domů a jejich osud je zpečetěn. :-)

                                    Nterminator - Profil | Po 1.4.2013 2:58:18

                                    MAXXSKATER >> Pamatuji na Labi kdy se nedalo nastražit něco aby to nevzal američan, hrůza. A nedej bože kdyby v tom množství dorostli větší velikosti.

                                      NMAXXSKATER - Profil | Po 1.4.2013 2:53:53

                                      terminator >> Naše končiny - jelikož jsme na českém serveru, kde jsou i Slováci, tak jsem tím myslel území ČR a SR. Jinak je to věc názoru. Všechno musí bejt samozřejmě v nějaké rovnováze. Nesmí se nechat brutálně přemnožit tak, jak to dříve na některých revírech bývávalo, ale v dnešní době se to stejně hnedka rozkřikne, když se jich někde nachází větší množství a milovníci uzeného a grilovaného sumečka se o to už postarají. Jinak taková myšlenka na závěr: kdyby dorůstávali větších rozměrů, tak by jich pak třeba nebylo tolik, ale kdo ví ...

                                        Nterminator - Profil | Po 1.4.2013 2:39:57

                                        MAXXSKATER >> Nevím kde jsou Vaše končiny ale díky bohu že v našich končinách je po nich veta....