Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

NPvl - Profil | So 6.4.2013 9:53:02

šeptal >> Vynikající, ale jen ty do 1,30 m U větších je už maso jak roští . EDIT to mi snad potvrdíš ?

    Nbremic - Profil | So 6.4.2013 9:52:38

    Hellfish >> Cejn je samozřejmě na zavináče top, ale zkouším to v poslední době se stříbrňákama a taky dobrý.

      Nšeptal - Profil | So 6.4.2013 9:48:04

      Když už jste zabrouzdali i do exotiky. Zodpovědně můžu prohlásit, že arapaima je vynikající. A určitě se nemusím bát, že vyrostla v nějaké odpadní stoce, jako pangas.

        NFishky - Profil | So 6.4.2013 9:43:20

        voda12 >> V thajsku ho odchovají v žumpě krmeného na granulích lisovaných z nedaleké kafilérky, pak ho naporcují, naglazurují, zamrazí a hurá s ním do Evropy. Tady ho rozmrazí a s úsměvem ti ho prodají jako čerstvou filetu za nehorázný love. Co ti na něm jako nechutná?

          NHellfish - Profil | Pá 5.4.2013 23:01:30

          CEJN a to jako zavináče pěkně od Huga, menší cejn aby se rozležel, pár dní v láku, kde spinkala jeho filetka s feferonkou v objetí a kam se hoši hrabou utopence. Je to pár dní co jsem jich nakládal 15 kilo, jen filety a nezbylo mi nic.Vše sežráno dalece před expirací. Pokud by tu někdo měl cejny v rybníce a prodával je nebo se jich potřeboval zbavit, jsem tu.Nikomu nevadilo, že jde v podstatě o syrovou rybu, takové české sushi:-)))

            Nšumava - Profil | Pá 5.4.2013 19:58:48

            masák11111 >> určitě, je jich mnohde stále naštěstí poměrně dost, ale to je na debatu jinam a privátněji.

              NCarpeater - Profil | Pá 5.4.2013 19:55:17

              Sumec.
              Divím se, že chybí v anketě...

                NCZ - Profil | Pá 5.4.2013 19:49:53

                Reznik76 >> Jednou a naposledy jsem ho koupil v Tescu, je to už cca 2 roky, popis- kus ledu v podobě ryby po rozmrznutí několika vrstev ledu k blití nekupovat!!! Nežerou to ani naše kočky!!! Nechápu jak to sem higiena může pustit!

                  NUM1 - Profil | Pá 5.4.2013 19:08:42

                  Odpoved na pripravu bolena :-) :-)
                  Neco podobneho snim delam ja tady je odkaz na recept

                  http://www.receptyonline.cz/recept--pecenace-z-bole​na--8451.html

                    NPíďa2 - Profil | Pá 5.4.2013 18:01:37

                    Kdysi se mi povedlo koupit pangase chlazeného. Nebyl napraný vodou s půlcentimetrovou ledovou krustou, ale krásně tuhé, čerstvé maso. Že to bylo něco úplně jiného než jeho mražení bratříčci, jistě nemusím zdůrazňovat. To, co dělají obchody,resp. výrobci s dovezenými rybami /průměrně 50% vody/ je dobytčárna. Jiná věc je, co v pangasovi je za sr...y, čím to krměj, i když jsem četl nějaký rozbor a bylo to relativně v pořádku. Z našich ryb je mojí jedničkou candát a pstruh. V udírně téměř cokoli a na chalupě občas plotičky a trumani upražení na mlynáře - to se jí i s kostmi.

                      NReznik76 - Profil | Pá 5.4.2013 17:51:57

                      voda12 >> pangácius taky chutnat nemůže :-)))

                        Nvoda12 - Profil | Pá 5.4.2013 17:41:08

                        Fishky >> Pangacius mi moc nechutná. Přijde mi, že je to jenom voda.

                          Nkarloson® - Profil | Pá 5.4.2013 16:48:00

                          nofish >> Mám známýho kterej to nakupuje snad za 32kč přímo ve zpracovně, tak jak píšeš, velký bedny a jsou nevykuchaný, tak se vždycky bedna vezme a udělá se taková gril párty. Jen vždy přes zimu nejsou, první várka snad za dva týdny

                            Nnofish - Profil | Pá 5.4.2013 16:41:41

                            marmyš >> důchodci a já a jsem pro :-)

                              Nnofish - Profil | Pá 5.4.2013 16:41:15

                              karloson >> karloson® - 5.4.2013 16:33:05 >> ono když znáš někoho kdo dělá rybí saláty, nebo kdo kšeftuje s rabama, tak se dají sehnat mražené krabice po dvaceti, nebo třiceti kilech (teď si nejsem jistý). Cena ještě nižší. Jestě levnější je sleď a taky se to dá jíst :-)
                              Ale Jestli to máš za 30/kg tak to je slušné. V létě je někteří vyděrači prodávali i za 85kč/kg co jsem viděl.
                              Jestli ti to prodávají za 30/kg tak to je pohoda :-) V tom případě bych to bral asi taky. Jen se mi zdály na uzení lepší ty malé. Ale každý mám jiný vkus.

                              Osobně mě taky napadlo sem "zatáhnout" makrely. Ale nedovolil jsem si to. Protože se mluvilo o sladkovodních rybách a hlavně o sumečkovi - když jsme probírali uzení.

                                Nmarmyš - Profil | Pá 5.4.2013 16:36:20

                                nofish >> nějak jich ubývá,zavedl bych celoroční hájení,jen důchodci by měli výjimku--stejně prd lapnou:-)

                                  Nkarloson® - Profil | Pá 5.4.2013 16:33:05

                                  nofish >> Mluvíš o těch balících pod ledem, kde jich je cca 10 až 20 kusů? Nekuchaných? Cena někde kolem 30kč/kg? Jestli ano, tak to je ono, protože ty mražený z makra už nechutnají jako makrela

                                    Nnofish - Profil | Pá 5.4.2013 16:32:03

                                    marmyš >> u nás jsou hájení s ostatními dravci. Takže nejdřív v červnu... ale ono je to i dobře, alespoň jich ubyde méně. Už jich je taky místy poskromnu.

                                      Nnofish - Profil | Pá 5.4.2013 16:30:46

                                      karloson >> karloson® - 5.4.2013 16:17:58 >> a kdybys věděl, že se občas dají sehnat i třicetidekové, nekuchané, zamrazené v bloku.... kdybys viděl tu cenu.... :-))) A jaká je to paráda.... :-)
                                      Makrela je dobrá a navíc, když se i povede koupit ji přes někoho v těch velkých (velkoobchodních) baleních, tak je strašně levná. Nevím, jestli už ty nekuchané nepoužívají jenom výrobny. Jednu dobu to chtěli zakázat, takže se občas taky ty ryby rozmrazovaly. kuchaly a prodávaly pak jako chlazené, nebo zas mrazily...

                                        Nmarmyš - Profil | Pá 5.4.2013 16:27:38

                                        nofish >> okouna mám pod kyslíkem už dlouho,nějak se nemůže dočkat kamaráda,aby mu na pánvi nebylo smutno.