Nejlepší rybí maso

Jaké rybí maso Vám chutná nejvíce? Jaký je váš oblíbený recept?
Autor diskuse: voda12 - Profil , 31.3.2013 všeobecné - druhy ryb, rekordy

Jaká ryba je nejlepší k jídlu

A) Kapr8%

B) Candát50%

C) Pstruh6%

D) Lín6%

E) Štika5%

F) Okoun25%

Od 31.3.2013 hlasovalo 540 čtenářů.

NMates PB - Profil | Po 8.4.2013 13:56:30

S&F - pescador >> Souhlasím.

    NMB - Profil | Po 8.4.2013 13:54:28

    S&F - pescador >> ámen :c)

    ahoj ty tam....máš se?

      Nšmudla007 - Profil | Po 8.4.2013 13:09:48

      šumava >> Jak je to s tou sníženou kvalitou ryb před třením? Jako normálka běžně chytám cejny plotice v kvantech ..jedná se o ryby před třením, jiker mlíčí je dost na smaženici či do polívky. A jedině cejn na některých revírech trpí syndromem nesežratelnosti ... cejny teda lovím buď před třením nebo dost dlouho po tření. plotice lovím před třením a pak až tak v půlce či koncem léta/začátek podzimu je taky dobrý. Kapr se dá baštit celý rok tření netření, jenom na jaře bývají občas docela zasádlení pokud byla mírná zima nebo dovezou čerstvou hodně překrmenou rybu z chovnáku.
      Ryby přímo ve tření nelovím, jenom kdysi tlouště konec května-půlka července na třešně a to kvalita pokulhávala.. museli být hlavně z řeky a z čisté vody.

        Nmasák11111 - Profil | Po 8.4.2013 13:03:19

        šumava >> je mi 19let... :D a teď mi to občas taky láká :-)

          Nšumava - Profil | Po 8.4.2013 12:54:19

          masák11111 >> tak pokud to byly začátky a není ti 30, tak jo.:-)

            NLauri - Profil | Po 8.4.2013 7:59:43

            nofish >> dobře brát vám to nebudu, ale na cenu 30kč za kg se nedostanu ani když budu mít známosti a vezmu třeba tunu. Buď to někdo někde krade a prodává pod cenou, nebo najde o scombrus scombrus ale o scombrus japonica (což je velký rozdíl v ceně a chuti) a nebo je to prostě nesmysl. Hawk

              NS&F - pescador - Profil | Po 8.4.2013 7:58:46

              Každou rybu, a to i dneska tzv. "méně" ceněnou lze při vhodné kuchyňské úpravě proměnit v delikatesu .... Na druhou stranu je ale pravdou, že některé druhy mají opravdu chuť znamenitou a specifickou bez nějakých speciálních úprav a ingrediencí.Osobně při úpravě ryb preferuju staré dobré pořekadlo,že v jednoduchosti je prostě síla.

                Nnofish - Profil | Po 8.4.2013 7:47:59

                Lauri >> mimochodem, aby tě to moc nerozhodilo :-)
                Občas se daly/dají sehnat dost levně. Hlavně během léta. Mluvíme o nekuchaných, rybách v meší velikosti (ne půlkilové, ty mě nezajímají), mražených, v blocích a o ceně "ve velkém, nebo přes někoho". Ale to vše v diskuzi zaznělo.

                  Nnofish - Profil | Po 8.4.2013 7:43:20

                  Lauri >> ale prd. Když máš kontakty a hodné kamarády, co ti dají včas vědět, tak se dá sehnat levných věcí....

                    NLauri - Profil | Po 8.4.2013 7:42:12

                    nofish >> zajímalo by mě co je pro tebe levná makrela, nevěř tomu že ji někdo sežene za 30kč/kg. To by musela být extrémně malá a tak rok prošlá, a nebo neměnili deset let cenu

                      NHellfish - Profil | So 6.4.2013 23:26:30

                      MISO* >> je přísně TAJNÝ:-)))(až se k tomu dostanu, dám ti do SZ)

                        Nšeptal - Profil | So 6.4.2013 14:57:02

                        rybomil >> Jo, uzená maréna, to je gurmánský orgasmus.

                          Nrybomil - Profil | So 6.4.2013 14:34:24

                          yvana >> "Máte- li pocit, že jedete tunelem a nevíte kde jste, porozhlédněte se. Zřejmě budete někde na krajském úřadě, agentuře pro přidělování dotací EU nebo ministerstvu ! " :§)

                          Zuzana Bubílková, Rádio Impuls 9.3. 2013

                            Nrybomil - Profil | So 6.4.2013 14:28:35

                            Kromě sumce, jak už nekdo psal tam chybí i maréna / peleď u mě taky mńamka z těch co můžu lapnout tady.
                            Taky uzenej jeseterek je sjůpr, ale vlastnoručně vytaženýho jsem ještě neschroupnul.

                            Mořáka jsem měl jen jednou a losůska polknu velice rád. Těch dovezenejch je i více.

                            ---------------------------------------------------​---------------------------------------------------​--------------------------------------------

                            viz moje recepty v kuchařce.

                              NMISO* - Profil | So 6.4.2013 14:14:25

                              Hellfish >> recept?

                                NPvl - Profil | So 6.4.2013 13:57:28

                                šeptal >> Jak jsem slyšel , tak prodávám ..

                                  Nšeptal - Profil | So 6.4.2013 13:39:31

                                  Pvl >> Nevím. Já jsem se nikdy neprožral přes porci pár centimetrů. :-) Na trhu tam jsou vidět řádné porce z kusů podstatně větších, než ten 1,30 m. Předpokládám, že končí v restauracích. Jestli mi na talíři končily ty menší, nebo větší, to fakt nevím. Ale pošmák jsem si vždycky. I na jiných exotech.

                                    Nmasák11111 - Profil | So 6.4.2013 13:07:26

                                    šumava >> ale je to tak ;-) jako co si budeme nalhávat, dřív jsme je chytali do ruky... a pak je tam rožnili... sice to bylo pytlačení.... ale nezapomenutelné a jsem na to hrdej na svoje začátky

                                      Nšumava - Profil | So 6.4.2013 12:53:03

                                      masák11111 >> tak to jsem ani slyšet nemusel

                                        Nmasák11111 - Profil | So 6.4.2013 10:43:09

                                        šumava >> jj. tak já vim kde jsou... je to p*del světa, nikdo to tam moc nezná.... je to asi tak kilometr potok v lese, kterej teče do řeky... tam se dá taška nachytat... na rousnici... jsou tam tůně.... taková panenská příroda....