Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Petr64 - Profil | Ne 2.5.2021 12:35:30

Honza Veber >> 1500l zděná podzemní jímka,4 bílý bečky a 5 plastových dvoustovek.

    medvěd - Profil | Ne 2.5.2021 12:33:36

    mám jímku a přepad do dešťové kanalizace.Jímka je na 5m3,měl jsem vzít větší

      Honza Veber - Profil | Ne 2.5.2021 12:29:00

      Petr64 >> ahoj, co to mas za nadrz? Nebo nejaka sestava? 😉👍

        Petr64 - Profil | Ne 2.5.2021 12:25:15

        brach >> Já už mám taky plnej stav (6500 litrů) a odpouštím přebytky o květinových záhonů.

          Petr64 - Profil | Ne 2.5.2021 12:17:34

          neprduch >> Aha,tak to byl koupený cíleně. Já myslel,že jiná bečka k mání nebyla.
          S tou užitkovou vodou je to dobrý řešení.👍

            Lauri - Profil | Ne 2.5.2021 12:11:30

            brach >> jsem na tom stejně. Ale lepší než sucho

              neprduch - Profil | Ne 2.5.2021 9:33:31

              Petr64 >> Ahoj, když já potřeboval rozměrově menší, abych ji dostal do sklepa na chatě (kvůli té na 1000 litrů bych musel bourat kus nosné zdi). Před 5 lety jsem dělal konečně sprchu a rozvod vody po chatě. Studna od chaty je 15 metrů, komplikované kopání přívodu, takže jsem dal do sklepa nádrž na 600 litrů, k tomu vodárnu a jednou za čas nádrž napouštím hadicí. Voda sice není pitná, ale na mytí to stačí. Takže jsem chtěl nepoužitou nádrž. Před napouštěním nádrže je samozřejmě jemný filtr. Trochu komplikované, ale vyhovuje:))Našel jsem dokonce fotku (když mě předloni vykradli chatu a měnil jsem pojistku, tak jsem si pak raději vše nafotil). Fotka je ze zimy, vodárna je přikrytá dekou.

                brach - Profil | Ne 2.5.2021 9:01:37

                Včera jsem měl v nádrží 200 litrů dešťovky. Dnes ráno v sedm hodin plno - 1000 litrů. Musel jsem odpojit okapový svod....
                A chčije a chčije...

                  Petr64 - Profil | So 1.5.2021 22:10:58

                  Buffalo1969 >> Nehul to. Půjdou po tobě čmeláci.😂

                    Buffalo1969 - Profil | So 1.5.2021 22:03:02

                    Petr64 >> ne Josefka. Až uschne, tak ho vyhulíme. 😂😂😂

                      Petr64 - Profil | So 1.5.2021 22:00:30

                      Buffalo1969 >> Pes ti žere hvozdík?😂

                        Buffalo1969 - Profil | So 1.5.2021 21:47:39

                        Dneska nás bylo na zahrádce plno. 😉

                          Buffalo1969 - Profil | So 1.5.2021 21:36:56

                          Lauri >> dík...

                            Petr64 - Profil | So 1.5.2021 21:27:23

                            novič >> Mám křoviňák Dolmar a trojzubcem přehudlám i 3cm kmínky.Struna 2,4mm likviduje maliník a silný byliny bez problémů. 7 roků provozu a stále ready.

                              Petr64 - Profil | So 1.5.2021 21:23:24

                              neprduch >> To se nedá v okolí sehnat jetá? Ja kupuju 1000litrů od disperse ( lepí s tím knihy v tiskárně) za 700kč/ks.

                                Lauri - Profil | So 1.5.2021 21:11:43

                                Buffalo1969 >> paráda👍

                                  valcha186 - Profil | So 1.5.2021 15:25:49

                                  novič >> Tak je na Kopě na rybách, ale říkal že to je SOLO 154 výr. Němci, má ho 5 let a bez závad. Kupoval ho v Mountfieldu. Zkus se zeptat Drvoštěpa, který se v tom pohybuje, sice pily, ale něco ví.

                                    Buffalo1969 - Profil | So 1.5.2021 15:16:21

                                    draveček >> dikec.😎👍🍺

                                      foxik - Profil | So 1.5.2021 13:44:04

                                      kubah >> ta skalka je fakt pecka 👍

                                        draveček - Profil | So 1.5.2021 13:26:04

                                        Buffalo1969 >> velmi pěkné provedeni👍