Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NLauri - Profil | Út 4.5.2021 19:40:11

Lasskoun >> čau,to jsem netušil. Možná někde zkusím. Ale záhon většinou pohnojím a z ryju. Pak na to ještě pustím slepice. Ale věřím,že by z toho něco bylo👍

    NLauri - Profil | Út 4.5.2021 19:37:08

    Dejv >> když spojím tři hadice do sebe,tak na konci to spíš čůrá než teče😎

      NBulda 64 - Profil | Po 3.5.2021 22:35:10

      valcha186 >> 👍

        Nvalcha186 - Profil | Po 3.5.2021 22:27:52

        Bulda 64 >> Mě to ale bavilo a baví, ale mám toho hodně a není čas a mládí dorůstá a úplatky se berou. Benzin do čtyřkolky, do Jawa 20, dortíky, zmrzlinka, na kola, lyžičky , rybičky máme před domem, i za donesení pivečka se platí 3,-Kč a tak se to musí kompenzovat. V rámci udržení svalové hmoty 120 ran 10 kg palicí do betonu který byl ze starých základů. Ještě že jsou prázdniny jen 2 měsíce. To musíme stihnout i to dřevo na zimu.

          NLasskoun - Profil | Po 3.5.2021 14:13:29

          Lauri >> ... ahoj Dane ... až budeš na podzim sklízet košťáloviny, tak z nich pouze odřež hlávky (zelí, kapusta), ale zbytek i s kořeny ponechej na záhonu, případně ty zbytky košťálů ještě shora nařízni do kříže, do hloubky cca 2 až 3 cm, + lehce pocukruj zeminou ... na jaře je pak zavčasu nezapomeň zalít ... ":o) ...

            NBulda 64 - Profil | Po 3.5.2021 12:17:18

            valcha186 >>
            Taky jsem si spoustu let dokazoval, že jsem chlap :(
            Kopice klád na hromadě a s kalačem do toho..
            Teď pěkně velká štípačka a pohodička . :--))) strhanej chodit na ryby není žádná slast..

              Nvalcha186 - Profil | Po 3.5.2021 10:35:36

              novič >> Já mám Stihl pily, křoviňák a jsem mu věrný. Ale když jsem viděl Solo v akci, tak mi to připadalo o dost rychlejší, to sekání. Jenom co jsem viděl. Možná kdybych kupoval znovu, zajedu si do Německa, je to jejich výroba a mám to tam 10 km. Mám i jejich štípačku Scheppach a spokojenost. Myslel jsem že s kalačem jsem hvězda, ale ona maká celý den bez únavy a na to nemám. V pohodě štípou i děti. Ale za úplatek. Je hodně zareklamovaných věcí, ale je to Čína a za moc to nestojí.

                NF. - Profil | Po 3.5.2021 9:21:26

                Dejv >> zaléváme vodou z jezírka. Rybky dostanou čerstvou ze studny a kytky naopak teplejší plnou eko hnojiva :) spokojenost na obou stranách a ten pohyb a trocha dřiny k tomu patří ;-)

                  NDejv - Profil | Po 3.5.2021 8:57:20

                  Lauri >> prej na to docela pomáhá hadice :-)))

                    NLauri - Profil | Po 3.5.2021 8:29:20

                    Petr64 >> a za chvíli začne to věčné zalévání. Stovky litrů denně roznosit po celé zahradě, ale co,kdyby nás to nebavilo, tak to neděláme :)

                      Nnovič - Profil | Ne 2.5.2021 22:05:21

                      Petr64 >> Díky Petr , Němce rád nemám☺ ale jejich věci rád kupuji ☺ Myslím dobrá volba, musím zjistit servis v okolí ☺

                        Nnovič - Profil | Ne 2.5.2021 21:56:53

                        valcha186 >> Díky trochu mám averzi na Mountf. ☺ Ty jejich servisy a cena N.D. ...

                          NPetr64 - Profil | Ne 2.5.2021 19:59:41

                          Lauri >> Taky to moc velký nemám.Budu ale muset do budoucna trochu rozšířit juak plochu,tak sortiment.

                            NLauri - Profil | Ne 2.5.2021 19:16:31

                            Petr64 >> hnůj už mám od podzimu. Já mám malý záhon a skleník,takže toho moc není. Stejně většinu úrody rozdám

                              NPetr64 - Profil | Ne 2.5.2021 18:59:55

                              Lauri >> Závidím.Já teprve doháním zpoždění z podzimu,tak ryju.:-(
                              Letos asi půlku zahrady nechám ladem,jen 2x zaryju hnůj.

                                NLauri - Profil | Ne 2.5.2021 18:58:09

                                Tak teď to poletí👍

                                  NPetr64 - Profil | Ne 2.5.2021 18:41:10

                                  Sakra. Příští tejden musím votrhat talovín,protože už lezou vstavače.

                                    NPetr64 - Profil | Ne 2.5.2021 12:47:06

                                    medvěd >> To se to někdo má.;-)

                                      Nmedvěd - Profil | Ne 2.5.2021 12:43:56

                                      Petr64 >> já 5 metrů

                                        NPetr64 - Profil | Ne 2.5.2021 12:37:11

                                        medvěd >> K nejbližšímu kanálu to mám 1,5km.:-)