Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

splavek - Profil | Čt 11.2.2016 17:03:28

phoenix410 >> Čím to stříkáš ?

    splavek - Profil | Čt 11.2.2016 17:00:51

    mlaďoch >> Mám trochu obavu, aby ten tunel nebyl příčinou zvýšeného výskytu plísně bramborové, největšího škůdce na rajčatech.

      ladan1303 - Profil | Čt 11.2.2016 16:20:09

      draveček >> zdar ,hnojis na list nebo do pudy? dik

        phoenix410 - Profil | Čt 11.2.2016 14:28:42

        Ahoj zahradníci, potřeboval bych poradit jak na molici na zelím a květáku. Tři roky po sobě mi květák i zelí napadne molice a skoro celou úrodu pak musím vyhodit. Květák postupně po napadané začne černat a ze zelí občas něco zachráním. Přísady si kupuji u zahradníka a postřik použiji při prvním výskytu molice a připadámí, že na ně nefunguje žádný postřik. Skleník ani pařeniště nemám. Předem děkuji za rady.

          mlaďoch - Profil | Čt 11.2.2016 12:49:17

          splavek >> zkus toto,dost dobře to reguluje přísun a úbytek vody

          http://www.milmar.cz/tunel-z-netkane-textilie

            draveček - Profil | Čt 11.2.2016 11:58:46

            ladan1303 >> ahoj,ja to dělam ,tak hako ty,jamka,substrat,rostlina a pak behem sezony 2-3 x prihnojujitekutym hnojivem na rajčata:-)

              ladan1303 - Profil | Čt 11.2.2016 6:59:04

              cau zahradnici ,mam dotaz .kdyz je rec o paprikach,rajcatech atd.staci vyhloubit jamku a dat substrat? vystaci na celou sezonu nebo jeste prihnojujete?diky za odpoved

                Fero123 - Profil | Čt 11.2.2016 6:36:04

                netopýr >> Podle druhu,ale některé mám k pupku.:-)) Feferonky jso menší.

                  netopýr - Profil | St 10.2.2016 23:04:39

                  Tady se vám hlásí jeden monitór - vetřelec. Jak vysoké máte rostliny paprik? Přemýšlím nad vyšším pařeništěm. Skleník se mi moc nechce dávat.

                    draveček - Profil | St 10.2.2016 22:34:19

                    Petr64 >> zamkni a nedej :-D

                      draveček - Profil | St 10.2.2016 22:34:00

                      Fero123 >> tak to určitě ;-)

                        Fero123 - Profil | St 10.2.2016 21:04:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        draveček >> Loni bylo dobře,ve skleníku to můžeš víc ovlivnit.

                          Petr64 - Profil | St 10.2.2016 21:04:07

                          draveček >> Samomluvče.:o))

                          Já měl loni z rajčat a paprik prdlajs díky škůdcům.Letos už mám ale vyměněný zámky a tchyně se švagrovou nedostaly klíče.:o))

                            draveček - Profil | St 10.2.2016 21:00:04

                            draveček >> určitě, dařilo se opravdu skoro všem zahrádkářům ;-)

                              Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              draveček >> Loni byl jejich rok. Pěkná úrodička.

                                draveček - Profil | St 10.2.2016 20:52:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Fero123 >> rád to vyzkouším, díky a pak se uvidí jak to dopadne :-o snad bude úroda jako loni ;-)

                                  Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:47:29

                                  draveček >> Vejdou,neboj.Mám je jen venku a jak je dám ven atk zalévám dokud nevidí ,že se jim daří a tím končím,Jen když je velké,ale velké sucho,něco jim dám. Ještě k nim někdy potom dám posekanou trávu,Ta drží taky vlhko.

                                    draveček - Profil | St 10.2.2016 20:41:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Fero123 >> to můžu, dam o dvě rostliny více, snad mi tam někde vejdou :-D

                                      Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:38:09

                                      splavek >> Tak to si nechám jednu rostlinu někde v klidu.Manželka mi okrajuje nať na kterých se nedělají cibulky.

                                        draveček - Profil | St 10.2.2016 20:36:13

                                        splavek >> za tu dva roky co jsem pěstoval vůbec deště nebyly,tak pak nevím?:-o