Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

splavek - Profil | St 10.2.2016 20:35:24

Petr64 >> Kvete druhý rok po výsevu. A když kvete tak ji mají ve velké oblibě jak včely tak i čmeláci. Hučí to jak v úle.

    Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:34:41

    draveček >> Praskají když mají hodně vody,stává se to po velkých deštích. Nic ti nevnucuji,ale dvě rostliny klidně obětuješ,ne?Nebo o dvě zasaď víc.:-)) Zkoušet se musí pořád.

      splavek - Profil | St 10.2.2016 20:34:04

      draveček >> No ty rajčata praskají proto, že začnou při větších deštích rychle přijímat vodu a nestačí růst tak rychle jak ji přijímají. Zvláště když je máš v sušších podmínkách tak praskají o to víc. Taky s tím bezúspěšně bojuji.

        Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:32:52

        splavek >> Ještě mi nekvetla (asi mladá rostlina),dělá mi jen cibulky.

          Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:31:54

          Fero123 >> Jo je to ona.Podařilo se mi ukořistit někde jeden kousek,ten sem namnožil a včíl mám cca 40 kousků na hledání vhodných podmínek.:o)

            splavek - Profil | St 10.2.2016 20:29:55

            Petr64 >> Já ji pěstuji už drahně let, je to víceméně plevel, když vykvetou a vysemení tak to klíčí a množí se o 106, je to na doživotí(jednou mi to přes zimu zdecimovali myši, tak si to hlídám a popřípadě hlodavce trávím) a je to první zelené do jídla . Tedy současně ze šnitlíkem. Už pomalu začíná vystrkovat růžky ze země.

              draveček - Profil | St 10.2.2016 20:27:44

              Fero123 >> když nezalevam tak mi praskají, proč pak by to jinak dělaly? Opravdu jsem začátečník, tak se neboj poradit :-o

                Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:27:37

                draveček >> Já je mám na slunci od rána do večera.

                  Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:27:28

                  draveček >> Není zač.Rozepsal bych se,ale na Mrku se to nějak rozkecalo a já nestíhám.:-(

                    Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:26:19

                    Petr64 >> Pokud je to cibule tak jsem v řiti,u nás se jí moc nedaří.:-((

                      Fero123 - Profil | St 10.2.2016 20:25:02

                      draveček >> vydrží to v pohodě,ale tak to zkus třeba na jedné dvou rostlinách. Kolik už jsi viděl zvadlých rajských. Čím míň vody tím líp.

                        draveček - Profil | St 10.2.2016 20:25:01

                        Petr64 >> diky ;-)

                          Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:22:46

                          draveček >> Zimní cibule,egyptská cibule,patrová cibule,sečka........Strejda google je ti k dispozici.:o)))

                            draveček - Profil | St 10.2.2016 20:20:28

                            Petr64 >> co to kurňa je?

                              Petr64 - Profil | St 10.2.2016 20:18:34

                              Fero123 >> Však jo.Letos se budu soustředit na ošlejch.Nějak mi ta rostlina napovídá,že by to šlo.:o)

                                draveček - Profil | St 10.2.2016 20:17:37

                                Fero123 >> no tak u mě si nedovedu představit nezalevat každý druhý den, mi svítí sluníčko od devíti až do večera a během léta je zemina jak prach:-o

                                  splavek - Profil | St 10.2.2016 20:00:34

                                  Mikulas >> V poho radím rád a zadarmo :-):-):-).-)))))))))

                                    Fero123 - Profil | St 10.2.2016 19:59:57

                                    Petr64 >> Poslední dobou si s nima starosti nepřipouštím.nemá to ani cenu. Mám jich každý rok plno.

                                      Petr64 - Profil | St 10.2.2016 19:56:05

                                      Fero123 >> Právě.Pomaleji zrají,ale je jich víc a s poloviční starostí.:-)

                                        Fero123 - Profil | St 10.2.2016 19:53:28

                                        Petr64 >> Klidně to můžu zkusit,nic mi v tom nebrání. Jižani je nechávají na zemi normálně.