Hokejovo - rybářská sekce

Vše o hokeji a rybách ...
Autor diskuse: fischmeni - Profil , 11.7.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: kubas. Profil + rarach Profil + Danda05 Profil + MAXXSKATER Profil + Čík Profil

Kdo vyhraje letošní MS v hokeji ve Švýcarsku?

A) Kanada22%

B) Amerika6%

C) Česká Republika22%

D) Finsko11%

E) Švédsko11%

F) Švýcarsko17%

G) Slovensko6%

H) Německo0%

I) Třinec6%

J) Někdo jiný :-)...0%

Od 29.4.2026 hlasovalo 18 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nkubas. - Profil | St 17.6.2026 8:09:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NGigi1893 - Profil | Čt 28.5.2026 10:53:31

    €mo >> a to je myslím Norsko díky "nedávno" nalezené ropě extrémně bohatý stát...

      NGigi1893 - Profil | Čt 28.5.2026 10:52:05

      rájovec >> njn když se dělá nominace na základě osobních vztahů a zásluh z minulosti...

        Nkubas. - Profil | Čt 28.5.2026 9:42:18

        rájovec >> Takový hráče my nepotřebujeme, máme mistry světa z Prahy ;-)!

          Nrarach - Profil | Čt 28.5.2026 9:20:04

          €mo >> To znám od našeho mladýho i z tenisu, pač já sem si za tím že bude dělat několik sportů tvrdě šel....Maminko, já dneska hraju dobře....hraješ Adámku, ale prohráváš, tak už začni hrááááát.....

            N€mo - Profil | Čt 28.5.2026 9:02:37

            rarach >> Môj keď hral hokej tak asi 8-9 ročný prehrali v Budapešti s miestnymi 10:6 a po zápase som sa ho spýtal ako sa mu zápas páčil a on že super, že dal dva góly. 😂 Tak asi toľko k váhe výsledku u detí.

              Nrarach - Profil | Čt 28.5.2026 8:42:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Za mne si myslím, že je úplně jedno jestli děti hrajou na výsledky nebo nehrajou, to určitě nedeformuje náš hokej.. každej kdo měl dítě ve sportu, tak ví, že pár hodin po zápase dítě ani neví, že něco hrálo....spousta dětí to neví ani při zápase. Akce typu pojď hrát hokej na zimáky akorat dostala hafo naprosto netalentovaných dětí, se kterejma by si ani Brooks nevěděl rady... Hokej je pro nás národní sport, pro Nory určitě není a není tam ani žádná priorita od státu....Jak tady byl zmiňovaný Klaebo, tak on asi nebyl nikde v žádném treninkovém centru, ale z něho dřel kůži od mala jeho děda...o jeho výkonnosti se už vědělo okolo jeho 15 let....to že pak přejdou nějakých center, kde z nich sedřou kůži je jasná věc, tam je pak konkurence jako blázen a kdo se nedostane do A týmu běhu nebo biatlonu je vlastně lůzr...takže představa, že tam někdo přijde téměř ve 20 letech jakože nedotčenej výkonnostním sportem, je naprostá utopie, oni trénují jak blázni v rámci rodin už od útlého dětství......

                N€mo - Profil | Čt 28.5.2026 8:26:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Řízek 5,125 >> Trebárs by som ešte dodal, že vďaka nízkej popularite je hokej v Nórsku takmer odstrihnutý od štátnych peňazí. To čo dostávajú, je v porovnaní s našimi zväzmi len "na kávu". Viac krát neprišli na Slovenský Kaufland cup len preto, že zväz nemal peniaze na pokrytie výdajov na repre mimo dôležitých turnajov. On systém kde ti peniažky bez ohľadu na výsledok prídu tak ako tak a systém kde si musíš peniaze vyrobiť sám, lebo inak žiadne nemáš bude tiež určitý faktor ktorý ženie myšlienkové pochody iným smerom.

                  Nrájovec - Profil | Čt 28.5.2026 6:09:35

                  Gigi1893 >> Hráči z farmy, ti pro naši repre nemají dostatečnou kvalitu. Oba z Grand Rapids Griffins, taky jsme tam měli koníky - Postavu a Rychlovského.

                    NŘízek 5,125 - Profil | Čt 28.5.2026 0:38:59

                    Poušťák >> ale jo, můžu:-)
                    a) kdybych tomu rozuměl, tak nepíšu na Mrk, ale trenuji repre, nebo sem něco jako Marian Jelínek.
                    b) viz kolega Gigi, hokej v Norsku nikdo moc neprožívá, základna je malá, ale národ je to sportovní, o tom žádná - zimní sporty - lyžování - světová jednička, atletika o parník lepší než my, silové sporty taky.., rychlobruslení - světová extratřída, obecně jako v celé Skandinávii platí - sportovci se připravují s vrcholem výkonnosti okolo dvaceti let a dál..na co být super junior, když v dospělých zhasnes, že .
                    Jinak níže popsaný přístup k hokeji mají i ve Švédsku a Finsku, prostě vrcholová úroveň se tam začíná řešit až od 15 let výš.., v USA je to podobný.
                    Kanadský systém je ještě o něco jiný, ale stejně tak se děti do 12 let nesmí specializovat jen na hokej, a dále pak mají několik úrovní výkonnosti.., v zásadě něco jako ve Skandinávii.., najdi si na netu..
                    Náš svaz má sice pěkný manuál, jak trénovat mládež, ale nikdo se tím neřídí:-)

                      NGigi1893 - Profil | St 27.5.2026 23:50:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      👌🏻

                        NGigi1893 - Profil | St 27.5.2026 23:09:09

                        Poušťák >> početně úplně jiná základna než v Kanadě,USA, Švédsku nebo Finsku ? Národním sportem je tam spíš běžecké lyžování, Biatlon,Skoky na lyžích...

                        Registrovaných hráčů v mládeži mají cca 2,5x méně než třeba Češi..

                          NPoušťák - Profil | St 27.5.2026 22:31:21

                          Řízek 5,125 >> můžeš mi teda vysvětlit,když to v tom Norsku dělají líp než u nás,a v tom článku píší pravdu,proč se jako junioři ještě nikdy nedostali do závěrečných bojů o medaile za posledních XXX let?

                            Nkubas. - Profil | St 27.5.2026 21:10:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            👍

                              Nschmetterling - Profil | St 27.5.2026 19:39:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              https://sportweb.pravda.sk/hokej/ms-2026/clanok/811291-kristian-pospisil-martin-pospisil-kritika-ms-v-hokeji-2026-miroslav-satan/

                              U nás už rodičia nekecajú trénerom do práce len v juniorke, ale aj pri seniorskej reprezentácii 🤷🤦

                                NŘízek 5,125 - Profil | St 27.5.2026 18:00:42

                                Gigi1893 >> nevím jestli je to AI, ale v principu to takhle je.
                                Jo, každý hokejový rodič u nás chce, aby jeho sedmiletý dítě vyhrávalo 15: O a z toho dalo minimálně osm gólů...
                                O tom Klaebovi je to víceméně pravda.., do těch 15 dělal sportů více .

                                  Nkubas. - Profil | St 27.5.2026 13:39:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  https://youtu.be/DiPjHGbW3S4?is=8HKbxMf-Rw96IlgW

                                  Dobře Guli s Korym zhodnotili výrok Mr. Aroganta po Norech.

                                    NGigi1893 - Profil | St 27.5.2026 12:42:00

                                    Poušťák >> to nevím a popravdě jsem si ani neuvědomil že by to mohla být dezinformace...

                                      NPoušťák - Profil | St 27.5.2026 12:32:53

                                      kubas. >> 👍