Hokejovo - rybářská sekce

Vše o hokeji a rybách ...
Autor diskuse: fischmeni - Profil , 11.7.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: kubas. Profil + rarach Profil + Danda05 Profil + MAXXSKATER Profil + Čík Profil

Kdo vyhraje letošní MS v hokeji ve Švýcarsku?

A) Kanada22%

B) Amerika6%

C) Česká Republika22%

D) Finsko11%

E) Švédsko11%

F) Švýcarsko17%

G) Slovensko6%

H) Německo0%

I) Třinec6%

J) Někdo jiný :-)...0%

Od 29.4.2026 hlasovalo 18 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Řízek 5,125 - Profil | Út 16.6.2026 22:44:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

rarach >> ale jsou to názory obecného povědomí veřejnosti o dané problematice.
Se zdejší úrovní se to samozřejmě nedá vůbec srovnávat, že.

    rarach - Profil | Út 16.6.2026 22:11:18

    Řízek 5,125 >> Myslím, že ta diškus je k němu dost pozitivní...celkem nezaslouženě

      Řízek 5,125 - Profil | Út 16.6.2026 21:42:50

      rarach >> tak samozřejmě, že jsem nemyslel tuto diskuzi, ale občas čtu diskuze jiné, třeba jako pod tím článkem o mysakovi...a dál to nemusíme rozebírat, že..:-)

        rarach - Profil | Út 16.6.2026 21:26:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Řízek 5,125 >> O odborné erudici této diškus snad nepochybuješ, je milionkrát dokázáno, že co tady už několik hodin nebo dní rozebíráme, toho se chytnou pisálkové s prodlevou. Kdoví jak to celý v Carolině bylo, ono taky nelze všemu co se napíše věřit,....SC je potřeba i řádně prohnat mediama a vydělat na něm balík na všech frontách.

          kubas. - Profil | Út 16.6.2026 21:21:57

          rarach >> Tak třeba by ho Guma s Kyselou podrželi :-).

            Řízek 5,125 - Profil | Út 16.6.2026 21:17:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Ehm
            Zatímco svět investoval do moderních metod tréninku, datové analýzy a sportovní vědy, české prostředí spoléhalo na tradici a přesvědčení, že soupeře chytrostí nějak oblafne. Základna jednoho z nejdražších sportů se ale zúžila a s ní i šance, že se podaří najít budoucí hvězdy.

            Jako klasika, co to tak čtu, a sleduju...u nás víme všechno nejlíp, hlavně tedy jak se to nemá dělat, nebo jak to nejde, ale ve výsledku pak čumíme jak ty vyvoraný myši..., resp žáby z ledu:-)

              Řízek 5,125 - Profil | Út 16.6.2026 20:57:19

              Poušťák >> v baseballu to funguje, tak proč ne v hokeji, že..:-)

              Prostě se postaví tým na výhru sc, a ne na výhru základní části...:-)

                rarach - Profil | Út 16.6.2026 20:48:34

                kubas. >> V Litvínově už není Franta a Vanta, takže tohle poleno by tam leštilo prkno v pátý brázdě....

                  rarach - Profil | Út 16.6.2026 20:45:33

                  Poušťák >> Nová vítězná dynastie jako svého času třeba Edmonton a podobně už nebudou mít potřebu si do mančaftu brát hráče jako Geat One, ale půjdou na nějakou prestižní univerzitu a vyberou si maníky, kteří mají alespoň 5 uznaných patentů....vezmou je do programu Pojď vyhrát SC...naučí je bruslit a do 10 let budou stavět novou síň slávy...bo bude přetlak na místo pro poháry.

                    kubas. - Profil | Út 16.6.2026 20:41:22

                    rájovec >> Jak jinak :-)...
                    To teda slušně odsral Torts, ale asi by nepokračoval ani po SC tipuju :-).

                      Poušťák - Profil | Út 16.6.2026 20:33:32

                      Takže od teď budou vyhrávat SC jen týmy co si najmou lidi co nikdy nehrali nic,ale rozumějí výpočtům.
                      To je pecka 🤣🤣🤣

                        rájovec - Profil | Út 16.6.2026 19:02:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          kubas. - Profil | Út 16.6.2026 18:55:52

                          rájovec >> Rarachuv oblibenej protekcak:-). Půjde do Litvajzu mu pomoct nahoru určitě.

                            kubas. - Profil | Út 16.6.2026 17:19:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            rájovec >> To je mentální nastavení ;-)!

                              €mo - Profil | Út 16.6.2026 8:25:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              rájovec >> Jemu to hodne prajem. Mimo iného ešte z doby keď som robil v telke obdivujem jeho priamost a schopnosť postaviť sa otázke čelom a bez zbytočných rečí odpovedať priamo k veci. Proste rovný chlap. Čo si myslí, to povie. Pridávam link s jeho rozhovorom asi z pred pol roka.
                              https://open.spotify.com/episode/1btsAUS2xP81XaUZeZDpB0?si=3ct5RpCBRtKxmVNI5kno-A

                                kubas. - Profil | Út 16.6.2026 8:05:05

                                rájovec >> Vencovi to určitě přeju, jen houšť a větší kapky :-)...

                                  rájovec - Profil | Út 16.6.2026 8:00:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  https://nhl.cz/pocta-pro-prospala-po-trech-letech-na-farme-se-postavi-na-lavicku-v-nhl/5036074
                                  Venca povýšil, podle mě člověk charakterově i jako hokejista na vysoké úrovni, možno mu to jen přát. Uvidíme jak se bude dařit, zrovna Montgomery mi přijde dost chladný a neosobní, ale třeba je to jen navenek. Kádr v St. Louis je jaký je, nechme se překvapit.

                                    kubas. - Profil | Po 15.6.2026 17:29:10

                                    Řízek 5,125 >> A tak to je, dogmata neexistují a cesty jak dojít k cíli jsou zkrátka různé :-). A tady je vidět, že to jde i bez nepřenositelných zkušeností. Toto by měl manažer reprezentací Hnilička nosit na tričku, aby si někteří zakonzervovaní boomeři vytáhli hlavu z prdele :-).

                                    Kdo se v hokejovém prostředí bojí o místo, vytáhne argument, který končí každou diskuzi: „Nikdy nehrál, nemůže tomu rozumět jako ten, kdo má za sebou stovky zápasů.“

                                      Řízek 5,125 - Profil | Po 15.6.2026 17:25:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      tak tady máte napsaný, proč to Carolina vyhrála.
                                      tzv. Moneyball v hokejové praxi..
                                      tvl, matika je prostě všude:-))

                                      Carolina vyhrála Stanley Cup a zároveň rozbila jeden z největších hokejových mýtů. Klub totiž nepostavil bývalý hráč NHL, ale vědec, který nikdy neodehrál ani mládežnický zápas.

                                      Kdo se v hokejovém prostředí bojí o místo, vytáhne argument, který končí každou diskuzi: „Nikdy nehrál, nemůže tomu rozumět jako ten, kdo má za sebou stovky zápasů.“ Celkem dobře se tak dá ukončit každá debata o jiném pohledu. Čísla přeci nikdy nic nevyhrají, vždycky rozhodují góly, zkušenosti a tradice.
                                      Příběh nového šampiona NHL se vymyká tím, že sestavu složil padesátiletý vědec Eric Tulsky. Na serveru Elite Prospects, který shromažďuje všechny sezony hokejistů z celého světa, jeho profil do roku 2012 neexistoval. Neodehrál ani jediný zápas v mládeži. Objevil se, až když začal zpracovávat data pro NHL.
                                      Nejlepší ukázkou práce manažera je moment, kdy tým hledal střelce pro play off.

                                      Carolina si v minulé sezoně správně vyhodnotila, že nutně potřebuje někoho, kdo dovede dávat góly na konci sezony. Bruslila, napadala, ale neuměla rozhodnout zápas.

                                      Proto nikdy nevyhrávala klíčové bitvy v play off. Dvakrát v předchozích třech sezonách došla do finále konference. Dál to nešlo.

                                      Každý rok se našel někdo, kdo její urputný styl přežil a dal gól, který Hurricanes vstřelit neuměli. Tulsky se rozhodl, že aby získal střelce, bude trejdovat pořád perspektivního Martina Nečase. Když chcete něco získat, musíte hodně nabídnout.

                                      Takže krok 1: za českého útočníka dorazil Mikko Rantanen z Colorada. Pravidelně uměl dát 30 gólů, dokázal se vyšplhat i na 50 tref. V klubu už působil jiný Fin, Sebastian Aho, chemie mezi nimi měla naskočit rychle.

                                      Navíc Aho měl být pojistkou, že krajan podepíše dlouhodobou smlouvu. Carolina Rantanenovi nabídla obří kontrakt, který měl být v součtu vyšší než 100 milionů dolarů, jak propálil insider Eliotte Friedman.

                                      Problém byl, že Rantanen nehodlal ve městě Raleigh zůstat osm let. Takže následovala rychlá akce.

                                      Krok 2: Tulsky po 13 zápasech vyměnil Rantanena do Dallasu za drafty a Logana Stankovena. Spíš tak nějak stranou, v rámci získání Rantanena, dorazil z New Jersey někdejší nejužitečnější hráč NHL Taylor Hall.
                                      ......
                                      Boží:-)

                                      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-hokej-carolina-stanley-cup-vedec-tulsky-308567

                                        kubas. - Profil | Po 15.6.2026 11:02:14

                                        €mo >> Chápu naprosto :-)...

                                          €mo - Profil | Po 15.6.2026 10:46:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          kubas. >> chodím na tie Global series roky veľmi rád, mám naozaj rád tú ligu, ale preplížiť sa za posledné roky k cenovo dostupným lístkom je výkon hodný Copperfielda kombinovaného s Houdinim a možno ešte niekto k tomu. Teda až na Štokholm. Tam to šlo stále ok. Je dosť možné, že od tejto zábavy časom pustím, lebo 350€ za lístok im naozaj dávať nebudem.

                                            kubas. - Profil | Po 15.6.2026 10:01:45

                                            €mo >> Co víc si přát :-).

                                              €mo - Profil | Po 15.6.2026 9:54:26

                                              Tak pôjdem v novembri do Helsínk pozrieť na víťaza. 😁

                                                rarach - Profil | Po 15.6.2026 8:20:07

                                                kubas. >> To byla jízda....

                                                  kubas. - Profil | Po 15.6.2026 6:50:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                  777vlcakk >> Klobouk dolů!

                                                    777vlcakk - Profil | Po 15.6.2026 4:59:32

                                                    Carolina dneska zaslouženě👍🏒🥇🏆

                                                      kubas. - Profil | So 13.6.2026 14:49:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                      Pěkný...