Hokejovo - rybářská sekce

Vše o hokeji a rybách ...
Autor diskuse: fischmeni - Profil , 11.7.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderují: kubas. Profil + rarach Profil + Danda05 Profil + MAXXSKATER Profil + Čík Profil

Kdo vyhraje letošní MS v hokeji ve Švýcarsku?

A) Kanada22%

B) Amerika6%

C) Česká Republika22%

D) Finsko11%

E) Švédsko11%

F) Švýcarsko17%

G) Slovensko6%

H) Německo0%

I) Třinec6%

J) Někdo jiný :-)...0%

Od 29.4.2026 hlasovalo 18 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nkubas. - Profil | St 17.6.2026 8:09:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 16:06:06

    rarach >> no to nejsme ve vzporu, prostě se to adekvátně sešlo.
    Olympiáda ukázala pravdu, na druhou stranu tam nebyl Zacha:-)

      Nrarach - Profil | Ne 17.5.2026 15:09:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Řízek 5,125 >> Gudas hrál, protože to bylo v Praze a byl tam i jinej motiv, než jenom hokej. Zacha to samé, hokejista to je, ale jeho přínos pro tým je diskutabilní...ten turnaj neuvěřitelně vyšel gólmanovi Dostálovi a Nečasovi...kdyby se ti dva i díky divákům nezbláznili, tak to nebylo....Rulík z toho žije dvě sezony, Jalonen žil z bronzu jednu...vono to tak nějak k velikosti tý medaile odpovídá.

        Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 14:57:26

        Řízek 5,125 >> 5 zápasů, něco odehrál, rozhodně není pravda, že šanci nedostal, to může říct třeba Nosek :-).

        Nemá smysl se točit na jménech, "kdo co kdy kam a proč", jen jsem uvedl příklad pro pochopení a tím Charou, že jsou i daleko jiný kalibry, který to ne vždy úplně tak dobře zvládali atd.

          Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 14:54:05

          Řízek 5,125 >> A to tam ještě nebyl Frk, kdyby jo, tak to je válec na druhou :-).

            Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 14:52:22

            rarach >> Ano, jednoznačně souhlas, právě proto...

              NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 14:01:30

              A to loni Klapka v podstatě prvně nakoukl do velkého hokeje, letos byla jeho situace už o dost jiná...
              Nicméně, znovu opakuji, že to na něm nestojí ani nepadá...

                NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 13:48:54

                kubas. >> a kolik toho odehrál? V průměru asi tak 8 min za zápas, přesto dal 3 góly a jednu asistenci...
                Ne, není to jedno, útočník má ve hře jiné úlohy než obránce, a je to tam mnohem více rozdělené. Už jen centr a křídlo hrajou úplně jinak.
                Btw Gudas taky není žádný zázračný bruslař, a jeho herní styl taky neni žádný ohňostroj kreativity..a přesto ho na to velký hřiště rulík bere...

                Edit - ale jako rozhodně to na Klapkovi nestojí ani nepadá, hráči jsou dostatečně vyspělí, aby to dobře odehráli i bez něj...

                  NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 13:41:06

                  kubas. >> nerozporuju, prostě se to sešlo, a k tomu Zacha:-), bez Zachy se už žádný takový výsledek neudělal...

                    Nrarach - Profil | Ne 17.5.2026 13:40:39

                    kubas. >> Ale ani tohle není výběr žádných nazdárků, aby hrál takový howno.

                      Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 13:36:51

                      Řízek 5,125 >> Rulík měl štěstí, že měl skoro OH výběr, všechny hvězdy takřka, Dostála v bráně a sešlo se to prostě, po zásluze, ale je třeba si nalít čistého vína :-).

                        Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 13:35:35

                        Řízek 5,125 >> Vezmu to od konce, Klapka na MS světa byl loni, takže šanci na velkým turnaji dostal, to není pravda že nebyl na žádným velkým turnaji... prostě se trenéři rozhodli ho i třeba na základě toho (a to bych se nedivil) ho dal nenominovat. Takže šanci dostal, narozdíl od jiných.

                        To jestli je někdo útočník nebo obránce je úplně jedno, kde furt o princip, netřeba se chytat stébla.

                        Ano, tam mu to sedlo, motivace s narodnim dresem holt byla zřejme větší, mozna byl zkušenější a konkurence třeba nebyla tak velká, nevím, byl to turnaj, sedlo mu to. Zase, bavím se o principu spíš obecně.

                          NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 13:33:23

                          A teď se ukáže, že rozhodující faktor je Zacha:-)
                          Rulík měl fakt kliku, že mu přijel do Prahy. Když Zacha nehrál, tak byl Pasta 6/8. Ale právě ty dvě osminy rozhodují o top výsledku...:-)

                            Nrarach - Profil | Ne 17.5.2026 13:31:26

                            Řízek 5,125 >> U Klapky mne překvapilo, že chce vodit puk a chce to i rozdávat, ne vždy se to povedlo, ale od toho je příprava, jako asi se to po něm nechtělo a tak ho nechali doma...

                              NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 13:30:51

                              Poušťák >> mám pocit, že se tohle řeší jen u nás, velký/malý hřiště...
                              Kanada- celej život hrajou na malým hřišti, pak posbirají D tým ze zdravých náhradníků z NHL, a stejně můžou hrát o zlato..., samozřejmě, občas předvedou nějaký kiks, ale jinak platí výše uvedené, prostě se seberou,přijedou a hrají hokej, a jim jedno jestli na letišti nebo na rybníku...
                              Finové, Švédi si ten svůj systém taky hrají kde je zrovna potřeba, a vždycky se s nima musí počítat..

                                NŘízek 5,125 - Profil | Ne 17.5.2026 13:25:50

                                kubas. >> normálně Ti budu oponovat:-)
                                1) Chára není útočník, je to obránce, nemá se co motat před soupeřovou brankou. Maximálně dojet utok z druhý vlny a hned mazat back..
                                2) MS 2012, Finsko/ Švédsko, kde Slováci udělali 2 místo a nás porazili v semi, tým byl postavený na Charovi, který v rámci turnaje odvedl neuvěřitelný kus práce a jen díky němu to Slováci dotáhli tak daleko, a byl taky vyhodnocen jako nejlepší obránce turnaje, na jakým kluzišti se to hrálo netřeba rozebírat...

                                3) Klapka je hráč, co se pořád cpe do branky, nebojí se jít do těla, nebojí se ničeho, máš snad pocit, že tam teď nějakýho podobnýho hráče máme? Neříkám, že v příprave byl nějak přesvědčivý, ale nemusel mu sednout systém, potřeboval delší čas na srovnání apod, je to rozhodně škoda, že zatím nedostal šanci na velkým turnaji.

                                  Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 13:01:24

                                  rájovec >> Tomášek je silenej zatím naprosto, kandidát na tribunu, v té přesilovce co předváděl na kruhu byl mazec. Snad se mu bude dařit lépe, hráč to je kvalitní, ale no... Není moc v pohodě asi a je to vidět, taky to letos měl narocny a těch změn bylo dost.

                                    Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 13:00:09

                                    Řízek 5,125 >> Nic proti Klapkovi, jen uvedu příklad pro hráče podobných parametrů, daleko kvalitnějšího, o tom netřeba diskutovat a to je Zdeno Chára. Aniž bych to chtěl úplně srovnávat, tak paralelu velkou tam vidím. Viděl jsem naživo Charu v Praze 2x, jednou za Boston a podruhé za Lev Praha. Za Boston byl na ledě při každém druhém střídání, neprošel přes něj hráč, byl všude, jak se roztahnul, tak zabral půl šířky ve své obranné třetině a mohl jezdit "trojnožku", pár temp, vyvezl puk, nahrál, prostě úžasnej, bezchybnej, dokonalej. Střih, Lev Praha, větší kluziště, kdyby na sobě neměl jmenovku a nevěděl o koho jde, tak si řekneš, že to Lev doplnil Davidem Švagrovským z Berouna svého času. Nestíhal, nikde nebyl včas, zbytečné fauly atd., kolotoč všeho špatně. Stejnej hráč, legenda a co udělá jiný herní styl a pár desítek centimetrů navíc...

                                      Nrájovec - Profil | Ne 17.5.2026 12:09:47

                                      Poušťák >> V případě našich playerů je to bohužel z 90% pravda - viz Tomášek, i když to třeba není rozměry hřiště:-).

                                        Nkubas. - Profil | Ne 17.5.2026 11:31:27

                                        Danda05 >> To bohužel nemůžu prezentovat pochopitelně. Ale ono není těžké to občas vyčíst mezi řádky z některých rozhovorů atd.

                                          Nrarach - Profil | Ne 17.5.2026 11:29:33

                                          Poušťák >> Z toho plyne, že Klapkovo agent nenamazal Rulikovo bandě.....nic víc a nic míň.