Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

splávkař - Profil | St 7.2.2018 1:08:30

roman_monfish >> V každém druhém zápisu tu píšeš věci zcela odtržené od VRP. Jako občan státu s jedním z milionů hlasů mám volební právo na to, abych ve volbách rozhodl o tom jestli to má být ČRS kdo se bude starat o to, co plave v potoce co mám 100m od zahrady. Jako člen svazu mám jeden z cca 200000 volebních hlasů k rozhodnutí o tom, jak se budou některé věci v rámci ČRS (vždy ale v souladu s řádným VRP) odehrávat.
Tady se snažíte dostat DH do čela ČRS, jeho počínání je už dost dlouho populismem k získání přízně voličů z té druhé party (členi ČRS) zatím co z přírody mizí několik původních druhů, na mníka v Labi se škemrá v Kolíně u automobilky, na lososa občané posílají DMSky zatímco DH si tam se svými pase K70, propaguje boilies od Mivardi a nadevše staví kapry 3kg + a do pár VIP rybochovů pro sportovce sype tuny PD ze společné kasy....
Jak myslíš, že to jednou ve volbách kde budou hlasovat miliony voličů dopadne, až si třeba nějaké
hnutí s přízní bloňdáka v svetru vezme stav našich vod za předvolební téma a ukáže lidu pár spotů jak to pod hladinou vod vypadá? To pak část hospodaření založenou na distribuci kapra a PD, agendu s prodejem povolenek bude na komerční bázi zastřešovat třeba Agrofert a na zbytku vod bude její dcera tlačená dotacemi zachraňovat zmizelé či notně zdecimované druhy. Sis nevšiml, jak správně uchopený tucet žab, ptáčků či nějakých mravenišť dokáže zastavit mnohem větší zájmy než jakým je pokleslá zábava členů ČRS na PD a kaprech ve vodách státu? Navíc dnes už je dostupná alternativa pro sportovce co chtěj muchlat velký kapry nebo cvakat pstruhy na těsto, 7 dní v týdnu, 24h denně a rybníkáři už dnes jsou dost silná lobby.

    roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 0:31:31

    splávkař >> hm, tedy pokud tehdy byly ty rybníky stejně atraktivní, tak odkud pocházely prostředky na jejich zarybnění? Nebylo to náhodou na úkor ostatních revírů?
    Východočeši mají v předcích bratrance Veverkovi. Je škoda, že ne všichni po nich vládnou selským rozumem.

      potočák 62 - Profil | St 7.2.2018 0:28:59

      A ještě domácí úkol do odpoledne.1.O kolik je roční pokles PS povolenek od roku 2002 a tím,o kolik kč se může ročně dát méně do zarybnění PS vod.2. kolik kg mírového PD a SI se vysadí na jednu PS povolenku a kolik se jich na 1 PS povolenku chytí. 3.jaký je finanční rozdíl vyjádřený v kč.Petrův Zdar

        Denny - Profil | St 7.2.2018 0:28:19

        Mrknato >> Ale jdi ty,ukaz me,ktery zakon me zakazuje honit pytlaky,to by me tedy opravdu moc zajimalo.Takovy zakon neznam. To s tou vodou dokaze pochopit tak,jak jsem to myslel,snad kazdy.Ono totiz,kdyby jsme sli do dusledku,tak to neni majetek zadneho US ale statu,takze kdyz bych tvrdil,ze jsou dobre zarybnene statni vody,vyslo by to uplne nastejno,mam pravdu?

          splávkař - Profil | St 7.2.2018 0:27:59

          candát 76 >> https://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=751607 - tu obsluhu flašinetu si vyprošuju!
          Dokud se za to, co já považuju za ostudu vaší osoby ve funkci předsedy SUS, kandidáta výš, ostudu všech kteří po řadových rybářích (závodnících) vyžadovali dodržování jasně vypsaných propozic a závodního řádu zatímco vybraní feedroví reprezentanti a jejich kamarádi byli VIP prominenty na úkor těch, kteří jim i na to jejich reprezentování přispívají, neomluvíte nemohu o nějaké schůzce ani uvažovat.

            potočák 62 - Profil | St 7.2.2018 0:20:23

            Nechcete pokračovat odpoledne? Musím jít spát,na rozdíl od vás co máte ferari a jeeeepy musím do práce ale výborně jsem se pobavil.Petrův Zdar

              Mrknato - Profil | St 7.2.2018 0:20:04

              Denny >> Kluci nemaj suprově zarybněnou vodu. Suprově může být zarybněný XY revír, na kterém hospodaří Vč. ÚS. To, co jsi napsal ty a co teď já dává zcela jiný smysl. Že to nedokážeš odlišit není moje chyba, stejně jako nedokážeš pochopit, že honit pytláky může jen ten, kdo na to má placku a může to dělat jen v rámci zákona. Že ho neznáš, není opět můj problém...))))) Nebylo to do kotníku, že ne?

                CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 0:19:22

                roman_monfish >> Pane jo, Romane, ty ale umíš počítat. Ty jsi dal asi i tu čtvrtou třídu, ne ? :-)))))))))))

                  CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 0:16:13

                  roman_monfish >> Ve čtvrtek navrhnu mrkáčka na předsedu, protože je z nás všech nejchytřejší, to je už jasné. Doufám, že to rada schválí :-))))))

                    splávkař - Profil | St 7.2.2018 0:15:56

                    roman_monfish >> Nj, ale to co jsi mi tu za na 7,5 ha za DH vyčíslil na 27.180kč bylo před DH za slabou desetinu a každý průměrný pstruhař byl Pan Rybář!

                      CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 0:15:08

                      splávkař >> Čemu se divíš, dělá ještě daleko horší věci, vždyť si ho tady vykresloval v tom nejhorším světle :-)))))

                        Mrknato - Profil | St 7.2.2018 0:14:18

                        roman_monfish >> Redistribuce je u pstruhovek 3x vyšší, než u MP. To samý bylo i s kapř na pstruhovkách, než ho v redistribici začali počítat jako v MP.

                          candát 76 - Profil | St 7.2.2018 0:11:49

                          splávkař >> Ne, myslím to naprosto vážně. Kdy a čím jsem vás urazil?

                            splávkař - Profil | St 7.2.2018 0:10:41

                            candát 76 >> Dušane Hýbnere, vy mě tu nejdřív naprosto otevřeně lžete , pak urážíte a nakonec za mnou i přes svůj každodenně nabitý program chcete kamkoli jezdit? Si děláte prdel?!?

                              Denny - Profil | St 7.2.2018 0:08:49

                              Mrknato >> A ja tam nekde pisu,ze je to jeho revir? Ne nic takove tam nevidim,bud tak hodny a dej me to,kde to pisu do uvozovek.Ja jsem napsal pouze to,ze maji suprove zarybnenou vodu.Zadny US se sam o sobe o zadnou vodu postarat nedokaze,na to potrebuje ty lidi,kteri se o ty vody realne staraji,bez nich by zadny US nebyl.Prave mezi ty lidi,patri i potocak a parta kolem nej,protoze samotny US tam asi na brigady nejezdi nebo ano?Nebo me chces tvrdit ze vas predseda jezdi delat na tu lihen,chodi tam budovat hrazky,odlovuje generacky a roznasi pludek?

                                roman_monfish - Profil | St 7.2.2018 0:07:44

                                splávkař >> Když jsi to tak hezky na doraz spočítal, tak ještě jeden pohled na věc. Pstruhový režim trvá 151 dnů, loví se každý den, denní úlovek jsou 3 ks PD o celkové hmotnosti 1 kg s tržní cenou cca 180,- Kč (za tu si ho koupíš v obchodě). Tedy za jednu povolenku za 1.250,- plus 50,.- za RL přibližně 700 poměrná část členství a brigád a 50 denní místenka zaplatíš za sezonu cca 9.550,- Kč pokud budeš chytat každý den. Za to si můžeš odnést ryby v hodnotě 27.180,- Kč. Naštěstí úspěšnost rybářů není 100%. Mimopstruhovou sezonu už ani nepočítám. S čím máš problém?

                                  CharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 0:05:04

                                  splávkař >> Hmhm, tak to fakt nedáme. Já mám je tři třídy základní školy a tady na jihu nevím o nikom, kdo by se dostal dál. To u vás na východě musíte být všemi mastmi mazaní a hrozně moc chytří, když tohle dokážete vypočítat. To máte asi nějakou vysokou školu, že ?

                                    candát 76 - Profil | St 7.2.2018 0:02:39

                                    splávkař >> Kamile Falto, co takhle se sejít osobně a vše vyřešit z očí do očí, rád přijedu, kdykoliv, kamkoliv.

                                      Mrknato - Profil | St 7.2.2018 0:00:46

                                      Denny >> tady jsi o tom mluvil: Denny - ® [Poslat soukromou zprávu.] Út 6.2.2018 22:48:31
                                      Mrknato >> Odpovez me zcela na rovinu.Jsou ty zmeny,kdyz potocak ukazal,ze to jde a maji suprove zarybnenou vodu spatne nebo dobre?

                                      Ta voda je ÚS a můžeš říci že kluci v Kamenici makaj suprově, protože tam mají lososy? Nebo že kluci v Hradci Králové makaj suprově, protože tam mohou lovit ohroženýho mníka a kluci z Pardubic, který makaj úplně stejně ho lovit nemohou?

                                      Ten nárůst členi mezi rokem 1993 a 2016 je nějakých 4500 členi. To samé bych odhadoval od roku 1975.

                                        Denny - Profil | Út 6.2.2018 23:59:41

                                        Mrknato >> Aha a Moravaci vsichni chytali jen na ceskych revirech :-))