Třináct kroků k ozdravení našich pstruhových revírů

Autor diskuse: fotojakes - Profil , 28.1.2018

NCharlieTrapper - Profil | St 7.2.2018 16:10:28

roman_monfish >> Podám vysvětlení. Jedná se o částečnou kopii BP JčÚS pro MP revíry schválených na loňské konferenci. Opatření vycházelo z toho, že jsme měli dost případů, kdy se v dubnu a květnu vláčelo na streamery na vláčkařský prut a rybáři se oháněli zněním vyhlášky (definice muškaření a lovu na umělou mouchu) s tím, že ta potvora na konci je moucha. Nové znění bylo konzultováno se závodníky a část definice vychází i z mezinárodních pravidel. Celé znění přikládám:

10. Při lovu na umělou mušku (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod C) je od 1.1. do 15.6. povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s nástrahami v maximální velikosti 3 cm. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno lovit pomocí „dřívka“ a metodou „bagr“ (včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle sebe). Je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy typu twister, ripper, banjo apod., lov na tyto nástrahy je považován za přívlač při použití jakékoliv výbavy. Je dovoleno používat pouze jednoháčky. Dvojháčky a trojháčky jsou zakázány. Je zakázáno vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu na "Tenkaru" je možné použít pouze prut a návazec (není používán žádný naviják a muškařská šňůra). Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.
11. Lov muškařením (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod D) je od 1.1. do 15.6. zakázán.

    Nkakr - Profil | St 7.2.2018 15:55:19

    roman_monfish >>
    Na offis webu ČRS by taková zhovadilost viset neměla,ale žíly mi to netrhá. Jen to bohužel ukazuje "odbornost" čilimníků, kteří rozhodují o BPVRP.
    Je to ještě větší pitomost, než návrh plošného zavedení K70.

      NWillow - Profil | St 7.2.2018 15:51:16

      roman_monfish >> UF.Jsem si oddychl,díky za podrobnou analýzu.
      Ten kdo to blbě přepsal by měl dostat padáka.
      Pak se nediv různým výrokům které zde občas padnou.

        Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 15:39:31

        kakr >> Tak to mě pobavilo a protože jsem muškař, tak jsem se zeptal předsedy. A tady je odpověď:

        Návrh na doplnění ustanovení:
        Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech ČRS
        § 13 odstavec 9 zákona č. 99/2004 Sb.
        III. Lov na mimopstruhových rybářských revírech
        Při lovu na umělou mušku a muškařením na revírech mimopstruhových v době od 1. ledna do 15. června:
        -je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s muškami o maximální velikosti 3 cm;

        Ten, kdo to redigoval asi muškaření nikdy nezkoušel a tak ho ta nesmyslnost nějak nepraštila do očí. Škoda, že nejsou veřejné veškeré výstupy z jednání svazových orgánů.Takovéto blamáže, způsobené necitlivým zkracováním textů, by se odstranily.

          Nkakr - Profil | St 7.2.2018 14:59:57

          Knapík >>
          Z návrhu nevyplývá, že se jedná o MP vodu, platit by to mělo i na pstruhovce.
          Laik žasne, odborník se diví.

            NKnapík - Profil | St 7.2.2018 14:53:21

            kakr >> taky jsem si všimnul, takže na MP pod pstruhovkou si v dubnu a květnu na mouchu nezachytáš, ale na žížaly a bíláky budeš moct masit pstruhy, jako by se nechumelilo, případně i tím lovným paskvilem skrytým pod definici muškaření.

              Nkakr - Profil | St 7.2.2018 14:37:54

              Přečetl jsem si na webu ČRS - jeden z návrhů hospodářského odboru:

              Zakázat lov ryb na umělou mušku v jarním období, tj. od 1.1. do 15.6. (nejedná se o rybolovnou techniku muškaření).
              Zřejmě se jedná o nové trendy(větší pitomost jsem nikdy neviděl).

                NDenny - Profil | St 7.2.2018 11:32:38

                Mrknato >> Ne nemusim,jen nejsem lhostejny jako tisice jinych lidi a kdyz vidim lumparnu,tak se s tim snazim neco udelat.A ver me,ze na to nemusim byt ani u LM ani u policajtu a ja se opravdu tak choval a i se tak chovam tady.To,ze se to nekomu nelibi a radeji dela,ze se kolem nej nic nedeje ,to je vzdycky do te doby,nez se to cloveka tyka osobne,ale ja takovy priposranec byt nechci.
                No s tou vodou,radeji by jsi nemel reagovat,nez napsat totalni nesmysl.On je totiz obrovsky rozdil mezi tim ,kdyz jsou Cechy soucasti EU a jejim majetkem,protoze vody o kterych piseme na uzemi Ceske republiky jsou vyhradne majetkem Ceske republiky a to vis stejne dobre jako ja a ostatni.
                Ano zakon 99/2004 ,lide rozhodli a v tom je prave ten velky rozdil,ne ze clovek rozhodl,psal jsem o jedinci,ktery sam nema pri hlasovani sanci rozhodnout vubec nic,muze vyjadrit hlasovanim jen svuj nazor.

                  Nkakr - Profil | St 7.2.2018 10:46:42

                  Mrknato >>
                  Holt všichni se budou muset kapánek uskrovnit. My už také nejezdíme 4x ročně na výjezdní zasedání na Maledivy, ale jen 2x na Kanáry:-))
                  Museli jsme vyměnit i vozový park, žádná červená Ferari, ale skromný Meďour a Audina:-)).
                  V benzinu, nafta není cool.

                    NMrknato - Profil | St 7.2.2018 10:40:22

                    kakr >> Na to tady jsou jiní odborníci..... Ale redistribuce funguje... Trapper se dohodl s Monfišem.

                      Nkakr - Profil | St 7.2.2018 10:32:49

                      Mrknato >>
                      Redistribuce nefunguje, musíš nasadit těžší kalibr.
                      Co takhle samosek, múčky, bojlíz, bivaky.....

                        NMrknato - Profil | St 7.2.2018 10:14:07

                        Honza7 >> Nejsem přívržencem lidového, nebo dokonce populistického přístupu k věcem, které jsou stanoveny jasně zákonem pro VRP a také jasně pro spolkovou činnost.
                        Že se tyto dvě věci mezi sebou míchají a jedna nahrazuje druhou, není znakem demokracie, ale prasárny.
                        Územní konference skládá 1-2 ročně účty a tam je možný tohle řešit. Rozhodně ne nějakým HO z Rady, Radou, nebo nějakými nadšenci z MO, která ještě nedávno měla soukromáky, ale její členi si chodili pro společné povolenky, jakoby nic. ÚS nemá svůj HO? ÚS nemá svého hospodáře?

                        No a jestli pozoruješ zdejší cvrkot, tak Jihočeši, kteří dlouho okopávali Radě a ostatním ÚS kotníky kvůlivá redistribuci na které dle nich tratili, jsou nejlepšími spojenci Středočechů, kteří si z redistribuce berou podstatně víc a brát asi nepřestanou.....

                          NMiras - Profil | St 7.2.2018 9:22:33

                          splávkař >> Už v jiné diskuzi jsem se Ti snažil vysvětlit, jak to bylo se založením LRU položená a závody na Labi.
                          Takže znovu:
                          1) S myšlenkou upsořádat závody na Labi přišli kluci z Brandýsa na podzim 2016, zpracovali pravidla, vč. bodovaného kapra 3 kg (a žádné jiné ryby) a dohodli se s Mivardi jako výhradním sponzorem akce.
                          2) k schválení založení sekce položená v rámci ČRS SÚS došlo v lednu 2017
                          3) ustavující zasedání sekce proběhlo v březnu a závody byly převzaty se vším všudy jako pilotní projekt. Tedy vč. pravidel, startovného i sponzora. Já jsem byl ten, kdo trval na celém znění původních pravidel, a to z toho důvodu, že už byla zveřejněna a připadlo mi to jako menší zlo než měnit pravidla za chodu. Bodování kapra 3+ nikdy nebyl nápad DH.
                          4) závody úspěšně proběhly, soutěžící byli spokojeni, organizačně se to podařilo zvládnout i při malém počtu organizátorů, sledovanost > 11.000 přístupů za 3 dny byla parádní.
                          5) Letos proběhnou 3 akce - na té největší z nich se bude bodovat amur a kapr už od 1500 g, jak je tomu podle mezinárodních pravidel FIPSed. Co se týká sponzoringu - naše akce jsou otevřeny všem firmám, které mají chuť nás podpořit.
                          6) Dušan Hýbner do fungování LRU položená nekecá ani ji neovlivňuje, je pro nás však důležitý spojovací článek pro jednání např. s Radou, což by byl ostatně i kdokoliv jiný na jeho pozici.

                          Žádám Tě jen o jediné - přestaň manipulovat s informacemi!

                            Nroman_monfish - Profil | St 7.2.2018 8:54:04

                            splávkař >> Proč se nedržíš svého tématu, počty Ti šly zjevně lépe :). Pokud jde o rybníky v režimu rybníkářství, nechám se rád poučit proč je jejich provoz v rozporu s platnou zákonnou úpravou. Myslíš, že všichni dotčení, kteří se na jeho zřízení podíleli, šli vědomě do rozporu se zákonem? A týká se to samozřejmě i orgánů státního dozoru. Pokud ano, buď uveď konkrétní ustanovení zákona, která jsou porušována a zdůvodni čím, nebo čekej s kolegou na rady z Marsu (nebo snad z Mechova?;))

                              NMrknato - Profil | St 7.2.2018 8:06:22

                              Denny >> Máš pravdu, honit lidi a nejen u vody ti nikdo zakázat nemůže, ale musíš si nasadit červenou pásku na rukáv s nápisem LM........ aby lidi věděli, že se jedná o nějakou bojovou hru a že se Gottwald nevrátil. No a s tou vodou by jsi mohl také říkat, že ty vody má dobře zarybněné EU........ to by taky šlo.

                              No a ohledně toho rozhodování lidi rozhodli, to ti asi uniklo. Rozhodli a přilali zákon 99/2004, ale je jiná doba a populismu příznivá.....

                                NHonza7 - Profil | St 7.2.2018 7:50:28

                                Mrknato >> Ahoj Pavle, tohle jsi napsal Dennymu :
                                " Kluci nemaj suprově zarybněnou vodu. Suprově může být zarybněný XY revír, na kterém hospodaří Vč. ÚS."
                                Co kdyby jsi konečně přestal lovit u PC a vyrazil do terénu a začal sbírat data?

                                  NHonza7 - Profil | St 7.2.2018 7:46:25

                                  Mrknato >> Ahoj Pavle, všimnul jsi si co jsem napsal a na co jsi mi odpověděl. Buď jsi se překlepl a chtěl jsi odpověď někomu jinému a nebo ve víru tvých odpovědích jsi se dostal úplně někam jinam než jsme si psali.

                                    Ncandát 76 - Profil | St 7.2.2018 6:06:19

                                    splávkař >>Vy jste se urazil? Obsluha flašinetu točí stále dokola klikou. Vy stále dokola opakujete stejné invektivy. Je v tom nějaký rozdíl, že bych se za přirovnání měl omlouvat?

                                      NDenny - Profil | St 7.2.2018 3:49:30

                                      splávkař >> Pises sice monfishovi,ale jen poznamka. Ty mas sice hlasovaci pravo,ale to je pravo na vyjadreni tveho nazoru,rozhodne ti to nedava pravo na nejake rozhodovani o necem,mimo tvuj nazor.Rozhodovat za tebe budou uplne jini a nemusi se to s tvym nazorem vubec shodovat.Rozhodovat muzes v rodine nebo nejake male komunite kdyz tam budes mit rozhodujici slovo,ale jako obcan statu pri hlasovani,kde muze byt nekolik milionu volicu nebo i ve svazu kde budou desitky tisic volicu,zadne rozhodovaci pravo,tak jak jsi to napsal,rozhodne nemas.Nemusis s tim souhlasit,ale je to tak.Predpokladam,ze jsi to jen spatne interpretoval,ale myslel jsi tim vyjadreni sveho nazoru a prava rozhodnout se v dane situaci podle sebe.