Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 20:30:18

MrKos >> Ano, a o tom jsem chtěl m.j. s candátem 76 diskutovat..... ale není stále připraven.....
Podle mě to nemůže popsat BP, ale vyhláška. Místo toho ale nová svazokrev chce měnit jiné věci.... co nesou popularitu zadarmo. BP nemohou povolit něco, co je jasně zakázáno.....

    MrKos - Profil | Pá 8.12.2017 20:26:23

    Mrknato >> vlastně by stačilo samosek a všechny jeho varianty konečně v BP pěkně popsat. O zákaz už se dávno postarali moudří zákonodárci :-))

      Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 20:23:30

      MrKos >> A nebo zakázat samosek..... To je práce pro nového předsedu a předsedu HO.....))))))

      Edit : A jak by jsi chtěl měnit počty a hmotnost ponechaného úlovku dle vyhlášky? To se bude měnit vyhláška po každé, když někdo nazdá jak vyrdbat s tím, co jasně stanovuje zákon? Podporovat (vysazováním) to, co ubývá.... Z toho se nelze vylhat.

        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 20:23:21

        1568 >> No neumím si prostě představit horní míru dravců, které ulovím na rybku, bojku, nebo velký trojháček, candáta z 17 metrů, atd.. Zde by mělo smysl omezení úlovků.

          1568 - Profil | Pá 8.12.2017 20:22:32

          FRANK71 >> Já bych byl pro 100+,protože sportovci chtějí vylehávat trofejní,ale by asi neprošlo.

            candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 20:21:23

            MrKos >> První odstavec je o diskuzi, která by mohla rozsekat úplně vše.
            Druhý odstavec naprostá shoda a tímto směrem směřují i mé myšlenky.

              MrKos - Profil | Pá 8.12.2017 20:20:24

              poky82 >> jo, souhlasím ... máme totiž dvě možnosti - buďto se bude rybařina provozovat v podstatě zadarmo a bez nároků na znalosti členstva asi tak, jak je to dneska a se všemi důsledky, které to nese. A to včetně vysazování dvojnásobku kapra do každé louže i přesto, že candáta s potočákem v některých oblastech členi znají jen z obrázku.

              A nebo, což mi přijde mnohem elegantnější, se začne konečně zvyšovat cena povolenky, zaplatí se z toho funkční RS, začne se více hledět na to, koho si do spolku vezmeme a potom se také můžou vysazovat ubývající druhy (případně trofejní ryby) i přes skutečnost, že budou násobně dražší. To by mělo jít ruku v ruce s pravidly, s postihy a limity odnesených ryb by měly odrážet částečně i cenu povolenky a možnosti revírů.

                FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 20:19:06

                1568 >> když ji chtějí u kapra, měla by být min. 80cm.

                  Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 20:17:52

                  candát 76 >> Kde prosím lžu? Pokud jste o tom přesvědčen, není problém to tu zveřejnit.
                  Pokud současně diskutujete a děláte rozpočty, nebude stát za nic ani jedno a ani druhé.....

                    1568 - Profil | Pá 8.12.2017 20:16:54

                    FRANK71 >> U kapra je?:-)Vím to,použil jsem to jen jako příměr.

                      Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 20:16:04

                      poky82 >> Proč by se měly MO spojovat? Trend byl opačný, tvořit MS (místní skupiny) pro svazopráci. Vynález Stč.ÚS, kde MO jsou uživateli, je na "zbytek" svazu nepřenositelný, protože ostatní ÚS jsou uživateli a MO pouze organizují členi. To ani MRS neudělal takovou hloupost, aby rozdal MO dekrety.

                      A správně píšeš, a je správné, že by se o práci RS neměli členi starat, tedy úkolovat a platit ji. Pak to totiž nebude RS, osoba úřední, ale osoba svazová, nebo prodloužená ruka svazu. Ona i RS by měla kontrolovat uživatele, ale to se čilimníkům moc nehodí do krámu.....

                        FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 20:15:28

                        1568 >> horní míra u dravců by asi šťastná nebyla.

                          1568 - Profil | Pá 8.12.2017 20:14:14

                          candát 76 >> Proč a jak jinak?A proč se první chcete chránit naprosto běžnou rybu,a ne ryby,které jsou opravdu ohroženy a je celkem lhostejno čím?

                            MrKos - Profil | Pá 8.12.2017 20:13:00

                            candát 76 >> jen drobné zamyšlení - není možné nastavení horní míry interpretovat jako porušení zákona na ochranu zvířat? Selským rozumem takové opatření totiž připravuje lovce o možnost svobodné volby pustit/ponechat a naopak přikazuje rybáři trápit zvíře lovem, zdoláváním a pak ho pustit zpět. A to klidně opakovaně.

                            Jinak zabránit rabování vod, převozu ryb a dalším nešvarům asi přímo nepůjde, ovšem lze ho alespoň regulovat některým vhodně nastaveným limitem - 1 ryba/týdně (kapr, lín, salmonid, reofilky) apod., případně 1 ryba/měsíčně (dravci) atd... ovšem vím, že to asi není diskuze na krátký příspěvek do fóra

                              candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 20:07:41

                              Mrknato >> Mám, dělám rozpočty. Opravdu nemám problém diskutovat, ale až přestanete lhát.

                                poky82 - Profil | Pá 8.12.2017 20:01:29

                                MrKos >> Jde o to, že by se klidně malé Mo mohli zpojit dohromady. Nevím jestli je to legislativně nějako možné. To by nám řekl Mrknato :). Mě jde o to, že pokud budou rybáři vědět, že je zkontroluje profi stráž, muže je klidně zkontrolovat několikrát denně, bude to u vody vypadat malonko jinak než když na ně přijde důchodce. Pokud by měli kameru ( dneska se pořídí za pakatel) tak by se vědělo i po kom je na místě bordel. Čtečka s GPS by taky v dnešní době nebyl problém, pak by měli rybáři jak informace o pohybu rybářů tak i o kontrolách členo RS.
                                No to už jsem se rozepsal až moc. Jak říkám nikdy jsem se o činost RS nezajímal a nevím jak se zřizuje a kdo ji zřizuje. Jen jsem hodil nějaký podmět tady.

                                  potočák 62 - Profil | Pá 8.12.2017 20:00:21

                                  raven >> Na začátek,jak řešit problematiku pstruhových vod by jsem při radě založil pstruhařský odbor,pozval tam ne funkcionáře US ale ty z MO,kde dosud hospodaření na pstruhových vodách funguje a stavy PO a LI jsou dosud na slušné úrovni a těhle lidí,kteří tráví čas běháním po tocích a starostí o ryby by jsem se zeptal,jak celou problematiku řešit a teprve potom by jsem upravoval podmínky.Petrův Zdar

                                    candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:57:34

                                    1568 >> S dravcem a jeho ochranou souhlasím, jen jinak. Zbytek se neshodneme.

                                      Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 19:54:54

                                      candát 76 >> To je argument jak noha, od vodohospodáře.....S diskusí můžete začít, ale už korektní nebude, díky Vám. Dostudovat si zákon a stanovy by jste měl Vy sám a nespoléhat se pouze na MZe a členi...... přeji hezký víkend.

                                      Edit : tak koukám že už tak moc práce zase nemáte. Těch 17 hodin dnes nedáte......

                                        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:51:23

                                        Mrknato >> Až nebudete lhát a psat hovadiny, tak Vám mile rád budu odpovídat. Prosil jsem Vás o dohledani podkladů a jejich nastudování. Opět tu píšete lži, není se o čem bavit.
                                        Až budete připraven na věcnou a korektní diskuzi, dejte vědět.
                                        Klidný zbytek večera.