Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

potočák 62 - Profil | Pá 8.12.2017 19:50:35

poky82 >> Profesionální RS nic až tolik neřeší.Je rozdíl uhlídat menší rybník nebo revír na řece,který má 20 km.Když pojede autem,tak ho z dálky uvidí,když půjde pěšky,tak to aby byl maratonec,aby to ohlídal ráno,odpoledne a i v noci.Řešení je v zpřísnění a sjednocení trestů a zapojením rybářské veřejnosti,například finanční odměnou za nahlášení a pomoci při zásahu proti tomu,kdo prohřešek páchá a i finančním ohodnocením dobrovolné RS za zásah při hrubém porušení RŘ .Bohužel,v součastnosti hodně rybářů na sociálních sítích brečí,co se u vody páchá za zvěrstva ale v reálu otočí hlavu a kouká se raději jinam,než aby něco podnikli.Petrův Zdar

    1568 - Profil | Pá 8.12.2017 19:48:31

    candát 76 >> Horní míra kapra všude?Myslíte,že to něco změní?Řeknu Vám to!Nezmění se vůbec nic!Ti,kteří převáželi,budou převážet dál!Jen revíry budou generačně nevyvážené rybou,která se tam sype téměř nonstop a Vy se zalíbíte sportovním kaprařům:-)Zavedete horní míru i pro candáty a štiky také plošně?Dle mého názoru a zkušeností od vody,jsou na tom tyto ryby o mnoho hůř než "průmyslová" ryba.

      MrKos - Profil | Pá 8.12.2017 19:45:29

      poky82 >> jak správně uvádí kakr, tak pokud by jsi členovi RS platil 30 tis hrubého, tak je 30.000 x 1,34 a to máme pěkných 40.200kč superhrubou mzdu. Když budou RS 2 tak je to 80 tis/měsíčně a pokud bude mít PS pár členů, tak je roční částka na hlavu už poměrně vysoká. Tím netvrdím, že by se neměla upravovat cena povolenky. Dosud jsme svědkem toho, že již 30 let cena povolenky stále klesá.
      Ovšem ta regulace ceny už měla probíhat dávno - teď to bude o to těžší.

        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:44:40

        LosPafkos >> To samozřejmě můžete. Mohu poprosit alespoň do soukrimé zprávy? Opravdu nevím o čem jste psal.

          poky82 - Profil | Pá 8.12.2017 19:43:46

          Mrknato >> Popravdě jsem se o to nikdy nezajímal. Byla zde možnost se optat a dostat nějakou odpověď tak jsem ji využil.

            Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 19:40:17

            poky82 >> Víš co je RS? Je to osoba úřední, kterou stanovuje obec s rozšířenou působností, nikoliv svaz. Proč řešíš, co RS stojí? To by mohla být další otázka na candáta 76. Ten si také platí Policii ČR, když jí je málo? Asi ne. Požadavek davu a jeho vyslyšení je opět populismus.....

              kakr - Profil | Pá 8.12.2017 19:37:49

              poky82 >>
              Za ty love (360 000) ale nebudou RS v zaměstnaneckém poměru s rybáři. Musí činnost provádět na živnostňák. Pokud by byli zaměstnanci, rybáři by museli platit státu odvody a to není nic levného.

                LosPafkos - Profil | Pá 8.12.2017 19:33:11

                FRANK71 >> :-)) nesmíme ani naznačovat :-)

                  poky82 - Profil | Pá 8.12.2017 19:32:32

                  candát 76 >> 30 000 měsíčně mě přijde reálné. Pokud by našw MO měla 3000 členů a chtěli by jsme 2 RS tak je to 240 kč na člověka. To je myslím taky v pohodě. Díky za info.

                  Pokud budou uplatňavaný takovéto tresty tak pak ještě zabezpečit to, aby nepokračoval dále bez členství. Aby byl poté i řádne soudně trestán jako pytlák.

                    Mrknato - Profil | Pá 8.12.2017 19:28:09

                    candát 76 >> Milý pane, každý se asi nedokážeme "dívat a nedělat" na zcela rozdílné věci.

                    Ptal jsem se vás zcela konkrétně na věci, na které byste měl mít jasný názor, jako budoucí možný předseda ČRS. Výjimky pro lov 24 byly udělovány z důvodu přemnoženého sumce, ne proto, že to členi baví (to v rozhodnutí uvádělo samo MZe) Dnes se jde přímo na "dělohu" a zmiňují se potřeby rybářů. Kde nastala změna... zákon je stále stejný? Proč uživatelé nevyužívají možných výjimek ke změně rybolovných způsobů, dob hájení a lovných měr ryb a používají k tomu BPVRP bez zmocnění právním předpisem? Kde je možné ukládat občanům, tedy nejen členi ČRS, ale i nečlenům povinnosti stanovené zájmovým sdružením? Jak je možné, aby dle stanov měla MO své revíry (hospodařila samostatně) a současně vykonávala některé činnosti pro uživatele a členi měli přístup k povolenkám pro společný rybolov (z důvodu společného rybolovu)?

                    Na to je tak těžké odpovědět? Mně přijde, že i vy pokračujete ve snaze zalíbit se členi ať to stojí, co to stojí. Důležité je, že na to MZe kývlo? To Vám opravdu stačí? Proč zákon umožňuje tyto věci řešit výjimkami? Pokud by na to stačily BP, tak to zákon jistě nebude řešit?

                    To jsou základy a pokud se k nim nevyjádříte, tak jste pro mě nedůvěryhodný. A to se vůbec neptám, kdo vás pověřil jednáním s p. Dytrychem, změnou dob lovu, změnou míry kapř ve vyhlášce, míry okouna v BP, pokud tu máme údajně nějakou demokracii......

                    Na stávajícím vedení svazu se mi tyto věci nelíbí, ale tento establišment se nezviditelňuje jako vy, netvrdí že jedná jménem členi a transparentně, což Vy trumfujete.....

                    Na závěr, co děláte pro původní druhy ryb v revírech z úrovně hospodářského odboru? Je potom tento odbor k něčemu, nebo jen pro kapraře a nesmysly jako trofejní ryby? To si můžete podat ruku s JV, ten také pečuje o gerontofond obrovských ryb, ale na rozdíl od Vás na NEREVÍRU.

                      FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 19:26:17

                      LosPafkos >> a máš to.😊😊

                        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:18:54

                        LosPafkos >> Napsal jsi to veřejně, bylo by fér, to tedy veřejně vysvětlit. Já o žádném takovém kamarádovi nevím :(.

                          candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:17:14

                          poky82 >> Kolik stojí člen RS, jak kde :) .
                          Záleží, jaký mu zadavatel dá plat a co si od jeho práce bude představovat :). Osobně to vidím na cca 30 000 Kč měsíčně.
                          Nejde o poptávku, jde o to, že se ničeho nebojí. Desetrkát mu to vyjde, získá 70 00Kč, pak ho chytnou a dá pytel obilí za 600 Kč, čeho by se bál? Převoz trofejních ryb ze svazových vod: vyloučení z ČRS.

                            LosPafkos - Profil | Pá 8.12.2017 19:16:34

                            candát 76 >> nebudeme se hrabat v minulosti,hleďme vpřed do budoucnosti.Nadšení je tu evidentní,tak se budeme těšit a doufat,jak říkám je to dlouhá cesta s nejistým úspěchem

                              poky82 - Profil | Pá 8.12.2017 19:12:43

                              candát 76 >> Jako vyjmenovaná ryby by mi lín nevadil.Dal bych mu klidně míru 35cm, však ono by to u něj nebyl problém tam dorůst.
                              Kolik ročně stojí 1 člen RS?? já jen o kolik by se kdyžtak ta povolenka zdražila. Pak by asi taky stálo za to zkusit dostat něco pro MO z pokut za prohřešky. Jestli jsem byl dobře informován, tak z toho rabáři nic nevidí. Pokud by něco z vybraných peněz dostali zpět, tak by možná profesionální RS nebyla taková utopie u většiny MO.
                              Horní míra nezamezí převozu ryb. Dokud bude poptávka budou i lidi co to budou dělat. Zaslech jsem hrozné sumy za kilo velkého kapra. A zpousta lidí si tím zaplatí dovolenou u našich řek a nebo se tim i slušně přiživuje. Dokud se bude moct u vody kempovat, budou přibývat vyhrazené pozemky a maringotky u vod, tak se tomu nedá zabránit. U nás je zpousta vod kde si normální rybář nemá skoro kam sednout. Pozemky jsou pronajaté a ze svazovek se stali soukromé vody pro pár rybářů. Zde nic nenadělají žádné zákazy ani RS.

                                candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:10:48

                                raven >> Musíme mít revíry, kde uspokojíme konzumní rybáře duhákem a pak revíry, které budou vhodné pro zachování původních populací lipana a potočáka.

                                  candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 19:02:32

                                  kakr >> Je, proto jsem už na předminulém Sněmu navrhoval zrušení. Návrh neprošel.

                                    raven - Profil | Pá 8.12.2017 19:01:28

                                    candát 76 >> fungovat by to mohlo. Znám to z Anglie z klubové vody. Současné strategii nahrazování pstruha obecného duhovým celkem rozumím, ale nevidím v tom pozitivum do budoucna. Chce to odvahu udělat změnu. I pokud by to chvíli bolelo a v budoucnu se to vrátilo, pak se taková změna vyplatí.

                                      Dědek - Profil | Pá 8.12.2017 19:01:05

                                      kakr >> Je neuvěřitelné, že nikdo v ČRS nevidí tu neuvěřitelnou korupci členů kárných komisí a že to žádnému funkcionáři i běžným rybářům nevadí. A nejlepší je, že na ně není metr. Chtěl bych vidět, kam až do jakých míst, ta korupce prorůstá.
                                      Nejlepší je, že za stejný spáchaný přestupek, ti strejcové dají jednomu rybáři trest pytel obilí, druhému, 50 hodin brigád a třetímu vezmou papíry na rok.
                                      Tomu se říká korupční demokracie v ČRS a je velmi čilimníky vítána a chválena.
                                      K tomu není co dodat.

                                        kakr - Profil | Pá 8.12.2017 18:56:00

                                        Dědek >>
                                        Na druhou stranu, když si spolek chová prase,nebo dvě tak se pytle s obilím hodí:-))