MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání

Zdravím,chci se zeptat,zda by nebylo na škodu založit nějakou stránku(sekci),kde by se zveřejnila přezdívka,kterou má-jestli ji má dotyčný na MRKU,který si objedná zboží i třeba v inzerci a pak ho nepřevezme.S takovými "živly" má myslím zkušenost dost a dost poctivých lidí,které tady toto stojí jen peníze navíc za poštovné a třeba by se tím nějaké adresy eliminovaly.Chtěl jsem zveřejňovat adrey a kontakty,ale to po prodiskutování s administrátorem MRKU nelze,což je dle mého škoda.

Zapisujte pouze problém s daným nepoctivcem, všechny ostatní zápisy ztěžují snahu prověřit hledanou přezdívku, jestli je dotyčný na černé listině.

Autor diskuse: zdenekaa ®
Dále moderuje: Greysmen ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 5.9.2011

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.
N NAVI73 - ® Pá 10.3.2017 22:11:17
chendler - 10.3.2017 22:04:48 >Jak postupovat v podobných situacích
Je vhodné zásilku rozbalit přímo v prostoru pošty, kdy při tom mohou figurovat další lidé jako svědci. V situaci, kdy by se jednalo o podvod, zásilku u pracovníků pošty ihned reklamovat a neprodleně zavolat policii.
Policisté mohou vyzvat poštu k vydání peněz, které adresát za dobírku zaplatil. Dosáhne se tím toho, že adresátovi nevznikne žádná škoda a podvodník nezíská vytoužené peníze.
Policisté následně začnou pátrat po pachateli, který se dopustil podvodného jednání.
>

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 23 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Rajsi - ® Út 25.4.2017 20:07:52
Další borec co neumí vyzvednout balík a ani se potom omluvit. https://www.mrk.cz/clen.php3?id=85281
Nechal si prodloužit dobu uložení, volal mu i vedoucí posty, kterému slibil, že na druhý den balík vyzvedne a stejně se na to vykašlal. Chlapi proč si to vůbec nechávat posílat!?
N ProchyCR - ® Ne 23.4.2017 10:52:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Zdravím MRKaře, zejména ty, co naletěli podvodníkům, poslali předem hotovost na účet a nemají ani zboží ani peníze.

Posílám jakýsi "návod" jak postupovat v případě podvodného jednání při koupi zboží a jeho následném nedodání.

Jednotlivými případy se vždy zabývá místně příslušné oddělení PČR. Se škodou do 5.000,-Kč je případ šetřen jako přestupek proti majetku, v případech, kde je škoda vyšší než 5.000,-Kč včetně, se jedná o tr. čin, resp. přečin (podvod). Pokud se v průběhu vyšetřování ukáže, že se skutku dopouští stejný pachatel (vystupují zde stejné znaky - email, nick, telefon, adresa, IP adresa, č. účtu atd.), sloučí se spisy ke společnému šetření u oddělení, které začalo případ šetřit jako první. U šetření přestupků má policie poměrně "omezené" pravomoce, nicméně to neznamená, že se vždy případ odloží, aniž by byl pachatel zjištěn. V současné době lze podle telefonu, IP adresy, bankovního účtu, poměrně spolehlivě zjistit tuto osobu (elektronická stopa zůstává vždy). Pokud se jedná o sofistikovanější a rozsáhlejší trestnou činnost, zabývá se případy i služba kriminální policie a vyšetřování.

V případech uváděných zde na MRKu (nezaslání objednaného zboží při platbě předem nebo zaslání prázdného balíku při platbě dobírkou) doporučuji:

1. ještě jednou kontaktovat prodejce s upozorněním (SMS, email, písemně apod.), pokud nezašle objednané zboží nebo nevrátí peníze, učiníš oznámení na policii pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku podle § 50/1a z.č. 200/1990 Sb. (škoda do 5.000,-Kč) a poté mu dát přiměřenou lhůtu na zjednání nápravy
2. pokud k nápravě nedojde a prodejce přestane komunikovat, zajistit co nejvíce konkrétních stop - údaje z jeho osobní karty zde na MRKu, včetně jeho fotografie (než je např.smaže)/ email, ze kterého komunikoval a veškerou elektronickou komunikaci/ číslo účtu, na který jsi poslal peníze, příp. potvrzení o provedené transakci/ zpáteční adresa prodejce při zaslání balíčku na dobírku/ nick pod kterým vystupuje/telefon/ IP adresa, ze které prodejce komunikoval (může ji poskytnout i provozovatel serveru)/
3. s uvedeným zajít na oddělení policie místně příslušné tvému bydlišti a zde učinit oznámení pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku se škodou …........,-Kč. Uvést konkrétní okolnosti případu, včetně shora vyjmenovaných důkazů. Zároveň uvést, že osoba se takového jednání dopouští opakovaně a zřejmě po celém území ČR, což je možné podložit i jmény dalších poškozených, pokud se spolu spojíte! (systém evidencí policie je propojený a právě podle jednotlivých konkrétních znaků se případy snadněji spojí). Pokud se vás podaří spojit více před podáním oznámení,můžete učinit oznámení společně na kterémkoliv oddělení policie bez ohledu na škodu (celý "proces" se urychlí)
4. potom už jen čekat a doufat:-) Určitě můžete usínat s pocitem, že jste pro věc alespoň něco udělali a nic Vás to nestálo (kromě času stráveného na policii)

Rozhodně nejde o "návod" na stoprocentní dopadení pachatele a náhradu škody, ale jak jsem psal, úspěšnost je poměrně vysoká. Může se stát, že policie po měsíci (u přestupků) věc odloží, ovšem to neznamená, že natrvalo (pokud neuplyne promlčecí doba 1 rok)! Např. jiné oddělení v souvislosti s jiným případem pachatele dopadne a věc se sloučí s Vaším, již odloženým případem. Druhá otázka je náhrada a vymáhání vzniklé škody, ale pro začátek postačí shora uvedené.

Samozřejmě vždy je lepší takovým situacím předcházet, nicméně lidi jsou stále nepoučitelní. Nikdy neposílejte peníze předem, pokud se nejedná o PROVĚŘENOU a dobře "zapsanou" osobu!!! Zde na MRKu je přímo do očí bijící, když inzeruje člověk, který je registrovaný před týdnem a má prázdnou kartu jak vyjedenou spíž! To raději zboží oželím. Pokud je to trochu možné, vždy volím osobní převzetí.

Toť asi zatím vše. Přeji hodně štěstí.

Honza P.
N Martin M. - ® Po 17.4.2017 12:09:46
marek1234 >> z bazaru budete stale mazan, je zbytecne menit si jmena. Jste prekupnik - nakupujete, abyste se ziskem prodal. U nas zakazano.
N marek1234 - ® Po 17.4.2017 10:40:21
Dovolim si teda oponovat. Je tu dost lidi co si neco odeme koupily a jsou spokojeni.

Slovo prekupnik co to je. Kdyz mam moznost nakeho vybaveni o ktere je zajem proc ho nenabidnout. Prodejce eshopu typu ALZA atd jsou taky prekupnici prodavaji o co je zajem. To uz nikdo nerekne.

Mam vic prezdivek protoze me provozovatel zablokoval. Na tom neni nic spatneho vadilo jim ze prodavam vic veci. Clovek co prodava podomacku vyrobena oluvka je u nich v poradku pritom na tom taky vydelava,

Nabizel jsem si za inzerci na MRKU zaplatit bohuzel oni to teprve pripravuju.

Rozhodne nejsem podvodnik!!!
Pane Sano88 co trochu vic premyslet. Treba jsem si neulozil na vas telefon proto jsem se neozval.

Jinak navijak Shimano ultegra XT jsem dal do servisu to je pravda. Klidne dam adresu a muzete si tam zavolat. Jeste tam jsou cekaji na dil nevic v servisu ma narvano jsem v poradi,
Doma mam ted jen jeden. Kdyz byste se znovu ozval vedel byste to misto pomluv.
Kdyz bych byl podvodnik nedavam je do servisu na serizeni.

Navic kazdemu nabizim osobnimu predani u me doma v Brandyse nad Labem coz je nejlepsi. To asi tezko podvodnik udela.

Na FB nekdo zneuzil me fotky prodava za tretinove ceny vybira zalohy a nic neposila. TO JE PODVODNIK. Ja na to upozorniju ze to nejsem ja.

To ze zavolate v dobe kdyz jsem v praci musim ukoncit a proto pisu ze jen sms. Co je na tom spatneho??
Vy v praci muzete vyrizovat soukrome veci kdyz vedle vas stoji zakaznik?
Nez zacnete cloveka osocovat a vymyslet si zjistete si fakta!!!!!!!!!!!!!

Bezny inteligentni clovek to pochopi a neveri na drby.

Jestli mate jeste problem staci se ozvat ja se nikde od podvodniku neschovavam nemam duvod.

Marek Pšád
Brandýs nad Labem
tel 608204766

N Pajulinek - ® Po 10.4.2017 14:08:16
Tak se mi dnes ozval kolega tady z MRKu, kterému Lukáš Hájek taky nevyzvedl balík. Narozdíl odemne ale zná jeho uživatelský Nick tady na MRKu. O omyl jít nemůže - má shodné tel. číslo.
Tak tady je: http://www.mrk.cz/clen.php3?id=88878&kw=Lu(c)kyCarp​
N Pajulinek - ® Čt 6.4.2017 21:20:35
Chci upozornit na špatnou zkušenost s pánem jménem Lukáš Hájek - nick na mrku bohužel neznám.
Posílal jsem mu naviják poštou...balík si nevyzvedl, ani nereagoval na dotaz, zda-li navi dorazil v pořádku. Dnes jsem dal navi znovu na bazar se zmínkou o jeho jménu....a hle, do půl hodiny od něj přišla sms s žádostí o smazání inzerátu kde je zmíněno jeho jméno, nebo zítra podá trestní oznámení za zneužití osobních údajů - nezapoměl přidat i paragraf.
Odepsal jsem, že za 150kč, co mě stálo poslání balíku do Prahy 6 a zpět o tom budu přemýšlet - ale hlavně že je to varování pro všechny poctivé a důvěřivé členy MRKu.
Následovalo strohé"Jak myslíte, ještě se uvidíme" ......
Nevím, jestli je tak zabedněný, nebo hloupý, když nepochopí, že škodný jsem já....
Na peníze kašlu....omluva a vysvětlení, proč si balík nevyzvedl by mi stačila, ale aby někdo vyhrožoval za svou neschopnost.....smutné.
N timb - ® So 1.4.2017 23:20:28
samochod >> http://www.policie.cz/clanek/na-dobirku-dostal-cist​y-list-papiru.aspx
N b.gun - ® So 1.4.2017 12:41:21
Sano88 >> Upozornění na tohoto dobráka už se zde před časem vyskytlo - http://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id=​642042&q=cestovatel . Těch nicků, které zde souběžně používal, byla hned celá řada:
hamlet - aktuálně snad jediný aktivní ( http://www.mrk.cz/clen.php3?id=83810 )
cestovatel
Marekpp
Marek12345
Marek123456
FOX123
N Sano88 - ® So 1.4.2017 9:03:00
Chcem upozornit na nick Marek B , predtym aj Jarda Blaha / cestovatel telefon bud nebere alebo ho po chvilke položí .Ma inzeráty aj na sbazar, carpfishing a aj tu na mrk. Komunikacia mizerna mal som zaujem o navijaky a odpisal ze su teraz v servise ze na dalsi tyzden dojdu aby som dal cislo a on sa ozve a odvtedy sa neozval ,zmenil nick z Jarda Blaha na Marek B. Davajte si pozor
N kucous - ® St 29.3.2017 19:38:05
Vitali >> Volal mi normálně na mobil a měl jsem i inzerát na bazoši tak mě to nenapadlo,našel jsem ho tady pak na mrku až podle čísla a už mi to bylo hned jasný
N kucous - ® St 29.3.2017 18:02:02
POZOR na pána bez mozku s přezdívkou jura4 ,nechá si poslat na dobírku zboží,týden ho nechá ležet na poště,telefon nebere,zprávy na mrku si přečte a neodepíše,zboží nepřevezme a vrátí se vám z pošty zpět,nedoporučuji s tímto člověkem vůbec obchodovat
N PELEŠKE - ® Ne 26.3.2017 20:09:16
nedoporucuji obchodovat s borcem pod nickem CASTROL.Nemam ani zbozi,ani penize
N Illex lover - ® Čt 23.3.2017 9:06:46
Chci nahlásit dalšího burzového lumpa s nickem kikin xD. Jmenuje se Kristián Kollár a je mu 18 let a evidentně mu nevadí ojebávat mrkaře. Poslal mi na dobírku prut, který vůbec neměl keramickou vložku u předposledního očka, lhal v popisu o Fuji sedle - bylo to naprosto obyčejné sedlo a navíc se vůbec nezmínil o totálně od šnůry prořezaném koncovém očku, které je samosebou zralé na výměnu. Odmítá se bavit o vyřešení problému a nereaguje na maily. Takže bacha na tohohle blbečka s nickem kikin xD z Třince, nic od něj nekupujte - vyhnete se problémům!!!!!
N Petr 72 - ® So 11.3.2017 5:14:03
Nechci Vám brát iluze,ale je hodně podvodníků a já sám přesto,ze jsem docela opatrný jsem už jednou naletěl a stalo mi to 2000 kč.Jinak nevěřte tomu,ze policie najde vždy majitele účtu,některé nelze dohledat :-):-):-)Bohuzel jako těžko dokážete ,ze navijak přišel jiný než jste chtěli a rozdíl může být x tisíc.Bohuzel tomu nahrává i dnešní pokrivena doba :-)
N FRANK71 - ® Pá 10.3.2017 22:34:00
Někde jsem dával radu přímo od policie, bohužel to nemůžu najít. Něco jsem přece jen našel, tak doufám, že to už nikdo zpochybňovat nebude.
http://www.policie.cz/clanek/objednal-si-mobil-drzy​-vtipalek-mu-poslal-brambory.aspx
N Radek Fox - ® Pá 10.3.2017 21:42:51
Koukám, že to úplně jednoduché není a ty na hajzlíky se dá vyzrát i po převzetí podělaných spoďárů. Zde jsem se naštěstí mýlil ;-)

Diskuse z netu a odkazy na toto téma:
https://webtrh.cz/158627-podvod-dodani-baliku-dobir​ku

Též zajímavý odkaz, k naší diskusi především poslední odstavec:
http://www.coi.cz/nevyzadane-zasilky-nyni-i-na-dobi​rku-nk507/
N b.gun - ® Út 14.2.2017 15:15:16
Etiena >> Třeba byl dotyčný jenom zmaten - objednal od Etiena, místo toho na poště balík od Fish easyho, tak si řekl, že to raději nepřevezme...

PS: Tu fotku cívky od Daiwy v bazaru fotil který z vás dvou? Nebo jsi jenom jeden a kšeftuješ tu pod dvěma profily?
http://www.mrk.cz/clen.php3?id=73450
http://www.mrk.cz/clen.php3?id=8470
N Etiena - ® Út 14.2.2017 13:07:55
Bacha na dalšího "Ováda" , který Vás podělám o poštovné,poněvadž dělá mrtvého brouka,a nevyzvedává si balík

Mrakomorak
N bouďák - ® So 11.2.2017 16:54:01
Dejte si pozor na velkýho šmejda.Jmenuje se Lubor Dvořák **** Praha .
Objednává si zboží a pak když mu jej pošlete a řeknete mu že je odeslaný, tak Vám řekne že stím počítá.Pak zjistíte,že balík trčí na poště 3dny a na otázku proč si ho nevyzvedne nekomunikuje a dělá mrtvého brouka.Pak Vám s výsměchem odpoví že nemá zájem.

http://www.mrk.cz/clen.php3?id=89745
N statik - ® St 18.1.2017 13:12:33
cechura09 >> měl jsem inzerát na koupi jednoho kusu BBLC tady v bazaru,sám od sebe mi poslal MMS v pátek večer,odpověděl jsem mu SMS že mu zavolám na druhý den, potvrdil že ano,v sobotu jsem byl v práci a volal jsem mu kolem 10 dopoledne,vzal mi to a když jsem se chtěl domluvit na podrobnostech cca po 5 vteřinách vypnul telefon,myslel jsem že mu klekla baterka to se občas stane, bohužel pak mi přišla SMS že domluva jen přes SMS ,jiná komunikace že není možná,tak jsem to ohulil a koupil jsem jinde, před časem jsem s ním byl domluvený na odkupu jednoho navi na sbazar,vše domluvené,pak přišla SMS že to prodal jinde,nemám potřebu se vnucovat,jen vyruji případné zájemce aby byli obezřetní.Ta fotka na bazaru je shodná s sbazarem, potom mi došlo s kým mám tu čest.
N Cáfa 332 - ® St 18.1.2017 9:27:49
statik >>Chci poděkovat .za upozornění,Měl jsem velky zájem o tyto dva navijáky.Trochu jsem pátral a je to tak nick hamlet-cestovatel Zaregistrovaný snad všude - mrk,carpfishing.bazoš,sbazar a další.Nabízí se otazka proč se přejmenoval.Každopádně je to dlouholetý překupník a u mne nevzbuzuje důvěru,Jen můj nazor.
N cechura09 - ® St 18.1.2017 9:15:09
statik >>
To nemusí nic znamenat, Samo že příliš mnoho přezdívek a jejich střídání důvěru nebudí přesto - kupoval jsem přes bazar stojan, Komunikace s prodávajícím nebyla jednoduchá. Vysvětlení později jednoduché bylo - v zaměstnání prostě nemohl mobil používat.................:)
N statik - ® St 18.1.2017 5:37:37
Tak se nám tady narodil nový vykuk: Jarda Blaha / (nick cestovatel),před nedávnem vystupoval pod nickem hamlet, prodává i na sbazaru,tam se jmenuje Marek,chtěl jsem od něj koupit jeden navi co teď nabízí v bazaru( BIG BAIT.LC), sám mi poslal MMS na mobil, že jsou krásné,když jsem odpověděl že se domluvíme,souhlasil.na druhý den mi vzal telefon který po dvou vteřinách hovoru vypnul a byl nedostupný,pak zaslal SMS, že domluva jen SMSkou,tak jsem to zabalil a koupil jinde,nevím jestli je to zrovna poctivec,tak raději obezřetně.
N Golden eagle - ® So 7.1.2017 16:19:01
Pozor na prodejce soutok84 jedna neferově a opět inzeruje, ať mu někdo nenaleti
N JKB - ® St 4.1.2017 20:15:39
Patrik >> Ikeu jsem zde již vysvětlil. Bylo to myšleno úplně jinak než to vyznělo a možná i vypadá...Ale kdo nechce vidět, nevidí...Končím s reakcemi, nyní už definitivně.
N Patrik - ® St 4.1.2017 20:13:46
JKB >> Jo, to lidi píšou celkem běžně, když se snaží vyjednat cenu o 600 Kč níž, než má prodávající v inzerátu... Nějakej argument se přece dát musí.
Ale co znamená celkem z ruky? to může být pro někoho i třeba 20 km, jak jsem zjistil při minulém prodeji prutů.
A když pak někdo po mé odpovědi, že s tou cenou dolů tolik nejdu, najednou napíše jedu do Ikei, tak bych se mohl stavit, tak to pro mě pocitově z ruky není, rozhodně jsem si nemyslel, že by to mělo být 200 km
N JKB - ® St 4.1.2017 20:07:10
Patrik >> psal jsem, že to mam celkem z ruky.. viz sz
N Patrik - ® St 4.1.2017 20:02:03
MrKos >> Díky za smazání té adresy.
Na mě to, že má cestu do Ikei, tak že může dojet, působilo stejně jako na tebe. Že jede primárně tam a přitom by se teda stavil, a to ještě ze začátku jen když mu to dám za 5. Pak teda OK, 5,5. Ale že pojede 200 km, o tom nebyla nikde řeč. Asi jsem měl být zase jasnovidec.
A kdoví, jestli vůbec tak daleko jel, vždyť v kartě nemá celou ani bydliště, ani MO, nic (proto jsem to nemohl ani tušit). Tak jak máme vědět, odkud jel...
N MrKos - ® St 4.1.2017 19:52:49
Patrik >> je těžké dělat soudce a neznat přitom podrobnosti. V tomto případě jsem si udělal obrázek v okamžiku, kdy kolega napsal, že jel 200km v kalamitě kvůli navijákům a pak z toho vylezlo, že za těch 200km mu stála primárně IKEA a navijáky byly vedlejší produkt. ¨
Ale v globále je mi to jedno, v bazaru jsem nikdy nic nekoupil a ani neprodal, nestojí mi to za to handrkování.
N Patrik - ® St 4.1.2017 19:43:43
MrKos >> vidíš to, to mě ani nenapadlo, že je taky nějaká ochrana osobních údajů a toto by sem neměl nikdo dávat.

Princip, proč se zde celou dobu hádám, je ten, že jsem na mrku od roku 2006, s nějakou přetržkou kvůli tomu, že to bývalé přítelkyni vadilo :-)
Za tu dobu jsem tu prodal řekl bych několik desítek udic (protože to jak magor furt měním), navijáků, bivak, lehátko, křeslo a mraky dalších věcí. Předání poštou, osobně, s platbou do ruky, dobírkou i dopředu na účet. A lidi se mnou neměli nikdy problém co se týká kvality věcí, poslání věcí nebo peněz či jiné domluvy.
Proto jsem zde i vyzýval, jestli někdo se mnou někdy problém měl, ať to napíše.
A teď ze mě tady někdo dělá já nevím co proto, že jsme se asi nechopili a pak pokračovala souhra věcí.

Myslím si, že taková věc nasere každýho, kdo už tu nějakou dobu je a normálně obchoduje s ostatníma. Aby si pak člověk časem dal inzerát na nějakou další věc a nemohl to prodat proto, že tady na něho někdo kydá i přes to, že předtím prodal 50 věcí bez problému?

MB: Ano, s tím jsem už taky souhlasil, že když si tu diskusi čtu s odstupem, tak to tak vyznívá. Proto jsem nabízel ty peníze a omluvil se.
To ostatní, co tady vymýšlí, už ale nebudu dál komentovat.
N JKB - ® St 4.1.2017 19:42:09
MrKos >> již jsem psal i moderátorovi této diskuze...diky

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 23 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPodložka pod ryby JRC High Care XL 114x60cm

Za 2949
podložka pod ryby jrc high care xl 114x60cm


akce, rybareniPetzl - Čelovka Tikka R+ ORANŽOVÁ

Za 1899
petzl - čelovka tikka r+ oranžová


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....