MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání

Zdravím,chci se zeptat,zda by nebylo na škodu založit nějakou stránku(sekci),kde by se zveřejnila přezdívka,kterou má-jestli ji má dotyčný na MRKU,který si objedná zboží i třeba v inzerci a pak ho nepřevezme.S takovými "živly" má myslím zkušenost dost a dost poctivých lidí,které tady toto stojí jen peníze navíc za poštovné a třeba by se tím nějaké adresy eliminovaly.Chtěl jsem zveřejňovat adrey a kontakty,ale to po prodiskutování s administrátorem MRKU nelze,což je dle mého škoda.

Zapisujte pouze problém s daným nepoctivcem, všechny ostatní zápisy ztěžují snahu prověřit hledanou přezdívku, jestli je dotyčný na černé listině.

Autor diskuse: zdenekaa ®
Dále moderuje: Greysmen ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 5.9.2011

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.
N NAVI73 - ® Pá 10.3.2017 22:11:17
chendler - 10.3.2017 22:04:48 >Jak postupovat v podobných situacích
Je vhodné zásilku rozbalit přímo v prostoru pošty, kdy při tom mohou figurovat další lidé jako svědci. V situaci, kdy by se jednalo o podvod, zásilku u pracovníků pošty ihned reklamovat a neprodleně zavolat policii.
Policisté mohou vyzvat poštu k vydání peněz, které adresát za dobírku zaplatil. Dosáhne se tím toho, že adresátovi nevznikne žádná škoda a podvodník nezíská vytoužené peníze.
Policisté následně začnou pátrat po pachateli, který se dopustil podvodného jednání.
>

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 24 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Glock 17 - ® St 20.9.2017 21:38:18
Tak podívej se Lukáši Hájku z Prahy 6 alias Lu(c)ky Carpe, to že jsi tu vydrbal s více lidmi, tím, že nepřebíráš zásilky a pak si ještě budeš hrát na chudáka, který měl momentální finanční problémy, to už je trošku moc! Myslíš si, že lidé tady jsou úplní hlupáci nebo co??? Poštovné bylo 203,-Kč za čtyři navijáky s dobírkou, pokud nevíš jak účtuje pošta poštovné, tak si to zjisti... Nechápu, že takový člověk jako jsi ty, má tu drzost si tady ještě stěžovat!!!! O tvém pokusu 2 navijáky prodat zde na Mrku, v době kdy jsi je ještě neměl ani vyzvedlé z pošty, ani nemluvím..... Ty dvě stovky na účtu ještě nemám, ale vidím, že moje sms zabrali velice dobře, protože jinak by jsi mi nevrátil ani korunu, tak jako ostatním :-) Třeba Tě to probere a pochopíš, že při vydrbávání s lidma, taky můžeš narazit!
N Lu(c)kyCarp - ® St 20.9.2017 21:16:09
Prosim o smazání předchozího mého zápisu... ...Diky Administratore....
N dukin - ® Ne 17.9.2017 10:59:25
Ahoj,
tak i já mám zkušenost s nevyzvednutím dobírky.
Nedoporučuji obchodovat se členem mumin.
Adam Kincl, Haškova 17, Brno Lesná 638 00
N eifi - ® So 16.9.2017 14:08:41
Lovec T >> http://rybar.braunstar.cz/lampy--celovky--baterie/a​kcni-set-celova-lampa-headlamp-3-x-cree-led-celova-​lampa-cob-headlamp-3w-led-prislusenstvi-zdarma/
N NAVI73 - ® Pá 15.9.2017 23:06:45
Hoši bacha , máme tu nového obchodníka, nick KATIE , uplně nový profil, čelovku co má Braunstar za pětikilo prodává za devět set, když jsem ho na to upozornil- nereaguje. Nechme ho umřít hlady :-)))))
https://www.mrk.cz/clen.php3?id=92349
N NAVI73 - ® St 13.9.2017 13:55:02
carp118 >> tedka ho nekdo vychvaloval na Seznamu spolehlivych bazaristu, tak ses mu asi moc nelibil :-))))
N carp118 - ® St 13.9.2017 13:26:08
I já mohu potvrdit , že pan lukáš hájek nevyzvedá zásilky. doporučuji neobchodovat
N rájovec - ® St 13.9.2017 12:56:57
Pajulinek >> Zdravím a hlásím se do klubu :-). Bohužel až příliš pozdě mě napadlo prohledat tuhle diskusi a tak jen upozornění ostatním bazaristům, že pan Lukáš Hájek z Prahy 6 zde nadále "obchoduje" a zapomíná vyzvedávat dobírkové zásilky.
N @les - ® Čt 24.8.2017 9:24:41
Upozorňuji na člena s přezdívkou Grodis https://www.mrk.cz/clen.php3?id=87157 . Domluvený termín posunul, následně v domluvený čas nepřijel, zprávy ignoruje (ačkoliv byl už několikrát přihlášen). POZOR - nabízel mi výbavu na kaprařinu, je možné, že jí bude brzy prodávat - NEDOPORUČUJI
N 1mirda2 - ® Čt 15.6.2017 15:24:13
zdenekaa - >> Ahoj tak poprosím tě nech můj příspěvek zde.Pánové vy co chcete nějaké zboží a počkat s předáním o pár dní a potom se ani neozvete.Jste ubozí.Chodí sem na bazar i lidé co odpoví na tel číslo.Prodávám lehátko za 800kč domluva že jej borec převezme byla jasná .Volal jsem mu a furt že jo dnes čekám doma jak vůl a ejhle.Nakonec mu volám a prej soráč nemám zájem.Takže já už nemám zájem nikomu čekat kdo dřív přijde ten dřív mele nebo platba na účet pak to odešlu.To jen k těm co něco chtěj a neví vlastně co a jak.Ale asi nejsem sám.
N bart.bm - ® Út 30.5.2017 8:26:32
Takze pridam i ja zapis na clena ktery neni vhodny.pro obchodovani....a to Bouda ....https://www.mrk.cz/clen.php3?id=9353 ...zaslany navijaky a, pan prestal.komunikovat...mastesti jsem je zaslal znamemu takze jsem prisel.jen o postovne ktere me nijsk.nerozhazi ,ale jde o slusnost...takze pozor na tohoto clena....jinak jsem koukal a meni si nicky!!!
N toughpower700 - ® Po 22.5.2017 21:54:16
Zdary.
Tak nerad musím přispět do diskuze. Sice nic fatálního, ale pokud by jste se někdo rozhodl obchodovat s uživatelem cawa14 , připravte si pevné nervy a hooodně času ať už na korespondenci, nebo (to pokud by vám to náhodou klaplo-o čem silně pochybuji) i zrealizování obchodu samotného..
Nebudu do detailu rozvádět kolik pokusů o kontakt jsem provedl (již jsem s tím ztratil času dost).
Prodejce inzeroval set prut s navijákem. Napsal jsem mu, na ceně jsme se dohodli a pak již jen výmluvy moc práce, zavolá, ozvu se, zítra zavolám, pošlete číslo, blabla. Toť trvalo cca více než měsíc, cca více než deset pokusů o uskutečnění domluveného nákupu prostřednictvím SZ, poměr přihlášení uživatele (odeslaná zpráva přečtena!) a následné jeho rekce asi 5:1. Zkrátka totál ignorace na H a když už z toho z mé strany bylo asi moc (rozuměno mé připomínání se co a jak tedy) vždy strohé: zítra se ozvu a jiné bláboly... Trpělivost veliká, asi jen proto že: (jak jsem prodejci na začátku psal!), jsem měl z eshopu vyhlédnuté pletené šňůry na jiné navi a chtěl jsem to rovnou vzít i na tento set, takže jsem to v shopu pozdržoval co to šlo že čekám na reakci - až nakonec mezitím vyprodali zásobu i toho co jsem chtěl.. Takže k nasrání. Předtím rozjednaný podobný set, který jsem pustil poté co jsem se s prodejcem cawa14 dohodl.. Takže taktéž k nasrání. Nu dnes nemám ani ten set a ani ty mé šňůry. Ten dotyčný za to však nemůže, to jen já jsem zkrátka stará škola a debil kterému fér jednání ještě něco říká.. Zkrátka (z mé zkušenosti) NEDOPORUČUJI. Prosím Vás pěkně, pokud někdo chcete něco prodat či koupit, uvědomte si že neděláte nějakou "úsluhu", ale oboustranný obchod, tak se podle toho i se chovejte!
N mimat - ® Pá 12.5.2017 17:32:10
Tak jsem taky naletěl! Nedoporučuji chlapa 22Fery - Frantisek Vojta!

Mluvil jsem s ním asi půl hodiny a všechny kecy a top stavu dva roky starého brolly od Nashe jsem mu sežral :o( Brolly je hodně jeté a teče hned na několik místech!
(po prvé a naposled z bazaru poštou!)
N Rajsi - ® Út 25.4.2017 20:07:52
Další borec co neumí vyzvednout balík a ani se potom omluvit. https://www.mrk.cz/clen.php3?id=85281
Nechal si prodloužit dobu uložení, volal mu i vedoucí posty, kterému slibil, že na druhý den balík vyzvedne a stejně se na to vykašlal. Chlapi proč si to vůbec nechávat posílat!?
N ProchyCR - ® Ne 23.4.2017 10:52:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Zdravím MRKaře, zejména ty, co naletěli podvodníkům, poslali předem hotovost na účet a nemají ani zboží ani peníze.

Posílám jakýsi "návod" jak postupovat v případě podvodného jednání při koupi zboží a jeho následném nedodání.

Jednotlivými případy se vždy zabývá místně příslušné oddělení PČR. Se škodou do 5.000,-Kč je případ šetřen jako přestupek proti majetku, v případech, kde je škoda vyšší než 5.000,-Kč včetně, se jedná o tr. čin, resp. přečin (podvod). Pokud se v průběhu vyšetřování ukáže, že se skutku dopouští stejný pachatel (vystupují zde stejné znaky - email, nick, telefon, adresa, IP adresa, č. účtu atd.), sloučí se spisy ke společnému šetření u oddělení, které začalo případ šetřit jako první. U šetření přestupků má policie poměrně "omezené" pravomoce, nicméně to neznamená, že se vždy případ odloží, aniž by byl pachatel zjištěn. V současné době lze podle telefonu, IP adresy, bankovního účtu, poměrně spolehlivě zjistit tuto osobu (elektronická stopa zůstává vždy). Pokud se jedná o sofistikovanější a rozsáhlejší trestnou činnost, zabývá se případy i služba kriminální policie a vyšetřování.

V případech uváděných zde na MRKu (nezaslání objednaného zboží při platbě předem nebo zaslání prázdného balíku při platbě dobírkou) doporučuji:

1. ještě jednou kontaktovat prodejce s upozorněním (SMS, email, písemně apod.), pokud nezašle objednané zboží nebo nevrátí peníze, učiníš oznámení na policii pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku podle § 50/1a z.č. 200/1990 Sb. (škoda do 5.000,-Kč) a poté mu dát přiměřenou lhůtu na zjednání nápravy
2. pokud k nápravě nedojde a prodejce přestane komunikovat, zajistit co nejvíce konkrétních stop - údaje z jeho osobní karty zde na MRKu, včetně jeho fotografie (než je např.smaže)/ email, ze kterého komunikoval a veškerou elektronickou komunikaci/ číslo účtu, na který jsi poslal peníze, příp. potvrzení o provedené transakci/ zpáteční adresa prodejce při zaslání balíčku na dobírku/ nick pod kterým vystupuje/telefon/ IP adresa, ze které prodejce komunikoval (může ji poskytnout i provozovatel serveru)/
3. s uvedeným zajít na oddělení policie místně příslušné tvému bydlišti a zde učinit oznámení pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku se škodou …........,-Kč. Uvést konkrétní okolnosti případu, včetně shora vyjmenovaných důkazů. Zároveň uvést, že osoba se takového jednání dopouští opakovaně a zřejmě po celém území ČR, což je možné podložit i jmény dalších poškozených, pokud se spolu spojíte! (systém evidencí policie je propojený a právě podle jednotlivých konkrétních znaků se případy snadněji spojí). Pokud se vás podaří spojit více před podáním oznámení,můžete učinit oznámení společně na kterémkoliv oddělení policie bez ohledu na škodu (celý "proces" se urychlí)
4. potom už jen čekat a doufat:-) Určitě můžete usínat s pocitem, že jste pro věc alespoň něco udělali a nic Vás to nestálo (kromě času stráveného na policii)

Rozhodně nejde o "návod" na stoprocentní dopadení pachatele a náhradu škody, ale jak jsem psal, úspěšnost je poměrně vysoká. Může se stát, že policie po měsíci (u přestupků) věc odloží, ovšem to neznamená, že natrvalo (pokud neuplyne promlčecí doba 1 rok)! Např. jiné oddělení v souvislosti s jiným případem pachatele dopadne a věc se sloučí s Vaším, již odloženým případem. Druhá otázka je náhrada a vymáhání vzniklé škody, ale pro začátek postačí shora uvedené.

Samozřejmě vždy je lepší takovým situacím předcházet, nicméně lidi jsou stále nepoučitelní. Nikdy neposílejte peníze předem, pokud se nejedná o PROVĚŘENOU a dobře "zapsanou" osobu!!! Zde na MRKu je přímo do očí bijící, když inzeruje člověk, který je registrovaný před týdnem a má prázdnou kartu jak vyjedenou spíž! To raději zboží oželím. Pokud je to trochu možné, vždy volím osobní převzetí.

Toť asi zatím vše. Přeji hodně štěstí.

Honza P.
N Martin M. - ® Po 17.4.2017 12:09:46
marek1234 >> z bazaru budete stale mazan, je zbytecne menit si jmena. Jste prekupnik - nakupujete, abyste se ziskem prodal. U nas zakazano.
N marek1234 - ® Po 17.4.2017 10:40:21
Dovolim si teda oponovat. Je tu dost lidi co si neco odeme koupily a jsou spokojeni.

Slovo prekupnik co to je. Kdyz mam moznost nakeho vybaveni o ktere je zajem proc ho nenabidnout. Prodejce eshopu typu ALZA atd jsou taky prekupnici prodavaji o co je zajem. To uz nikdo nerekne.

Mam vic prezdivek protoze me provozovatel zablokoval. Na tom neni nic spatneho vadilo jim ze prodavam vic veci. Clovek co prodava podomacku vyrobena oluvka je u nich v poradku pritom na tom taky vydelava,

Nabizel jsem si za inzerci na MRKU zaplatit bohuzel oni to teprve pripravuju.

Rozhodne nejsem podvodnik!!!
Pane Sano88 co trochu vic premyslet. Treba jsem si neulozil na vas telefon proto jsem se neozval.

Jinak navijak Shimano ultegra XT jsem dal do servisu to je pravda. Klidne dam adresu a muzete si tam zavolat. Jeste tam jsou cekaji na dil nevic v servisu ma narvano jsem v poradi,
Doma mam ted jen jeden. Kdyz byste se znovu ozval vedel byste to misto pomluv.
Kdyz bych byl podvodnik nedavam je do servisu na serizeni.

Navic kazdemu nabizim osobnimu predani u me doma v Brandyse nad Labem coz je nejlepsi. To asi tezko podvodnik udela.

Na FB nekdo zneuzil me fotky prodava za tretinove ceny vybira zalohy a nic neposila. TO JE PODVODNIK. Ja na to upozorniju ze to nejsem ja.

To ze zavolate v dobe kdyz jsem v praci musim ukoncit a proto pisu ze jen sms. Co je na tom spatneho??
Vy v praci muzete vyrizovat soukrome veci kdyz vedle vas stoji zakaznik?
Nez zacnete cloveka osocovat a vymyslet si zjistete si fakta!!!!!!!!!!!!!

Bezny inteligentni clovek to pochopi a neveri na drby.

Jestli mate jeste problem staci se ozvat ja se nikde od podvodniku neschovavam nemam duvod.

Marek Pšád
Brandýs nad Labem
tel 608204766

N Pajulinek - ® Po 10.4.2017 14:08:16
Tak se mi dnes ozval kolega tady z MRKu, kterému Lukáš Hájek taky nevyzvedl balík. Narozdíl odemne ale zná jeho uživatelský Nick tady na MRKu. O omyl jít nemůže - má shodné tel. číslo.
Tak tady je: http://www.mrk.cz/clen.php3?id=88878&kw=Lu(c)kyCarp​
N Pajulinek - ® Čt 6.4.2017 21:20:35
Chci upozornit na špatnou zkušenost s pánem jménem Lukáš Hájek - nick na mrku bohužel neznám.
Posílal jsem mu naviják poštou...balík si nevyzvedl, ani nereagoval na dotaz, zda-li navi dorazil v pořádku. Dnes jsem dal navi znovu na bazar se zmínkou o jeho jménu....a hle, do půl hodiny od něj přišla sms s žádostí o smazání inzerátu kde je zmíněno jeho jméno, nebo zítra podá trestní oznámení za zneužití osobních údajů - nezapoměl přidat i paragraf.
Odepsal jsem, že za 150kč, co mě stálo poslání balíku do Prahy 6 a zpět o tom budu přemýšlet - ale hlavně že je to varování pro všechny poctivé a důvěřivé členy MRKu.
Následovalo strohé"Jak myslíte, ještě se uvidíme" ......
Nevím, jestli je tak zabedněný, nebo hloupý, když nepochopí, že škodný jsem já....
Na peníze kašlu....omluva a vysvětlení, proč si balík nevyzvedl by mi stačila, ale aby někdo vyhrožoval za svou neschopnost.....smutné.
N timb - ® So 1.4.2017 23:20:28
samochod >> http://www.policie.cz/clanek/na-dobirku-dostal-cist​y-list-papiru.aspx
N b.gun - ® So 1.4.2017 12:41:21
Sano88 >> Upozornění na tohoto dobráka už se zde před časem vyskytlo - http://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id=​642042&q=cestovatel . Těch nicků, které zde souběžně používal, byla hned celá řada:
hamlet - aktuálně snad jediný aktivní ( http://www.mrk.cz/clen.php3?id=83810 )
cestovatel
Marekpp
Marek12345
Marek123456
FOX123
N Sano88 - ® So 1.4.2017 9:03:00
Chcem upozornit na nick Marek B , predtym aj Jarda Blaha / cestovatel telefon bud nebere alebo ho po chvilke položí .Ma inzeráty aj na sbazar, carpfishing a aj tu na mrk. Komunikacia mizerna mal som zaujem o navijaky a odpisal ze su teraz v servise ze na dalsi tyzden dojdu aby som dal cislo a on sa ozve a odvtedy sa neozval ,zmenil nick z Jarda Blaha na Marek B. Davajte si pozor
N kucous - ® St 29.3.2017 19:38:05
Vitali >> Volal mi normálně na mobil a měl jsem i inzerát na bazoši tak mě to nenapadlo,našel jsem ho tady pak na mrku až podle čísla a už mi to bylo hned jasný
N kucous - ® St 29.3.2017 18:02:02
POZOR na pána bez mozku s přezdívkou jura4 ,nechá si poslat na dobírku zboží,týden ho nechá ležet na poště,telefon nebere,zprávy na mrku si přečte a neodepíše,zboží nepřevezme a vrátí se vám z pošty zpět,nedoporučuji s tímto člověkem vůbec obchodovat

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 24 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGrilování ryb bez námahy! Samočinný turbogril v akci!

Za 1.136
Otáčení masa zajišťuje teplý vzduch stoupající vhůru a roztáčející lopatky vrtule! Již se nemusíte starat o to, aby maso bylo grilováno rovnoměrně.

akce, rybareniNejlevnější Shimano v ČR

Ceny Shimano spadli, využijte přechodně nízké ceny u této značky, dodáme do 24 hodin,jelikož u nás co je psáno skladem, tak skutečně je skladem !!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.kaprarina.cz www.kaprarina.cz

Specializovaný e-shop s rybářskými potřebami nejen pro kapraře. Výběr toho nejlepšího od předních světových i domácích firem za nejnižší...