Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:55:02

poky82 >> No vidíte, omezení lína bude platit již od roku 2018 na 4ks za den. Viděl bych ho i jako vyjmenovanou rybu. Ostraha revírů se započítává do kalkulace ceny povolenky, čím více placených členů RS, tím dražší povolenka. Horní míra kapra: jsem pro, pošně a všude. Z jednoho prostého důvodu, vadí mi, že bohatstvím našich řek posilujeme soukromé revíry, kam nám tyto ryby mizí.
V ostatním souhlas.

    NDědek - Profil | Pá 8.12.2017 18:54:21

    kakr >> Karle, to je házení hrachu na zeď. Víš, kolik mi přišlo v SZ od různých funkcionářů a funkcionáříčku z ČRS zlých ohlasů? Jak pomlouvají MRS, že jste blbci a alibisti, že takhle vedete kárné řízení? Že pět většinou přiopilých strejců rozhoduje lépe a spravedlivěji, než správní orgán, či soud?

      Nkakr - Profil | Pá 8.12.2017 18:50:32

      candát 76 >>
      Není to naprostá stupidita, vykoupit se pytlem obilí? Silně mi to připomíná středověk, kdy církev prodávala odpustky. Jak jsi mohl něco podobného ve stanovách či jednacím řádu podpořit?

        Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:49:19

        raven >> Určitě by to někde mohlo fungovat, každý tok má svá specifika, tohle nejde řešit plošně od stolu.

          NDědek - Profil | Pá 8.12.2017 18:49:15

          FRANK71 >> to jsou ti tví strejcové. Kdybyste se nechovali hůř než komanči a nechali řešení na tom, kdo je k tomu státem ustanoven, tak by se to nestalo. Už bych chtěl vidět nějakýho vocasa, jak jde místo na kárnou komisi za rumovými strejci, s pytlem obilí na správní orgán na Magistrát města Ostravy.
          Komu není z hůry dáno.... Posrané ČRS. Ještě chvíli a postavím se za tvůj názor, aby ČRS padlo. :-O

            Npoky82 - Profil | Pá 8.12.2017 18:47:32

            candát 76 >> Jde nějako ovlivnit počet profesionálních členů RS? Pokud vím, tak např. MO Pardubice žádné nemá. A je to škoda.. Máme tu schopné členy RS jako je například Saddám a pokud by to tito lidé měli jako zaměstnání tak by to bylo ku prospěchu. Samozřejmě se musí změnit postihy a vybavit RS například kamerami aby byli přestupky řádně zdokumentovány. Aby nedocházelo k tomu, že se hříšník s kamarády z přestupku vylže.
            U nás například příští rok bude povolen lov z loděk na všech revírech. Mám z toho velké obavy a nechápu jak to mohlo vedení MO povolit. Dle mě nastane totální devastace revírů. Dobrovolná RS bez vybavení zde bude úplně k ničemu a rybáři na lodích si z nich budou dělat akorád prdel.

            Jako další věc by mě zajímal význam horní míry u kapra. Já si myslím, že pokud by byla větší dolní míra, tak by nakonec bylo i výce těch velkých ryb. Ale i tak to nechápu. Z vod nám mizí lín, plotice, perlíni, karas a pro ně se nic nemění. nasadí se líni kolem 30 a do měsíce jsou vytahaní. Pro tyto ryby je potřeba začít něco dělat a ne pro kapra. Zde by se měli zavést větší dolní míry a omezení na kusy.

            Děkuji za vyjádření vašeho pohledu na věc.

              Nraven - Profil | Pá 8.12.2017 18:46:11

              candát 76 >> bohužel moje MO neobhospodařuje P revír. Jako osamocený nezvládnu nic, např. problémy na revíru Morava 24 se prý stále dokola řeší a snad se doposud nevyřešily. Co byste řekl na návrh, kdyby se revír rozdělil na tři části - klasický lovný, chyť a pusť a hájený, kde by dorůstaly generačky. Hájený nemyslím horní vlásečnici, kde chybí voda ale pěkný vodnatý úsek, kde by byla i hlubší voda. Rovněž by se na revíru měly podporovat drobné ryby, aby měli pstruzi co lovit, atd atd.

                Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:45:28

                FRANK71 >> Přesně tak, snad si rozumíme. Sousedovi zabiju psa a soud mě odsoudí, ať si jako trest koupím husu :)

                  NFRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 18:43:58

                  kakr >> kde zůstávají pytle s obilím? V MO která trestá. 😊😊

                    Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:42:55

                    kakr >> teď si asi nerozumíme, ze zadržené povolenky v současné době profituje MO, kde je organizovaný člen, kterému byla zadržena

                      Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:40:56

                      Tarn >> Musíme spíše vše zjednodušit a sjednotit, už teď se nám v těch pravidlech členové topí :(.

                        Nkakr - Profil | Pá 8.12.2017 18:40:22

                        candát 76 >>
                        Napsal jsi -
                        Čím více zadržených povolenek MO má, tím má větší příjem. Náklady, administrativa, škoda je u MO, kde byl přestupek spáchán. Nemělo by to být obráceně?

                        Nemá náhodou PS (MO) se zadrženou povolenkou výdaje??

                          NTarn - Profil | Pá 8.12.2017 18:38:10

                          FRANK71 >> Já bych Fando zavedl bodový systém jako u řidičů. Prostě každé provinění, má svou váhu obecně a potom ke každému revíru specificky. Klidně bych v BP u každého revíru, pokud by to bylo zvlášť nutné s ohledem na zájem tam chráněný, ty body napsal. Protože někdy obecná ustanovení jsou spíš na škodu, na rozdíl od cílených konkretních. Já vím, že by to bylo složitější a nepřehlednější, ale RS svoje BP zná a rybář si je má než započne lov pořádně přečíst. Od toho tu knížku dostal.

                            Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:37:12

                            LosPafkos >> O čem to píšete? Můžete být prosím konkrétní?
                            Děkuji.

                              N1568 - Profil | Pá 8.12.2017 18:36:18

                              FRANK71 >> Na Orlase???Zbláznil ses???:-)Tam se pytlačí veřejně a ještě se to propaguje na MRKu :-)A RS jim vozí noty:-)

                                Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:34:45

                                FRANK71 >> Souhlasím. Bohužel, než ho někdo zadá i do toho lipana, trvá to 3-5 dní, za tu dobu, má vydané další tři hostovací povolenky. Jedinou možností, je pravomoc pro RS zadržet s povolenkou i rybářský lístek.

                                  NTarn - Profil | Pá 8.12.2017 18:32:56

                                  candát 76 >> díky, myslel jsem si to a ty důvody............no netřeba spekulovat, asi víme jak to je , bohužel.

                                    NFRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 18:31:24

                                    candát 76 >> centrální systém přestupců má být samozřejmostí. Za ponechání více ryb, nedosahujicí délky, ponechání v době hájení atd. bych viděl trest minimálně 1 rok. Po opakování 3 roky, kde by byla možnost polovině trestu a zaplacení 10000kč do pokladny MO možnost vrácení povolenky. Po třetím provinění vyloučení ze Svazu.

                                      Ncandát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 18:30:01

                                      raven >> Základem musí být naše aktivita při vodoprávních jednáních, kde musíme bojovat proti necitlivým zásahům správců toků do koryt našich toků. Dohled nad dodržováním minimálních průtoků MVE. Vytváření přírodních trdišť. Boj s predátory. Pak je na řadě ochrana lipana, potočáka, parmy, například zvýšenou lovnou mírou. Chybět nesmí podpora MO, které nám tyto násady vyprodukují, potřebují ale motivaci.

                                        NDědek - Profil | Pá 8.12.2017 18:23:32

                                        LosPafkos >> No, můžeme mu držet palce, nebo i někomu jinému, ale to je tak jediné, co můžeme. Pokud se tam dostane nový předseda a nevyháže všechny co tam byli a nevymete všechny letité pavučiny ze všech koutů. což myslím ani nebude moct, bude každá volba, i držení palců k ničemu.