Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

sindeji3 - Profil | Pá 8.12.2017 17:54:40

raven >> No, jestli 4% odnese 39% ryb, to je dost. A pak, že tito nenažraní nehrajou roli.

    FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 17:51:09

    raven >> když nemají podmínky těžko tam budou.. Biotop se mění.

      raven - Profil | Pá 8.12.2017 17:48:24

      candát 76 >> jsem zvědavý, jaká ta nová pravidla tedy budou. Za současných pravidel a hospodaření jsou pstruhovky, kam jsem rád chodil, tristní, což mě momentálně vyhnalo z P revírů. Myslím si, že nelze všechno svádět na kormorány. 4% masařů, tak to je tedy velmi zajímavé číslo. Je konečně na čase toto vyřešit, ať si dotyční nepletou povolenku s permanentkou do rybeny.

        Tarn - Profil | Pá 8.12.2017 17:28:04

        FRANK71 >> Na Orlíku nejen na počty upytlačených ryb, ale i na to zázemí které tam RS má. myslím ten statek na Štědroníně. ( ty počty upytlačených ryb jsou jen z doslechu, ale kdyby byla pravda byť jen desetina , je to dost)

          FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 17:27:11

          Tarn >> to jsem zvědavý, čas ukáže.

            Tarn - Profil | Pá 8.12.2017 17:24:57

            FRANK71 >> Slyšel jsem ze spolehlivých zdrojů, že se chystají už i samotní rybáři aktivně spolupracovat s RS. myslím že to příští rok ukáže. jak píšeš, místní jsou jednak vydry , ale na druhou stranu taky je dost těch, kteří si dál nechtějí nechat líbit vykrádání vody.

              FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 17:19:58

              candát 76 >>pane Hýbner doufám, že na Orlasu příští rok RS zabere.Jsem zvědavý jestli RS pújde tvrdě po kontrole rybičky 15 cm nebo to bude jen takový symbolický. Na ty počty uloupených candatů 50-70 zjištěných přestupků je strašně málo.

                Tarn - Profil | Pá 8.12.2017 17:17:05

                FRANK71 >> proto bych prosadil přesah RS i do sousedních MO. To co píšeš má logiku.

                  Tarn - Profil | Pá 8.12.2017 17:15:09

                  candát 76 >> Já bych měl jeden dotaz. Jak je možné, že některá MO ( např Poděbrady) může zakazovat kontrolu tzv "Krajskou" RS na svých revírech. Není to tak trochu známka, že v té MO není něco v pořádku ? Podotýkám že nejsem členem uvedené MO a informace čerpám pouze z médií, tak nemusí být zcela přesné.

                    potočák 62 - Profil | Pá 8.12.2017 17:15:08

                    Fishky >> Jestli chceš vědět,v čem by měla spočívat reforma svazu,tak se to časem pochopitelně dozvíš a to z jednoduchého důvodu .Zcela jasně Dušan Hybner prohlásil,že zpracuje návrh toho,co chce ve svazu změnit a s dostatečným časovým předstihem to zveřejní.Tak si budeme nějaký čas muset počkat,na druhou stranu,kdo to kdy z vrcholových funkcionářů svazu udělal? A i současnou diskuzi s námi na MRKU a nejen tady chápej i tak trochu jako sondování toho,co rybáři vlastně chtějí a jak toho dosáhnout.A taky k tomu potřebuješ co nejširší diskuzi bez hrubostí ale i s nesouhlasnými věcnými názory, protože pouze obdivem svých fanoušků nic nezjistíš.Petrův Zdar

                      FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 17:14:36

                      Tarn >> co si budem povídat, nejvíce kradou domácí a ty už mají s místní RS vybudovaný jakýsi vztah. Jen přísnější tresty.

                        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 17:14:32

                        Jarda Š. >> Zde naprosto souhlasím. Právě tady byla snaha tento revír 24 zatraktivnit a navázat 24 na Orlík s kterým sousedí. Zde se to nepoveflo a budu to chtít změnit.

                          Tarn - Profil | Pá 8.12.2017 17:10:50

                          Jarda Š. >> ty přehrady obecně jsou z hlediska ostrahy problém. Když RS pojede po vodě je slyšet na dálku. Zvlášť když pojede v noci, nebo mimo rekreační sezonu aby nachytal pytláky candátů na hnizdech ( např). A po břehu je to o ničem. Možná by se trochu mohl změnit pohled na oznamování pytláků RS mobilem a dokladování fotkou. Zatím jak někdo něco oznámí, hned je pranýřován za bonzáctví ( zvlášť tady na MRKu) a fotky neprojdou, neb je ochrana lumpa přednější jak ochrana práva.

                            candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 17:09:57

                            Fishky >> Ano syna půlročního mám. Pracuji skutečně 17 hodin denně a nemám víkendy. To může jistě potvrdit každý z mých spolupracovníků, nebo lidé ž mého okolí. Udělalo se mnoho práce a na mnoho dalších projektech se pracuje. O všem otevřené informují na svém facebukovém profilu, webu SÚS i v zápasech z jednání Rady a HO Rady. Nemohu za to, ze nejčtenějsi a nejvyhledavanejší texty jsou ty, o denní době lovu. Realizujeme spousty projektů pro mládež, dva roky nám běží projekt na záchranu lipana, upravila se i jeho kalkulace v násadách, aby motivovala MO ho chovat, získáváme nové vodní plochy, jako poslední rybník Stržený (7ha ). Pracujeme pro hendikepovane. Je toho moc a kdo slefuje me vyjadreni, ví, že 24 a denni doby lovu neni miu hlavni prioritou. Jen je vice prezentovaná od členů. Samozřejmě, že mne více trápí predátoři, nedostatečné průtoky v našich tocích, činnost RS, karne řízení, nedostatek násadových ryb, zejmena dravců a eeifilnich ryb, naše pravidla kdy za minimální prostředky odnáší 4% lovících až 39% nasazených ryb a tak bych mohl pokračovat. Na všem se pracuje.

                              FRANK71 - Profil | Pá 8.12.2017 17:03:18

                              Jarda Š. >> ono je tam poměrně hovno. Takže tam stejně skoro nikdo není.

                                Jarda Š. - Profil | Pá 8.12.2017 16:56:36

                                candát 76 >> No nevím, Vltava 15 - ÚN Kamýk mi vůbec nepřijde, že by to byl revír dobře přístupný, přehledný a s kvalitní ostrahou, to spíše naopak.

                                  potočák 62 - Profil | Pá 8.12.2017 16:54:38

                                  Willow >> Tak, sice se s Mrknatem trochu pošt´uchujeme ale na druhou stranu jak vím z vlastní zkušenosti,tak není nic lepšího než osobní setkání.A něco mě uniklo ve stanovách nebo už v Pardubicích měly výroční schůzi MO a volby? Myslel jsem,že volební rok je 2018,to znamená schůze MO,zvolení delegátů na konferenci US a návrh delegáta na sněm. Konference US,volba výboru US a volba delegátů na sněm. Sněm a volba předsedy a rady ČRS.Petrův Zdar

                                    Fishky - Profil | Pá 8.12.2017 16:48:38

                                    candát 76 >> Moc bych si přál, aby někdo reformoval svaz. Nemůžu si pomoci, ale tak, jak to podáváte, se mi tomu nechce věřit. Všemu, všemu by se dalo věřit, až na dvě věci... Věřil bych, že veškerý svůj volný čas dáte na oltář blahu pro svaz, super! A věřil bych i že to myslíte dobře a konečně vše bude v pohodě, ale dvě věci mi nejdou do hlavy. Všechen volný čas věnujete práci, pracujete 17 dní denně včetně víkendů... ale máte malého půlročního syna? A za další, nevím v čem spočívá ta reforma svazu, ale nejvíc byla vidět snaha o uvolnění denní doby lovu - a to podle mě není vůbec krok správným směrem - a to chytám kapry. Ve svazu jsou tucty důležitějších věci s vyšší prioritou než uvolnění doby lovu pro kapraře a sumčaře, bohužel...

                                    PS: rozpory v textu, který jste uvedl níže nechám stranou, tam to také nesedí. Prostě momentálně mi to přijde, že za tím je něco jiného... a jen čas ukáže, jak to vlastně myslíte.

                                      Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 16:42:16

                                      potočák 62 >> ještě se sem vrátím.

                                        potočák 62 - Profil | Pá 8.12.2017 16:38:06

                                        Saddám >> Je to těžké,na jedné straně můžeš mít svůj názor ale na druhé straně je usnesení sněmu nebo rady které musíš plnit,at´ se ti to líbí nebo ne.A například i když lovu pod ledem neholduji tak i já jsem navrhnul a podpořil,aby jsme na jedné nádrži tento způsob provozovali a máme na to i všechno povolení.Proč by měli členové MO jezdit někam daleko,když tomuto způsobu holdují? A pokud´ vím,tak Dušan Hybner je docela v intenzivním kontaktu nejen se mnou ale i s dalšími,kteří se zabývají ubývajícími druhy a probírá s nimi,jak celou situaci zlepšit,bohužel,při současném vedení a přístupu svazu to je marná snaha.Proto je jediná možnost,konference US , sněm a změny ve vedení.Petrův Zdar