Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 16:37:05

Saddám >> Přínosem je samozřejmě jen a pouze pro lovící.

    candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 16:34:01

    Saddám >> Samozřejmě jsem s tím souhlasil a nabídl se, že s MZe povedu tyto jednání. Rozšíreni počtu revírů k lovu 24 byl í můj návrh. Každý ÚS si měl navrhnout tři revíry dle svého uvážení. Kritéria byla jasná. Přístup a příjezd na pobřežní pozemky, souhlas uživatele revíru, přehlednost, kvalitní zajištění ostrahy. Nemohu hodnotit fungování výjimek v jiných ÚS, ale u nás to fungovalo a volba revírů byla správná. Plošně lov 24, ale v současné době odmítám a nepodporuji.

      Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 16:30:28

      candát 76 >> Všechny výjimky jsou špatně. Mám hodně dobře v paměti, jak vypadal rybolov na 451031, když tam ta výjimka byla. Také jsem četl na základě čeho, se o ni žádalo a proč již nebyla tehdy prodloužena. K zblití, velebnosti. Ta žádost, samozřejmě. To, jak svaz společně s vrcholným RO překroutil ono ,,pro potřeby rybníkářské praxe", je už donebevolající.
      A jestli mi vysvětlíš, jakožto předseda orgánu sestávajícího hlavně z hospodářů ÚS, v čem je prodloužení doby lovu přínosem pro rybí obsádku, budu ti vděčný.

        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 16:23:36

        Fishky >> To nehrozí :)

          Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 16:21:27

          roman_monfish >> Ve výboru naší MO jsem 2 volební období púsobil, tak o této práci trochu vím. Jestli tady nyní naznačuješ, že výbor vašeho svazu protlačil žádost o vaši letošní nonstopku, proti vůli vašeho předsedy, tak nemám jak oponovat. Jestli ovšem někdo přijde s tím, že Hospodářský odbor Rady dal podnět Radě k lobingu za výjimky pro nonstop na 2 roky na některých revírech všech Územních svazů a předseda tohoto orgánu( rozuměj Hospodářského odboru), že s tím nesouhlasil, tak to na mne bude hodně silná káva.

            candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 16:12:33

            Saddám >> Pouze více výjimek, tři na ÚS. Pak plně podporují úpravu denní doby lovu co podal na MZe ČRS. Jinak jsem hlavně pro zpřísnění pravidel. Omezení úlovků, vyšší tresty v kárném řízení, ochranu reofilnich ryb atd.

              roman_monfish - Profil | Pá 8.12.2017 16:11:48

              Saddám >> Z výsledku člověk na první pohled u spolku, jenž rozhoduje většinou, nepozná kdo co a jak navrhuje, či prosazuje.
              Vím sám z MO kolik práce dá přesvědčit členy výboru třeba o zveřejňování zápisů z výborových schůzí. Na jednu stranu všichni řeknou "není tam nic tajného" a na druhou okamžitě vysloví pevné rozhodnutí zápisy nezveřejňovat. Proč? Tak je tam nakonec něco tajného, nebo ne? A pokud po přečtení zápisu přijde někdo na chybu a upozorní na to, že výbor něco zvojtil, je to špatně? Kde jinde máme hledat přirozenou kontrolu, abychom se poučili z vlastních chyb, než u vlastní členské základny?

                Fishky - Profil | Pá 8.12.2017 16:11:25

                tady už chybí jen koblihy

                  Willow - Profil | Pá 8.12.2017 15:45:28

                  candát 76 >> Je ale dobré vědět
                  kdo kandiduje na předsedu ČRS.
                  Čím více informací o sobě poskytnete,tím méně spekulací a polopravd vám může protivník naházet pod nohy.;-)

                    Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 15:41:31

                    candát 76 >> Na stránkách vašeho ÚS. Celou rybářskou veřejností šlo, co pan Hýbner ,,vykonal a proloboval" pro rybáře. Já jsem totiž také tak trochu člověk od vody a rybolovci se mne tam poměrně dost dotazují, když jim něco není jasné anebo je něco nového.

                      candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 15:38:22

                      Saddám >> Kde jste četl, že prosazují lov 24 a chci uvolňovat pravidla?

                        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 15:35:07

                        Willow >> Nenapsal jsem nic tajného a nic tajného ani nedělám. :)

                          Willow - Profil | Pá 8.12.2017 15:34:15

                          Saddám >> Já to vím,proto s ním občas proti davu souhlasím.Jezdí sem nahoru na Tichou Orlici,takže oba víme přesný stav této pstruhové vody .

                            candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 15:33:27

                            Saddám >> To bylo myšleno na mě ?

                              Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 15:30:14

                              Willow >> Revolucionář, by měl být čitelný.

                                Willow - Profil | Pá 8.12.2017 15:27:52

                                candát 76 >> Začínáte se mi líbit,svléknout se veřejně donaha,na to má koule málo lidí.

                                  Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 15:27:19

                                  Willow >> Já si zas myslím, že to žádný ,,průšvih " nebude. Mrknata znám osobně a jemu jde o ryby především. Sice tady spoustu lidí rozčiluje, ale částečně to je i tím, že mu prostě nerozumí.

                                    Saddám - Profil | Pá 8.12.2017 15:24:42

                                    potočák 62 >> Otázka ovšem nezní, jestli reformu ano nebo ne, otázka zní jakou? V situaci, jaká na většině našich revírů je, se mi zdá lobovat a prosazovat nonstopy, ochranu nejrozšířenější, nejdostupnější a průmyslově chrlené ryby, popularizovat lov ryb pod ledem a celkově uvolňovat pravidla, jako podbízení se části členské základny a ne jako čin hodný řádného a zodpovědného hospodáře. Ve výsledku je to úplně stejně špatně, jestli to někdo dělá z vypočítavosti nebo z přesvědčení.
                                    Asi jsem i přes svůj věk idealista, ale posláním hospodáře přeci nemá být snaha za každou cenu vyhovět požadavkům členů, ale zajistit v revírech trvale udržitelný stav rybích obsádek.

                                      Willow - Profil | Pá 8.12.2017 15:23:20

                                      potočák 62 >> Nazdar,na konferenci Ús se potkáš s kolegou ,,Mrknato",byl delegován Pardubickým spolkem.Aspoň si můžete vše vyříkat tzv.,,face of face".

                                        candát 76 - Profil | Pá 8.12.2017 14:57:48

                                        potočák 62 >> Přesně tak Honzo, kandiduji, ne proto, že bych se klepal na to být předsedou ČRS, ale proto, že se na to prostě už nedokážu jen tak dívat a nic nedělat. Chci mít jednou čistě svědomí, že jsem udělal maximum co šlo.