Reakce Dušana Hýbnera k petici za odvolání vedení ČRS

Autor diskuse: foxxx - Profil , 1.12.2017

kakr - Profil | Út 5.12.2017 8:18:52

Mrknato >>
Nazdar pěstiteli.
Pěstovat můžeš řepu, brambory, ba i oves.
Ryba je živý tvor, ryby se chová, nepěstuje.
Zase jsi dokázal jaký jsi rybářský odborník, drž se samoseků a múček, to je tvá parketa:-))

    Kalopa - Profil | Út 5.12.2017 8:12:07

    Přemas >> To máš plnou pravdu. Ale jak psal potočák, stát to svěřil svazu zdarma - podívej se na myslivce, kolik platí za honitby. Dále jak budeš státu argumentovat, že ten bordel u vody dělají prasata a ti slušní za to nemůžou. To nikoho nezajímá. Jde to za rybářema a tečka.

      Přemas - Profil | Út 5.12.2017 8:01:13

      Kalopa >> Nepořádek u vody zanechávají hloupí lidé. A ti se nacházejí ve všech skupinách, svazech, klubech, koloniích ...

        FRANK71 - Profil | Út 5.12.2017 7:45:50

        Mrknato >> no tak, Pražáci chovají a maji skvělou výtěžnost na hektar.

          Mrknato - Profil | Út 5.12.2017 7:43:00

          Pánové, kolik z vás chce opravdu společnou rybařinu, tedy MO, které 100% provádí "některé činnosti za uživatele v hospodaření na revírech"? Kolik MO má soukromák, tedy hospodaří samostatně, ale ještě jako naoko dělá "něco pro uživatele (ÚS) aby její členi dosáhli na společnou povolenku? Kdo s tím něco udělá, nebo je to ta nová doba, je to správňácký?

          To že v MO Pardubice přišlo z 3080 členi jen 42 a to ještě většina z těch 42 byli sezvaní WaM, aby prosadili lov z lodí, tak se jasně, bez fabulací, lží a polopravd ukazuje, kolik členi má zájem o tu fantastickou činnost v MO, která bere dech a kolik jen o to ubohé vysedávání u vody...... Ale tyto počty jsou podobné ve většině MO. Čím to asi je?

          MO jsou relikt prehistorie, nikoliv však svaz, s tím souhlasím s p. Hýbnerem, ale tím to končí. Opravdu nevím, kdo by chtěl dělat zadarmo a vysazovat skoro zadarmo ryby které budou lovit jiní, například členi z Prahy, kteří žádné ryby nechovají a ani brigády nedělají.... a světe div se funguje jim to. Něco jiné je, když se na členské servíruje řízeček a točí pivko, ale koho tím MO chce přesvědčit a o čem?

          Pro společný rybolov je "pěstování ryb" v MO prodělkové, MO pěstují jen kapř a tím se vyčerpou, navíc toho kapř umisťují do svých soukromáků a na ostatní ryby nezbývá. To nikdo nevidí? Asi ne, protože pro většinu diskutujících zde na MRKu je důležitější počet a rozmnožování RS, BP a ochrana kapř v revírech, které by rádi viděli jako soukromáky. Čistota u vody, ale svinčík jinde je nezajímá.

          Páni rybáři, co tedy chcete? Víte o čem mluvíte? Chcete společnou rybařinu a dostatek ryb všech druhů, nebo mít jen kačák za svou vesnicí, který si budete moci hlídat ve dne v noci s baterkou a vidlemi?

            RK - Profil | Út 5.12.2017 1:08:06

            potočák 62 >> nemůžu si pomoct, ale v podstatě jsi zopakoval, co už Mrknato napsal před dávnými časy a píše pořád dokola. To byl ovšem odkázán na psychiatrickou léčebnu.

            Pak napíšeš:
            Názorný příklad je Mrknato,který tady vykládá ty své bludy ale v MO,kde jich je 3 000 jich na schůzi příjde 42.Tak když chce poučovat,tak by si měl udělat pořádek u své MO.

            Teď fakt nevím o co ti jde? Na jednu stranu píšeš nemlich to samé, ale na druhé to bereš jako poučování.

            A jako super perličku doporučíš, že by si měl udělat pořádek ve své MO.

            Uvidíme, ale možná se budeme ještě moc divit, jak to ti noví moderní vezmou do svých rukou po kapitánsku. A pak Mrknatovi budou hrát housle. Ale předpokládám, že si to užívat nebude....

              Kalopa - Profil | Po 4.12.2017 21:24:12

              Mrknato >> nejsem člen zahrádkářů ani houbařů, tak mi nezajímají. Pokud se u vody valí krabičky od kukuřice, červů, cigaret, vlasce, obaly od boilie tak to má poměrně jasný podpis, kdo to tam ponechal

                Mrknato - Profil | Po 4.12.2017 21:21:18

                Kalopa >> A co ten binec v lesích od houbařů a ten binec u břehů po zahrádkářích, v příkopech po motoristech? Co tě vede jen ke kritice rybářů?

                  Kalopa - Profil | Po 4.12.2017 21:06:58

                  potočák 62 >> souhlasím a ještě bych přidal ten binec u vody. Jak dlouho to bude města bavit uklízet, jak dlouho to bude bavit uklízet děti v rámci různých spolků a akcí uklidme řeky, jak dlouho to bude bavit stát, až se toho chytí nějací zelení ekoblazni? Mám pocit, že si někteří neuvědomují, že se doba výrazně změnila. Do baráku vám může vlézt teta s úřadu aby se koukla čím topite. Naše vody a čisto kolem nich bude čím dál větší téma. A já mám pocit, že průměrný rybář to má v prd....

                    potočák 62 - Profil | Po 4.12.2017 19:45:55

                    Jarda Š. >> Bohužel máš pravdu v tom,že naprostou většinu členů spolková činnost nezajímá a proto mají naprosto zkreslené představy o fungování svazu.A mnoho funkcionářů ani o to nestojí,aby členové chodily na schůze a koukali se jim na prsty.Názorný příklad je Mrknato,který tady vykládá ty své bludy ale v MO,kde jich je 3 000 jich na schůzi příjde 42.Tak když chce poučovat,tak by si měl udělat pořádek u své MO.Já mám ve skupině 73 lidí a na schůze mě jich chodí 35-40.Většina členů si neuvědomuje tu skutečnost,že pokud´ nedojde k podstatné změně ve fungování svazu,tak ten se rozpadne nebo bude rozbit z venku a je prakticky jedno,jestli k rozpadu dojde příští rok na sněmu nebo v průběhu několika příštích roků a důvod bude jednoduchý.Tento stát nechal svazu většinu revírů k bezplatnému užívání s tím,že se svaz postará o druhovou pestrost ryb,ostatně existují i směrnice a zákony EU o tom,jak taková rybí obsádka má na různých typech vod vypadat a taky se k tomu tento stát zavázal,jinak mu hrozí značné finanční sankce.Přenechal to svazu z jednoduchého důvodu,protože svaz má nebo by měl mít natolik početnou členskou základnu,dostatek chovatelských zařízení a chovných vod,aby to mohl plnit a v tom měla být role svazu nezastupitelná,protože žádný soukromý objekt ani žádná státní instituce by to nebyla schopna na tak rozsáhlém území a na tolika různých typů vod plnit.Tím,že se svaz této role vzdal a soustřed´uje se hlavně na vysazování hospodářských druhů.jako je kapr,duhák a td. .tak prakticky není důvod,proč by stát svazu revíry nechával k bezplatnému užívání,protože zarybńování hospodářskými druhy jsou schopny zajistit soukromé subjekty nebo státní instituce a to možná i levněji a za lepšího fungování.Protože jsem pro zachování svazového rybolovu ,tak proto podporuji DH,protože si myslím,že to je jeden z mála vrcholových funkcionářů svazu,který se o reformu svazu pokusí a má i nějakou šanci,že se mu to povede.Petrův Zdar

                      kakr - Profil | Po 4.12.2017 8:56:29

                      Hariwake >>
                      Nezklamal jsi, když nejsou argumenty, přicházejí vulgarity.
                      Holt jsi se ještě nevyrovnal s tím,že máte se stanovým táborem na Mlejnech utrum.

                        rybomil - Profil | Ne 3.12.2017 23:29:35

                        hraji >> " světla ramp " ...To skoro vypadá, že na nejmenované TV Ślágr budou JV a Mrknato hlavní protagonisté silvestrovský manéže. :o)

                          Hariwake - Profil | Ne 3.12.2017 19:59:46

                          kakr >> Jako hospodář problém s tužkou a už vůbec s násadami problém nemám. Ale někdo jiný by si mohl nasrat do gatí ty staré vemeno :-) Oko vidí oko není víš co.

                            potočák 62 - Profil | Ne 3.12.2017 18:22:54

                            P!F >> V něčem se mýlíš,právě to, aby členové,kteří chtějí něco změnit chodily na schůze má smysl a to z jednoduchého důvodu.V současné době chodí na schůze i u velkých MO pár členů nebo pár desítek a proto i malá skupina či jednotlivci jsou schopni ovlivnit jak pozitivně nebo jak se bohužel často děje v součastnosti negativně chod nejen MO ale i US nebo celého svazu. Nejvíc si mě ale pobavil tím-Já chápu,že máš zatemněný pohled ůspěchem vaší MO,následnou popularitou a sladkými řečmi od funkcionářů,co tě z ničeho nic mají rádi a slibují zázraky.Ale zkus se zamyslet,proč jste jediná MO v československu,která takto funguje.....Tak těch MO kde to funguje je u různých US více a jsou i na slovensku.Od těch,s kterými jsem ve spojení vím,že všichni hospodaří prakticky podle stejných pravidel a my neděláme nic jiného,než dělali naši předchůdci a od kterých jsme se to naučily.Pokud´ jde o sladké řečičky od funkcionářů,tak to je naopak,ani my,ani ostatní MO kde to funguje nemají žádnou podporu od funkcionářů,naopak je snaha,házet nám klacky pod nohy,protože vyvracíme tvrzení funkcionářů,že nejde zlepšit stav na pstruhových vodách a jediným východiskem je duhák.Je to jednoduché,v tomto případě plně platí Moto---Pokud´ někdo umí a je dobrý,jen ti co nic neumějí,mu stále nohy podrážejí ! Úspěch druhého nebývá nikdy odpuštěn!!! Petrův Zdar

                              kakr - Profil | Ne 3.12.2017 15:08:39

                              Hariwake >>
                              Zřejmě máš jako hospodář PS s ostrou tužkou nějaké zkušenosti. Nechceš se o ně s námi podělit??

                                Mrknato - Profil | Ne 3.12.2017 13:21:17

                                sindeji3 >> Určitě ne. Chyť a pusť může provozovat kdokoliv, ať nosí čepici kšiltem dopředu, nebo dozadu, ať mu je 20 let, nebo 70.
                                To, co mnozí nechápou, je, že lov ve VRP je součást hospodaření. Nevím, kde jsi slyšel že úspěšnost hospodaření hodnotím podle úlovků, to není pravda. Statistika úlovků ale může být vodítkem, kterých druhů ryb ubývá a to je zcela něco jiného. To co kritizuju je, že téměř veškeré kroky čilimníků k pseudonápravě, ať stávajících nebo nových, odporují zákonu 99/2004 a to s tradicí nemá nic společného. Současnou tadicí rybařiny je byznys....

                                  sindeji3 - Profil | Ne 3.12.2017 13:00:51

                                  Mrknato >> Proč to zaobalovat. Jde o to, že považuješ chyť a pusť a podporu tohoto způsobu jako špatné, z toho vyplývají všechny tvé reakce. Aniž bych toto nějak hodnotil, tak jak jsem se z minulých diskuzí poučil, že ti vůbec nevadí kroky podporující likvidace původních druhů, jediný vypovídající parametr úspěšnosti hospodaření je pro tebe počet ulovených ryb. To je tradice? Pro mě ne.

                                    Hariwake - Profil | Ne 3.12.2017 11:52:41

                                    hraji >> Myslím, že bych se vůbec při vysazování neopíral o statistiky ( násadové listy). Ostrá tužka dokáže zázraky. A je běžnou záležitostí propisování násad ryb, které svaz není schopný zajistit a už vůbec pobočný spolek si je sehnat za kapra. Rybochovná zařízení, která ještě pod svazem nějak přežívají raději prodají násady jinam než pobočným spolkům. Jelikož i cena je pro ně výhodnější. A už nemluvě o nesmyslném vysazování raných stadiích dravých ryb dle zarybňovacích plánů do vod, kde je šance na přežití téměř nulová. Ale je splněno a papírově to musí sedět. Co jiného zbývá, když stejně jiná možnost není a nebo zajistit kvalitní násady je časově i finančně náročné. Pro lidi, kteří jsou pouze funkcionáři a sportovními rybáři nemožné. Nemluvě o posouzení kondice násad, které nakupují.

                                      Mrknato - Profil | Ne 3.12.2017 11:09:53

                                      roman_monfish >> Podívej a to je odpověď i pro ostatní. Já mám svoji práci a tu dělám odpovědně, rybařina je mojí zábavou, a všude se uvádí, že rybařina, lov se provádí dle zákona a já se podivuji a táži, proč ji odpovědné osoby k VRP neprovádí také odpovědně? Já skutečně nestojím o informace, které řeší závodníky, chov ryb, podnikání .... Zajímá mě lov a proč se nekoná dle zákona, jak bych předpokládal. K tomu směřuje většina mých příspěvků a není to nějaké kverulantství, či nemoc, ale skutečnost že ryb. které mají uživatelé doplňovat sakra ubývá. Já nic neprosazuju, nechci měnit, chtěl bych pouze návrat ke skutečně jednotné a společné rybařině, podle tradic.

                                        kakr - Profil | Ne 3.12.2017 10:51:49

                                        TomCR >>
                                        Koukni na to jinak,
                                        Sysifos tlačí balvan do kopce, těsně před vrcholem mu vyklouzne a spadne dolů. Don Quijote de la Mancha bojuje s větrnými mlýny, nevítězí, ale bojuje dál.
                                        Pavel spojuje vlastnosti obou, nikdy se nevzdá.
                                        Proto ho mám rád, je to sluníčko MRKu.