- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Uzení ryb?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
18x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Ncomputerfish - Profil | Út 12.11.2013 21:50:45
Nrybomil - Profil | Út 12.11.2013 21:46:11
Líbí: 0 Nelíbí: 0
džigit >> já myslím,že normální člověk neflákne kilo sole do litru vody,spíš udělá chybu tím,že to naloží do láku a nehlídá to,pak to hodí max. na hnůj..................tohle podle mě platí
osobně se mi receptury podle Štepničky neosvědčily, dokonce ho za kulinářského guru v přípravě ryb nepovažuji, zažil jsem už podle mých chutí jiný borce
kdo nemá moc zkušeností podle mě by se do lákovýho nakládání jen tak pouštět neměl
kvalita, obsah tuku a vody v rybím mase v létě a pozdním podzimu se liší, podle toho to pak i dopadne a chutná
česnek na některé druhy ryb ( hlavně pstruh, maréna ! ) podle mě nepatří, česnekpastu považuji dokonce za neskutečnej humus......... ale proti gustu " gurmánů " ? :§)))
Nrover - Profil | Út 12.11.2013 21:44:05
Nmarmyš - Profil | Út 12.11.2013 21:30:38
Nrover - Profil | Út 12.11.2013 21:30:27
Ncomputerfish - Profil | Út 12.11.2013 20:53:42
NMartas711 - Profil | Út 12.11.2013 20:45:06
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 17:56:28
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 17:36:48
Ndžigit - Profil | So 9.11.2013 17:33:22
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 17:28:45
Ndžigit - Profil | So 9.11.2013 17:23:49
NKAPA - Profil | So 9.11.2013 16:12:39
NMAXXSKATER - Profil | So 9.11.2013 15:54:28
Pokud si to dobře pamatuji. :-) Možná tam bylo "srnčím" místo "jehněčím", nejsem si jistý. Každopádně si rozumíme. x)
NPYTLAKS - Profil | So 9.11.2013 15:39:59
Nunudle - Profil | So 9.11.2013 15:22:31
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 15:11:09
NMAXXSKATER - Profil | So 9.11.2013 14:41:10
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 14:17:23
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 14:10:08
NPYTLAKS - Profil | So 9.11.2013 14:00:23
Nbremic - Profil | So 9.11.2013 13:57:04
Nmarmyš - Profil | So 9.11.2013 13:52:12
Ntuzemak - Profil | So 9.11.2013 13:50:44
Ndžigit - Profil | So 9.11.2013 13:09:25
http://books.google.cz/books?id=S-WxRn52N4UC&pg=PA41&lpg=PA41&dq=p%C5%99esolen%C3%A1+ryba&source=bl&ots=mHyJI3VLlD&sig=Y1WpY5pDoQQ-mkAiNN4qkwNE1D0&hl=cs&sa=X&ei=0xt-UrK0GYXLtAaguoDYAg&ved=0CFsQ6AEwBQ#v=onepage&q=p%C5%99esolen%C3%A1%20ryba&f=false
Nunudle - Profil | So 9.11.2013 12:55:53
Ntuzemak - Profil | So 9.11.2013 12:38:15
Ndžigit - Profil | So 9.11.2013 12:34:58
Ono kilo soli v litru vody a rybou namočenou na pár dnů změny udělá :-)
Ntuzemak - Profil | So 9.11.2013 12:28:29
Ndžigit - Profil | So 9.11.2013 12:25:35
Ntuzemak - Profil | So 9.11.2013 12:20:55
Ncomputerfish - Profil | So 9.11.2013 12:17:03
NMillhausse - Profil | Pá 8.11.2013 17:06:01
Nkozakpetr1 - Profil | Pá 8.11.2013 17:03:25
já dělám ryby na 2 způsoby:
1- rybu jen osolím a opepřím a ovážu provázkem, aby se nerozpadla
2- vezmu plnotučnou hořčici a do ní hodím koření, které mám zrovna po ruce : paprika, sůl, pepř, grilovačí koření prostě tam můžes dát všechno. Rybu si první ovýži a pak až potřu.
Ryby udím 5 hodin při teplotě okolo 60°C.
Ryby vkládám již do roztopené udírny :-)
Přeji dobrou chuť.
Ncomputerfish - Profil | Pá 8.11.2013 16:59:25
NČendík - Profil | St 13.2.2013 7:15:11
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=643329
Nmarmyš - Profil | St 13.2.2013 7:13:31
NKukin1 - Profil | St 13.2.2013 6:47:03
Každá udírna je jiná a tudíž nemusí vždycky fungovat návod, který tady každý popisuje na svoji udírnu. Udím habrem, kterého zbavím kůry. Ryby nasolím a počesnekuji a zakryji a nechám do druhého dne odležet. Roztopím udírnu cca 45 minut nechám zahřát, ryby dávám na háčky a ještě mě nic nespadlo, před vložením ryb do udírny je osuším a následně udím cca 6 hodin na 50 - 60 stupňů. Trvalo mě cca 3 roky než jsem to přivedl k dokonalosti a teď mám radost jak ostatním chutná.
Nmesser - Profil | St 13.2.2013 0:39:38
NMartas711 - Profil | Út 23.8.2011 16:35:17
Nrover - Profil | Út 23.8.2011 15:40:10
Takových udíren jsem viděl několik, i vyzkoušel, jsou celkem funkční a bezproblémové. Já jsem měl také dřevěnou, než mi jí kamarádi "přetopili" a spálili, proto jsem se ptal na zděnou, kterou zatím jen nosím v hlavě. Ta tvá dřevěná je asi cestovní ...
Nretrívr - Profil | Út 23.8.2011 15:31:38
Nnofish - Profil | Út 23.8.2011 15:27:58
Nrover - Profil | Út 23.8.2011 15:25:58
jj, hlavně u sumce a tolstolobika, ...jakou máš Pavle udírnu, ...zděnou ?
Nretrívr - Profil | Út 23.8.2011 15:20:46
Nnofish - Profil | Út 23.8.2011 15:13:29
NPellon - Profil | Ne 21.8.2011 21:18:08
NBambus...Tacklesmaniak - Profil | Ne 21.8.2011 21:13:20
NHermis_s - Profil | Ne 21.8.2011 20:58:49
Nnofish - Profil | Ne 21.8.2011 20:51:28
Npeposlowak - Profil | Ne 21.8.2011 20:47:42
NDulf - Profil | Ne 21.8.2011 20:43:30
Nnofish - Profil | Ne 21.8.2011 20:29:55
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51139
NFóry59867
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRybářsko-houbařské jádro .-)45007
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144784
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NKdo z vás je tady řezník?824
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22047
NSranda bez nadsázky 🤘10856
Kde to žije - všechna témata
7:33NRybáři vs ochránci přirody 71
6:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












