Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

NZmyjak - Profil | Pá 26.9.2025 18:01:38

Tak letos první úroda, něco na chuť se podařilo. Bílé je Alexa a červené je beogradske modré.

    Nrybobuch - Profil | Pá 26.9.2025 17:39:39

    sasan111 >> No Kerner chráněný před deštěm ma 25-27 CSNI, tak v jiných řádcích jsou bobule nacucané a mají max 15. A SZ má kolem 16. Navíc začíná to hnít. Furt prší.

      Nsasan111 - Profil | Pá 26.9.2025 9:29:18

      Mysho22 >> Ale rýzling u nás by chcel ešte dozrieť, neni v tej správnej zrelosti :-///
      Ale súhlasím, že je to mimoriadne zaujímavý ročník :-)))))

        NMysho22 - Profil | Pá 26.9.2025 9:22:26

        sasan111 >> u nás bol len jeden deň poriadneho dažda inak len také smoklenie dnes to má pomaly utíchať tak zajtra ideme dorazit ďalšie červené ..... a potom pomaly rizlingy na ktoré sa teším lebo to vyzerá na rizlingovy rok

          Nsasan111 - Profil | Pá 26.9.2025 9:11:31

          Mysho22 >> Aromatika je letos vynikajůca, len nám tu do teho už tri dni leje :-/////

            NMysho22 - Profil | Pá 26.9.2025 8:58:53

            Tak som sa v tom trošku prehrabol a tohtoročná Rosa bude zaujímavá a hlavne voňačka jak sviň :D

              Nsasan111 - Profil | Pá 26.9.2025 8:25:59

              Ty6ko >> Tomu se říká "putovní matoliny" :-)))))))

                NTy6ko - Profil | Pá 26.9.2025 8:18:15

                Bacha San >> ty brďo to si už zvládnul posbírat ledový či slámový víno? U táty se nepřehoupnem přes 23 cukernatost NM. To obrovský číslo cikernatosti mi připomenulo storku z dob hlubokého míru kdy sklepňačkou putovaly šlupky,tedy matoliny na burčák. Každý ty stejný, původem ze znovínu zavodnil, zmáčknul, tekutinu použil a šlupky poté poslal dál. Já poslal šlupky kámošoj do Buďejovic ten je zalil vodou, po zmáčknutí a přemístění divné tekutiny do demižónu hlásí, hele šlupky byly supr, šťáva má 25 stupňů. Ná mou otázku jakým cukroměrem měřil , tedy zda jel brixe, normalizovaný moštoměr, klosterneuburg, hrdě bez mrknutí oka odpověděl: Ty vole teploměrem 😁

                  NKruan - Profil | Pá 26.9.2025 7:39:54

                  je tu krasne i kdyz pocasi stoji za pikacu...

                    NBacha San - Profil | Čt 25.9.2025 19:08:31

                    U mně právě krááásně bublá burčák. Bez doslazaní s cukernatostí 27.

                      NKruan - Profil | Čt 25.9.2025 8:52:36

                      vcera testovaci balicek a dnes snidame..

                        Nsasan111 - Profil | Čt 25.9.2025 8:37:33

                        :-)))))))

                          NMoravák - Profil | St 24.9.2025 7:17:16

                          sasan111 >> Hezké to máš, kmínky mocné, jeden jako druhý. U mě v Jaroslavicích (Znojemsko) cca 1 hektar (RV, RŠ, TČ, PÁ, MT, VZ a SV), jen tak pro zábavu po práci. Jak se píše níže o pepíkách, tak pozor na ně, už se taky pomalu domestikují, dovedou přiložit ruku k dílu a ani si ruky nepostříhají. Pravda, u lisu a v díře jim to jde nejlíp. Počasí ulepené, ale o víkendu bude ve vinohradech šrumec, sebereme RŠ a asi i Veltlín, záleží kolik bude lidí - nůžek, špeku a vína z loňska je dost(vždycky).

                            NKruan - Profil | Út 23.9.2025 21:13:37

                            sasan111 >> no su zvedave..od zajtra su v Bilovicach...

                              Nsasan111 - Profil | Út 23.9.2025 18:42:48

                              :-))))) Zdravím, vinobraní v plném proudu...není čas ztrácet čas :-)))))

                                Nsasan111 - Profil | St 17.9.2025 23:18:44

                                :-))))))

                                  Nsasan111 - Profil | Ne 14.9.2025 20:53:47

                                  :-)))))Počasí na vinobraní je šajzéééé, tož aspoň ňáké ftípek :-)))))

                                    Nsasan111 - Profil | Ne 14.9.2025 18:30:56

                                    Ptá se novinář starého zkušeného vinohradníka:
                                    “A jaký má být sklep, aby v něm víno dlouho vydrželo?”
                                    “Zamčený, chlapče, zamčený…” 🤣

                                      NŠUKI - Profil | Čt 11.9.2025 21:50:20

                                      drvoštěp >> Děj si jednu štamprli ráno, ta ti sníží cukr.... 🤔🤫

                                        Ndrvoštěp - Profil | Čt 11.9.2025 21:45:27

                                        ŠUKI >> Ráno v 6.30😡