Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

Nsasan111 - Profil | Út 7.10.2025 17:13:36

Takto dnes vypadá Pinot noir, Rulandské modré či Burgunda modrá :-))))

    Nsasan111 - Profil | Út 7.10.2025 17:12:08

    Kruan >> :-)))))))))))) Špaci tu sů minimálně, skoro nic a hniloba nestíhá :-))))
    Ale my jedem co to dá a dle počasí budu mět začátkem příštího týdne všecky hrozny vyexpedované :-)))))

      Nsenk - Profil | Po 6.10.2025 15:40:43

      Zweigeltrebe už je taky ve sklepě. Dobře mu tak.

        Nsasan111 - Profil | Ne 5.10.2025 21:58:55

        Moravák >> Enom ten vlašák zmáčkni, kdož ví, co bude příští rok :-))))))
        Letos sů ty hrozny pěkné a kvalita super, hlavně bílé :-))))

          NMoravák - Profil | Ne 5.10.2025 21:45:49

          Ještě trocha 150 kg Pálavy a cca 500 kg Vlašáku a je hotovo. O víkendu jsme sebrali VZ, trochu Pálavy a část Vlašáku, ve zkratce - pěkné. Vlašák mám kdyžtak na prodej, možno i vylisovat na šťávu, kdyby si chtěl někdo vinaření zkusit a nemá zařízeni,odběr nejpozději 10.10., jinak si ho nechám pro sebe.

            Nsasan111 - Profil | Út 30.9.2025 23:04:19

            :-)))))))))))

              NBacha San - Profil | Út 30.9.2025 20:03:22

              senk >> Krásný hrozen!

                NBacha San - Profil | Út 30.9.2025 20:02:02

                Ty6ko >> Tak nakonec jsem dnes ten Sevar po lisování doslazoval. Sázel jsem ho z principu jako českou odrůdu, ale s tou rezistencí nic moc. Možná to neumím ošetřit, nebo se sem prostě nehodí. Je tu všude pískovec. Loni mi zmrzlo úplně všechno, a to jsem 220mnm.
                Budu ho ponižovat už od příštího roku na úkor bílého Solarisu a ryzlinku. Těmto oběma se tu daří a dají se i velmi dobře scelovat.

                  Nsenk - Profil | Po 29.9.2025 18:24:27

                  Rulanda šedá, 22 °ČNM. Muselo to dolů, začínala se objevovat hniloba. Špatný počasí na konec září, jinak mívám až 25 °ČNM, ale i tak dobrý.

                    Nsasan111 - Profil | So 27.9.2025 23:00:11

                    :-))))) Jóó, také su protřelý životem :-)))))

                      Nsasan111 - Profil | So 27.9.2025 22:41:31

                      Moravák >> Pěkné to máš, tak ať se daří :-))))

                        Nrybobuch - Profil | So 27.9.2025 21:06:43

                        Moravák >> No hrozny máš zdravé a očidně i vyzrálé a na vinohradu pořádek.

                          NMoravák - Profil | So 27.9.2025 21:01:46

                          Dnes sběr TČ a RŠ, zítra opět TČ a pro změnu RV. Pokud by někdo chtěl hrozny RV, ještě mám cca 10 q k odběru.

                            NMaverick84 - Profil | So 27.9.2025 14:27:15

                            K tomu pohárek Pálavy a jsem spokojený.

                              Nschmetterling - Profil | So 27.9.2025 14:20:08

                              Mysho22 >> to si tam namlel aj diviaka s danielom? Tá farba by sa dala použiť aj na výcvik psa 😅

                                NKruan - Profil | Pá 26.9.2025 19:37:20

                                Secko jsem okostoval a jsem jak brok :) Dneska aj vylet

                                  NTy6ko - Profil | Pá 26.9.2025 18:54:52

                                  Bacha San >> ahoj. Tak to zírám. Odrůdu sevar neznám, otec jede bílé, veltlínu, šeďák, vlašák a sauvignon. Je sevar opravdu tak rezistentní vůčivá padlí a mrazu? Mám hájovnu na začátku Vysočiny, 420 mnm kousek od močálu něco odolného by se hodilo.

                                    NBacha San - Profil | Pá 26.9.2025 18:27:43

                                    Ty6ko >> Když jsem to měřil, a to ne z bobule, ale ze rmutu, musel jsem třikrát, protože jsem tomu nevěřil. Zítra jdu posbírat červené, a to mělo před týdnem 21. Sevar. A to jsem také ještě neměl. Předpokládám, že to je díky tomu, že mi to loni na "stopro" zmrzlo, takže to, co je pod zemí, si neuvěřitelně odpočalo.