Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

ŠUKI - Profil | Čt 11.9.2025 21:34:28

drvoštěp >> Val si změřit cukr a na Sylvána si nech zajít chuť 🤣

    sasan111 - Profil | Čt 11.9.2025 21:13:08

    drvoštěp >> ...ale i tak ti posílám veselou říkanku :-))))

      drvoštěp - Profil | Čt 11.9.2025 21:06:22

      Kolis >> Já si nevzpomněl na Sylvána.😡🤧

        Kolis - Profil | Čt 11.9.2025 20:34:36

        sasan111 >> Njn... 😄

          sasan111 - Profil | Čt 11.9.2025 20:33:54

          Kolis >> Ty nenisi Pepik, osle !!!! .-)))))))

            Kolis - Profil | Čt 11.9.2025 20:25:43

            sasan111 >> Rulandské šedé., Chardonay, Ryzlink rýnský, Rulandské modré, Sylvánské zelené, Cabernet moravia a co tam máš dal kolego? 😏😃

              drvoštěp - Profil | Čt 11.9.2025 19:53:59

              sasan111 >> 😀😀😀

                sasan111 - Profil | Čt 11.9.2025 19:42:40

                Moravák >> Apropó, kde ti to roste, ať se možem štengrovat ?!? :-))))))))))
                Tady Bílé Karpaty, Blatnice pod Svatým Antonínkem, cca 2 hektáry RŠ,CHA,RR, RM a troška SZ a CMO :-)))))
                Tak a pepíci jsou z téjto šifry bokem Vídňa :-)))))))

                  sasan111 - Profil | Čt 11.9.2025 0:31:44

                  Moravák >> Pražák to pojme tak, že do kýbla nastřihá hrozny a vodjede i s nůžkama zpět do stověžaté :-))))))) A doma si bude se známejma vyprávět ftipy vo Moravácích :-))))))

                    Moravák - Profil | Po 8.9.2025 21:08:55

                    Kruan >> neboj, sbírat se bude až do konce října. Začínáme MT, potom přijde RŠ, TČ, VZ, SV, PÁ a nakonec RV. Kdyžtak nůžky a kýbl navíc se vždycky najdou.😂

                      Kruan - Profil | Po 8.9.2025 15:27:57

                      Moravák >> jeste tam na te morave chvili pockejteeeee...ja jedu az za14 dni :) co budu ochutnavat ve vinohradech, kdyz to vsechno otrhate zase ? :)

                        Moravák - Profil | Po 8.9.2025 15:02:27

                        Už to krásně dozrává, porosty zdravé, cukry jedou, aroma ve hroznech intenzivní a v pátek už půjde Müllerka do lisu.

                          OG - Profil | Ne 7.9.2025 16:56:40

                          Páni vinaři, mám blbý dotaz, tak mě nekamenujte. Jak už jsem tady kdysi psal, podařilo se mi už vypěstovat nějaké ty hrozny neznámé odrůdy, s největší pravděpodobností stolní vinné révy. Bílé bobule, oválné, sladké, uvnitř 2 menší semínka. Po zimním řezu jsem si nechal pár řízků a po úspěšném zakořenění jsem je vysadil. Měly by to být vlastně genetický stejné rostliny. Letos mají už hrozny, ale růžové, kulaté, uvnitř 2 velká semena a spíš rosolovitá dužinu (jakoby moštová odrůda). Máte pro to nějaké vysvětlení?

                            sasan111 - Profil | Čt 28.8.2025 17:21:06

                            schmetterling >> Apropó, vína sem vypil plavecký bazén ako v Bojnici a burčiaku dětské brouzdaliště 🙈🙉😎

                              sasan111 - Profil | Čt 28.8.2025 17:16:43

                              schmetterling >> My boháči ladíme formu na důchod, robotu necháme nemajetným....opýtaj sa drvoštěpa 🐟😎😜😝🍀

                                schmetterling - Profil | Čt 28.8.2025 15:10:15

                                sasan111 >> Jak múžou pan Vašnosta dovolenkovať, keď burčák v sklepe a v črevách bručí?

                                  sasan111 - Profil | Čt 28.8.2025 13:47:48

                                  Zmyjak >> To trvá než ta réva zareaguje a než si to upraví,sledovat příští rok......a nerušit,dovolenkuju 😝😜😎🐟🐋🐟🦞🐸🐟

                                    chřenovák - Profil | Čt 28.8.2025 12:57:43

                                    Zmyjak >> Asi to trvá déle
                                    Nechtěl jsem to předávkovat 🤫
                                    Letos už to bylo minimálně od 60 % míň než vloni
                                    Nejlepší že vedle mám modré víno asi tak 1,5 m a to je v pohodě

                                      Zmyjak - Profil | Čt 28.8.2025 6:28:27

                                      chřenovák >> já jsem hnojil hned jak jsem zjistil příčinu červenání (asi 14 dní) a stále to červená,asi to chvilku trvá ,nebo jsem toho dal málo.

                                        chřenovák - Profil | St 27.8.2025 21:49:48

                                        Zmyjak >> Já vím
                                        Asi ještě musím pohnojit jednou
                                        Já jsem dával na jaře