Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

NZmyjak - Profil | St 27.8.2025 19:45:28

chřenovák >> pročti to dole,tam už o tom pár příspěvků je.

    Nchřenovák - Profil | St 27.8.2025 13:57:23

    Něco bude 😉
    Pořád mi u jednoho vína červenají listy

      NKruan - Profil | Po 25.8.2025 21:09:34

      Uz se cpu hroznama o 106 :) Jo a objevil jsem v krame kousek od domu moc dobre vino...

        NŠUKI - Profil | Čt 14.8.2025 10:07:04

        sasan111 >> Tady nemá co zk-rvit... zasune do štekra a je hotovo 🤣

          Nsasan111 - Profil | Čt 14.8.2025 8:45:03

          drvoštěp >> Jsi bystrý hoch🙉🙈😎😜😝

            Ndrvoštěp - Profil | Čt 14.8.2025 7:35:41

            sasan111 >> Jj jeden program u každého😁

              Nsasan111 - Profil | St 13.8.2025 23:13:58

              drvoštěp >> ...už si ovládl pračku a myčku, že máš čas vypisovat ?!? :-))))))

                Ndrvoštěp - Profil | St 13.8.2025 23:04:03

                sasan111 >> Jsem tichý společník. Nezapomeň💰💰💰

                  Nsasan111 - Profil | St 13.8.2025 17:57:17

                  Zmyjak >> Fakturku za poradenskou činnost obdržíš po ukončení zemědělského roku cca v októbri 🙂😎🍇
                  Při placení se usmívej a není zač 🙈🙉🍇🍇🍇🍇

                    NZmyjak - Profil | St 13.8.2025 17:49:10

                    sasan111 >> tak to jsem vůbec nečekal že by to mohlo být teplem,to je furt moc tepla,málo tepla,moc vody málo vody. To že prý réva je nenaročna😂Po kontrole ostatních se horkém scvrkává trochu i to červené. Díky za odpověď,jmenuji tě za vrchního poradce👍

                      Nsasan111 - Profil | St 13.8.2025 17:04:43

                      Zmyjak >> Tak to je ukázkový sluneční úpal, tady jsou houby a plísně z obliga :-)))))))

                      Úpal hroznů, neboli sluneční úžeh révy, je poškození hroznů způsobené nadměrným slunečním zářením a vysokými teplotami. Dochází k němu, když infračervené záření způsobuje přehřátí bobulí, což vede k jejich propadání, hnědnutí až fialovění slupky a případně scvrkávání a zasychání.
                      Příčiny:
                      Vysoké teploty:
                      Nadměrné teplo, zejména v kombinaci s intenzivním slunečním zářením a nízkou vlhkostí vzduchu, je hlavní příčinou úžehu hroznů.
                      Nedostatek stínu:
                      Bobule vystavené přímému slunečnímu záření jsou náchylnější k poškození.
                      Nedostatečná ochrana révy:
                      Olistění zóny hroznů může být příliš husté a bránit proudění vzduchu, což vede k akumulaci tepla.
                      Citlivé odrůdy:
                      Stolní hrozny s tenčí slupkou jsou náchylnější k poškození než hrozny s tlustší slupkou.
                      Projevy:
                      Hnědnutí a fialovění slupky: Bobule se začnou zabarvovat do hněda až fialova, přičemž slupka může propadat.
                      Scvrkávání a zasychání: Při silnějším poškození se bobule scvrkávají a zasychají.
                      Odumírání třapiny: V extrémních případech může dojít k odumření třapiny (části hroznu, která nese bobule).

                        NZmyjak - Profil | St 13.8.2025 16:43:34

                        .

                          NZmyjak - Profil | St 13.8.2025 16:43:11

                          Zdravim, tak jsem u toho 2 dny nebyl a čekalo mě zase nemilé překvápko. Co to je? Hniloba, padlí, plíseň? Nedaleko mám rajčata,tak že by se to nakazilo od nich? Postižené bobule jsem ostříhal a uvidíme jak se to bude bál vyvíjet. To jsem se těšil že bude letos první ochutnávka a prd😡😭

                            Nsasan111 - Profil | Út 5.8.2025 14:16:08

                            Lutra >> :-))))) Čabaňa je stará a vděčná odrůda...a také chrupky. :-))))
                            https://www.youtube.com/watch?v=qdpqA6_5A50&list=RDqdpqA6_5A50&start_radio=1

                              NKruan - Profil | Út 5.8.2025 8:55:02

                              Lutra >> moc pekne

                                NLutra - Profil | Út 5.8.2025 7:47:22

                                sasan111 >> Taky se musím pochlubit: Čabaňská perla v 550 m n m.

                                  NZmyjak - Profil | Út 5.8.2025 6:30:55

                                  sasan111 >> děkuji za rady,další fotky už budou jen se zralou úrodou.

                                    Nsasan111 - Profil | Po 4.8.2025 22:38:44

                                    AArrny >> ...a ty už máš také dost...špičku, enom nevím, lesti z červeného či bílého :-))))))

                                      Nsasan111 - Profil | Po 4.8.2025 22:35:15

                                      Zmyjak >> To zbarvení dřeva a žilek je normální odrůdový pigment...ono se to nějak vyvrbí :-))))) Ty kuličky můžou být menší i vlivem částečně špatného opylení, sprchnutí.
                                      Každý rok nejsou hrozny modelkama, někdy trošku kulhají :-)))))) Máš to zdravé, tak to trošku hnoj a ono to pujde :-))))

                                        NŘízek 5,125 - Profil | Po 4.8.2025 20:28:24

                                        doktor multiplikator >> to je kerik na jídlo, sázel děda, a nějak ten čas utekl:-)