Rybáři a vinařství

Najdou se tady rybáři, kteří mají zálibu v pěstování révy, rádi o tom debatují a podělí se o své zkušenosti?
Autor diskuse: Bacha San - Profil , 20.2.2022 všeobecné - ostatní

AArrny - Profil | Po 4.8.2025 20:12:20

sasan111 >> Zdravim a nebo je to odrůda ČERVENOŠPIČAKU😂😂😂😂vtip!

    Zmyjak - Profil | Po 4.8.2025 19:06:26

    sasan111 >> než jsem přečetl tvou reakci tak jsem ještě pořídil nějaké fotky,tak už to tu hodím. Vnitřní žíly jsou červené a červená i letošní dřevo, kuličky jsou zakrslé mají asi 1cm,Přitom by měly mít tak 3cm. To že nemám Křistka to je ta lepší varianta. Dnes už jsem to hnojil tou solí ve vodě,ale nikde není psáno jak často tím mám zalévat. Myslíš že když budu dost hnojit tak že by se to mohlo ještě vzpamatovat a ty kuličky ještě porostly? Děkuji ti za tvé odpovědi.

      sasan111 - Profil | Po 4.8.2025 15:38:47

      Zmyjak >> Zelené kolem žilnatiny u křístka není, je to naprosto rozdílné...prostě se smiř s tím, že nemáš "zlaté žloutnutí" ale jen je třeba zalévat MAGNEZIA, jemně perlivá :-)))))))

        sasan111 - Profil | Po 4.8.2025 15:35:00

        doktor multiplikator >> Čo sa sem praceš ??? :-)))))

          doktor multiplikator - Profil | Po 4.8.2025 11:47:07

          Řízek 5,125 >> urodnost vinica konci niekde na 30 rokoch ne?

            ŠUKI - Profil | Po 4.8.2025 8:47:02

            Uvidíme jestli z modrá, bílé je slabší....

              Zmyjak - Profil | Po 4.8.2025 7:02:04

              sasan111 >> vím že jste to tady už řešili,ale ty fotky mi nepřipadají podobné,i fotky z googlu mi připadají jinačí. Můžu vyzkoušet tu sůl na hnojení tím asi nic nezkazím. Plody jsou malé a drobné i když je to stolní odrůda s velkými plody. Nafotím ještě nějaké fotky ,možná to bude líp rozpoznatelné.

                Kruan - Profil | Ne 3.8.2025 22:14:34

                ja uz kostuju revu....nam nam...uz se tesim v zari do Velkych Bilovic ...

                  sasan111 - Profil | Ne 3.8.2025 21:48:37

                  Zmyjak >> Je to jen nedostatek nějakého prvku, asi hořčík, nic vážného :-)))))

                  Nedostatek hořčíku u vinné révy se projevuje žloutnutím listů mezi žilkami, zatímco žilnatina zůstává zelená. U červených odrůd se může objevit červenání nebo fialovění. Projevy začínají na starších listech a postupují směrem k řapíkům. Nedostatek hořčíku se obvykle vyskytuje na půdách s nízkým pH a vysokým obsahem draslíku.
                  Příznaky nedostatku hořčíku u vinné révy:
                  Chloróza mezižilková:
                  Žloutnutí nebo červenání listů mezi žilkami, zatímco žilnatina zůstává zelená.
                  Nekróza:
                  V pokročilém stádiu může dojít k hnědnutí a odumírání okrajů listů.
                  Projev na starších listech:
                  Příznaky se objevují nejdříve na starších listech a postupují směrem k řapíkům.
                  Ztráta zbarvení listů:
                  Může se pohybovat od žluté až po fialovohnědou.
                  Důležité:
                  Příznaky nedostatku hořčíku mohou být zaměnitelné se symptomem viru svinutky révy vinné.
                  Důležité je provést rozbor půdy pro přesnou diagnózu a určení potřebné dávky hnojiva.
                  Hořká sůl (síran hořečnatý) se používá k listovému hnojení při akutním nedostatku hořčíku.
                  Pro dlouhodobé řešení je vhodné aplikovat hořčík do půdy, například pomocí dolomitu nebo kieseritu.

                    Zmyjak - Profil | Ne 3.8.2025 20:51:36

                    Tak letos pár kuliček na ochutnání asi bude,bílé odrůdě se daří i když z jara problémy byly. Spíš mě teď trápí červená odrůda na které začaly červenat listy. Podle googlu by to mohlo být toto:
                    https://mojelahve.cz/clanek/krisek-revovy-prenasec-fytoplasmy-puvodce-choroby-zlateho-zloutnuti-revy-je-jiz-v-cr-383
                    Máte někdo radu? Díky.

                      rybobuch - Profil | St 30.7.2025 9:35:44

                      Panové, nastal čas " VERJUS" . Děláte někdo_?

                        Kruan - Profil | Út 29.7.2025 6:21:44

                        senk >> Aha. Ja to striham hned za hroznem, pac ve skleniku mam pak tmu :D Ale i venku to tak striham teda. Zkusim strihat dál. Diky

                          sasan111 - Profil | Po 28.7.2025 22:26:10

                          Řízek 5,125 >> :-))))))))))))

                            Řízek 5,125 - Profil | Po 28.7.2025 22:10:03

                            Jo a ty sezrany listy na jedny fotce- to je rybíz:-)

                              Řízek 5,125 - Profil | Po 28.7.2025 21:31:51

                              Stav u nás, táta poctivě stříká Šampiónem, - díky zdejší loňské řadě. Hrozny docela pěkne.
                              Ten keřík má asi tak 5O let.

                                senk - Profil | Po 28.7.2025 21:20:03

                                Kruan >>
                                Na pohled hezký, ale máš to málo olistěný, mělo by být aspoň 5 pravých listů nad hroznem, jinak nefunguje dostatečně fotosyntéza a hrozny pořádně nevyzrají.
                                Ať se daří.
                                Šenk...

                                  Kruan - Profil | Po 28.7.2025 13:37:29

                                  sasan111 >> OK. Boss !

                                    sasan111 - Profil | Po 28.7.2025 12:25:26

                                    Kruan >> Stříhá se až v zimě...po opadu listů a stažení mízy a zásobních látek do kořenů a dřeva !!!!!!! :-)))))Nejdřív prosinec .-)))))

                                      Kruan - Profil | Po 28.7.2025 12:23:06

                                      sasan111 >> OK. Diky. Zkusim to pred zimou ostrihat. Nejstarsi kere co mam doma, ktere rostou v mizerne hline a dost v suchu taky umi udelat spousta kg :) Pro kazde patro jedna rostlina :)

                                        sasan111 - Profil | Po 28.7.2025 12:07:05

                                        Kruan >> Tuším, jak to myslíš a myslím, že by to bylo lepší, takové omlazení.
                                        Jinak ten keř má určitou kapacitu hroznů, dle zakořenění a stáří. Čím víc mu naložíš plodného dřeva a pupenů,tím menší a míň hroznů nasazuje :-))))) Ale znám staré keře, co rostou u stodoly poblíž hnojiště a jsou schopné dát 30-50kg hroznů :-))))))