- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Ne 6.9.2020 0:22:57
Nnofish - Profil | Ne 6.9.2020 0:03:07
Není lepší jít na ryby a náhodně kontrolovat? Když je třicet lidí na revíru, zkontroluješ první tři a ostatní už o tobě ví... Ale já o tom vím prd....
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 23:57:29
Nebavíš se z blbcem, já si poradil s dopravkou v civilním autě( docela tu řádí ti jejich diplomovaní "tajní"), když na mě zkoušeli nezastavení na stopce a to je docela průser.....
Pořádek u vody je jedna věc, druhá je, dělat blbce z lidí co dělají RS za nic, max povolenku, u nás ani za to, kolikkrát. Prostě mají k danému revíru nějaký vztah a chtějí aby tam platila pravidla.
Pokud chceš absolutní pořádek, musíš protlačit novou instituci. Rybářskou stráž s pravomocí i okolo ochrany přírody, lesní stráží, vlastně to bude policajt co ví jak mají parkovat auta, co je trestný čin a jakou míru má štika. Náš stát tohle očividně nechce, tak co.
Po pravdě, být nějakým aktivním členem RS co fakt jenom kontroluje, nebuzeruje kvůli kravinám, ale má přehled o tom co se u vody děje, po pročtení téhle diskuze se na to rovnou vyprdnu. Všichni ví, jak to děláš špatně a co na tebe vytáhnout aby ti ukázali, že jsi blb.
Sorry, ale realita je jinde. Všichni na mrku volají po pořádku. Ale mrk a realita jsou dvě zásadně rozdílné věci.
Měj se :-)
Nsven - Profil | So 5.9.2020 23:43:47
Z článku: ..."i mezi běžnými členy RS se najdou velmi aktivní a schopní lidé. Postupem času se tak vykrystalizovala skupina rybářských strážných s předpoklady zvládnout i agendu udělování pokut. Samozřejmě po patřičném proškolení a při stanovení jednotných podmínek pro ukládání pokut"..
Ano tak to přesně je. Dokázal bych řadu výběrových "krystalů" i vyjmenovat...některé jedince znám osobně a nedělám si o nich žádné iluze...
Si piš, že to budou právě oni, kdo vám z pozice "nadstrážníků" budou šlapat na přazky...
Toto ber pouze jako přátelské info..:-) Ale víc nechci ani naznačovat..
Nsven - Profil | So 5.9.2020 23:28:54
Tématický článek:
https://irybarstvi.cz/aktualni-cislo/odemceny-clanek-z-rybarstvi-pokuty-za-rybarske-prestupky-a-proc-by-ne/
Abych to nějak kulantně uzavřel...
Všichni volají po pořádku u vody ale nikdo nehodlá začít u sebe. Schody by se měly zametat vždy shora dolů..
Měj se a dobrou :-)
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 22:59:20
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 22:44:15
Dnes nás zastavovala lesní stráž, chlapík stál s čelovkou v ruce, auto zaparkované v křižovatce a mával světlem, myslím, že na tom by sis našel sto přestupků. Ale je třeba hledat co udělal špatně, nebo to, že prostě hlídá, co se v lese děje? A tenhle bločky má, vím to. Umí je vypsat. Mám se do něj pustit za to, že nebyl vidět, zastavoval máváním baterkou, parkoval v křižovatce, co kdyby nenastartoval a muselo tam projet vozidlo IZS... ale bloček vypsat umí to se ví. Dnes čekal na lidi co jedou na místo přes louku, soukromníkovi to nevadí, ale když přijde bouřka, nedá se to vyjet a tak jedou lidi zpátky lesem po asfaltce, mimochodem, sice lesní cestou, ale zase značení co tam je je umístěno a ve stavu, kdy neodpovídá normě a otázka je, jestli je vůbec schválené. Kdy je to lesní cesta, kdy silnice třetí třídy, kdy účelová komunikace?
Tragikomické předpoklady pro jmenování jsou relativní pojem, tragikomické jsou i podmínky pro splnění kvalifikace pro získání prvního rybářského lístku. Bohužel, rybařina na revírech není neurochirurgie.
Nsven - Profil | So 5.9.2020 22:27:27
Toho musí ze sebe udělat každý sám :-)
Nevim v čem je problém, natolik se kvalifikovat abych vyhověl veškerým požadavkům, které jsou na mě jako na RS kladeny.. tedy když to chci dělat, byť zdarma..
No tedy po pravdě, vím to. Tragikomické kvalifikační předpoklady pro jmenování..
Viz příloha č. 9 k vyhlášce č. 197/2004 Sb.
Každý poukazoval/poukazuje na staré brontosaury, kteří svou činnost prováděli/jí pouze zvykově a vymýšlí si nějaká svoje pravidla a volá po jejich nahrazení...
No a jak vidno, nastupující generace je na tom úplně stejně.. také se odvolává na jakési zvyky jen protože je líná si nastudovat paragrafy a připustit nějaké povinnosti.
To není na Tebe ale všeobecně..
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 22:08:35
Mi to občas připadá, že RS, policie, lesní stráž, měšťáci, hasiči, jsou pro lidi ti špatní, co je pořád kvůli něčemu buzerují....Rybáři mají totiž také povinnosti ale to se nepřipouští.
Jinak ani nevím, jestli se členové RS vyhýbají bločkům na pokuty. Když je RS jmenována úřeníkem, fasuje průkaz, odznak a bločky?
Nsven - Profil | So 5.9.2020 21:53:28
Tedy i paragrafově. A tak je to v naprostém pořádku.
Příkazovým blokem končí veškeré srandičky, lidově tvořivé improvizace a selské rozumy.. Proto se většina RS, vyhýbá příkazovým blokům jako čert kříži..
Úřední osoba je představitel státní moci a tedy má nejen pravomoci ale především i povinnosti.
A vůbec před zákonem nerozhoduje, zda za to pobíra mzdu nebo takovou funkci vykonává čestně. To je jeho volba.
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 21:38:48
Nnofish - Profil | So 5.9.2020 21:22:57
NRAJA - Profil | So 5.9.2020 19:29:46
V tomto duchu spomeniem výrok lorda Kelvina o meraní, ktorá hovorí: „... ak viete merať to, o čom hovoríte, a viete to vyjadriť v číslach, potom o tom niečo viete. Keď to však neviete merať, a neviete to vyjadriť číselne, vaša znalosť o tom je chabá a nedostatočná...“
NMrKos - Profil | So 5.9.2020 16:19:06
NHonza7 - Profil | So 5.9.2020 15:01:31
Nsven - Profil | So 5.9.2020 13:31:41
Tiskopis takovou možnost nenabízí.
Takže má v podstatě tři možnosti:
a) Zaplatit na mistě a tím automaticky uznat svůj přestupek a vzdát se opravného prostředku.
b) zaplatit složenkou, převodem apod. a dtto (viz výše)
c) neuznat svůj přestupek a jít do správního řízení.
V každém případě by měl tiskopis podepsat ale v třetím případě před podpis připsat "nesouhlasím". Bo mlčení může znamenat souhlas.
Pokud se potenciální přestupce domnívá, že je v právu, neměl by propadat beznaději a planým hrozbám, že bude hůř ale směle jít do správního řízení.
Ptal ses proč nemá každý člen RS pokutové bloky.. tedy věz, že její valná většina, by při vyplňování kolonky č.6, (a nejen) byla takříkajíc v řiti... :-)
NBacha San - Profil | So 5.9.2020 13:12:34
Tak mi velel ten tolik opěvovaný "selský rozum", podpořen mnoha a mnoha vědomostmi a zkušenostmi.
Nicméně!!! Použiji-li tento "selský rozum" na daný problém, tak mi velí, že zjistí-li RS podmíráka, byť i necertifikovaným měřidlem, mělo by stačit nahlásit toho vola mateřské organizaci, a ta by měla milého "deligventa" napomenout a stalo-li by se to opakovaně, tak vyhodit a sebrat noty bez možnosti znovupřijetí a získání RL na úřadu.
Vzhledem však k tomu, že noty získá kdejaký vohráblo a MO to je většinou šumák, je zřejmě realizace mé úvahy z oblasti science fiction.
Ono totiž při výkladu zákona nelze použít "zdravý selský rozum", a to z toho důvodu, že zákon může vykládat jen a pouze soudce, a ne kdejaký hejhula.
Na takovéto "hrdelní zločiny" by měly stačit stanovy a disciplinární řád, nebo jak se to jmenuje.
NMrKos - Profil | So 5.9.2020 12:56:58
Ovšem nedokážu posoudit, dle jaké myšlenkové logiky autor zákona 99 sepisoval související zákony. Předpokládám, že dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale to je všechno. Když bychom šli do důsledku a chtěli tam mít opravdu všechno, tak by tam autor musel uvést například zákon/vyhlášku pro testování mechanických vlastností křesel, na kterých rybář sedí :-) samozřejmě nesmysl, je to taky jiný obor.
Nkakr - Profil | So 5.9.2020 12:52:13
Neexistuje zákonná povinnost by se měl přestupce (trestanec) ke svému přestupku vyjádřit.
V praxi je ovšem mnohem lepší i pro RS sepsat hlášení, včetně vyjádření trestance na místě činu.
Ale znovu opakuji, nelze to vynutit,
NRudina - Profil | So 5.9.2020 12:48:06
Jinak jsem u vody a jenomjeden kapr. Neberu, tak i nemerim😁
Červené karty: cechura09
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51139
NFóry59866
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NZoologický koutek MRKu.33417
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144780
NBrněnské jádro364683
NSranda bez nadsázky 🤘10853
NAkvaristika4245
NEpoxid..kov..dřevo fan klub693
Kde to žije - všechna témata
7:03NRybáři vs ochránci přirody 45
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
Po Staré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














