Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

N1Mara - Profil | Út 11.8.2020 8:14:45

Tarn >> a pak bych chtěl vidět výraz toho majitele, jak mu topenář bere svuj materiál z domu .-))))))

    NTarn - Profil | Út 11.8.2020 8:09:58

    kakr >> No a já jako topenář Tě vyzvu, abys mi doložil své tvrzení, že Tě chci ošidit. navíc pokud nezaplatíš, je to topení neustále můj majetek a to bys ho měl hodně rychle venku :))))))

      NTarn - Profil | Út 11.8.2020 8:08:08

      Rudina >> No tady bych si nebyl tak jistý, zda nemusí rybář půjčit k prokázání dostatečné lovné míry svůj metr, když je to notabene poviná výbava, kterou je RS oprávněna též zkontrolovat. Udělal bych to jako s chlastem za volantem. Taky jsi oprávněn nepodrobit se dechové zkoušce, nebo odběru krve, ale potom pokuta do 50 tisíc a dva roky bez not. Takže nepůjčíš metr, jsi automaticky bez not. Podotýkám že jen u případu sporné míry ponechané ryby.

        Nkakr - Profil | Út 11.8.2020 8:07:34

        Děkuji všem diskutujícím, kolegovi Káceči se omlouvám, nevěděl jsem, že podobná diskuze tu už probíhala. Není to má myšlenka, narazil jsem na ni v jiné diskuzi. Trošku to odlehčím, modelová situace - Pozvu si topenáře aby mi udělal nové topení. Topení je hotové, odzkoušené.má dojít k platbě. Vznesu námitku, že topenář při práci používal neocejchovaný metr, stejně jako 99,99% všech řemeslníků, seznam profesí by byl dlouhý. Tedy v souladu s platnou legislativou odmítnu za provedenou práci zaplatit. Neb za pomoci měřidla bez atestu nelze odvést kvalitní práci.
        Analogie s RS se přímo nabízí:-)))

          Ncechura09 - Profil | Út 11.8.2020 7:56:06

          _Karel_ >> Za mě, je to v pořádku. Pokud je MO ochotná dotovat řízky a chlebíčky, proč ne kalibraci měřidel.....
          I hodinky.
          I můj zaměstnavatel mi dává kalibrovat ročně tachograf, i prodejce kaprů na vánoce musí váhu...
          Jednou chceš mít právo měřit tak kalibruj ....

            NRudina - Profil | Út 11.8.2020 7:55:04

            Pamatuji dobu, kdy jeden pražský advokát ve věcech dopravních nehod u soudů s úspěchem napadal měření vzdálenosti brzdné dráhy vozidla (z čehož se pak počítala rychlost vozidla a další věci) neatestovaným kolečkem . Vím, zde šlo o metry a ne o cm. Jenže RS provádí úřední výkon a jako taková by měla jednat. Sankce za porušení RŘ jsou více než nepříjemné. Navíc nevím, proč bych měl RS půjčovat svůj metr. 1) v dnešní době přenosu různých bacilů bych to pokládal za nehygienické. 2) pokud bych si vzal podměrečnou rybu a měřil jí svým metrem, tak se prakticky sám udám :-) a od toho mam jako podezřelý z přestupku, právo takovou věc odmítnou. Jen tak mimochodem, proč asi Kuna uspěl při svém tažení proti RS? Protože RS jednala stylem jedna paní povídala, asi, možná, třeba. Bohužel žijeme v době v jaké žijeme, soudy se neřídí selským rozumem, ale zákony a jak známo paragrafy jsou klikaté, divili byste se co někteří advokáti dokáží z paragrafů vykouzlit. :-)

              NMrKos - Profil | Út 11.8.2020 7:22:17

              Pike >> tu diskuzi si taky velmi dobře pamatuji a byla povedená. Osobně mám raději pravé úhly.

                N_Karel_ - Profil | Út 11.8.2020 6:57:45

                Teda řešit tady atestované měřidlo - jde to s náma čechama fakt do hajzlu.

                  Nfheavy - Profil | Út 11.8.2020 6:49:01

                  kakr - >> ty seš taky Atest)) typicke případ brněnské róry 👎

                    NOuťa 27 - Profil | Út 11.8.2020 5:41:29

                    Kuk na to

                      NOuťa 27 - Profil | Út 11.8.2020 5:37:44

                      Někde ve výpisu trestu jsem četl,měřeno stejným metrem tudíž rybařovim,tolerance +- 1cm

                        NKondrakar - Profil | Út 11.8.2020 3:52:05

                        MrKos >> sven: Aha, díky za odpověď

                          NTarn - Profil | Po 10.8.2020 23:35:03

                          pepa-č >> tak mi pane půjčte ten váš jestli naměříme tu míru, když jste to tedy měřil svým ne ? A je po problému :)

                            NKáceč - Profil | Po 10.8.2020 23:15:01

                            pepa-č >> pokud má v batohu štiku 40 cm ze pstruhovky, tak je to v pořádku. Musíš do detailu, jinak to tu nejde....

                              Npepa-č - Profil | Po 10.8.2020 23:07:17

                              správně! čím víc cedulí, tím víc příroda!

                              taky byste se mohli inspirovat na silnici a všechny revíry označit vodorovnými pruhy - plná, přerušovaná, modrá zóna, žlutý pruh.

                              _____________________
                              RS: "máte v batohu 40cm štiku"
                              XY: "vy nemáte cejchovaný metr, nic mi nemůžete"

                              kontrolní: kdo ve výše naznačeném si počíná neeticky (překlad: kdo je zmrd?)
                              ___________________
                              svatá noho! tohle je zase otázka.

                              s takovýmto způsobem přemýšlení (že tohle vůbec někdo řeší a ptá se na to) se nemůžeme nikdy nikam dostat - nebo můžeme, ale do míst, kam nikdo nechce.

                              (blinkat z tohodle budu už sám, děkuji za optání)

                                NPike - Profil | Po 10.8.2020 23:05:47

                                MrKos - 10.8.2020 22:55:21 stran toho přechodu a lovu u něj? Jsi zastáncem kružnic a nebo jsi fanda měření povolené vzdálenosti pásmově pro a proti proudu?

                                  NMrKos - Profil | Po 10.8.2020 22:55:21

                                  nofish >> no nijak. S stejně tak vzdálenost od něj.
                                  Zde vidím řešení v cedulich v terénu. Když je někdo urve, tak je prokazatelnost přestupku opět problém.

                                    Nnofish - Profil | Po 10.8.2020 22:52:13

                                    MrKos >> řešíš blbost, je tu lepší špek. Co lov u rybího přechodu? Jak je značen, jak ho poznám?

                                      Nsven - Profil | Po 10.8.2020 22:49:19

                                      Kondrakar >> To se týká jen přehradních hrází. 99/2004 §13
                                      Jj už jsem druhý :-)

                                        NMrKos - Profil | Po 10.8.2020 22:47:52

                                        Kondrakar >> platí to jen u udolnich nádrží a ty jsou definovány např dvěma nezávisle na sobě vypoustedly apod. Někdy to splňují i některé rybníky, o tom žádná :-)
                                        Ovšem změřit těch 100m bych nekdy rád viděl v praxi.

                                          Červené karty: cechura09