Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nmilanpindryc - Profil | St 2.9.2020 14:38:22

kakr >> Uz to vynuceni podpisu je za hranou:
Není možné vynucovat si souhlas hrozbou negativních následků ze strany správce – třeba neposkytnutím či omezením služeb.

    Nkakr - Profil | St 2.9.2020 14:34:00

    milanpindryc >>
    Přečti si, co jsi podepsal, bod 2.

    KRITÉRIA PRO STANOVENÍ DOBY ULOŽENÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ1.Osobní údaje subjektu údajů budou uloženy do doby, kdy bude rozhodnutí o nepřijetí za člena konečné a nebude ho možné již právně napadnout.2.V případě přijetí uchazeče o členství za člena budou osobní údaje uloženy po celou dobu trvání členství nebo po dobu trvání kárného opatření nevydání anebo po dobu dočasného odnětí povolenky k lovu nebo po dobu archivace, je-li stanovena; a to po tu dobu, která z uvedených dob uplyne nejpozději.

      Nmilanpindryc - Profil | St 2.9.2020 14:32:24

      kakr >> Muze tam byt napsano cokoliv. Svuj souhlas mohu kdykoliv odvolat. Takze bacha na to.

        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 14:29:44

        milanpindryc >>
        Podepsal jsi souhlas ze zpracováním osobních údajů?
        A četl jsi co je tam napsáno?
        Asi ne .

          NFRANK71 - Profil | St 2.9.2020 14:20:17

          Rudina >> ono se děje už dnes. Rejstřík trestů existuje a pro některé hříšníky to může být v budoucnu problém.

          (7) Přestupky podle odstavců 1 až 5 se zapisují do evidence přestupků vedené Rejstříkem trestů.

          (8) Přestupek, který se podle odstavce 7 zapisuje do evidence přestupků a který byl projednán rybářskou stráží podle § 16 písm. e), do evidence přestupků zapíše rybářský orgán, který rybářskou stráž ustanovil; rybářská stráž sdělí rybářskému orgánu údaje pro provedení zápisu do pěti dnů ode dne uložení pokuty.

            Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 13:58:24

            Rudina >> Přesně jak píšeš.
            Co mě ale na celé diskusi zarazilo nejvíc je to, že bývalo zvykem, že ti co zákon porušovali byli na druhé straně barikády od těch co šli proti nim a bylo nemyslitelné, že by někdo ze strany zákona pro trochu své zábavy a vidinu nějaké korunky dal na net návod jak se vyhnout zodpovědnosti za své protiprávní chování.

              NRudina - Profil | St 2.9.2020 13:56:58

              milanpindryc >> no vidíš, díky za návod :-). Ale takže zase další případný problém. A určitě vím za co je větší pokuta :-).

                NMrKos - Profil | St 2.9.2020 13:51:16

                kakr >> a zkus si představit takovou situaci, že by všechny subjekty i členové RS, kteří mají dodržovat zákony, tyto zákony nedodržovali s tím, že čekají na stížnost nebo soudní spor. To by to panečku vypadalo. Máme štěstí, že těch čekatelů na stížnost je zanedbatelné procento a majoritní většina se tomu snaží předcházet. A přiznám se, že se taky chovám jako většina a nečekám na soud :-)

                  Nmilanpindryc - Profil | St 2.9.2020 13:47:31

                  Rudina >> cely system hrisniku je k nicemu staci se odhlasit ze svazu s tim jim konci moznost uchovavat osobni data a hrisnik se muze vesele prihlasit znovu... hadej za co je veci pokuta za spatne nakladani s osobnimi daty nebo za prestupky v rybarstvi.

                    NRudina - Profil | St 2.9.2020 13:39:16

                    kakr >> víš, ono zatím nikdo tu míru nezpochybnil, každý věděl určitě proč. On se ten flastr dal nějak přežít. Ale teď se v ČRS chystá nějaké nové disciplinární řízení, kde se háže nějakými částkami, co bude přestupce platit (jak zněla hláška v básnicích V podrobnosti odkazuji na ČRS, já o tom nic nevím) a zanášení do systému hříšníků a to se už asi lidem líbit nebude a začnou kopat kolem sebe. To je jak s pokutama. Dřív řidič dostal pokutu a mlčel. Pak se najelo na bodový systém a najednou objevil někdo kdo začal udělení pokut rozporovat a udělal si z toho živnost. Tak se obávám, že jednou nastane doba, dojde i na rybařinu. Jak říkával první šef FBI, gangsteři mají pistole, my musíme mít samopaly, oni mají rychlá auta, my musíme mít ještě rychlejší auta. Prostě dozor musí mít vždy navrh.
                    Doufám, že Mrk dostal další penízek. :-)

                      Nkakr - Profil | St 2.9.2020 13:20:16

                      MrKos >>
                      Už mně to Marku přestává bavit, neshodneme se na potřebě atestace a nic s tím na MRKu nenaděláme. Ani ty, ani já nemůžeme RS poručit, že jejich míra musí mít atestaci, tak to necháme na eventuální stížnosti. Za celou dobu co se kolem ryb motám si nepamatuji, že by někdo zpochybnil míru. kterou RS používá.

                        NMrKos - Profil | St 2.9.2020 13:18:54

                        kakr >> a pro rozšíření tvých obzorů i znalostí zdejších čtenářů můžu ukázat i kousek kalibračního protokolu. Celý kalibrační protokol k jednomu měřícímu stroji má přesně 64 stran, vyzobnul jsem jeden díl popisu provádění samotné kalibrace a pro doplnění i část naměřených hodnot. Můžeš na něm vidět i datum poslední kalibrace a v posledním sloupci odchylky od nominálu.
                        Několik dní práce několika techniků a 64 stran protokolu ve formátu pdf. A to se stále bavíme o jednom jediném měřidle.

                          NRudina - Profil | St 2.9.2020 13:13:04

                          kakr >>Nemyslel jsem tím, že by jsi snad někoho urážel, ale protože píšeš jak se tu bavíš a že z každého příspěvku má Mrk korunky, tak se ptám, jestli tu debatu vedeš záměrně tímto směrem. Jinak pokud z toho Mrk má penízky, klidně budu přispívat dál, s tím nemám problém. A věk se projevuje, to jsem psal o několik příspěvků níže.

                            Nkakr - Profil | St 2.9.2020 13:07:51

                            Rudina >>
                            Tak proč píšeš tolluješ ??
                            Že by se na tobě také začal projevovat věk??

                              Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 13:01:34

                              FRANK71 >> ja taky.

                                NRudina - Profil | St 2.9.2020 12:58:34

                                kakr >> Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, který provokuje čtenáře na internetu tím, že zveřejňuje záměrně provokativní příspěvky k citlivým tématům. Jeho cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi a odklonit se od tématu debaty. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním.

                                  NFRANK71 - Profil | St 2.9.2020 12:50:22

                                  splávkař >> mám normální metr.

                                    Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 12:47:48

                                    kakr >> Až tam u vás někdo vyhlásí sbírku aby ti zajistil nějakou diskrétnější formu zábavy a financování tak dej vědět, něco pošlu. Amen.

                                      NMrKos - Profil | St 2.9.2020 12:45:19

                                      kakr >> četl jsi poněkud nepozorně, psal jsem totiž, že 1x ročně nechávám stroje servisovat a KALIBROVAT, čímž jsem o dva levely dál, než požaduje platná legislativa. Ty dva levely dobrého pocitu stojí čtvrt mega, někdy půl mega.
                                      Rybáři nepotřebují žádný atestovaný metr, to jsi popletl. Certifikovaný metr potřebují pouze členové RS. Musíme být přesní.

                                      Protokoly v tisícinách na "mých" kalibrovaných strojích nikam a nikomu nevydáváme, je to interní měření pouze pro interní potřebu. Vždy a bez vyjímky. I zde musíme být přesní.

                                      Na co ISO ? je celá řada odvětví, kde se ISO stává pouze formou alibismu.

                                        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 12:37:17

                                        splávkař >>
                                        Umíš číst?
                                        Vše mám ve své kartě na rozdíl od jiných.
                                        Necítím žádnou potřebu se ti svěřovat.

                                          Červené karty: cechura09