Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 12:34:10

kakr >> Jsi stále RS , zastáváš nějakou funkci v MRS ?

    Nkakr - Profil | St 2.9.2020 12:32:03

    splávkař >>
    Nechápu, proč na mé příspěvky reaguješ. Otázku jsem založil a budu si ji moderovat jak uznám za vhodné, žádné poradce nepotřebuji.

      Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 12:26:22

      kakr >> Však se bav, počítej si ty virtuální korunky.
      Já jen zopakuji, že je smutný vidět někoho kdo tu byl léta za respektovaného diskutéra který navíc své názory často opíral o své postavení v MRS a zkušenosti tím získané jak tu provozuje nějakou svou senilní kratochvíli.
      Ono se často nevidí, aby člověk který roky vystupoval jako vážený zástupce zvolený davem na starý kolena před těmi které zastupoval dělal ostudu aby vydělal nějakou korunku nebo alespoň získal krapet pozornosti.

        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 12:22:51

        Rudina >>
        Bohužel nevím, co znamená výraz tolluješ.

          NRudina - Profil | St 2.9.2020 12:10:14

          kakr >> jestli tu tolluješ, tak pak klobouček :-)

            Nkakr - Profil | St 2.9.2020 12:04:52

            splávkař >>
            Znovu opakuji, královsky se tu bavím, bez ohledu na věk.
            Je žinantní číst, jak se několik místních chytrolínů navzájem ubezpečuje jak všemu rozumí. Ale proč ne?
            Každé kliknutí je nějaká korunka pro MRK a jsem tomu rád.

              Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 12:00:02

              kakr >> Byl jsi tu dlouhý roky znám jako ten co má přehled a schopnost myslet v souvislostech. Rád jsi provokoval, ale diskuse s tebou byla na úrovni.
              To co tu předvádíš je jiné, nevím o tom, že bys lil, hulil či na něčem ujížděl, proto soudím, že ten posun je věkem.....

                Nkakr - Profil | St 2.9.2020 11:58:34

                MrKos >>
                Snad nechceš napsat, že firma ve které buduješ kapitalismus nemá žádné ISO ??
                Ale jinak je to zajímavé o měření vydáváte bez atestace protokoly v tisícinách a rybáři mají mít atestován metr s kterým se měří na cm.
                Trošku schýza ne??

                  NMrKos - Profil | St 2.9.2020 11:51:04

                  kakr >> podle platné legislativy nemusím provádět atestaci, kalibraci ani žádné jiné ověření "mých" 3déček vůbec. A vysvětlím i proč - protože na základě mnou naměřených hodnot neprodáváme žádné zboží a dokonce ani neudělujeme sankce.
                  Ovšem protože interní firemní předpis (metrologický řád) specifikuje některá měřidla a periodu jejich kalibrace, tak především pro dobrý pocit a neměnný technický stav nechávám jednou za rok servisovat i kalibrovat a to obvykle (vlastně vždy) dodavatelem měřícího stroje. A není to levný koníček, jedna mašina (servis+kalibrace) vyjde na cca 4-5 tis eur. Aktuálně mám 3 mašiny a k tomu skener (cenově velmi podobné).
                  Nicméně platí, že dle platného zákona nemusíme nechávat kalibrovat nic a to tak že vůbec nic, ani šupleru.
                  Vše by se změnilo v okamžiku, kdybychom dodávali do automobilky a tato požadovala certifikaci například dle ISO/TS.

                    Nkakr - Profil | St 2.9.2020 11:50:24

                    splávkař >>
                    Argumentace věkem je hodně ubohá. Když budeš mít lauf, tak se také možná dožiješ sedmdesátky.

                      Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 11:44:55

                      kakr >> Asi to taky bude věkem- ono je úplně jedno jestli jedeš v kilometrech či tisícinách. Věř, že i restaurace která si na ,,jídelníček" dá pizzu 33 cm kterou sama peče musí kontrole předložit cejchovaný metr jinak má flastr.

                        Nkubas. - Profil | St 2.9.2020 11:37:51

                        kakr >> Kontrolní otázka :-)...

                        https://www.youtube.com/watch?v=fQklj6o4OqQ

                          Nkakr - Profil | St 2.9.2020 11:34:56

                          splávkař >>
                          Neodpověděl jsi zda mají přílohy být vyvázány v kůži, či je stačí jen dát do pořadače.
                          Jinak se tu fakt královsky bavím, jeden by nevěřil že stačí ke zdejší plodné diskuzi názor nějakého úředníka z metrologického ústavu iniciovaný vedoucím kontroly. Podotýkám, že Mrkos není žádné vořezávátko a své práci rozumí víc než dost.
                          Jen malinko zapomíná, že on měří v tisícinách mm a rybáři v cm.
                          Kontrolní otázka pro něj, kdo a jak často provádí atestaci vašich třidéček.
                          Pro neznalé strojírenské technologie, třidéčko je velmi drahý a přesný stroj, který umí měřit ve třech osách a je řízený počítačem.

                            Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 11:20:04

                            kakr >> Smutné, jak tvá mysl rychle stárne.....

                              Nkakr - Profil | St 2.9.2020 11:15:36

                              splávkař >>
                              Myslíš, že přílohy by měly mít formu encyklopedie a být vázány v kůži?

                                Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 11:04:24

                                kakr >> Poraď se se svým Františkem, ten to má jistě zmáknutý a tisíckrát praxí ověřený nebo požádej o metodickou pomoc toho, kdo tě RS jmenoval.
                                Za sebe snad jen, že se na půl řádku nad podpis napíšeš počet příloh a všechny ty prohlášení a protokoly přidáš k hlášení.

                                  NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:58:43

                                  bjwir >> lidé v určitém věku ustrnou. Nechtějí nové věci, vidím to kolem sebe a asi to i na sobě pomalu začínám pociťovat. Má žena říká, že v určitém věku by člověk měl přestat chodit do práce, mít různé funkce a pod.

                                    Nbjwir - Profil | St 2.9.2020 10:54:40

                                    Rudina >> já bych všechny ty infernety zakázal..každý pak používá odborné termity jak je mu libo :)))
                                    já se spíš divím proč to takhle zahazuje(pokud je RS a tím osoba úřední) a nezeptá se erudovaných právníků že těch názorů na diskuzním fóru je mnoho a jak by to podle zákona mělo býti :)

                                      Nkakr - Profil | St 2.9.2020 10:53:31

                                      splávkař >>
                                      Na Františka mi nešahej !!!
                                      Ještě bys mohl poradit, kam do hlášení RS zakomponovat prohlášení o tom, že při výkonu funkce RS postupovala dle zákona 505.

                                        Červené karty: cechura09