- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?
Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 10:43:28
kakr - >> I ten hloupej Sparťan od MP z Prahé myslím ví, že měřící zarízení které má být úřední osobou použito k zjištění, zdokumentování přestupku musí mít prohlášení o schodě a v případě, že podléhá povinnosti pravidelné kalibrace i platný protokol o zkoušce. V zájmu hladkého průběhu správního řízení se tyto skutečnosti běžně zapisují již k prvotnímu hlášení o přestupku aby se předešlo zbytečnému doplňování důkazů v případě, že by se přestupce vzpouzel.
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 10:09:33
Rudina >>
Zase vtom máš hokej, žádní veřejní činitelé neexistují.
Při vší úctě, právní názory kolegy Mrkose a úředníka metrologického ústavu mně nepřesvědčily.
Zase vtom máš hokej, žádní veřejní činitelé neexistují.
Při vší úctě, právní názory kolegy Mrkose a úředníka metrologického ústavu mně nepřesvědčily.
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 10:04:36
Rudina >>
Tak proč stahovat kalhoty, když je brod daleko???????
Tak proč stahovat kalhoty, když je brod daleko???????
Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 10:04:26
Už jen chybí doporučení, aby se MRKos zeptal soudců, kolik se soudilo kvůli tomu lidí.....abych si pak následně zde přečet že i soudci můžou mít svůj názor a že o problematice rybářství a RS neví nic....:-))
Hoši vy dva děláte tomu MRSu docela medvědí službu co se týče dobrého jména.
Hoši vy dva děláte tomu MRSu docela medvědí službu co se týče dobrého jména.
NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:03:10
kakr >> tak to opravdu nevím, možná žádný, zatím, ale spoléhat se na to, že to to bude i tak dále je krátkozraké. Možná by stálo za to se spíš podívat kolik lidí odešlo bez flastru od přestupkového řízení. Ale takové evidence se myslím nevedou a po netu je asi nezjistíme.
Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 10:00:45
kakr >> jj když se nechce...to je ještě horší než když to nejde.
Klidně se dál spoléhej na takovéto....."však kvůli takové blbosti se přece nikdo nepude soudit"...
Klidně se dál spoléhej na takovéto....."však kvůli takové blbosti se přece nikdo nepude soudit"...
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:52:47
Rudina >>
Jen velmi krátce, kolik rybářů stálo před soudem za přisvojení podměrečné ryby?
Stačí přibližně.
Jen velmi krátce, kolik rybářů stálo před soudem za přisvojení podměrečné ryby?
Stačí přibližně.
NRudina - Profil | St 2.9.2020 9:48:43
kakr >> velevážený kmete, ty asi nechápeš o co jde a neustále mícháš jablka s hruškama. Tak jinak. Myslím si, že tu nikomu nejde o to, aby rybáři u vody okrádali a brali si podměrečné ryby. Tady jde o to, aby nepoctiví rybáři nedělali na RS dlouhý nos. Aby se nestalo, že se najdou v dnešní době lidé, kteří se soudí pro kdejakou hovadinu a díky právníkům a nedostatkům v legislativě, jakož i díky pochybení různých orgánů (ať už policie, obchodní inspekce nebo RS) soudy vyhrávají. Takže si myslím, že kolega MrKos jen upozorňuje na jistý nedostatek v práci RS a zároveň nabízí řešení, jak tento nedostatek odstranit. A vy místo toho, aby jste se nad problémem zamysleli, tak jen kopete kolem sebe.
Vy vlastně děláte, že povolenku zadržíte, napíšete hlášenku a pak dál jsme mrtví brouci, protože důkazní břemeno a rozhodnutí o vině či nevině již není naše starost, ale starost někoho jiného. Ať to dopadne jak to dopadne. Ale to je právě špatně, RS by měla mít zájem na tom, aby takový člověk dostal zasloužený trest.
Vy vlastně děláte, že povolenku zadržíte, napíšete hlášenku a pak dál jsme mrtví brouci, protože důkazní břemeno a rozhodnutí o vině či nevině již není naše starost, ale starost někoho jiného. Ať to dopadne jak to dopadne. Ale to je právě špatně, RS by měla mít zájem na tom, aby takový člověk dostal zasloužený trest.
NMrKos - Profil | St 2.9.2020 9:31:14
eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 2.9.2020 9:25:09 >> oba kolegové čilimníci to zde posouvají do té roviny, že policista (RS) na místě o ničem nerozhoduje a sankci uděluje až příslušný úřad. V tomto světle a dle této nesprávné logiky by ani policista vůbec nepotřeboval certifikovaný radar. To je samozřejmě nesmysl a zákon 505/1990 to říká jasně.
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:30:38
eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 2.9.2020 9:25:09 >>
Příklad mimo mísu, ale dnes může policajt zadržet ŘP stejně jako RS povolenku. Nebo se mýlím??
Povolenka se zasílá do pěti pracovních dní tomu, kdo ji vydal, RS ji nemá doma v šufleti.
Příklad mimo mísu, ale dnes může policajt zadržet ŘP stejně jako RS povolenku. Nebo se mýlím??
Povolenka se zasílá do pěti pracovních dní tomu, kdo ji vydal, RS ji nemá doma v šufleti.
NMrKos - Profil | St 2.9.2020 9:28:30
kakr >> vše co jsi popsal je sice hezké, ale neznamená to, že pro RS neplatí zákon 505/1990 se všemi důsledky. To už jsme probrali.
Vy se totiž stále držíte spáchání (prokázání) přestupku, ale to se zákonem 505/1990 nemá nic společného. Primárně zde řešíme to, že RS uděluje sankci a to i bez prokázání spáchání přestupku. Následně uděluje další sankci příslušný úřad. Může následovat další sankce z dílny KK apod. Jestli uvedené subjekty zařadíme do škatulky jedné nebo druhé je zde jedno, pořád udělují sankci.
Osobně také nepotřebuji zákon 505/1990 k životu, ale paragraf 18 jsem si přečetl. Troška toho vzdělání nikdy neuškodí.
Způsobilost k měření by RS musel prokazovat až v okamžiku, kdyby dodával změřeného kapra do automobilového průmyslu. Existuje k tomu celá řada norem a metodik. V naší velmi jednoduché obecné rovině stačí, když RS splňuje požadavky pro výkon svojí funkce a poté požadavky platných zákonů.
Vy se totiž stále držíte spáchání (prokázání) přestupku, ale to se zákonem 505/1990 nemá nic společného. Primárně zde řešíme to, že RS uděluje sankci a to i bez prokázání spáchání přestupku. Následně uděluje další sankci příslušný úřad. Může následovat další sankce z dílny KK apod. Jestli uvedené subjekty zařadíme do škatulky jedné nebo druhé je zde jedno, pořád udělují sankci.
Osobně také nepotřebuji zákon 505/1990 k životu, ale paragraf 18 jsem si přečetl. Troška toho vzdělání nikdy neuškodí.
Způsobilost k měření by RS musel prokazovat až v okamžiku, kdyby dodával změřeného kapra do automobilového průmyslu. Existuje k tomu celá řada norem a metodik. V naší velmi jednoduché obecné rovině stačí, když RS splňuje požadavky pro výkon svojí funkce a poté požadavky platných zákonů.
Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 9:25:09
kakr >> :-))))) a když pojedeš pod vlivem tak o tom rozhoduje policista? Taky ne.....jen to naměří a jdeš k soudu.......a jo a je pak ctěna presumpce neviny.....takže dokud tě neodsoudí, tak můžeš jezdit vesele dál. Chceš snad naznačit že MRS nectí presumpci neviny? :-)))
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:18:39
MrKos >>
O tom, zda byl přestupek spáchán či ne, nerozhoduje ani RS, ani Svaz. Je to na rozhodnutí místně příslušného úřadu kde se (domnělý) přestupek stal. Ale to zde bylo napsáno už vícekrát.
Paragraf 18 mně nezajímá, ale nedivil bych se, že bude nutné ještě prokázat způsobilost ku měření a znalost čtení a psaní.
Pokud rybář s rozhodnutím úřadu nesouhlasí, jde vše do správního řízení, pak může následovat ev. soud. Odhadem nejdříve za rok, spíše za dva.
No a mezitím si rybář může doma studovat zákon 505, hodně mu to při lovu ryb pomůže. Pochopitelně s povolenkou pro nečlena:-))
O tom, zda byl přestupek spáchán či ne, nerozhoduje ani RS, ani Svaz. Je to na rozhodnutí místně příslušného úřadu kde se (domnělý) přestupek stal. Ale to zde bylo napsáno už vícekrát.
Paragraf 18 mně nezajímá, ale nedivil bych se, že bude nutné ještě prokázat způsobilost ku měření a znalost čtení a psaní.
Pokud rybář s rozhodnutím úřadu nesouhlasí, jde vše do správního řízení, pak může následovat ev. soud. Odhadem nejdříve za rok, spíše za dva.
No a mezitím si rybář může doma studovat zákon 505, hodně mu to při lovu ryb pomůže. Pochopitelně s povolenkou pro nečlena:-))
NMrKos - Profil | St 2.9.2020 8:55:37
kakr >> ono to funguje poněkud jinak. Subjekt, který udělil sankci, bude muset u soudu prokázat, že splnil všechny požadavky zákona 505/1990. A ty zákonné požadavky zdaleka nejsou pouze to certifikované měřidlo, to měřidlo je jen střípek mozaiky. Doporučuji pro začátek nastudovat například paragraf 18. Ale k tomu se dostaneme až v další fázi diskuze.
Nkakr - Profil | St 2.9.2020 8:33:02
bjwir - 2.9.2020 7:47:34 >>
Rozdíl mezi svinovacím dvoumetrem s atestací či bez ní se dá vyjádřit v penězích. Činí asi 300kč a dle vyjádření zaměstnance metrologického ústavu je atestace míry doživotní, už nepodléhá periodické revizi.
Situace, kterou popisuješ v závěru svého příspěvku je skutečně bizarní. Rybářů i RS, kteří dovedou měřit rybu přímo u vody s tolerancí + - 1mm asi mnoho nebude, nikoho podobného neznám.
Ještě maličkost, povolenka se nezabavuje, ale zadržuje, tak praví zákon
Rozdíl mezi svinovacím dvoumetrem s atestací či bez ní se dá vyjádřit v penězích. Činí asi 300kč a dle vyjádření zaměstnance metrologického ústavu je atestace míry doživotní, už nepodléhá periodické revizi.
Situace, kterou popisuješ v závěru svého příspěvku je skutečně bizarní. Rybářů i RS, kteří dovedou měřit rybu přímo u vody s tolerancí + - 1mm asi mnoho nebude, nikoho podobného neznám.
Ještě maličkost, povolenka se nezabavuje, ale zadržuje, tak praví zákon
Červené karty: cechura09
Čtenáři této diskuse také sledují
NUdírny a uzení51140
NFóry59868
NDokumenty z přírody kolem vody624
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NZoologický koutek MRKu.33418
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144805
NBrněnské jádro364683
NSranda bez nadsázky 🤘10857
NAkvaristika4245
NEpoxid..kov..dřevo fan klub693
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73











