Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nsplávkař - Profil | St 2.9.2020 10:43:28

kakr - >> I ten hloupej Sparťan od MP z Prahé myslím ví, že měřící zarízení které má být úřední osobou použito k zjištění, zdokumentování přestupku musí mít prohlášení o schodě a v případě, že podléhá povinnosti pravidelné kalibrace i platný protokol o zkoušce. V zájmu hladkého průběhu správního řízení se tyto skutečnosti běžně zapisují již k prvotnímu hlášení o přestupku aby se předešlo zbytečnému doplňování důkazů v případě, že by se přestupce vzpouzel.

    NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:17:11

    kakr >> Omluva, tak úřední osoba

      Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 10:11:13

      kakr >> slovíčkařit umíš dobře úřední osobo..:-))

        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 10:09:33

        Rudina >>
        Zase vtom máš hokej, žádní veřejní činitelé neexistují.
        Při vší úctě, právní názory kolegy Mrkose a úředníka metrologického ústavu mně nepřesvědčily.

          NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:06:59

          a už vážně zde velké HOWGH :-)

            NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:05:56

            kakr >> to je správné právní povědomí veřejného činitele

              Nkakr - Profil | St 2.9.2020 10:04:36

              Rudina >>
              Tak proč stahovat kalhoty, když je brod daleko???????

                Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 10:04:26

                Už jen chybí doporučení, aby se MRKos zeptal soudců, kolik se soudilo kvůli tomu lidí.....abych si pak následně zde přečet že i soudci můžou mít svůj názor a že o problematice rybářství a RS neví nic....:-))
                Hoši vy dva děláte tomu MRSu docela medvědí službu co se týče dobrého jména.

                  NRudina - Profil | St 2.9.2020 10:03:10

                  kakr >> tak to opravdu nevím, možná žádný, zatím, ale spoléhat se na to, že to to bude i tak dále je krátkozraké. Možná by stálo za to se spíš podívat kolik lidí odešlo bez flastru od přestupkového řízení. Ale takové evidence se myslím nevedou a po netu je asi nezjistíme.

                    Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 10:00:45

                    kakr >> jj když se nechce...to je ještě horší než když to nejde.
                    Klidně se dál spoléhej na takovéto....."však kvůli takové blbosti se přece nikdo nepude soudit"...

                      Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:52:47

                      Rudina >>
                      Jen velmi krátce, kolik rybářů stálo před soudem za přisvojení podměrečné ryby?
                      Stačí přibližně.

                        Nkubas. - Profil | St 2.9.2020 9:51:11

                        Rudina >> Trefa přímo na komoru :-)...

                          NRudina - Profil | St 2.9.2020 9:48:43

                          kakr >> velevážený kmete, ty asi nechápeš o co jde a neustále mícháš jablka s hruškama. Tak jinak. Myslím si, že tu nikomu nejde o to, aby rybáři u vody okrádali a brali si podměrečné ryby. Tady jde o to, aby nepoctiví rybáři nedělali na RS dlouhý nos. Aby se nestalo, že se najdou v dnešní době lidé, kteří se soudí pro kdejakou hovadinu a díky právníkům a nedostatkům v legislativě, jakož i díky pochybení různých orgánů (ať už policie, obchodní inspekce nebo RS) soudy vyhrávají. Takže si myslím, že kolega MrKos jen upozorňuje na jistý nedostatek v práci RS a zároveň nabízí řešení, jak tento nedostatek odstranit. A vy místo toho, aby jste se nad problémem zamysleli, tak jen kopete kolem sebe.
                          Vy vlastně děláte, že povolenku zadržíte, napíšete hlášenku a pak dál jsme mrtví brouci, protože důkazní břemeno a rozhodnutí o vině či nevině již není naše starost, ale starost někoho jiného. Ať to dopadne jak to dopadne. Ale to je právě špatně, RS by měla mít zájem na tom, aby takový člověk dostal zasloužený trest.

                            NMrKos - Profil | St 2.9.2020 9:31:14

                            eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 2.9.2020 9:25:09 >> oba kolegové čilimníci to zde posouvají do té roviny, že policista (RS) na místě o ničem nerozhoduje a sankci uděluje až příslušný úřad. V tomto světle a dle této nesprávné logiky by ani policista vůbec nepotřeboval certifikovaný radar. To je samozřejmě nesmysl a zákon 505/1990 to říká jasně.

                              Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:30:38

                              eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 2.9.2020 9:25:09 >>
                              Příklad mimo mísu, ale dnes může policajt zadržet ŘP stejně jako RS povolenku. Nebo se mýlím??
                              Povolenka se zasílá do pěti pracovních dní tomu, kdo ji vydal, RS ji nemá doma v šufleti.

                                NMrKos - Profil | St 2.9.2020 9:28:30

                                kakr >> vše co jsi popsal je sice hezké, ale neznamená to, že pro RS neplatí zákon 505/1990 se všemi důsledky. To už jsme probrali.
                                Vy se totiž stále držíte spáchání (prokázání) přestupku, ale to se zákonem 505/1990 nemá nic společného. Primárně zde řešíme to, že RS uděluje sankci a to i bez prokázání spáchání přestupku. Následně uděluje další sankci příslušný úřad. Může následovat další sankce z dílny KK apod. Jestli uvedené subjekty zařadíme do škatulky jedné nebo druhé je zde jedno, pořád udělují sankci.

                                Osobně také nepotřebuji zákon 505/1990 k životu, ale paragraf 18 jsem si přečetl. Troška toho vzdělání nikdy neuškodí.

                                Způsobilost k měření by RS musel prokazovat až v okamžiku, kdyby dodával změřeného kapra do automobilového průmyslu. Existuje k tomu celá řada norem a metodik. V naší velmi jednoduché obecné rovině stačí, když RS splňuje požadavky pro výkon svojí funkce a poté požadavky platných zákonů.

                                  Npetrikveprik - Profil | St 2.9.2020 9:25:09

                                  kakr >> :-))))) a když pojedeš pod vlivem tak o tom rozhoduje policista? Taky ne.....jen to naměří a jdeš k soudu.......a jo a je pak ctěna presumpce neviny.....takže dokud tě neodsoudí, tak můžeš jezdit vesele dál. Chceš snad naznačit že MRS nectí presumpci neviny? :-)))

                                    Nkakr - Profil | St 2.9.2020 9:18:39

                                    MrKos >>
                                    O tom, zda byl přestupek spáchán či ne, nerozhoduje ani RS, ani Svaz. Je to na rozhodnutí místně příslušného úřadu kde se (domnělý) přestupek stal. Ale to zde bylo napsáno už vícekrát.
                                    Paragraf 18 mně nezajímá, ale nedivil bych se, že bude nutné ještě prokázat způsobilost ku měření a znalost čtení a psaní.
                                    Pokud rybář s rozhodnutím úřadu nesouhlasí, jde vše do správního řízení, pak může následovat ev. soud. Odhadem nejdříve za rok, spíše za dva.
                                    No a mezitím si rybář může doma studovat zákon 505, hodně mu to při lovu ryb pomůže. Pochopitelně s povolenkou pro nečlena:-))

                                      NMrKos - Profil | St 2.9.2020 8:55:37

                                      kakr >> ono to funguje poněkud jinak. Subjekt, který udělil sankci, bude muset u soudu prokázat, že splnil všechny požadavky zákona 505/1990. A ty zákonné požadavky zdaleka nejsou pouze to certifikované měřidlo, to měřidlo je jen střípek mozaiky. Doporučuji pro začátek nastudovat například paragraf 18. Ale k tomu se dostaneme až v další fázi diskuze.

                                        Nkakr - Profil | St 2.9.2020 8:33:02

                                        bjwir - 2.9.2020 7:47:34 >>
                                        Rozdíl mezi svinovacím dvoumetrem s atestací či bez ní se dá vyjádřit v penězích. Činí asi 300kč a dle vyjádření zaměstnance metrologického ústavu je atestace míry doživotní, už nepodléhá periodické revizi.
                                        Situace, kterou popisuješ v závěru svého příspěvku je skutečně bizarní. Rybářů i RS, kteří dovedou měřit rybu přímo u vody s tolerancí + - 1mm asi mnoho nebude, nikoho podobného neznám.
                                        Ještě maličkost, povolenka se nezabavuje, ale zadržuje, tak praví zákon

                                          Červené karty: cechura09