Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 21:05:39

Takže ještě jednou. Zákon 505/1990Sb. v platném znění říká v prvním paragrafu:
§ 1

Účel zákona
Účelem zákona je úprava práv a povinností fyzických osob, které jsou podnikateli, a právnických osob (dále jen "subjekty") a orgánů státní správy, a to v rozsahu potřebném k zajištění jednotnosti a správnosti měřidel a měření.

Do které ze tří uvedených skupin patří RS?

    Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 20:59:48

    Ono nelze vzít z textu zákona jen to, co se nám hodí, a na tom postavit nějakou argumentaci. Je třeba ten zákon vzít v celku, se všemi ustanoveními. A pak posoudit, zda jej lze aplikovat na danou činnost a danou osobu.

      NHonza7 - Profil | Út 1.9.2020 20:54:54

      MrKos >> Jsem velice rád za to co jsi uvedl v tomto posledním příspěvku.

        NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 20:52:20

        Honza7 >> zde považuji za vhodné to opakovaně a ve vší slušnosti aspoň zkusit a když nic, tak díky dostupnosti těchto diskuzí to zde zůstane pro příští generace.

          NHonza7 - Profil | Út 1.9.2020 20:46:35

          MrKos >> Máš pravdu je zapotřebí se stále edukovat. Co s těma co o edukaci nestojí?

            NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 20:46:14

            FRANK71 >> je to tak a navíc si hodně lidí za sankcí představuje přímo pokutu.
            Ovšem sankcí nemusí být jen a pouze pokuta, ono i zabavení povolenky je sankce jako vymalovaná. Dokonce pro někoho výchovnější než nějaká pokuta.

            Mám kamaráda, který by klidně zaplatil pokutu, ale kdyby přišel o povolenku byť na měsíc, tak by to nesl velmi těžce.

              NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 20:42:50

              Honza7 >> nezbývá než trpělivě vysvětlovat a kolegy takto vzdělávat. Třeba si z toho aspoň něco málo vezmou.

                NFRANK71 - Profil | Út 1.9.2020 20:30:44

                MrKos >> samozřejmě Rs sankce uděluje. Vím o takových. To, že toho drtivá většina nevyužívá je věc jiná.

                  NHonza7 - Profil | Út 1.9.2020 20:19:22

                  MrKos >> Je víc, než smutné, že kolega který prodává technické normy nedokáže pojmout co by měla obnášet kontrolní činnost a jaké pomůcky jsou nezbytné ke kontrolní činnosti.
                  Smutná realita.

                    Nretrívr - Profil | Út 1.9.2020 20:05:40

                    MrKos >> Ano. Je to tak. Ale nechci být ten suchar.

                      Nretrívr - Profil | Út 1.9.2020 19:38:22

                      Jsem rád, že se všichni bavíme. Zároveň všichni víme, že jde opravdu jen o zábavnou otázka, která nás baví. V terénu je to jiné , daleko hrubší zrno. problém jinde. ale baví mne to.

                        NRobur - Profil | Út 1.9.2020 18:57:16

                        tady pomůže jen zkušená mediátorka. Brzy by mohly doprovázet RS v terénu. https://www.senarova-daniela.cz/?page_id=17345

                          NRudina - Profil | Út 1.9.2020 18:28:40

                          JaČ >> nevím jestli nemyslis třeba mě, ale mohu tě ubezpecit, že v životě jsem při rybolovu s ničím nevyjebal. Ryby neberu, dobu lovu dodržují, docházku píšu, vajgly po sobě nezanechávám, protože nekouřím, svůj bordel si od vody odnáším atd.

                            NKnapík - Profil | Út 1.9.2020 17:35:02

                            Celá tahle debata by nemusela nastat, kdyby lidi nebyli hovada a nebrali podmerecne ryby nebo těsně okolo míry. Honí se tu centimetry i něco jiného, ale co život, vesmír a vůbec ?

                              NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 17:24:48

                              retrívr >> ja taky nemam chut ani kapacitu se tím zabývat. Jen to hezky zapadá do celého svazokolecka. A tak nějak si tu žijeme

                                Nretrívr - Profil | Út 1.9.2020 17:23:05

                                MrKos >> Taková slátanina, jako jsou " pravidla rybaření" a pravídla hospodaření vyjadřují jen celý bordel. Ono vlastně nikde nic neplatí ale kontroluje se to. Opravdu se tím dlouho bavím, nemám chuť ani sílu se tomu věnovat.

                                  NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 17:22:51

                                  A ještě drobná poznámka k poněkud detinske argumentaci v tom smyslu, že RS žádné sankce neudeluje. Ono i to měření radarem velmi často postihuje až správní úřad ve správním řízení. A dle logiky popsané některými cilimniky by zde ani ten policista vlastně vůbec nemusel mít certifikovany radar. To by vypadalo. Pekna paralela s členem RS .

                                    NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 17:19:32

                                    kakr >> ja bych se totiž tak pevný v kramflecích necítil a osobně bych spise veril dlouholeté zkušenosti kolegů z CMI. Myslím si totiž, že vědí o čem mluví. Tedy já s jejich názorem souhlasím a to je všechno, co s tim mohu dělat.

                                      Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 17:10:29

                                      MrKos >>
                                      Každý má právo na svůj názor i ČMI.

                                        NJaČ - Profil | Út 1.9.2020 17:07:38

                                        Je zajímavé, že plnou hubu zákonů a paragrafů má vždycky ten, kdo se s nimi nejvíce snaží vyjebat:-))

                                          Červené karty: cechura09