Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 17:03:03

kakr >> a co říkáš na názor kolegú z CMI? Dnes citovaný.

    Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 16:54:17

    MrKos >>
    Nic nechci obcházet, pro RS platí zákon 99 a vyhláška 197 a tam není o zákonu 505 ani čárka.
    Úřad, který rozhoduje zda byl či nebyl přestupek spáchán vychází s platného zákona o rybářství. Navíc zákon může vykládat jen soud a tam se asi nikdo s problémem certifikované míry neobrátil. Respektuji tvůj názor, ale nesouhlasím s ním. Snad na to mám také nárok.

      Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 16:44:09

      cechura09 >>
      Nemáš to doživotně, ale sem už nenapíšeš ani čárku.
      Nikdy jsem nic podobného neudělal, ale vždy je něco poprvé.

        NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 16:37:05

        kakr >> touto rétorikou bych nezačínal, protože zde pravdu nenajdeme. Ale určitě bych netvrdil, že je někdo víc jak zákon. Pro ČMI platí zákony stejně jako pro ostatní a dle toho i postupují.

        Stále a pořád se snažíte, pouze vy dva čilimníci, najít cestu, jak zákon 505 obejít. To je zajímavý přístup.

        Pojďme se bavit o tom, jaká měřidla byste měli nakoupit a pak vám můžu zcela erudovaně poradit i to, jak často máte ověřovat. A také bude potřeba evidence. Udělám to, myslím tím poradenství, pro vás zadarmo :-)

          Ncechura09 - Profil | Út 1.9.2020 16:33:16

          sven >> Už jen soucit.
          2 samozvaní právníci co tu vždy vystupují jako jeden muž .... . dva šašci.

            NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 16:32:47

            hraji >> obávám se, že už jen hledáš jak to obejít, což je v našich krajinách oblíbené a tedy pojďme postupně bod po bodu:
            1 odebrání povolenky na základě rozhodnutí KK není sankce?
            2 odebrání povolenky členem RS na místě u vody není sankce?
            3 udělení pokuty členem RS (ta možnost zde je) není sankce?
            4 zápis do povolenky není sankce? (já nevím, ptám se)
            5 a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho

            Pokud máte špatně nastavená pravidla ve stanovách, tak to není první případ a asi ani poslední. A pokud stanovy nenavazují na platné zákony této země, tak to taky není první ani poslední případ. Obávám se, že potřebujete konzultaci s někým z ČMI a možná by jsi mohl být prvním průkopníkem. Vaši svazoví právníci v tom evidentně tápou.

              Nsven - Profil | Út 1.9.2020 16:29:50

              cechura09 >>
              S Kakrem je alespoň sranda :-))
              Hraji na mě vystřílel všechny slepé patrony a pak se utíkal schovat do krytu :-))

                Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 16:27:54

                MrKos >>
                ČMI je víc jak zákon?
                Jen se ptám.

                  Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 16:22:42

                  sven >>
                  Máš v tom také hokej u nás žádné MO neexistují.
                  Jinak tvůj příspěvek nebudu komentovat, jen konstatuji, že o nás víš houno.

                    Ncechura09 - Profil | Út 1.9.2020 16:12:45

                    sven >> Porovnej počet povolenek vydaných grátis nebo počet řízků připravených na výroční členskou schůzi s počtem volbyschopných účastníků této schůze a výsledek je zřejmý.
                    Hraji s Kakrem to maj doživotně... :)

                      Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 16:12:28

                      MrKos >> Jenže ty pleteš dohromady nesouvisející věci. Svaz se neřídí ničím jiným, než Občanským zákoníkem a svými Stanovami. Tam nenajde zákon 505 uplatnění ani náhodou. Bez ohledu na to, co ty tvrdíš. Neudělujeme sankce dle zákona, ale řešíme členy dle Stanov.
                      A na činnost RS se zákon 505 také aplikovat nedá, protože, abych použil tvoji argumentaci, RS žádné sankce neuděluje. Takže ze všeho vyplývá jediné. Sankce uděluje orgán státní správy. Takže ti by si měli zajistit cejchované a pravidleně ověřované metry. Otázka je, k čemu jim jsou, když oni nic neměří.

                        NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 16:06:20

                        hraji >> vaše postupy udělení sankce jsou vaše postupy a pokud neodpovídají zákonu 505, je to taky váš problém. Že udělujete sankci až po orgánu státní správy je sice hezké, ale neomlouvá vás to. Neomlouvá to ani členy RS.

                        Jak jsem napsal, odvádíš pozornost jinam, než znělo zadání otázky. Hovořme o tom, zda RS porušují zákon. A pokud měří, tak porušují.

                        Obecná formulace o tom, že zákon platí pro subjekty, jak se to zrovna hodí... asi raději bez komentáře. Dle odpovědi z ČMI platí pro všechny a bylo by bláhové si myslet, že tam budou vypsány všechny profese, které se s měřidlem mohou potkat.

                          Nsven - Profil | Út 1.9.2020 15:59:07

                          Protože mě má hraji v ignoraci a nemohu se ho dotázat přímo, tedy otázka do fóra:
                          Jak je možné, že člověk s tak ignorantským a demagogickým právním povědomím, účelově míchající hrušky s jablky, může být předsedou jedné z největších MO na Moravě ?
                          Není už nejvyšší čas aby se voliči probudili a poslali zasloužilé brontosaury na zasloužený odpočinek ?

                            Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 15:54:07

                            boticar >>
                            Už jsem to zde psal, jak rybář pozná, že se jedná o necertifikované měřidlo????

                              Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 15:51:39

                              MrKos >> zákon 505 ve svém paragrafu jedna jasně říká, pro koho platí. A na tom nic nezmění ani tvoje přesvědčení. Navíc, přestupek řeší nejprve orgán státní správy, tedy přestupkový orgán příslušného úřadu. V tomto řízení není RS přítomna a není účastníkem řízení. Je to pouze mezi státem a tím, kdo se dopustil přestupku ( a nemusí to vůbec být člen svazu). Je zřejmé, že ani ty neznáš legoslativu a předpisy, podle kterých se řídí řešení přestupků. Ale můžeš samozřejmě tvrdit co chceš, i když jsou to tvoje smyšlenky bez oprory v zákonech.

                                Nboticar - Profil | Út 1.9.2020 15:51:02

                                kakr - >> Podle celé diskuze to vypadá, že to nikdo pořádně neví a budeš to muset zjistit sám. To pro Tebe znamená nechat si změřit ulovenou rybu přibližně v délce stanovené nejmenší délky, následně si tu rybu nechat změřit rybářskou stráží necertifikovaným měřidlem tak, aby měla o centimetr méně, a potom podat odpor proti příkazu o přestupku, odvolání proti rozhodnutí a popohnat to až ke správnímu soudu a tak dále. Pokud to "zjištění RS" kdokoliv ze státních orgánů shodí, bude tu precedens a bez certifikovaného měřidla nebude možno porušení zákona prokázat.

                                  NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 15:50:30

                                  kakr >> to přece není vůbec podstatné, jestli měříš rybu, rychlost vozidla a nebo jestli vážíš salám vysočinu. Jen jsem uvedl na pravou míru to, že jsi spojil kalibraci měřidel se systémem kvality ISO, což spolu nesouvisí.
                                  V tom Zetoru ste to dělali správně a vysvětlím i proč. Totiž teprve v okamžiku, kdybyste prodávali byť jednu malou část traktoru na váhu, tak byste museli mít tu váhu certifikovanou. Ta logika je velmi jednoduchá.

                                    NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 15:46:36

                                    hraji >> pokud rozhodujete (vy jako svaz, kárná komise apod.) o nějakém trestu, tak udělujete sankci. Předpokládám, že znáte patřičné zákony a ctíte je u toho. A pokud to rozhodování přichází na základě měřené veličiny členem RS, tak tento RS musí k měření použít Stanovené měřidlo se vším co k tomu náleží. Ukládá to zákon 505... Níže popsáno zcela jasně.
                                    Kdo si koho zřizuje, kdo koho odměňuje, kdo poskytuje členům RS vybavení (i měřidly), nebo podobné slovíčkaření, to si musíte vyřešit mezi vámi čilimníky. Ano, můžete alibisticky tvrdit my nic, my vlastně ani nevíme kdo čím měřil. My vlastně naše RS z našeho spolku ani neznáme. I to je cesta.

                                    Je mi v podstatě zcela jedno kdo kde koho za co platí, odměňuje a vybavuje měřidly. Zadaná otázka zněla, zda RS porušují zákon a zde říkám že ANO. To je celé.

                                      Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 15:40:43

                                      MrKos >>
                                      Moc hezké, ještě dohledej od kdy se metrologickém ústavu kontrolovaly míry ku zjišťování délky ryb, které se měří na cm.
                                      Pracoval jsem ve velké firmě, kde byla vlastní metrologická laboratoř (Zetor). Kontrolovaly se tam kalibry, obkročáky, Johansonky, indikátory, šuplery atd. Chodil jsem tam poměrně často, sídlili vedle nás a byli napojeni na naši klimatizaci, pochopitelně za rybáři kteří tam pracovali. Ale ocelové měrky, natož svinovací metry se fakt nekontrolovaly. Zkontrolované měřidlo dostalo malou nálepku, kde bylo vyznačeno do kdy atest platí.

                                        Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 15:39:52

                                        Rudina >> víš, že RS není účastníkem ani přestupkového a ani správního řízení? Jak může dokládat někdo, kdo není účastníkem řízení? Kolego, nastuduj si prosím příslušné předpisy.

                                          Červené karty: cechura09