Je RS oprávněna zadržet povolenku k lovu?

Pokud RS používá měřidlo (metr) které nemá atest od příslušné zkušebny údajně porušuje zákon a vyhlášku. Co vy na to???
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.8.2020 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 15:35:45

MrKos >> povinnosti smí v našem státě ukládat pouze zákon. Který zákon ukládá RS (která není složkou žádného rybářského svazu) povinnost používat ověřená měřidla? Moravský ani Český rybářský svaz nemají dle zákona s kontrolní činností RS nic společného. Rozhodně tedy nezodpovídají za výkon funkce RS, naopak, tuto zodpovědnost má stát.

    NMrKos - Profil | Út 1.9.2020 15:29:06

    kakr >> jen pro přesnost, první Zákon o metrologii platil od roku 1962 a to přesně zákon č. 35/1962 Sb. zastřešoval to tehdy tuším Československý metrologický ústav. Ovšem již dávno předtím byl založen Ústřední československý inspektorát kalibrační služby V Botanice 1504/4, 150 72 Praha – Smíchov - založen 1918
    následně v r. 1922 ČR podepsala Metrickou konvenci.

    Nemá to nic společného se systémem jakosti ISO, není tam žádný vztah. A zlatí komunisti přišli už k hotovému a jen to převzali. Že o zákonném požadavku na kalibraci měřidel u vás na svazu ještě nevíte, to v podstatě nic neznamená. Platí to teprve něco málo přes sto let :-)

      Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 15:23:40

      Rudina >> co jí tuto povinnost ukládá?

        Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 15:23:11

        Rudina >>
        To snad není problém?
        Koukám na Tour a obdivuji disciplinu Francouzů. Převážná většina diváků stojících okolo silnice má nasazené roušky.

          Nhraji - Profil | Út 1.9.2020 15:23:09

          Rudina >> hele, najdi nějaký rozsudek, který dokumentuje odsouzení nebo naopak osvobození rybářů kvůli použití necejchovaného metru, a jsi za vodou. Takto je to plácání. V ČR nemáme precedenční právo a každý soudce rozhoduje nezávisle. Nemůžeš předjímat, že když jeden soud rozhodl takto, rozhodne tak i jiný, navíc ve zcela jiné věci. Zákon 99/2004Sb. RS použití cejchovaného metru nepřikazuje. A aplikace zákona o metrologii je taky nereálná, protože v paragrafu 1 uvedené vymezení platnosti zákona nemůže RS zahrnovat.

            NTom123456 - Profil | Út 1.9.2020 15:21:27

            Není nic jednoduššího, než změřit tu rybu metrem rybáře u kterého je podezření že má podmerecnou rybu.

              NRudina - Profil | Út 1.9.2020 15:16:58

              kakr >> už půjdu domů, tak v rychlosti. RS nemusí nic rybáři ukazovat, ale při správním řízení musí doložit, že měřila certifikovaným měřidlem. Asi tak.

                Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 15:11:08

                Rudina >>
                Zajímají mně ryby a jejich měření. Najdi judikát, kde je měření ryb popsáno.
                Také by mně zajímalo, jak rybář pozná, že míra kterou RS měří ryby má, či nemá certifikaci. Nikde jsem nečetl ani neslyšel, že RS musí předložit rybáři svou míru k nahlédnutí, či kontrole.
                Zkus něco dohledat.

                edit - Kunovi vrátili povolenku, neb nedodrželi termíny do kdy měli rozhodnout, čili technická chyba.

                  NRudina - Profil | Út 1.9.2020 14:59:42

                  kakr >> velevážený kmete, nejde o rybu a auto, ale o to, že někdo něco změřil necertifikovaným měřidlem a soud rozhodl, že je to špatně. Ale koukám, že to ty pochopit nechceš, protože máš jen tu svou jednu svatou pravdu. Kam se hrabe Hus :-). Odkazů tam najdeš spoustu - třeba měření spotřeby vody, měření a vážení zboží, ale pokaždé je to stejné, není certifikace, je to špatně.
                  Ostatně mohlo by se napsat, ano RS je oprávněna zadržet povolenku, ale je otázkou jaký bude výsledek, když se narazí na někoho, kdo si to nenechá líbit. Viz např. případ zadržené povolenky Kunovi.

                    Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 14:54:50

                    Rudina >>
                    Napsal jsi hochu, od rybolovce o 20 let mladšího to fakt potěší.
                    Číst to nebudu, nevidím žádnou souvislost mezi autem a rybou.

                      Nmascha - Profil | Út 1.9.2020 14:52:51

                      ...stařecká demence je sviňa. Bejvaly doby, kdy se příspěvky několika zde dlouholetě přítomných diskutérů daly číst a když ne přímo souhlasit, tak alespoň akceptovat jako platný názor. Ale čas je neúprosný...

                        NRudina - Profil | Út 1.9.2020 14:48:37

                        kakr >> máš tam odkaz na judikaturu, hledat musíš hochu sám. Právní povědomí má mít veřejný činitel.
                        A vzhledem k tomu, že jsi rozsudek nečetl, tak tvoje tvrzení, že je to na hony vzdálené je mimo mísu.

                          Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 14:46:00

                          Rudina >>
                          Jistě uznáš, že zjištění délky ulovené ryby je na hony vzdáleno měření rychlosti vozidla.
                          Něco lepšího by nebylo?

                            NRudina - Profil | Út 1.9.2020 14:33:56

                            kakr >> tak tady máš jeden odkaz na Rozsudek nejvyššího správního soudu. jedná se sice o měření rychlosti vozidla radarem, který v době měření neměl certifikaci, ale jinak je to to a samé.

                            http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2018/0219_9​As__1800036_20180821143427_20180822084054_prevedeno​.pdf

                            jo tady si můžeš číst celý večer :-)

                            https://www.judikaty.info/cz/nejvyssi-soud-ceske-re​publiky/meridlo/

                              Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 14:30:20

                              Rudina >>
                              Zadarmo to nedělám, je potřeba udržovat oheň pod kotlem.

                                Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 14:27:47

                                Malab >>
                                Když je škoda slova, tak proč sem píšeš??

                                  NRudina - Profil | Út 1.9.2020 14:26:43

                                  kakr >> rád si přečtu judikát, že rybář má používat certifikovaný metr. Jinak odkaz:

                                  Charley7 - Profil | SZ | Út 11.8.2020 22:35:09

                                  Musím ocenit kakrovu genialitu, který dokázal z hovna uplést bič a dlouze s ním práskat, ovšem zklamáním je, kolik lidí mu skočilo na vějičku.

                                  Ty máš z každého příspěvku korunu??? Nebo opravdu nechápeš.

                                    NKnapík - Profil | Út 1.9.2020 14:24:28

                                    kakr >> škoda, výsledek by mě zajímal .-)

                                      Nkakr - Profil | Út 1.9.2020 14:21:15

                                      Knapík - 1.9.2020 14:11:52 >>
                                      Experiment se nekonal, dostal nějaký flastřík už si nepamatuji kolik. Stalo se to v době, kdy ještě neplatilo ISO a rybáři i RS používali necejchovamé metry. Cejchované tehdy nebyly na trhu:-))
                                      Holt "zlatí komunisti" , ti měli jiné starosti než míru ku zjištění délky ryb:-))

                                        NKnapík - Profil | Út 1.9.2020 14:11:52

                                        kakr >> předpokládám, že jste provedli experiment, abyste jeho tvrzení mohli ověřit či vyvrátit.

                                          Červené karty: cechura09