Vážně nevážný pokec :-)))

Volný pokec o čemkoliv a pro kohokoliv aneb všehochuť bez jakýchkoliv zbytečných omezení. =) Hlavní přece je, aby byla sranda, vždyť smích je lékem na všechny lidské neduhy ... :-)))
Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 18.1.2018 všeobecné - ostatní
Dále moderují: nadrazak Profil + Sharry Profil + sasan111 Profil + Vash Profil + schmetterling Profil + draveček Profil + jarda85 Profil + Polčis Profil + Petr64 Profil + jirisyky Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NSharry - Profil | Čt 25.6.2026 20:56:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

😄😄

    NVash - Profil | So 30.5.2026 7:23:09

    MAXXSKATER >> Neé 😉 naordinoval sem si volno 👍😤🤘

      Njirisyky - Profil | So 30.5.2026 7:22:09

      MAXXSKATER >> No nazdar a co je na ni hezkého, když jsme v práci? 🤣

        NMAXXSKATER - Profil | So 30.5.2026 7:08:49

        Vash >> Dobré ráno i Tobě, tajemníku. =) Ty vole, spíš Ty vůbec někdy ? Neříkej, že už zase "zařezáváš" ... :-)))

          NVash - Profil | So 30.5.2026 6:44:19

          MAXXSKATER >> Zdar šéfe opět říkám šéfe 🫡🤘🤣

            NMAXXSKATER - Profil | So 30.5.2026 6:33:07

            No a opět pěknou sobotu všem. x)

              NVash - Profil | Pá 29.5.2026 12:05:48

              MAXXSKATER >> @ŠUKI - Děkuji oběma 😉 zaslouženě 💪😤🤘

                NŠUKI - Profil | Pá 29.5.2026 11:14:21

                Vash >> Nech si chutnat 😜

                  NMAXXSKATER - Profil | Pá 29.5.2026 10:28:23

                  Vash >> Nazdar i Tobě, tajemníku. =) Jo a nech si chutnat ke sváče, pozdní snídani či brzkému obědu. =)

                    NVash - Profil | Pá 29.5.2026 10:06:35

                    MAXXSKATER >> Tě pic předsedo 🫡🤘😤

                      NVash - Profil | Pá 29.5.2026 10:06:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      ŠUKI >> Chlebíčky došli 😝🤘😤 A nečum 💪

                        NMAXXSKATER - Profil | Pá 29.5.2026 8:54:17

                        Nazdar parto.

                          Npajagogo - Profil | Čt 28.5.2026 13:59:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Jen lovem se jeden nenasytí, tak to jistím gulášem 😂😂🍻

                            NSharry - Profil | Čt 28.5.2026 11:14:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            O přestupcích na úseku rybářství na severu Čech jsme naposledy informovali před třemi týdny, ale zvláště poslední dny bylo u revírů poměrně živo a někteří na své jednání opět doplatili, protože RS v Severočeském územním svazu stále aktivně pracuje. V tomto případě se prezentované přestupky ve všech případech týkaly cizinců, kteří jinak tvoří do cca 25% přestupců (v minulém roce 23,7%), národnostní spektrum bylo opravdu velice široké.

                            Začneme situací řešenou před dvěma týdny na Ústecky, kde byla na nádrži Cihlářský rybník v Tisé, zadržena povolenka (občan UA), to nejen za velice svéráznou evidenci úlovků a zjevně i základní neznalost rybářského řádu, ale rovněž i chybějící základní vybavení v podobě vyprošťovače háčků, metru a podběráku. Přestupce si ponechal také 2 ks vyjmenovaných ryb a neukončil lov, do povolenky si napsal i kapra 35 cm, ač po přeměření ze strany člena RS bylo zjištěno, že míru ryba měla, má tak sice o problém méně, ale i s ohledem na vše ostatní povolenka samozřejmě zadržena (vydána mimo Severočeský ÚS).

                            Pokračovat budeme děním posledních dní v Poohří, kde se toho řešilo opravdu hodně.

                            Na ÚN Nechranice člen RS přistihl pytláka (občan Polska), na místě vyřešeno blokovou pokutou ve výši 8000 Kč (jelo se k bankomatu). Přestupce měl doklady opravňující k rybolovu na území Polska, ale u nás se neobtěžoval si patřičné dokumenty zajistit, trest by pro něj měl být poučením...

                            Rovněž na Nechranicích zadržena povolenka (občan SRN z tamní ruské menšiny), za ponechání ryby nedosahující zákonné míry, a zároveň také za nešetrné zacházení s rybou. Přestupce si ponechal kapra 35 cm a velice nešetrně s ním zacházel (vláčení po kamenech apod.). Jednalo se o jedince ze skupiny několika lovících, která svým chováním (hlučnost) obtěžovala i rybáře v okolí, po zásahu RS je veselí přešlo...

                            Přesuneme se na pstruhovou Ohři, kde RS řešila dva pytlačící jedince (občané Španělska), to navíc v úseku "chyť a pusť," lovící v těchto místech také nedovoleným způsobem. Tito specialisté si vybavení zakoupili v jednom z obchodních řetězců se sportovním vybavením krátce před přistižením, moc dlouho jim tak nevydrželo, vše zadrženo a zároveň sepsáno, pokutu určí ORP.

                            V průběhu období RS řešila i množství dalších případů, ale většinou se jednalo o drobnější přestupky, které bylo možné řešit domluvou, případně se zápisem. Domluvou tak např. na pstruhové Ohři řešeni také 4 lovící (občané UK = Velká Británie) za nedostatky v evidenci docházky (nezapsané datum ani číslo revíru). Po příchodu RS ochotně spolupracovali, vybrodili z řeky, chovali se velice slušně, byli poučeni, vše napraveno. Mnohdy je to právě o chování lovících, pokud se chovají slušně a nedopustili se něčeho opravdu závažného, lze podobné situace řešit ze strany RS takto mírně.

                            Kontroly budou pokračovat i nadále, to v některých případech rovněž ve spolupráci s dalšími orgány státní správy (Policie ČR, Státní plavební správa apod.). Všem slušným a ohleduplným rybářům pak přejeme Petrův zdar a mnoho krásných zážitků u vody. Mnohé revíry Severočeského územního svazu skrývají doslova opravdové rybí poklady, i tyto je třeba ze strany RS chránit. Postihováním nepoctivců RS rovněž chrání i zájmy všech slušných rybářů, protože co si jiní neoprávněně ponechají, slušní samozřejmě nechytí.

                              NVash - Profil | St 27.5.2026 17:40:46

                              Sharry >> 👍💪🤘 tak 😤

                                Njirisyky - Profil | St 27.5.2026 16:45:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                pajagogo >> Taky koukám na rybí lásku tu na strouze, co se tam dál vlévá do Labe. Tvrdnu tu asi hodinu pozorováním bílé ryby. Kapříky jsem neviděl

                                  NSharry - Profil | St 27.5.2026 14:15:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Vash >>
                                  💪💪💪

                                    Npajagogo - Profil | St 27.5.2026 13:42:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Vyrazil sem dneska v 11 na ně a vybral jsem si asi tu nejblbší dobu, voda komplet zasněžená a ryby rajtujou v rákosí, o to víc teď potěšil tenhle sportovec 🤓👍😂🍻

                                      Červené karty: rover, brzak, keltt