Novinka 2016 - Rekreační rybolov na 30 dní bez zkoušek

Dnes jsem ve zprávách na ČT1 zahlédl reportáž o novince roku 2016, kterou je možnost pořídit si 30-ti denní povolenku bez znalosti rybářských předpisů, tj. bez zkoušek. Má jít o obdobu chytání na soukromácích, ale toto by mělo fungovat na "klasických" revírech. No, nějak si to úplně neumím představit. Víte něco bližšího a co vy na to?
Autor diskuse: Redfish - Profil , 23.2.2016 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMrknato - Profil | Út 23.2.2016 22:59:14

blackfish >> A co se jich na to zeptat?

    NMrknato - Profil | Út 23.2.2016 22:58:05

    Calex >> Klidně ať existuje "evropský RL", to je problém státu a jeho smluv. Něco jiného je ale nárok na nákup povolenky. Prodej povolenky závisí na uživateli, nikoliv svazu jako celku, nebo státu. Donutí svaz např. MO po linii EU, aby prodala povolenku členu jiné, sousední MO, nečlenu, nebo dokonce cizinci? Proč má být zcela jiný systém při prodeji územních a CS povolenek?

      Nblackfish - Profil | Út 23.2.2016 22:57:29

      Mě uplně dostalo jak říkal, že není nic zásadního na tom dělat zkoušku a oproti myslivosti nemůže nikdo nikomu ublížit. Tak naivní argument jsem ještě neslyšel.. Jak si ti lidé myslí že to bude vypadat?? Nechápu, že si tohle může vedení RS samo prosazovat :(( je to uplně proti etice rybářů, sakra jak můžou pustit nevyškolené lidi k vodě??? Zase na úkor těch poctivých, ach jo :((

        NBušák - Profil | Út 23.2.2016 22:57:27

        Redfish - >> za mě je to velká kravina a odnesou to zase jen ryby

          NFRANK71 - Profil | Út 23.2.2016 22:45:49

          petr616 >> :-) :-)

            NCalex - Profil | Út 23.2.2016 22:45:12

            Mrknato >> Evropský řidičský průkaz, Evropský průkaz zdravotního pojištění, Evropský zbrojní pas, Evropský profesní průkaz, Evropský průkaz mobility, Evropský rybářský lístek????
            http://www.epravo.cz/top/clanky/uznavani-zahranicni​ch-rybarskych-listku-ceskymi-urady-85398.html

              Npetr616 - Profil | Út 23.2.2016 22:45:04

              FRANK71 >> ten pro 250 mam byt jak na 5 tak i na 6, pry to je stejna voda kdyz to je spojeny vratama tak to anglani berou :-D

                NFRANK71 - Profil | Út 23.2.2016 22:40:38

                alžběta >> letos je na Dyjí 5 World Carp Classic.

                  Npetr616 - Profil | Út 23.2.2016 22:38:08

                  rybomil >> no ti maj taky stary, cili budem muset spis najit nejakej sirokej breh aby se to tam vsecko vlezlo. Vem si 12 prutu to neco zabere :-D

                    NTiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 22:35:21

                    Junior2 >> Taky jsem si to teď přečetl. Ale na situaci to příliš nemění.

                      NMrknato - Profil | Út 23.2.2016 22:33:23

                      Calex >> To nikdo nezpochybňuje, svazy ať mají frontšaft, vyměňují si zkušenosti a plácají se třeba po zádech, ale činnost dle stanov svazů končí, alespoň u nás tam, kde začíná VRP......

                        Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:32:49

                        petr616 >> si psal s kamošema, snad vypomůžou

                          Npetr616 - Profil | Út 23.2.2016 22:32:48

                          Junior2 >> a co to meni, tak si koupi stara 30 RL a k nemu automaticky 30 denni povolenku a sme tam kde sme byly (mozna bude tezsi si koupit dalsi kratkodobou povolenku kdyz ji sebere RS tot tak vse) .

                            NMrknato - Profil | Út 23.2.2016 22:30:59

                            MichalPradka >> Dík za info, ale i u nás to je podobně. Jedna "karta" RL a za dodatečné poplatky "nálepky" na úlovkových listech. No ale na spoustu vod se u nás nepodívá ani člen svazu, ani nečlen a ani cizinec, i když bude RL bez zkoušek. Mě problémy Rady a ani cizinců o co stojí, netrápí a určitě peníze, které z toho bude mít nejspíš Rada, revíry nespasí....... naopak.

                              NJunior2 - Profil | Út 23.2.2016 22:30:01

                              Vážení přátelé,
                              ČT dnes v událostech zmatečně informovala o 30 denních povolenkách! Nejde o povolenky k lovu, ale pouze o krátkodobé 30 denní rybářské lístky.
                              Vyjádření od p. Hýbnera z FB

                                Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:29:12

                                Willow >> ne nezačíná, je tam celoroční rybolov, 7 dní v týdnu

                                  Npetr616 - Profil | Út 23.2.2016 22:28:29

                                  rybomil >> no to nevim, stihat 4 pruty a jeste presnocku a do toho novy koste ty tak to bych asi nedal :D

                                    Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:26:50

                                    petr616 >> starou (Vlastu ) nech doma, vem náhradnici (trenérku) :o)

                                      NCalex - Profil | Út 23.2.2016 22:26:06

                                      ČRS úzce spolupracuje s rybářskými svazy některých zemí Evropy, a to v Evropské rybářské federaci EAF (European Anglers Federation), která sdružuje 11 rybářských svazů (ČR, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko, Rakousko, Německo, Belgie, Itálie, Francie, Švýcarsko). Tato organizace si klade za cíl hájit zájmy evropských rybářů a poskytovat platformu pro aktivní spolupráci a podporu sportovního a rekreačního rybolovu nejen mezi národními rybářskými federacemi členských zemí EAF, ale i na úrovni celé Evropské unie. Funkci prezidenta EAF vykonává PhDr. Otakar Brož.

                                        NWillow - Profil | Út 23.2.2016 22:25:43

                                        rybomil >> Nezačíná pstruhová sezóna 16.4.?Nebo nějaká vyjímka?Lovící na rostlinou nástrahu....atd.Máte tam bordel.;-)