Novinka 2016 - Rekreační rybolov na 30 dní bez zkoušek

Dnes jsem ve zprávách na ČT1 zahlédl reportáž o novince roku 2016, kterou je možnost pořídit si 30-ti denní povolenku bez znalosti rybářských předpisů, tj. bez zkoušek. Má jít o obdobu chytání na soukromácích, ale toto by mělo fungovat na "klasických" revírech. No, nějak si to úplně neumím představit. Víte něco bližšího a co vy na to?
Autor diskuse: Redfish - Profil , 23.2.2016 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nžaba - Profil | Út 23.2.2016 22:21:34

A už se nám zase téma vzdaluje a začínají se tu řešit kraviny. Tak dobrou.

    NMichalPradka - Profil | Út 23.2.2016 22:20:56

    Mrknato >> Budu reagovat pouze na tento příspěvek, i když se jich sešlo ku mně vícero. Na jednu povolenku/rybářský lístek tu připadá jedna karta, která je vydána na místním úřadě, nicméně platí v celém království. Jsou tu dodatečné poplatky, díky kterým dostanete nálepku na chytání v určených (normálně zakázaných místech) v noci, nebo na více prutů. To je odpověď na druhou otázku. 100% revírů, vodní plochy atd je chytatelných s jednou povolenkou/RL.
    K první otázce. Mě je úplně jedno, kdo si co myslí, komu je co líto nebo čeho je škoda. Vůbec mě nešlo o to, jestli o to, abychom chytali v ČR někdo stojí. MY o to stojíme a proto jsem napsal svůj předchozí komentář. V tomto konkrétní případě MĚ to příjde jako dobrý nápad. Nc víc za tím prosím nikdo nehledejte.

      Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:18:00

      Willow >>Zrovna v sobotu na pstruhovce byl co lapal tescodravinu na kuku a pufiny, přikrmoval to aby to líp šlo. Je to tam tak roky, nadáváme, ale RS jim nic, bo jsou kámoši a smějou se všem vespolek. Tyrydydýýýýýý ... vy prdlý.
      Včil mudruj.

        NTiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 22:17:52

        rybomil >> Tohle je trochu jinej případ. A ano, pokud se zvýší povolená rychlost, zvýší se i rychlost, kterou budou lidi jezdit přes limit. A navíc sem se tě na to neptal. Odbíháš od diskuze.

          NFRANK71 - Profil | Út 23.2.2016 22:16:14

          Jinak RL nebude muset být na 3měsíce, záleží jak na tom bude stát chtít vydělávat. Klidně si ta osoba bude moci koupit RL na 10let.

            Npetr616 - Profil | Út 23.2.2016 22:14:20

            Kdyz to tak vidim, tak co jsem psal (chytani na libovolny pocet prutu, podle poctu drzitelu docasne povolenky) nonstop na povolenku druhe osoby, koupeni dalsi povolenky po zabaveni, chytani na povolenku pritelkyne kdyz budu mit papiry v cistirne, bordel u vody od rybaru co si tam jedou zachytat na tyden a pak uz az zas za rok, no same pozitiva a socialni jistoty :-) kdo tady tu pi*ovinu vymyslel proboha !!!! Ja byt RS tak du odezdat odznak a vys*al bych se na to, to ja fakt kasparkov...

            Osobne pokud pojedu na tyden nekam kde zkrmin s kamosema kmeni za tisice, tak budem nonstop chytat na 100%, kdyby neco chyta stara, ji vemou tu kratkodobou a bude. Kdo chce kam pomozme mu tam ! aspon se konecne vyplati tahat se ze zenskou k vode :D

              NCappyk - Profil | Út 23.2.2016 22:13:50

              Tak jsem si alespon ulevil na .... rada@rybsvaz.cz

              Třeba přibude jen pro ty nerybáře příští sezonu novinka a budou moc za nějakej ten příplateček aj chytat nonstop :) to už by mi bouchlo pé.o!

                Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:13:12

                Tiky Květák >> aha, takže když uděláme ze silnice pro motorový vozidla dálnici, kde se jezdí místo 110km / hod-1 už 130km/hod-1 máme rovnou počítat s tím, že většina pojede 150 km / hod-1 ?

                  NWillow - Profil | Út 23.2.2016 22:11:49

                  rybomil >> Ty bys takovýho ,,pseudo,,rybáře rád potkal,nebo viděl na pstruhovce.JÁ NE.

                    NTiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 22:11:45

                    rybomil >> Samozřejmě, každej má mezery. Ale takhle se tomu stavu, kdy budou lovící naprosto neznalí akorát nahrává. Nebo ti to tak nepřijde?

                      Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 22:08:37

                      Tiky Květák >> začínáš bejt zábavnej - jakej je rozdíl mezi přezkoušeným s RL a nepřezkoušeným, když oba mají elementární neznalosti výkonu rybářského práva ???
                      Podle mě ten přezkoušený je jen ještě větší blb, než jsme doufali....

                        NCalex - Profil | Út 23.2.2016 22:08:28

                        Mrknato >> Jedna povolenka bude na lov na pruty a pak bude ještě jedna na lov harpunou. Ta se bude platit zvlášť jako v Chorvatsku.

                          NRST - Profil | Út 23.2.2016 22:04:30

                          rybář81 >> Vem sebou k těm dvojčatům i nějakou hezkou tetičku:-) Přeci jenom 8 je více jak 6 a a kdyby to nebralo tak si dvojčata můžou čutnout fotbálek a ty s tetičkou:--)))

                            NMrknato - Profil | Út 23.2.2016 22:03:27

                            Calex >> A Brusel může uživatelům nařizovat komu a kolik má prodat povolenek? V souvislosti s rybolovem cizinců u nás jsem to také slyšel, stejně jako spoustu jiných hloupostí.....

                              NTiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 22:03:19

                              rybomil >> Podívej se na hromadu komentářů dole v diskuzi. Hodně lidí nad tím zkrátka takhle přemýšlí. Sice možná ve vtipu, ale najde se hodně lidí, kteří toho budou zneužívat. Prostě jim to dává příležitost, A to je špatně.

                                NRST - Profil | Út 23.2.2016 22:02:58

                                FRANK71 >> To na věci nic nemění, jako osoba můžeš 2. Dokonce to platí i v případě, že máš dvě povolenky od různých ÚS, například jižní a severní moravu. Ráno lapeš na jižní a odpoledne na severní...... nikdy si nesmíš ponechat víc než ti jako lovci povoluje zákon. 2. vyjmenované nebo 7. kilo. Uznávám že tomu mnozí nerozumí a také že se to blbě kontroluje ale zákon je v tomto jednoznačný...

                                  Nrybář81 - Profil | Út 23.2.2016 22:02:25

                                  RST >> No synky mám dvojčata hurá na ne. ;-)))))))

                                    Nnofish - Profil | Út 23.2.2016 22:00:37

                                    petr616 >> a RST (doufám, že to vidíš).
                                    Využití tohoto znám z praxe. 14 denní dovolená. Teď si koupí paní domácí papíry za nic, manžel je má. Kdo bude chytat na 4 pruty a kdo jen ležet na lehátku a opalovat se? RS v životě nepozná, čí pruty jsou čí.... Je to hloupé, ale tohle se běžně děje už teď a změna v výdeji RL bude jen výhodou.

                                      Nrybomil - Profil | Út 23.2.2016 21:59:36

                                      Jirka.ova >> na tohle Svaz chcípne ...

                                        NTiky Květák - Profil | Út 23.2.2016 21:59:16

                                        candát 76 >> Mám to chápat tak, že jednatel ČRS si plete pojmy "rybářský lístek" a "povolenka k lovu" ? Dobře, řekněme tedy, že jde o rybářský lístek. . Ale mění to něco na faktu, že budou moct lovit ryby na revírech ČRS lidé, kteří neprokáží ani naprosto základní znalosti RŘ? Podle mě tedy ne. Situace zůstává stejná.