Novinka 2016 - Rekreační rybolov na 30 dní bez zkoušek

Dnes jsem ve zprávách na ČT1 zahlédl reportáž o novince roku 2016, kterou je možnost pořídit si 30-ti denní povolenku bez znalosti rybářských předpisů, tj. bez zkoušek. Má jít o obdobu chytání na soukromácích, ale toto by mělo fungovat na "klasických" revírech. No, nějak si to úplně neumím představit. Víte něco bližšího a co vy na to?
Autor diskuse: Redfish - Profil , 23.2.2016 všeobecné - RŘ, MO, svazy

hraji - Profil | St 24.2.2016 12:12:12

bleha >> no podle věku furt ve vývinu, stejně jako ty

    Dave1989 - Profil | St 24.2.2016 12:12:09

    bleha >> To víš, že nepomohlo. Jde jen o peníze. Nový způsob jak přilákat k rybařině nový klienty, nový zájemce, kteří zase půjdou a nakoupí nový vybavení atd atd a kolečka se točí. Rybařina je čím dál víc komerční sport a tohle ten problém opět jen prohloubí

      bleha - Profil | St 24.2.2016 12:10:10

      hraji >> To by mě zajímalo, v jaké fázi vývoje je teda ten porybný, co v té reportáži hrál.... :-))))

        hraji - Profil | St 24.2.2016 12:08:59

        bleha >> nepodceňuj lidi ve vyšším věku, teprve teď se dostávají na vrchol svých sil a schopností. ;-)

          bleha - Profil | St 24.2.2016 12:05:52

          Dave1989 >> Myslíš, že by to pomohlo? Já si myslím, že by se tam tím stejně nikdo nezabýval... Když jsem viděl toho pána v TV, co to obhajoval, tak pochybuju, že umí zapnout počítač....

            Dave1989 - Profil | St 24.2.2016 12:02:03

            bleha >> nebo petici...

              bleha - Profil | St 24.2.2016 11:58:16

              Největší kravina, co jsem kdy viděl!!! Autore diskuze, chtělo by to anketu...

                kakr - Profil | St 24.2.2016 11:55:28

                RST >>
                Tutově !!

                  TWIN 69 - Profil | St 24.2.2016 11:53:34

                  kakr >> JJ,za peníze v Praze dům a na Moravě Nové Mlýny.....

                    RST - Profil | St 24.2.2016 11:53:04

                    kakr >> Myslíš že se ta blbost podaří dostat do světa ve funkční podobě už letos??

                      kakr - Profil | St 24.2.2016 11:46:47

                      Dovolím si ctěné kolegy upozornit, že RL zavedl již osvícený panovník císař Franc Josef v prvním rybářském zákonu z roku 1885. Žádné zkoušky se nevyžadovaly až do doby posbolševické, někdy okolo roku 1995.
                      Musíte si uvědomit, že WCC se blíží, anglický organizátor (kolonizátor) spolu s českými noshledy potřebuje zařídit, by slavní kaprolovci nemuseli potupně stát před trojkovými úřady a žadonit o vydání RL.
                      Tak se mění vyhláška, změní se i správní poplatek za RL, neb v současné době měsíční RL neexistuje a zadarmo je stát určitě vydávat nebude.
                      Jedno pořekadlo praví - za peníze v Praze dům - ovšem tu se jedná o podobnost čistě náhodnou:-))
                      Vlastně o nic nejde, vždyť rybáři nemají flinty jak včera v bedně pravil jednatel ČRS.

                        sven - Profil | St 24.2.2016 11:37:50

                        FRANK71 >> Já si to myslím také... kdo chtěl chytat, ten dávno chytá a ani RL nepotřebuje. Na soukromkách nikoho RL nezajímá.
                        A kdo nechytá, tomu nejde o složení nebo nesložení nějakých pofiderních zkoušek u kterých nikdo nepropadá ale o finance.
                        Zatím nikdo neví, kolik bude ten třicetidenní RL stát + k tomu cena povolenky pro nečlena..
                        Ve výsledku může rybolov na přerybněném soukromém kaprodromu vyjít levněji než z bezzkouškovým RL, na leckde vyrybněné svazovce. A to bude rozhodovat.

                          Danda05 - Profil | St 24.2.2016 11:27:36

                          A ještě by mě zajímalo jak se budou u těhle rekreačních rybářů řešit přestupky. On když nebude mít třeba podběrák tak co jako ? Prostě řekne že o tom nevěděl.. U vody bude víc bordelu a zas z toho budou plynout další sankce pro normální rybáře, omezení lovu, zavážení atd.. prostě se řekne že za to můžou rybáři.. no tenhle výmysl není normální..

                            Dave1989 - Profil | St 24.2.2016 11:00:27

                            Takže bude víc zmasených ryb a víc bordelu kolem vody, protože budou chytat lidi, kteří k tomu nemají vztah ale chtěji se jen ,,pobavit" to je paráda. Kdyby k tomu vztah měli, udělali by si povolenku už jen proto, že by jim měsíc v roce nestačil - rybaření by jim chybělo. Nepředpokládám, že si někdo koupí v létě na měsíc povolenku a bude chytat CHaP, nebo bude řešit nějaký předpisy, když je ani nezná. Tohle je neuvěřitelný.

                              petr616 - Profil | St 24.2.2016 10:50:04

                              ruzmich >> tak to z to bude masarina ve velkym stylu to je snad jasny, nikdo nevyplazne prachy za to aby poustel ryby, to delame akoram my blazni :-)

                                ruzmich - Profil | St 24.2.2016 9:10:27

                                Já jsem zásadně proti, nechápu argument, že když si to koupí jen na 30 dní, že nemusí dělat zkoušky, vždyť spousta těch "dovolenkových" rybářů nebude znát ani ryby, dopadne to tak, že to bude drahé a tak aby se mu to vyplatilo, vezme od vody vše co chytí, mě se to nelíbí, ale pro prachy se udělá vše.

                                  alžběta - Profil | St 24.2.2016 9:08:45

                                  FRANK71 >> oukej :-)

                                    Mrknato - Profil | St 24.2.2016 7:39:44

                                    moris >> Nejvíc kapřovi může ublížit bolelís a samosek.........., ale už vopravdu.

                                      moris - Profil | St 24.2.2016 7:09:57

                                      Četl jsem tu článek od kapraře,jak jezdí na výpravy a reakci jiného na něho,jaké tam dává montáže a že to může kaprovi ublížit,když nedá únikovou montáž a že používá zbytečně silné vlasce atp. Když se dohadují takto dva již zkušení rybáři,kde si tohle přečtou nováčci,jaké montáže jsou šetrné a tak? To vše jistě v té knížce není...?

                                        FRANK71 - Profil | Út 23.2.2016 23:07:19

                                        Jinak si myslím, že je moc velká histerie. Zájem velký nebude. Bude to drahý a dle mě to využije pár kaprařů, který to koupí přítelkyni a budou chytat na 4 pruty. Pak cizinci.