- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Novinka 2016 - Rekreační rybolov na 30 dní bez zkoušek
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NGolem2109 - Profil | So 19.3.2016 14:42:24
NDrtic21 - Profil | Po 14.3.2016 19:32:28
NGolem2109 - Profil | Po 7.3.2016 6:10:27
Pokud to bude formou chyť a pusť tak proc ne.
Alespoň budou mit organizace další příjem do kasy.
NDrtic21 - Profil | Čt 3.3.2016 12:52:46
Nkarlos2 - Profil | Po 29.2.2016 15:51:56
NMrknato - Profil | Po 29.2.2016 15:44:41
Nkarlos2 - Profil | Po 29.2.2016 15:35:09
NMrknato - Profil | Po 29.2.2016 15:30:50
N*Shimi* - Profil | Po 29.2.2016 15:01:15
Aby už bylo konečně všem jasné, jak to s tím duplikátem RL je.
A rybář má dvě možnosti. Buď úřednice/úředník dohledá v knize (v PC) vydání toho původního, ztraceného, RL a na základě této skutečnosti vydá za poplatek nový RL a nebo má dotyčný smůlu a musí na přezkoušení. To, jak může takové přezkoušení probíhat, tu nebudu snad ani rozebírat.
Nkarlos2 - Profil | Po 29.2.2016 14:50:03
Nrybomil - Profil | Po 29.2.2016 14:37:32
Mi to přijde, že právě ten ČRS ( MRS ) nemůže vstupovat do jednou provedeného legislativně správného procesu a stanovit nějaké takové podmínky, protože je to " jen " občanské sdružení.
Podle toho co jsi napsal bych pak asi odvozoval, že při ztrátě ( odcizení , zničení ) jiného úředního dokladu - dejme tomu rodný list, řidičák , občanka, pas. by se požadovalo znova dokladování.
Tedy jestliže ztratím řidičák, půjdu znova na přezkoušení do autoškoly ? Ztratím velký techničák od auta, pojedu do Itálie pro kopii toho jejich tam vydaného?
Retrospektivně tohle asi takhle nefunguje, ale můžu se zeptat. Přijde mi to minimálně podivný.
Podle mě jsi jednou přezkoušen byl a někde musí být o tom založen doklad. Na úředníkovi je, aby si tohle prověřil, jak to udělá je na něm, odpovědět by měl v zákonné lhůtě 30ti dnů jak rozhodl a ty se proti postupu můžeš odvolat. Jak se to dělá mám taky někde ( asi na flešce uložený ) a by si se divil na co vše si z výkonu úřednické práce můžeš stěžovat ! ! !
Mě tenkrát v r. 1994 taky úřednice MěÚ Benešov odmítla vydat 10tiletý RL zdarma, přestože jsem ji pravil podle jakého předpisu tomu tak je, že zákonodárce nestanovil výši poplatku na ten 10letý, ,ale jen na roční, 3letý a 5letý. A že využívám mezery v prováděcích předpisech. Odmítla to, tak jsem jí pravil, že si budu na ní stěžovat. následně jsem předal výpis výkladu, který tady tenkrát dal sám velký Miloš Dia a čuměla. Doporučil jsem jí, aby si zavolala na Ministerstvo vnitra - tam jí potvrdili, stáhla vocas a napsala to. Měla ale bobky , jak to vydání RL za 0,- Kč vyúčtuje :§)
NCarp Team Quattro Ne - Profil | Po 29.2.2016 10:33:43
Nrybomil - Profil | Po 29.2.2016 9:05:50
Měl jsem ten starý RL na 10 let vydaný tehdá v r. 1994 zadara. předložil jsem v den skončení platnosti a po cca 10 minutách dostal za poplatek 500,- další RL na r. 2015 - 2025.
Podotýkám že lapu letos 44. rok a žádné přezkoušení jsem nikdy neměl.
N*Shimi* - Profil | Ne 28.2.2016 18:56:00
Nsven - Profil | So 27.2.2016 21:05:00
Kdyby kamarád absolvoval školení a zkoužky potřebné pro získání RL ale nehodlal se stát členem Ryb.Svazu, neplatil by nic. Poplatek byl zápisné do vaší MO.
Tobě to může být šumafuk ale pro potencialního zájemce o RL, to může být matoucí informace..
NUnkas - Profil | So 27.2.2016 20:44:41
Nsven - Profil | So 27.2.2016 18:20:08
Jeho výše je odsouhlasena VČS každou MO individualně a nemá se zkoužkami nic společného. Žádný poplatek za zkoužky není stanoven ani zákonem ani vyhláškou ani Stanovami ani Jednacím řádem ani žádným jiným předpisem.
Proto jej nelze jako takový ani v účetnictví vykázat.
NUnkas - Profil | So 27.2.2016 17:56:01
NMrknato - Profil | So 27.2.2016 16:37:20
Takže když to shrneme, tak někdo musí pro získání 1.RL prokázat znalosti a jiný ne, když dost zaplatí. Někdo samosekem lovit nemůže, ale jiný, který používá ten správný, který přivádí další adepty do svazu, může. Skoro všichni si nesmí vyhrazovat místo k lovu, ale úzká skupinka nadrybářů ano. A takto bychom mohli pokračovat dále......... Co je to tedy vlastně ČRS? Jak funguje? ..... No asi tak, jak potřebuje Rada ČRS a členské schůze jsou jen stafáž pro zdání demokratičnosti.
Já se už vůbec nedivím rybářské "neposlušnosti" a jen fanatik svazu, nebo ovce se může rozčilovat, že si někdo z lovců dovolí porušit RŘ.....
Nmerca - Profil | So 27.2.2016 15:33:00
NTomCR - Profil | Pá 26.2.2016 9:32:40
Nruzmich - Profil | Pá 26.2.2016 9:16:19
NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 26.2.2016 9:03:13
NRožnovák - Profil | Čt 25.2.2016 22:55:50
Při dnešní stavu společnosti,kdy má hodně lidí problém po sobě zvednout odhozený papírek,pokud to nemá nařízeno písemně s úředním razítkem,pochybuji o tom, že dotyční budou studovat ve volných chvílích Rybářský řád,ale třeba lidi překvapí...
N*Shimi* - Profil | Čt 25.2.2016 22:51:06
NMalda512 - Profil | Čt 25.2.2016 22:21:59
NTomCR - Profil | Čt 25.2.2016 22:19:13
Já sám vlastně rybařím díky tomu, že jsem před lety v DE nemusel skládat zkoušky - udělal jsem svoji první rybářskou zkušenost a chytlo mě to.
Možná proto mám určité pochopení. I když nezapírám, že mi to v našich podmínkách přijde nesystémové.
NMalda512 - Profil | Čt 25.2.2016 22:14:41
NMalda512 - Profil | Čt 25.2.2016 22:09:57
NTomCR - Profil | Čt 25.2.2016 22:07:37
NMalda512 - Profil | Čt 25.2.2016 22:04:58
NTomCR - Profil | Čt 25.2.2016 21:47:20
Nrybomil - Profil | Čt 25.2.2016 21:27:29
NGrasel - Profil | Čt 25.2.2016 21:20:08
NGrasel - Profil | Čt 25.2.2016 21:17:50
NTomCR - Profil | Čt 25.2.2016 21:13:42
NMalda512 - Profil | Čt 25.2.2016 20:56:22
NTiky Květák - Profil | Čt 25.2.2016 16:54:47
Npetr616 - Profil | Čt 25.2.2016 16:19:02
pry 2000 lidi vic, tak snad tim aspon stoupne aktivita RS, myslim ze budou mit o praci postarano...
Nrybomil - Profil | Čt 25.2.2016 9:14:52
Bez debat ryby pustil, protože věděl jak mu hrozí odebrání permice, tedy not, protože mi neříkej, že se za 31 let chytání nenaučil rozpoznat tyhle 2 druhy.
Ze se např. naturizovaní rusáci z deutchlandu chovají jak hovada na revírech , ale i soukromácích , např. v blízkosti Lipna se ví dávno. Priváty si je začaly hlídat. Podobně se chovají holandi od lipenský maríny. To by si doma nedovolili, by je tam hned někdo sejmul a tvrdě.
Ono to prokázání znalostí by mělo být takové, aby je zvládli osoby kolem 9- 10 let věku, tak si nedělejme iluze že to nějak pomůže v prevenci nepáchání přestupků.
Nkakr - Profil | Čt 25.2.2016 9:14:13
Milý Pavle,
pouze PS které se snaží potenciální členy odrat za každou cenu si za zkoušky vybírají mrzký peníz.
U nás je zcela zdarma a ani nepodmiňujeme, že se absolvent musí stát naším členem.
NMrknato - Profil | Čt 25.2.2016 8:59:36
Nkakr - Profil | Čt 25.2.2016 8:33:01
Nutnost prokázat nějaké "znalosti" platí posledních cca 20 let, před tím nic podobného neexistovalo a šlo to i bez zkoušek.
NCarp Team Quattro Ne - Profil | St 24.2.2016 21:42:42
NKolco - Profil | St 24.2.2016 21:16:11
NTom - Tuk - Profil | St 24.2.2016 21:08:11
Ať se mě někdo vyčítá, že si letos vůbec neberu povolenku... Jak psal jeden z přispívajících níže - "...a pak ať se někdo diví, že lidí zdrhají na soukromáky a do zahraničí..."
Přesně tak! Jestli se tohle ujme, peču od 2017 i na členství. A bude nás povícero. Rok co rok celosvazovka - vycházek v CZ do 20/rok, vzatých ryb... sranda. Beztak furt někde rajzujeme po venku, protože tady už není u vody moc klidu a míru.
NRST - Profil | St 24.2.2016 21:07:05
NJovánek - Profil | St 24.2.2016 20:54:11
Nmerca - Profil | St 24.2.2016 17:41:28
Nfheavy - Profil | St 24.2.2016 17:40:33
NRedfish - Profil | St 24.2.2016 17:27:13
Jovánek - 24.2.2016 16:26:08 >> Začnu od konce. možná to veřejnoprávní televize zamotala, ale mám dojem, že tam mluvil někdo i za rybáře a strkal do kamery brožurky, podle kterých se dotyčný "nerybář" naučí vše, co je třeba. Bohužel jsem nestihl zaregistrovat, zda byly v němčině, angličtině, holandštině apod. Možná jsem blbec, ale mě se nelíbí už naše (členské) postavení vůči pytlákům, kteří snad mohou chytat vcelku bez starostí. Někde jsem našel, že rybář - člen může dostat ve správním řízení až 30 tisícovou pokutu + další sankce. To se pytlákovi, kterého nechytí zrovna s plným autem hájených ryb, nemůže stát. Když moji kluci kdysi před 18 lety začali rybařit, museli chodit 1/2 roku do kroužku a složit zkoušky. Po nějakých 5 letech měli už jiné zájmy. a tím to skončilo. Když se teď jeden z nich rozhodl, že by se k rybaření vrátil, nastal problém, protože jsem nemohl najít jeho starý propadlý RL a bez něj mu nový nevydají a bez něj ho nikam nevezmou. A to ještě když opětovně vstoupí do MO, tak připlácí za to, že je "nový". Naštěstí paní na úřadě´vyhrabala kdesi v archivu, že mu byl lístek vydán a tak nemusí znovu na zkoušky. Ne, nedělám si iluze, že si všichni pamatujeme řády, stanovy a vše důležité. Taky musím někdy otevřít BP a něco dohledat (zejména, když se sejde více hlav). Jak tu už někdo psal, je to jako s řidičákem. Nemůžeme přece vydat řidičáky a k nim brožury na doučení ve volném čase. Jezdím už 35 let a na testy bych určitě jít nechtěl. Léta za volantem nahradila zkoušky z předpisů, které už navíc dávno neplatí. Ale ty základy jsem se naučit musel, aspoň tehdy.Už to zkrátím, vidím v tom zase nějaké výjimky pro někoho, kdo má prachy a nám, co musíme vystát frontu na papíry, se vysměje. Možná to bude jinak, ale nedělám si iluze. Nechci se nikoho dotknout, ale to, že jde o RL především pro cizince, je dle mého nesmysl. Když chceme nějakou změnu, která by měla vyhovět členské základně, tak to nejde, neprotlačíme to. To nás budou na svazu chránit, jak se říká : i kdyby nás měli zabít. A pak přijde toto!
NCalex - Profil | St 24.2.2016 17:25:30
Německá organizace ochránců práv zvířat PETA zažalovala Thomase Pertlera, předsedu rybářského spolku v dolnobavorském Regenu, za uspořádání soutěže v chytání ryb. Podobně ochránci postupují i proti dalším pořadatelům těchto závodů. Žalují spolky i jednotlivé zúčastněné rybáře. Spatřují v závodech porušení zákona na ochranu zvířat, neboť podle PETA při nich dochází k usmrcování ryb bez oprávněného důvodu ve smyslu tohoto zákona, popisuje deník PNP.
Vysvětluje, že podle komentáře k zákonu může být jediným důvodem chytání ryb opatřování potravy. Žalovaný funkcionář se hájí tím, že každá chycená ryba v rámci těchto soutěží je přece zhodnocena a snědena…
„Cílem PETA je zakázat sportovní rybolov," uzavírá PNP.
Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/z-regionu/zakazi-sousedi-v-nemecku-sportovni-rybolov-20130905-5fbz.html
Takže potom budou chytat u nás:-))))) spíš :-(((((((
Nfheavy - Profil | St 24.2.2016 17:18:32
"KULOVY"tzechise hund asi to pro ne nekde jsme/nemecky neumim spisovne psat/
NCalex - Profil | St 24.2.2016 17:07:17
http://www.cesbrod.cz/media/3/05_pdf/zadoryblist.pdf
Nmlíčnák - Profil | St 24.2.2016 16:54:43
Nrybomil - Profil | St 24.2.2016 16:52:22
Čtenáři této diskuse také sledují
NČína - objednali ste uz nieco?15760
NFóry59883
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NSranda bez nadsázky 🤘10867
NRybářsko - Dřevorubecká klika83140
NUdírny a uzení51150
NBrněnské jádro364683
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NPokec - Vranovská přehrada15072
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










