Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

N*Shimi* - Profil | St 7.1.2015 18:32:45

Flip - >> "Jinak by za peníze nemohl prodávat povolenku nečlenům,kteří viděli rybu akorát ve vaně na Vánoce ao nějakém RŘ nemají ani páru"

Na tuhle blbost jsi přišel sám nebo ti to někdo poradil? Až budeš příště paušalizovat, tak se nad tím nejdřív zamysli. Ano, jsem nečlen a rybu vidím každou chvíli a o mých znalostech RŘ též nepochybuj. Mimochodem i nečlen musí být držitelem RL a ten musel nějak získat, hm?

    NJarda Š. - Profil | St 7.1.2015 18:25:11

    Mrknato >> Fakticky ale RS pokuty vybírat nemůže, protože nefasuje pokutové bloky.

      NBarbusek - Profil | St 7.1.2015 18:17:58

      Mrknato >> to ale nebyl sarkasmus, Sheldone

        Npacka - Profil | St 7.1.2015 18:04:42

        Flip >> to je na Labi uplne běžné -rodinka u vody a nahozene 4-6-8 prutu-když to veme do ruky nekdo jiny než ,,tatinek,, tak to drží jak panna přirození a ječí co s tim ma delat-jadna takova rodinka si pronajima sousední chatu a nekdy je to lepší jak večerníček

          NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:59:45

          Barbusek >> Já bych v RŘ zakotvil podporu matek samoživitelek, jimž by po dobu rybolovu hlídal děti výbor MO. To by byl asi ten servis, který zmiňoval předseda ČRS.....)))

            NBarbusek - Profil | St 7.1.2015 17:50:19

            stavitel - >> Určitě bych zakotvil v řádu znění zákona na ochranu zvířat proti týrání a zakázal lov na živou rybu...

              Ntuzemak - Profil | St 7.1.2015 17:49:03

              Lee-Haney >> některých tu až moc.....

                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:47:47

                Best 7 >> Rybářský řád a stanovy svazu umožňují vybírat pokuty? To může jen RS a obec a ta se svazem nemá nic společného, jen to, že členi RS jsou i členy svazu a svaz mnohé "vyplácí". No a svazové tresty také nestanovuje RŘ, ale orientačně upravuje JŘ a rozhodování je na DK mateřské MO........
                Poslední sněm neobržel až na tři, žádné návrhy na úpravu čehokoliv....... Takže kam posíláte své návrhy a podněty?

                  NLee-Haney - Profil | St 7.1.2015 17:41:54

                  Řád je v pořadku, jen to myšlení jednotlivců pokulhává …

                    Npotočák 62 - Profil | St 7.1.2015 17:38:20

                    Stejně jenom kecáte o Hou........ a skutek utek.Pes kterej štěká nekouše.Petrův Zdar

                      Nhraji - Profil | St 7.1.2015 17:37:51

                      Mrknato >> zatím jediný, kdo tu píše lži jsi ty. Tvoje hraní si se slovíčky se mnohým možná líbí, ale jsou to jen kecy.
                      Ende.

                        NBest 7 - Profil | St 7.1.2015 17:36:02

                        Mrknato >> Jestliže někdo není schopen dodržovat RŘ, tak mu povolim chytat nonstop a na tři pruty? a když ho budu chtít kontrolovat, tak trnout hrůzou, že mě zastřelí?Jestliže někdo neví, jak se má chovat u vody, tak at dřepí doma a svým chováním a jednáním neotravuje druhý.

                          NFRANK71 - Profil | St 7.1.2015 17:29:34

                          hraji - 7.1.2015 17:18:22 >> Chlape ja te obdivuju. Rano pracujes, venujes se zavodeni, delas funkcionare, pul dne prokecas na Mrku, tak kdy fungujes jako RS. Mozna tam je ten zakopany pes. 8lafajici RS na Mrku udela prd.

                            NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:29:21

                            hraji >> Lžeš. Já jsem nepsal nic o znedokladování a krádeži. Já píšu o společném rybolovu, na kterém si mastí kapsu šupáci a to já hochu nejsem a MO. Kde jinde je MO s revírem 30ha, která tam se souhlasem uživatele vysazuje za 750000,-Kč? Hospodaření na revíru je podle zákona povinnost uživatele a ten ji jako celek nemůže převést na MO. Váš podíl nikoho nezajímá, je to pouze statistika.

                              Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 17:19:45

                              FRANK71 >> to máš pravdu, to zas joo

                                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:18:51

                                Best 7 >> Jdeš na to zhurta, nemlich jako bolševický komisař....

                                  NFRANK71 - Profil | St 7.1.2015 17:18:39

                                  rybomil >> kdyby se nic nemenilo, tak by to vypadalo, ze se nic nedela.:D

                                    Nhraji - Profil | St 7.1.2015 17:18:22

                                    Mrknato >> víš, vzato obecně jsi docela obyčejný závistivý šupák, který hledá, zřejmě pod vlivem svého vlastního zlodějského chování k lidem kolem sebe, všude jen zlodějnu a podvod.
                                    Náš podíl na svazovém rybolovu je věc jasně dokladovatelná. A není žádný důvod, proč jej snižovat či jinak krátit. Členové svazu udělají za rok asi 20 000 docházek na náš revír a odnesou si přibližně polovinu z odlovených ryb. Za to nám, stejně jako jiné MO, náleží podíl na tržbách za povolenky. Není ani větší ani menší než u jiných MO, je spočten dle stejných vzorců. To co dáme na zarybnění my z našich peněz, se souhlasem RO, je vskutku naše věc.
                                    A ten Jeep, co ti tak strašně leží v žaludku, ano, podíleli jsme se na schválení jeho nákupu v poměru 1/104.
                                    A tím jsem s problematikou zarybňování v této otázce skončil.

                                      Ndenda masaryk - Profil | St 7.1.2015 17:18:08

                                      nasi sousede berou kapra 40 cm zato je nenávidím

                                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:17:45

                                        rybomil >> Že si někdo v nějaké MO něco odhlasuje, není tragické. Tragické je, že ty pitchowiny dá někdo do BP..... a RO nereaguje....