Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

hraji - Profil | Čt 8.1.2015 11:48:04

Mrknato >> zeptám se tě, kde jsi čerpal informace pro toto svoje tvrzení, cituji:"Že dělá při tom kupu dalších opičáren se někomu může líbit, ale určitě ne těm, kdo si zajdou na nějaký menší revír, na tekoucí vodu dál od Brna. Pak se někdo může divit, že ubývá členů a že právě soukromničení na společném vede k roztříštěnosti rybolovu. "?
Z čeho usuzuješ, že na revírech dále od Brna a na tekoucích vodách se v MRS loví méně ryb, a z čeho usuzuješ, že v MRS klesá počet členů?
Zkus být prosím zcela konkrétní. Děkuji.

    Mrknato - Profil | Čt 8.1.2015 11:47:14

    Stilet >> A ty se divíš? MO mají zásadní přijmy z členských, mohou podnikat, což je i chov ryb, předseda ČRS jim chce nadělit navíc 600,-Kč za člena, místo zrušených brigád. Kolik % z vybraných peněz a zúřadovaných ÚS za povolenky se opravdu dostane do vody oba víme a k čemu to podle tebe povede? Ke zlepšení hospodaření na územních revírech? to si mohou myslet jen blázni, nebo zaslepenci. K hospodaření jsou potřebné peníze a je jich relativně dost. Bohužel jejich přerozdělováním tu Radě, tu ÚS na jejich chod, MO na jejich soukromáky, rezidence, zaměstnance, ztrátový chov ryb pro chov, závodníky, a.j. jich jde do společných revírů málo, snad jen kapř je vyjímka. A světe div se, Spolek hlavní od toho dává ruce pryč.......Já si myslím, že když by někdo šel po uživatelích, tak ti od toho také dají ruce pryč, s odkazem na MO, které vykonávají některé činnosti, nebo dokonce hospodaří....(((

    JAK bys tedy zlepšil ono hospodaření? Jak to vidím já, jsem tady prezentoval mnohokrát a ta "koza", to fakt není...... Řešením není ani "Slušovický systém", kdy jednu MO vybavím pseudodemokratickými metodami 10ti násobkem prostředků na zarybnění, potažmo hospodaření a všude se s ní chlubím a inzeruji ji za svůj úspěch "reforem", k nimž se prozíraví členi odhodlali...

    Já jsem ÚS dekrety v 75 nepřevedl. Dnes je mají a to je realita. Jakékoliv pokusy to očůrat v statutech, BP, je šupáctví a tunelářství, stejně jako vymejšlet kam jako rybář šoupnu pátého potočáka, aby to nebylo moc vidět......

      kakr - Profil | Čt 8.1.2015 11:36:00

      Mrknato >>
      Piš si své bláboly dál, zeměkoule se otáčet nepřestane........

        Mrknato - Profil | Čt 8.1.2015 11:26:09

        kakr >> Pravdou je, že jsem dnešní revíry MRS občas navštěvoval ještě v dobách, kdy patřily pod ČRS.

        To ale nic nemění na tom, že když budu do jedné 30ha říčky vysazovat dlouhodobě ryby za 750000,-Kč a do druhé na na druhém konci MRS též cca 30ha říčky vysazovat za 80000,-Kč, tak ten rozdíl bude patrný, ať jsi holubář, nebo zahrádkář......))). Ale to platí i pro jakýkoliv jiný svaz a uživatele, jen se s tím nikdo jinde tak nechlubí ....

        No ale pokud se jejich jeden uživatel vzdá povinnosti hospodařit a hospodaření převede na různé "vedlejšáky", jak my na MZe říkáme spolkům pobočným, tak místo společného rybolovu převáží rybolov "podpultový"...... Ten je založen na úplně jiném systému, než rybolov společný. Vymejšlej se koeficienty za tlak, podtlak, přetlak, výlovek, docházku, soukromáky uprostřed společného, RMV, MO looooobují, prosazujou se BP, které nemají se zákonem 99/2004 vůbec nic společného, nebo je k jejich realizaci potřebná vyjímka, či BP mění vyhlášku a zákon. No a pravdou je, že s tím neudělá nikdo nic. U nás v ČRS ani Rada, spolek hlavní, vč. předsedy ČRS. No a kdo za to může? Jednoznačně chyba zákona, která umožňuje jakýkoliv výklad BP komukoliv, kterému se momentálně hodí do krámu.

        No a na závěr to "volně" shrnu slovy našeho předsedy ČRS, ten kdo používá těchto extenzívních výkladů BP, jak úředníků, tak funkcionářů svazu, prohlubuje roztříšťenost svazu, což je velmi negativní jev. NO a to jsme měli v listopadu sněm...... tam se mlčelo a přednášely se pouze předjednané projevy a slyšet bylo jen cinkání příborů........

          Stilet - Profil | Čt 8.1.2015 11:09:10

          Mrknato >> Jednoduchým porovnáním statistiky úlovků v MRS a ČRS s porovnáním cen za povolenky se ukáže, že je mezi těmito svazy podstatný rozdíl. Jeden by řekl, že jen v nadmořské výšce, ale jiný by opatrně dodal, že možná i v práci některých uživatelských hospodářů. No a cesta je buď - zlepšit hospodaření a tím i výsledky, nebo přát tomu úspěšnějšímu ať mu taky chcípne koza ..Copak jsis vybral Ty?

            kakr - Profil | Čt 8.1.2015 10:42:00

            Mrknato >>
            Kolik menších revírů v okolí Brna jsi navštívil rozumbrado, že o nich píšeš??
            Stačí když se koukneš do BP MRS a zjistíš, že záhumenky v MRS mají výměru asi 27ha.
            Máš povolenku zahrádkářů a sereš se do holubářů:-))
            Piš o věcech kterým "rozumíš" - samoseky, můčky, bojlis, atd.
            O hospodaření na revírech nevíš ani tu starou bačkoru:-))

              Mrknato - Profil | Čt 8.1.2015 10:12:40

              Stilet >> To, co dělá hraji a mnoho dalších samozřejmě není theorie a proto stav svazových - územních revírů je takový, jaký je. Že dělá při tom kupu dalších opičáren se někomu může líbit, ale určitě ne těm, kdo si zajdou na nějaký menší revír, na tekoucí vodu dál od Brna. Pak se někdo může divit, že ubývá členů a že právě soukromničení na společném vede k roztříštěnosti rybolovu.
              Dnes v ČRS i MRS má každý revír svého uživatele a určitě dobře víš, co to obnáší. Že se do toho montují i jiní, s podporou spolku hlavního je realita a výsledkem je "něco", jako když vařili pejsek s kočičkou dort a fakt se snažili, aby byl dobrý. Skutečnost ale dopadla zcela jinak........

                geriatrix - Profil | Čt 8.1.2015 9:27:59

                "hraji" velice ti děkuji, tahle slova bych vytesal do kamene a vystavil na úvodní stránce MRKu.

                "hraji - Ÿ Poslat soukromou zprávu.St 7.1.2015 17:18:22
                Mrknato >> víš, vzato obecně jsi docela obyčejný závistivý šupák, který hledá, zřejmě pod vlivem svého vlastního zlodějského chování k lidem kolem sebe, všude jen zlodějnu a podvod."

                  Stilet - Profil | Čt 8.1.2015 8:16:09

                  FRANK71 >> Zdá se, že tady některým přizpěvatelům "hraji" leží pěkně napříč v žaludku. Celkem lehce vyvrací neomalené a zavistivé výpady ...a proč lehce?...protože není na rozdíl od kecálistů teoretik a naprosto přesně ví o čem píše.

                    Stilet - Profil | Čt 8.1.2015 8:10:05

                    Mrknato >> Co je to "centrální svaz" v Olšinách...??? a kdo jsou ti necentrální :-)?

                      Flip - Profil | St 7.1.2015 21:28:51

                      *Shimi* >> jak jej musel získat? RL ti vystaví na základě potvrzení,hospodáře, zástupce hospodáře nebo nějakého člena RS-nedělám si iluze o tom jak je tedy obtížné ho získat.
                      Pokud vládneš skutečně odbornými znalostmi jak uvádíš(věřím) přijmi moji omluvu a z toho pytle do kterého jsem nečleny hodil klidně vylez:-))

                        Drozďák - Profil | St 7.1.2015 21:00:14

                        co změnit v rybářském řádu?

                        distributora....

                          hraji - Profil | St 7.1.2015 20:39:29

                          REX65 >> RS může získat pokutové bloky na úřadě státní správy, který ji ustanovil do funkce. Musí o ně však požádat.

                            REX65 - Profil | St 7.1.2015 20:32:38

                            Jarda Š. >> bloky nefasaje ale muže o ně požádat finanční úřad ale je to přísně kontrolovaný tiskopis a musí se každý měsíc proúčtovávat ale není problém si je vyzvednout.

                              Dart Ness - Profil | St 7.1.2015 20:29:34

                              Poctivě jsem to pročetl od začátku a u některých by se Chocholoušek vyřádil....

                              Takže za mě bych jen prodloužil lov v zimních měsících aspoň do 20.00 hodin a klidně zvedl míru kapra na 45....Na stojákách např. od 1 do 10 ha by to asi nemělo smysl,ale na větších plochách-proč ne?

                                sven - Profil | St 7.1.2015 19:43:18

                                Mrknato >> někde bych měl mít ještě prováděcí předpis, tedy další další přepověření na nižší složky...jen to najít..
                                Pokud mi je známo, tak v ČRS to mělo být vždy gratis. Pokud si někde školení účtovali, tak to neměli jak oficiálně vykázat.. Tedy to nejspíš zmizelo v kapsách nebo v černém fondu...

                                  nofish - Profil | St 7.1.2015 19:32:38

                                  sven >> jak to tady vidím, tak klasika, ne? :-)
                                  Btw ahoj

                                    Mrknato - Profil | St 7.1.2015 19:23:27

                                    sven >> V tom nic lumpozního nevidím, až na to, jak toto pověření přepověřuje centrální svaz v Olšinách na MO....... To už asi bude v kompetenci svazu. Určitě ti z Olšin nebudou jezdit osobně školit adepty po téměř celé ČR.
                                    ČRS je m.j. jedním z několika subjektů, které toto pověření získali. Otázkou je, kolik si za to vyškolení řeknou jinde...... Takové info by se hodilo. Kolik si kde řeknou za vyškolení na MBA je plný net....))))

                                      sven - Profil | St 7.1.2015 19:03:52

                                      Mrknato >> prohrábnul jsem trochu svoje archiválie :-)

                                        Barbusek - Profil | St 7.1.2015 18:34:10

                                        Mrknato >>