Co změnit v rybářském řádu - zvýšit lovné míry ryb?

Bohužel sem se setkal s pár rybářema, který berou kapra nebo štiku hned jak to má míru, když pak tomu useknou ocas a hlavu, tak nic nezbyde, a je to škoda než ryby vůbec vyroste.
Autor diskuse: stavitel - Profil , 6.1.2015 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ndenda masaryk - Profil | St 7.1.2015 17:16:58

Taky si myslím že by meli být väčší tresty

    NBest 7 - Profil | St 7.1.2015 17:14:57

    v rybářskym řádu bych nic neměnil. Maximálně výši pokut a trestů za nedoržování rybářského řádu. Dokud se budou někteří rybáři chovat tak jak se chovaj tak žádná změna není bohužel možná.

      NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:14:56

      Flip >> Co považuješ za RŘ? RŘ jsou vybrané paragrafy ze zákona 99/2004 a jeho vyhláška, nějaké váhy dle měr a "dvojstupňové BP". Ty BP jsou problém a mnohé by při projednání za spáchání údajného přestupku nebyly shledány platnými BP. A za neplnění takových "doporučení" by jsi chtěl tvrdé tresty. Ty tvrdé tresty by měl dostat autor oněch komických BP, které za BP vydává.

        Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 17:12:39

        FRANK71 >> no jakože hezký..... jen mi tedy makovice moje stará už asi 20 let nebere, k čemu do pytle tedy v mnoha MO až ÚS odhlasovali to K 70, K65 - největší pitschovinu když na 95% wasrů nemá podmínky ani možnosti toho přirozeného udržení druhu, vcelku to není ani někde žádoucí, např. káčka na P stojákách, podhorské menší řeky kde omezuje těžce jiné původní druhy.
        Káčka 90+ v podhorské řece mi přijdou stejně exotický paskvil jako hlavatky ve Vltavě v Praze.

          NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:08:41

          hraji >> Váš dobrovolný podíl může zohlednit uživatel, který přebývá u "Vás na půdě". Vy odkejvete Jeeeeepa a a on zase nesníží podíl na zarybnění, tedy hospodaření, který na "půdu a k RO" donese kakr.
          Pak se divíme, že kancléř koupí vilu za čestných 5,5 mega a vůbec nezná jeho majitele a ani jeho klienty...... Tady se také červenat není za co......

            NMrknato - Profil | St 7.1.2015 17:03:40

            Kreja >> Podívej, jestli uživatel může měnit lovné míry ryb, rybolovné způsoby, hranice revíru a nic se nestane, pak každý rybář může odnášet ryby v počtu a velikostech, jaké si sám stanoví. To je ta demokracie a liberalizace neobolševismu.

            Práva jednoho končí tam, kde začínají práva jiného - často citované heslo demokracie. Z toho se nechá odvodit, že je požadavek na získávání více a vice práv demokratický a správný, pokud s právy přichází i odpovědnost. Svaz si pomocí BP usurpuje pouze práva a není nikdo, kdo by mu dle platného zákona přikázal plnit i ty povinnosti. V tomto svinčíku chtít řešit potřebné změny rybářským řádem a ne zákony a vyhláškami, je zdivočelost a nesoudnost a ukazuje jak ten svaz vlastně funguje a posouvá práva jiných, až se to složí, jako domeček z karet, který nestojí na žádných základech.

              Nrybomil - Profil | St 7.1.2015 17:00:53

              Flip >> o Vánocích jsem minutku, možná až tři či pět mluvil s jedním vedoucím kroužku v ČB, příjmení, tobě stejně jako mnoha dalším by bylo velice známé až profláklé. Je taky přístupem tamních znepokojen až znechucen.

              Vycházím hlavně z toho, že ten SVAZ se jako tomu musí postavit jakože čelem ať se to mnohým líbí či nikoliv. U nás v MO to fungovalo velice dobře díky zapálení těch vedoucích. A když jsou výsledky těch dětí v Zlaté udici či podobných, máš samo i pro ně navíc ty pořád nutný prašule. Nutno podoknout, že z těchto " dětských " prašulí nešla ve vyúčtování nikdy ani koruna jinam, než pro ně. Nakupovalo se pro ně cajku až neskutečně, pokryly se náklady na závodní činnost, tábory atp. Výtěžek z členských příspěvků byl proti tomu směšný pakatel.
              Bohužel ze zdravotních a pracovních důvodů oba vedoucí skončili a teď to skomírá.

                NFRANK71 - Profil | St 7.1.2015 16:59:07

                kabo - 7.1.2015 16:49:37 >> tak je muzes sponzorovat. Udelej si se svazem smlouvu, ze budes jednoho profi strazce cely rok sponzorovat mesicne 30 tisici nebo i vice.

                  NMi!d@72 - Profil | St 7.1.2015 16:50:04

                  Kreja >> ...a tak to chodí u nás na SM...(((

                    Nkabo - Profil | St 7.1.2015 16:49:37

                    DaveX >> Protože bych se rad dožil doby kdy nebudu neustale svědkem toho, jak si spousta lidi u vody dělá co chce. Pořad je tu spousta lidi co potřebuje dostat pořadně přes prsty. Profi RS je stále málo, ale lepší se to, přál bych si aby jich bylo víc a aby se touto prací dokazali normálně uživit.

                      NGregor - Profil | St 7.1.2015 16:47:16

                      Kreja >> Ono je pak ale zbytecny, davat nekam miraky. pokazdy, kdyz vysazujou u nas, tak louka u reky pripomina spis parkoviste u Kauflandu a nemas si ani kam k vode stoupnout, natoz sednout. Letos jsem si vyslech dva kolegy duchodoveho veku, jak se dalo krasne nachytat za pul hodiny jen s jednim prutem. Tee potom tezky neco zarybnovat.

                        NKreja - Profil | St 7.1.2015 16:42:55

                        FRANK71 >> někdy je to i paradox to když do některých revírů dávají kapra kolem 30cm tak těch 40ti cm se jich dožije velice málo protože pár rybářů když ví že tam stejně nic většího není tak je zmasí sotva při 38cm.Navíc jsou potom ty rybníky málo navštěvované a dvounohé vydry rabují ten zbytek.

                          Nhraji - Profil | St 7.1.2015 16:39:05

                          Mrknato >> já se nemám zač stydět a tedy ani proč červenat. Náš podíl ze svazového rybolovu ovlivnit nemůžeme, a co dáme na zarybnění našeho revíru z našich peněz, za to se stydět nemusím, jsou to naše peníze. Ale hlavně, já nemusím lhát, aby moje psané někoho zajímalo jako to děláš ty.

                            NFlip - Profil | St 7.1.2015 16:37:54

                            Abych napsal také svůj osobní názor na téma RŘ. Dle mého soudu v žádném případě není dokonalý a jistě by potřeboval generální opravy ale i tento pseudořád by se měl dodržovat dokud nebude něco lepšího.
                            Ale na to aby se dodržoval by bylo potřeba větší hybné páky.Tou největší by dle mého soudu byla asi tvrdá represe v podobě strachu z následných trestů v případě přistižení.
                            Ty sazby za provinění jsou totiž absolutně směšné.

                              NFRANK71 - Profil | St 7.1.2015 16:36:53

                              Kreja >> pokud ryba nebude mit podminky na prirozene rozmnozovani, tak nema zvyseni miry zadny vyznam. Akorat populisticky krok.

                                NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:36:28

                                hraji >> Červenat by jsi se měl spíš ty, protože ty prostředky mohly jít jinam, kde by v systému společného rybolovu byly využity spravedlivěji. Člověk tvého založení to ale pochopit nemůže.

                                  Nhraji - Profil | St 7.1.2015 16:31:36

                                  Mrknato >> zase lžeš, doufám, že se aspoň červenáš.

                                    NKreja - Profil | St 7.1.2015 16:30:30

                                    v SM kraji máme už několik let zvýšenou míru - kapr 40cm,lín 25cm,candát 45cm.Teoreticky by nebylo špatné zvýšit míru štiky jenže by se asi značně zvýšilo procento těch "zmasakrovaných" dorostenek.Také máme pár let zavedeno hájení okouna jako dravce ale přes to všechno to vypadá že počty okouny jdou spíše dolů.

                                      Ngeriatrix - Profil | St 7.1.2015 16:26:10

                                      Nemyslím, že je potřeba něco měnit, zatím postačí, když ho budou všichni dodržovat a nebude problém.

                                      Jenže to je zřejmě UTOPIE!

                                        NMrknato - Profil | St 7.1.2015 16:24:37

                                        kakr >> Komplexní uvedení možností Vaší MO na pravou míru..... Snad se za to nestydíš, vždyť ani nejsi čilimník, ale odborník a tyto věci, by mohly jít mimo tebe?