Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb

Veškerá jídla z ryb uvařená v na koleně přírodě i v kuchyni.
Pokud to půjde, přidejte i recept.
Autor diskuse: Buffalo1969 - Profil , 10.11.2014 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Lauri Profil + Jika Profil + Calex Profil + Čík Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NČík - Profil | Ne 21.6.2026 17:12:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nebyl špatnej😋😉

    NJika - Profil | Po 29.10.2018 15:59:58

    Darďas >>
    A ty knedle by jsi měl vídeňské. Chytneš je do ruky, podíváš se a vidíš zkr ty knedle z Ostravy až do Vídně. Já je na Fifejdách v nemocnici měl.

      NDarďas - Profil | Po 29.10.2018 15:33:43

      venca1 >> :-)))

        Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 15:26:12

        Darďas >> Už jsem se díval, držkovku z hlívy jsem měl minulý týden.:-)) A knedle, pokud by ti je povolili, tak bez prasete, a nemastit..-))

          NDarďas - Profil | Po 29.10.2018 15:15:03

          venca1 >> Chceš tvrdit,že jsem otylý a mám držet dietu?Koukni vedle,jak si při pondělku žeru.:-))

            NJika - Profil | Po 29.10.2018 14:47:30

            venca1 >>
            A stejný ročník a ke všemu zrozen ve znamení Ryb. :-) A navíc se jmenuji jako jedna ryba chráněná zákonem, kteroužto ochranu vztahuji i na sebe. :-))))
            Pokud jde o recepty nápodobně. Podívám se doma, co mám v knihovně, co mám z netu ( rybí recepty, co známí posílali) a napíši.
            Na případné výměně receptů se jistě domluvíme.

              Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 14:36:37

              Jika >> Mám, až teď jsem Ti kouknul do karty a zjistil, že jsi z Ostravy, tak pokud budeš nějaké recepty potřebovat je to maličkost..-)

                Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 14:34:17

                Darďas >> Co tohle? Sehnal jsem dietní kuchařku z roku 58 z Vítkovického špitálu. To je super maras.

                  NJika - Profil | Po 29.10.2018 14:34:11

                  Darďas >>
                  Dej pak vědět.

                    NDarďas - Profil | Po 29.10.2018 14:22:50

                    Jika >> Pivko určitě bude...vidím to na prosinec.

                      NJika - Profil | Po 29.10.2018 14:21:14

                      venca1 >>
                      Pokud nemáš Sladkovodní kuchařku, tak písni. je již vyprodaná. Darďasovi jsem ji ofotil, mám ji na flešce.
                      Až se domluvíte na setkání v restaurantu, dejte vědět. Přišel bych taky, případně vzal něco o ryb na ochutnávku.

                        NDarďas - Profil | Po 29.10.2018 14:21:13

                        venca1 >> Vyber něco zajímavého,nebo zapomenutého.Dík

                          Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 14:16:54

                          Darďas >> Napiš co chceš..-) Sjedu ti to na kopírce. Zatím Ti dlužím já.

                            NJika - Profil | Po 29.10.2018 14:16:32

                            venca1 >>
                            Taky sbírám rybí kuchařky. Občas projdu atikvariáty a podívám se tam mají. Když nemají čistě rybí, vezmu i kuchařku, kde je jen pár rybích receptů. Přednost dávám těm starším knihám. Víc se mi líbí starší recepty, jsou většinou z běžných surovin, na které jsme zvyklí. Ale zase ne moc letité recepty. Tenkrát používané suroviny, třeba šafrán. Dá se sehnat na netu, ale ta cena. Cena šafránu - za 0,5g cca 250,-Kč. Myslím, že to bylo v kuchařce Jaromíra Trejbala - Z hotelu Ritz do kuchyně Vlasty Buriana - autor psal, že dělali pro belgického krále uzeného žraloka s omáčkou se šafránem (když tak to dohledám, co to byl přesně za recept). Ale král si to mohl dovolit i pro všechny hosty, co tenkrát měl. :-)

                              NDarďas - Profil | Po 29.10.2018 14:13:35

                              venca1 >> Až ti skončí nemocenská,tak mi pár receptů můžeš ofotit.Bohatě se ti v restaurantu odměním.

                                Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 14:03:28

                                Jika >> Ještě dávám pár socialistických receptů z roku 1949..-))

                                  Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 13:37:29

                                  Jika >> Mám i starší , staré kuchařky, hlavně rybí sbírám. Ale sehnat nějaké suroviny, co byly tenkrát běžně k sehnání, tak se nedoplatíš, nebo je neseženeš vůbec..-))

                                    NJika - Profil | Po 29.10.2018 13:22:37

                                    venca1 >>
                                    No teda......r.1914....to je poklad.
                                    Mánek stáhl, doma vytiskl a svázal kuchařku od Magdaleny Dobromily Rettigové, nějaké staré vydání se starým pravopisem. Knihu mi věnoval, kochal jsem se v ní, jak jinak, rybářskými recepty a tehdejšími postupy, např. .......trhni štiku.... roztluč koření.....hmoždíř by se snad našel, ale chuť tlouc a drtit koření......dnes skočit do obchodu, koupit potřebné......
                                    Rád v těch starých kuchařkách (mladšího data než máš ty) listuji a kochám se. :-)

                                      Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 12:50:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jika >> Mám i lepší kuchařky :-))

                                        NJika - Profil | Po 29.10.2018 12:21:18

                                        venca1 >>
                                        Tak tuhle neznám. Mám nějaké jiné od Vaňkovy rybí kuchyně, Pohunkovy Ryby v kuchyni až nějaké novější kuchařky s rybími recepty a výstřižky rybích receptů z časopisů.
                                        Tady - https://www.vranka.cz/rybari/recepty/ - má provozovatel vebu pan Souček snad všechny rybí recepty, co za posledních asi 20 let byly vy rybářských časopisech. A stále je doplňuje.
                                        A suroviny mi taky chybí. Třeba ten candát. :-))))

                                          Nvenca1 - Profil | Po 29.10.2018 11:20:59

                                          Darďas >> Toho ještě sem tam jo..-)

                                            Červené karty: Filla, u x a